Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התרגשות קטטונית

המומחה הרפואי של המאמר

פסיכיאטר, פסיכותרפיסטית
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 28.02.2021

אחד הביטויים של פסיכוזה חריפה הוא התרגשות - פעילות גופנית מוגזמת ובלתי מספקת, המתבטאת בדרגות שונות: מהתעסקות מוגזמת ורבבות ועד לפעולות אימפולסיביות הרסניות. במקרה זה, לחולה יש הפרעה ניכרת של השפעה. תסיסה קטטונית היא סוג של פסיכוזה חריפה היפרקנטית עם ביטויים ספציפיים: חוסר שקט מוטורי מאופיין בתוהו ובוהו, חוסר תכליתיות, תנועות סטריאוטיפיות, לפעמים יומרניות, דיבור חסר משמעות וקוהרנטי. במקרים חמורים של התרגשות קטטונית, הדיבור נעדר. מאופיין בזעם פתאומי ולא מוטיבציה המופנה כלפי אחרים, תוקפנות אוטומטית, כאשר המטופל מהווה סכנה ממשית לעצמו ולאחרים.

כל ביטוי של קטטוניה - הן טיפשות והן תסיסה נחשבים לאינדיקטור לחומרת ההפרעה הנפשית.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

הסטטיסטיקה של מקרים של התפתחות קטטוניה אינה ידועה, מכיוון שמצב זה מתפתח עם מחלות שונות לחלוטין. נתוני המחקר משתנים מאוד.

זה ידוע רק שבבתי חולים פסיכיאטריים יש אחד או שניים חולים עם תסמונת קטטונית על כל 10 חולים. בקרב סכיזופרנים, תסמינים קטטוניים שכיחים פחות מאחד מכל עשרה. למרות שקטטוניה קשורה לסכיזופרניה, התסמונת שכיחה פי שלושה בקרב אוטיסטים ושכיחה פי 9-10 בהפרעות במצב הרוח. [1]

גורם ל התרגשות קטטונית

תסיסה קטטונית היא אחד הביטויים של התסמונת, ששמה בא מהמילה היוונית העתיקה קטטוניה, שמשמעותה מצב מתוח ומתוח. נכון לעכשיו, זה לא נחשב כמחלה עצמאית, שכן התפתחות התסמונת נצפתה בהפרעות נפשיות שונות, מחלות נוירולוגיות וגופניות (סומטיות), שיכרונות ופגיעות מוחיות. הוא האמין כי הסימפטומים של קטטוניה מצביעים על חומרת מצבו של המטופל.

במשך תקופה ארוכה זה היה קשור בעיקר לסכיזופרניה. הפסיכיאטריה המודרנית מכירה בכך שהתפתחות התסמונת אפשרית ואף סבירה יותר בהפרעות נפשיות אחרות. כבר נקבע כי התרגשות קטטונית מתרחשת לעתים קרובות הרבה יותר בהפרה של השפעה, במיוחד מאניה, והיא תוצאה של השפעה נוירוטוקסית של חומרים מסוימים: תרופות פסיכוטרופיות - נוירו-ספסות, נוגדות פרכוסים ותרופות דופמינרגיות, בנזודיאזפינים; תרופות מקבוצות אחרות - גלוקוקורטיקוסטרואידים, האנטיביוטיקה ציפרלקס, לעתים רחוקות יותר. קטטוניה מתבטאת לעתים קרובות על ידי שיכרון נרקוטי עם אופיאטים, קוקאין, אמפטמינים; הרעלה באמצעות פחמן חד חמצני או גז פליטה. במסווג ICD-11 החדש הוקצו קודים נפרדים למקרים השכיחים ביותר של קטטוניה: נגרמים על ידי פתולוגיות נפשיות, חומרים פסיכואקטיביים,

גורמי סיכון

גורמי סיכון להתפתחות עוררות קטטונית מסוכמים ברשימת מחלות ומצבים בהם נצפתה התפתחות תסמונת קטטונית, מה שמכונה "הספקטרום הקטטוני". אין פירוש הדבר כי הסימפטומים של קטטוניה אינם יכולים להופיע במקרים אחרים, אך לעיתים נדירות הגורמים להם נותרים בלתי מזוהים ואז המטופל מאובחן כחולה בקטטוניה אידיופטית.

