Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הפרת הזעה

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 29.11.2021

הפרעות בזיעה קשורות לאחד הסימפטומים התכופים של הפרעת תפקוד מערכת העצבים האוטונומית. מערכת הזעה, יחד עם הלב וכלי הדם, מערכות הנשימה ועור מספק אדם מאוד להתאמה לתנאים של אקלים חם, עבודה פיזית בטמפרטורת סביבה רגילה מוגבה.

הנוכחות של מערכת יחסים בין טמפרטורה, לחות של הסביבה, פעילות גופנית, רמת הלחץ הנפשי ואת אופי תגובות הזיעה מאפשר לכל המקרים של הזעה יומיומית בבני אדם להיות מחולק לשני סוגים:

  1. הזעה thermoregulatory, אשר מתרחשת על פני השטח כולו של הגוף עבור thermoregulation נאות בתגובה לשינויים בטמפרטורת הסביבה במהלך מאמץ פיזי;
  2. הזעה פסיכוגנית המתרחשת באזורים שונים כתוצאה מהלחץ הנפשי - על כפות הידיים, בבתי השחי, בחלק הרגליים של הרגליים ובחלקים מסוימים של הפנים או על פני כל הגוף.

בהבנת המנגנונים "thermoregulatory," זעה עדיין אין ייצוג אחיד: זה תמיד תלוי עליה של טמפרטורת דם ההפעלה הבאה של מבנים מרכזיים אחראים לויסות הטמפרטורה או הפעלה של מבנים אלה מתרחש כתוצאה מהשפעת התרמית רפלקס הפריפריה. במקביל, רגישות של המנגנון המרכזי של thermoregulation, נראה שיש לו תכונות פיזיות השפעה גדולה של דם: הזעה מתרחשת מהר יותר בשפע כאשר צמיגות הדם פוחתת.

בלוטות הזיעה באות בשני סוגים - אקרינית ואפוקרינית. בלוטות Ekkrinovye מופצים על כל פני השטח של הגוף להקצות פתרון של כלוריד של נתרן. הפונקציה העיקרית שלהם היא thermoregulation, שמירה על טמפרטורת הגוף קבוע. בלוטות אפוקריניות פחות נפוצות מתפתחות מזקיקי השיער, והן נמצאות בעיקר בזרועות ובאזור איברי המין: מאמינים כי רק בלוטות אלה קובעות את ריח הגוף. על כפות הידיים והרגליים של תהליך הפרדת מים אחרים מאשר על כל פני השטח של הגוף: זיעה עוצמת חסרת-הכרה בסעיפים אלה 5-20 פעמים גבוה יותר מאשר לפני השטח הכללי של הגוף, בלוטות זיעה עליהם הם מאוד בצפיפות הפרשת הזיעה מתרחשת באופן רציף.

אנחנו מזיעים בלוטות ממוקם בבית השחי, ועל כפות הידיים והרגליים, מסומן הרבה יותר חדה הבדלים אישיים בהתפתחות מורפולוגיים ופעילות הפרשה מזו של ברזל מפוזרים על פני שטח הגוף. זיעה על כפות הידיים והרגליים של הטבע היא מאוד שונה זיעה על פני השטח הכולל של הגוף, זה אינו מעלה בעת חשיפה לגירויים תרמית נורמלית, אבל היא משופרת בקלות על ידי פעולה של סוכנים נפשית או חושית.

זיעה פסיכוגנית הנובעת ממתח נפשי, thermoregulatory שונה במהותו מן העובדה שהוא לא תקופה לטנטית משיגה את העוצמת אשר תואמת את מידת הגירוי, נמשכת זמן רב ככל הגירוי מפסיקה מייד ברגע ההשפעה של גירוי המוסר. מטרת הזעה זו היא הבינה היטב. עם זאת, ברור כי זה בעיקר מגיב irritants לגרום ללחץ, ולא משחק תפקיד בוויסות טמפרטורת הגוף. ישנן מספר הנחות מעניינות כי הזעה אפוקרינית היא מנגנון עתיק הממלא תפקיד כלשהו בהתנהגות מינית.

