Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התייבשות כגורם לעצירות

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

התייבשות היא מסוכנת מאוד עבור הגוף שלנו, כי בין שאר הבעיות יכול לגרום לעצירות. כיצד ניתן להימנע מכך? מדוע התייבשות היא הגורם לעצירות?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מידע חשוב על מים

מבוגרים מהווים כ 65% של מים, וילד - עד 75%. מים הם מקור החיים. כל יום, אנו מאבדים כ 4% של מים זה צריך להיות renewenished, במיוחד במהלך החום, במדינות עם אקלים חם.

כאשר טמפרטורת גוף האדם עולה מעל 37 ° C, מומלץ להגדיל את נפח 250 מ"ל של נוזל לכל תואר מעל 37 º C. בנוסף, יש צורך לשלוט על טמפרטורת האוויר בחדר - זה צריך להיות מתון.

כדי למנוע התייבשות, אתה צריך לדעת את הסטנדרטים אשר הוקמו באמצעות מחקר נלקחו בחשבון על בסיס ההמלצות של מזון תזונתיים הקבוצה ואת אירופה בטיחות מזון אלרגיה (EFSA). הפגיעים ביותר להתייבשות הם הגוף של נשים הרות, תינוקות, ילדים, קשישים ונכים.

מדוע התייבשות היא הגורם לעצירות?

כי עם צריכת מספקת של מים, את הצואה הופך יבש לא עובר היטב דרך המעי. המים נספגים מיד על ידי קירות המעי, הוא אינו נכנס הצואה, כך המעי הופך להיות קשה לעבור. מכאן ועצירות - ב natuzhivanii חזקה - תוצאות minmalnye. 

צריכת נוזלים למבוגרים

עבור מבוגרים מעל גיל 19, צריכת נוזלים היומי הוא 2 ליטר ליום עבור נשים 2.5 ליטר לגברים. אותן דרישות חלות על נערים ונערים בגילאי 14 עד 19 שנים. מן הנוהג של נגד עצירות, ידוע כי צריכת הנוזלים היא בעיה נפרדת - הכמות שלה תלוי לא רק בתנאים סביבתיים, אלא גם על דיאטה ותנועה.

נשים בהריון הם קבוצה של אנשים בסיכון מוגבר להתייבשות (התייבשות), כפי שהם עשויים להיתקל בבעיות יותר עם הבטחת כמויות מספיקות של מים מתוך סלידה ממאכלים מסוימים או מוכנים לצרוך נוזלים בגלל בחילות בוקר. בדרך זו, הם לעיתים קרובות סובלים עצירות.

במהלך ההריון, הצורך במים עולה עקב עלייה במשקל הגוף. הצמיחה של הגוף של אמא לעתיד היא בדרך כלל מ 10 עד 15 ק"ג, וגם בשל הביקוש הגובר לאנרגיה, עלייה בנפח הדם, הצטברות נוזל amniotic והגדילה את הפרשת המים שעלולים להתרחש במהלך מחלה בבוקר. נשים המצפות לילד צריכות לשתות לפחות 2.3 ליטר נוזלי ביום, ואלה הנקות - אפילו 2.7 ליטר ליום.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

ילדים בשליטה מיוחדת

תינוקות וילדים רגישים יותר להתייבשות מאשר למבוגרים. ההמלצות על צריכת מים לתינוקות וילדים כוללות טמפרטורות מתונות ופעילות גופנית ממוצעת. תינוקות וילדים זקוקים למים כדי להשלים את החסרונות של נשימה נכונה, הזעה, השתנה ופיתוח אינטנסיבי של הגוף. שלשולים והקאות, אשר נפוצים למדי אצל ילדים, עלולים לגרום להתייבשות אם מחסור במים לא הושלם. לכן, ילדים צעירים עשויים להיות עצירות עקב התייבשות.

מאחר שילדים אינם מסוגלים לתקשר את הצרכים שלהם בבירור, ותינוקות יכולים להיות שקועים מדי במה שהם עושים כדי לשכוח לשתות בזמן, תפקידם של מבוגרים חשוב מאוד כדי למנוע התייבשות אפשרית שלהם, במיוחד בקיץ או במהלך המחלה.

במזג אוויר חם, אתה יכול לתת משקאות קרים לילדים - אלה שהם אוהבים. כל המשקאות, כולל מים, חלב, מיצים, משקאות מוגזים ונוזלים אחרים, מייצרים השקיה של המעי ורטיבות של הצואה. אז עם עצירות לא יהיו שום בעיות. זה צריך גם להגן על הילדים מפני התחממות יתר על ימים חמים, מציע להם הפסקה בצל.

