^

בריאות

A
A
A

Hypodidrosis: גורם, סימפטומים, אבחון, טיפול

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Hypodidrosis - הזעה לא מספקת.

Hypohydrosis עקב נגעים בעור הוא לעתים רחוקות קלינית משמעותית. המחלה מתפתחת באזורים של נגעים בעור [טראומה, זיהומים (צרעת) או דלקתית] או בשל ניוון של הבלוטות של רקמת חיבור (סקלרודרמה, זאבת אדמנתית מערכתית, תסמונת סיוגרן). Hypohydrosis יכול להיגרם על ידי שימוש בסמים, במיוחד עם תכונות אנטיכולינרגיות, כמו גם נוירופתיה סוכרתית ותסמונות מולדות שונות. שבץ חום גורם הזעה לא מספקת, אבל זה תגובה CNS, לא העור. קדחת ממוצא לא ידוע היא נדירה.

אבחנה של hypohydrosis מתבצעת קלינית.

בטיפול hypohidrosis, קירור (מיזוג אוויר) משמש.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

מה מטריד אותך?

מה צריך לבדוק?

כיצד לבחון?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.