ישנן הפרעות איכותיות וכמותיות של הזעה, והאחרונה מתרחשת הרבה יותר במרפאה.

אובדן מוחלט של זעה - anhidrosis (anhidrosis) - תסמין קליני נדיר ביותר; לעתים קרובות יש ירידה בעוצמתה - gipogidroz (hypohidrosis) או עלייה - הזעת יתר (הזעת יתר). הפרעות איכותיות של הזעה קשורות לשינוי בהרכב ובצבע של הפרשת הזיעה (chromhidrosis). שינוי צבע של זיעה הוא ציין כאשר אדם מקבל ברזל, קובלט, נחושת, יודיד אשלגן. בשנת כליות כרוניות, uremia לפעמים מסומן uridroz (uridrosis) - בחירה של אוריאה וחומצה שנותן על השיער ואת בית השחי כמו קריסטלים דקות. Steatidrosis (steathidrosis) הוא ציין עם תערובת משמעותית של הפרשת בלוטות החלב, וכתוצאה מכך הזיעה הופכת שמנה. בהתאם לשכיחות של התופעה הקלינית, הפרעות הזעה ניתן להכליל המקומית.

קפה של הזעה

כל סוגי הפרעות הזעה ניתן לחלק לשתי קבוצות - ראשוני (חיוני) ומשני, כאשר הם משמשים ביטוי של מחלה. Hyperhidrosis, בהתאם לשכיחות, מחולק לשתי קבוצות גדולות:

היפר-הידרוזיס כללית:

  • חיוני;
  • עם מחלות תורשתיות: תסמונת ריילי-דיאיה (dis disonomonom משפחתי), תסמונת Buka, תסמונת Hamstorp-Wohlfarth;
  • עם מחלות נרכשות הנם שמנים, יתר של בלוטת תריס, אקרומגליה, pheochromocytoma, אלכוהוליזם, דלקות כרוניות (שחפת, ברוצלוזיס, מלריה), כאב עצבי, tetany נוירוגנית, תגובות סמים עקב קבלת סוכני anticholinesterase.

הזעת יתר מקומית:

  • פנים: תסמונת אאוריקולוטמפורלית לוסי פריי, תסמונת של מחרוזת תוף, סירינגומליה, גרנולוזיס אדום של האף, נבונוס ספוגי כחול;
  • כַּפִי ולרוץ: ורידים היקפי פתולוגיה pachyonychia תסמונת Bryunauera polinevopatii, rodonalgia, acroasphyxia קסירר, ראשוני (חיוני);
  • שיחי יתר.

הפרות של זיעה זורם דרך סוג gipogidrozov נוטים להיות משנית למגוון מחלות: סוכרת, תת פעילות בלוטת התריס, תסמונת של סיוגרן, מחלות תורשתיות (תסמונת גילפורד - Tendlau, תסמונת Naegeli, תסמונת של ישו - סימנס - טורן), גיל gipogidroze קשישים, קשקשת, סמי gipogidroze ganglioblokatorov עם שימוש ממושך, וכביטוי של פרעות אוטונומיות של הפריפריה.

פתוגנזה של הפרעות מזיע

המחקר של הפרעות הזעה במונחים של השתייכותם האקטואלית הוא בעל חשיבות בסיסית להבהרת לוקליזציה של התהליך הפתולוגי, אשר חשוב בהתנהגות של אבחנה דיפרנציאלית. יש הפרעות מרכזיות היקפי של הזעה. בהפרעות בזיעה מוחית, אשר לעיתים קרובות יותר עקב שבץ מוחי מלווה hemiplegia, קודם כל יש hyperhidrosis בצד hemihlegperiais - hemihyperhidrosis. לעתים רחוקות יותר במקרים כאלה, יש hemygipohydrosis. עם מעט נגעים בקליפת המוח (באזור של פיתולים לפני או לאחר הלידה), במידה מסוימת, היפר-הידרוסים של המונוטייפ הנגדי עלולים להתרחש, למשל, על ידי זרוע אחת או רגל, חצי מהפנים. עם זאת, האזור של קליפת המוח, כי הוא מסוגל להשפיע על עוצמת הזעה הוא הרבה יותר (הזעה אינה מושפעת רק על ידי האונה התיכונה ואת מוטות הקדמי של האונות המצחיות). הפרעות הזעה חד צדדיות נרשמו בנגעים של גזע המוח ברמה של הגשר ובמיוחד medulla oblongata, כמו גם תצורות subcortical.