מעניין, הבחירה של משקאות לילדים מסייעת להם להשיג תוצאות טובות יותר בבדיקות ריכוז ומשפרת זיכרון לטווח קצר, וגם מסייעת בתהליך הלמידה. לכן, יש צורך להבטיח הידרציה נאותה של הגוף גם כאשר הילדים נמצאים בבית הספר. זה יהיה גם להקל עליהם את הבעיות הקשורות עצירות.

trusted-source[12], [13]

התייבשות מסוכן במיוחד בגיל מבוגר

התייבשות יכולה לגרום לבעיות חמורות בגיל מבוגר, ואף עלולה להיות סכנת חיים. באנשים בגילאי 85-99 שנים, הסיכון לאשפוז עקב התייבשות גבוה פי 6 מזה של בני 65-69 שנים.

אנשים קשישים נמצאים בסיכון גבוה יותר מסיבות שונות. בדרך כלל אתה צריך לשתות כאשר אתה מרגיש צמא. עם זאת, עבור אנשים מעל גיל 60, נוזלים לא יכול להיות מספיק אם הם שותים רק כאשר הם מרגישים שהם צמא. הסיבה לכך היא כי הגוף של אדם מבוגר לא יכול לתת כל כך מהר על הצרכים שלהם וזה מגיע סימנים ראשונים של התייבשות, אבל עדיין אין צמא.

הצורך לשתות גם יכול להיות נחסם עקב נטילת תרופות מסוימות. קח בחשבון את העובדה כי קשישים רבים יש בעיות זיכרון. לכן, רופאים וקרובי משפחה צריך להזכיר קשישים לשתות מספיק נוזלים על ידי ציור על נייר מתי ואיך אדם מבוגר צריך לשתות מים.

היכולת של הכליות לרכז שתן בדרך כלל יורדת עם הגיל, מה שמוביל לעלייה בשחרור של מים. בנוסף, בעיות בתיאבון או תזונה לקויה יכולות להוביל לירידה בצריכת הנוזלים.

התייבשות כרונית היא בעיה חמורה וקשורה בסיכון מוגבר לנפילות, דלקות בדרכי השתן, מחלות אוראליות, מחלות ריאה, אבנים בכליות, עצירות ואפילו פגיעה קוגניטיבית. לכן, אנשים מבוגרים צריך גישה חופשית משקאות בכל עת של היום או הלילה.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18]

שימו לב לחום!

במזג אוויר חם, זכור כי בנוסף לאובדן המים הרגיל, אשר יכול לנוע בין 2 ל 3 ליטר ליום, לא רק אלה הפסדים, אלא גם את אובדן של מלחים מינרליים - במיוחד נתרן ואשלגן - יש לקחת בחשבון. מים יום 70-80% מכסה את הצורך של אדם זה, 30% הנותרים מגיע למזון.

מקור עשיר של נוזלים הוא פירות יער, במיוחד תות שדה, מלון, אשכוליות, ענבים, אפרסקים, אגסים, תפוזים, תפוחים. וגם ירקות כמו מלפפונים, חסה, סלרי, עגבניות, קישואים, ברוקולי, בצל, גזר. הם מכילים 80 עד 95% מים. שמירה על האיזון היומי של הידרציה, יש לזכור כי גם אורז, ספגטי ופירות ים מכילים בין 65 ל 80% של מים.

רוב המשקאות הם מקור של ויטמינים, מינרלים ואלקטרוליטים, אשר נחוצים לתפקוד תקין של הגוף ומניעת עצירות.

סימפטומים של התייבשות

לפעמים אתה מתעלם הסימנים הראשונים של התייבשות, כגון כאבי ראש, עייפות, צמא, אשר מופיע רק באמצע שלב התייבשות. הסימפטום הבא הוא עייפות, אובדן גמישות העור, דפיקות הלב. התייבשות קשה מלווה באובדן של 10% ממשקל הגוף, כמו גם סימפטומים כגון נשימה מהירה, עור קר ודביק, שינויים במצב נפשי - הוא מסכן חיים ודורש התערבות רפואית מיידית.

וכן, לעומת זאת, שתיית מספיק מים, אתה מבטל את הבעיות האלה לא נעים מהחיים שלך, בעל מעיים בריאים ומבטל את כל הבעיות עם עצירות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.