הפרעות הזעה - פתוגנזה

תסמינים של הזעה

הזעת יתר חיוניות - ייצור מוגזם טופס אידיופטית של זיעה - מתרחשת בעצם בשתי דרכים: .. פריחה כללית, כלומר לידי ביטוי לאורך כל משטח הגוף, ומקומיים - על הידיים, הרגליים, בבתי השחי, וזה הרבה יותר נפוץ.

האטיולוגיה של מחלה זו אינה ידועה. יש סברה כי בחולים עם הזעת יתר אידיופתית, או הגדלת מספר zkelez האזורית ekkrinovnyh זיעה או משופרת תגובתם לגירויים נורמלים, ואת הברזל אינו משתנה. כדי להסביר את מנגנוני pathophysiological של הזעת יתר מקומית למשוך התיאוריה eccrine עצבוב האוטונומית כפול בלוטות כפות, הרגליים ובתי השחי ואת התיאוריה רגישות יתר ekkrinnoy מערכת לריכוזים גבוהים של מחזורי אדרנלין ונוראדרנלין תחת לחץ נפשי.

חולים עם hyperhidrosis חיוניים, ככלל, הודעה הזעה מוגברת מאז הילדות. הגיל המוקדם של התפרצות המחלה מתואר תוך 3 חודשים. עם זאת, במהלך ההתבגרות, hyperhidrosis עולה באופן דרמטי, וככלל, חולים פונים לרופא בגיל 15-20 שנים. עוצמת ההפרעות המזיעות עם תופעה זו יכולה להיות שונה: מהמתון הקל ביותר, כאשר קשה לצייר גבול עם הזעה נורמלית, עד לרמה קיצונית של הזעת יתר המביאה להפרת ההתאמה החברתית של המטופל. תופעת הזעת יתר אצל חלק מהחולים גורמת לקשיים גדולים ומגבלות בפעילות המקצועית (שרטוטים, סטנוגרפים, רופאי שיניים, אנשי מכירות, נהגים, חשמלאים, פסנתרנים ונציגים של מקצועות רבים אחרים).

הפרעות הזעה - תסמינים

טיפול בהפרעות הזעה

הטיפול בחולים עם הזעה קשה מאוד. מאחר שהפרעות הזעה נוטות להיות משניות יותר, טקטיקות הניהול של חולים כאלה צריכות להיות מופנות בעיקר לטיפול ראשוני.

טיפול שמרני בחולים עם יתר הזעת יתר כולל מדדים כלליים ומקומיים להשפעה. טיפול כללי מורכב בשימוש של הרגעה כדי לשלוט בהפרעות רגשיות, קשורה קשר הדוק עם תגובות hyperhidrotic. משוב ביולוגי, היפנוזה ופסיכותרפיה יש השפעה מועילה על מצבם של החולים, במיוחד עם הצורה המהותית של הזעת יתר. מסורתית בטיפול בחולים כאלה היא שימוש בתרופות אנטיכולינרגיות (אטרופין וכו '), הגורמות לתופעות לוואי כגון יובש בפה, ראייה מטושטשת או עצירות.

הקרנת רנטגן של העור היא שיטה מיושנת שמטרתה לעורר ניוון של בלוטות הזיעה. בנוסף ההשפעות המזיקות של הקרנה, השימוש בו קשורה עם הסיכון של דרמטיטיס שונים. תוצאה חיונית ניתן להשיג על ידי אלכוהוליזציה של הצומת stellate.

הפרעות הזעה - טיפול

מה מטריד אותך?

מה צריך לבדוק?


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.