הפרעות נפשיות בהן מתפתחת תסיסה קטטונית לרוב: הפרעות במצב הרוח (במיוחד מאניות), הפרעות בספקטרום הסכיזופרני ואוטיסטי; הפרעות נפשיות לאחר טראומה ולידה; הִיסטֵרִיָה. כמו כן, התרגשות קטטונית אופיינית לילדים עם פיגור שכלי והפרעות התפתחותיות. [2]

קשת המחלות הנוירולוגיות בהן מתפתח תסמין זה כוללת טיקים בלתי נשלטים (תסמונת טורט), אפילפסיה, השלכות דלקת המוח, שבץ מוחי, פגיעה מוחית טראומטית, ניאופלזמות ונגעים אחרים של מבנים מוחיים (גרעינים בסיסיים, גבעות חזותיות, קליפת המוח הקדמית והקודנית. מוח). 

פתולוגיות איברים ותנאים המעוררים את הפתוגנזה של התרגשות קטטונית הם מגוונים. כמעט כל מחלה סומטית המתרחשת בצורה קשה יכולה להוביל לסיבוכים - הפרעות בתהליכים נוירוכימיים במבני המוח, מה שמוביל לפעילות מוגברת של נוירוטרנסמיטרים של עירור. רשימת המחלות בספקטרום הקטטוני כוללת הפרעות חריפות וכרוניות במחזור המוח, אנדוקרינופתיה ותהליכים אוטואימוניים המובילים להפרעות מטבוליות, מחסור בויטמינים, בפרט ציאנוקובלמין, מינרלים, למשל, מחסור בנתרן, אדרנלין, הורמוני בלוטת התריס, סידן. גורמי סיכון המגבירים את הסבירות להתפתחות תסיסה פסיכו-מוטורית כוללים זיהומים קשים ויראליים וחיידקיים, [3]

פתוגנזה

ישנן תיאוריות רבות ביחס למנגנון ההתפתחות של התרגשות קטטונית, אך כולן עדיין בתחום ההנחות. מובן מאליו שמופעלים נוירוטרנסמיטורים מעוררים ומעכבים נוירוטרנסמיטרים מעכבים, מה שמוביל להתפתחות תסמינים פסיכו-מוטוריים ספציפיים. הם מנסים להסביר הפרעות מוטוריות על ידי הפרעות בחילוף החומרים הנוירוטרנסמיטורים בגרעינים הבסיסיים, בפרט, על ידי עיכוב הפעילות של חומצה γ-aminobutyric. הנחה זו מבוססת על יעילותם הבולטת של תרופות מקבוצת הבנזודיאזפינים, המגבירות את פעילותו של מתווך זה. מבחינה היפותטית, היפראקטיביות של המערכת הגלוטמטרגית עשויה גם להיות בבסיס העוררות הקטטונית.

חוסר היעילות של נוירולפטיקה במצב של התרגשות קטטונית הוליד את ההשערה שהיא נגרמת על ידי חסימה מסיבית של המערכת הדופמינרגית. תרופות אלו, החוסמות קולטני דופמין, מפסיקות בהצלחה תסיסה פסיכו-מוטורית ממקור שונה, אולם במקרים של קטטוניה הן עלולות להחמיר את מצבו של המטופל, מה שמוסבר על ידי ההשפעה הכפולה - השפעת התרופה מונחת על גבי דופמין חריף. מחסור הנגרם על ידי הפרעות מטבוליות. [4]

עוררות קטטונית המתרחשת לאחר נסיגה של קלוזאפין החוסם קולטנים כולינרגיים וקולטני סרוטונין, נחשבת כתוצאה מגידול בפעילות מערכות אלו.

בחולים עם קטטוניה כרונית עם אילמות, הטומוגרמה הראתה הפרעות דו-צדדיות של חילוף חומרים של נוירוטרנסמיטר באזור התלמי ובאונות הקדמיות של המוח.

עוררות קטטונית אינה נחשבת בנפרד. עם התסמונת באותו שם, זה בדרך כלל מתחלף עם מצב של טיפשות.

תסמינים התרגשות קטטונית

תסיסה קטטונית, על פי תצפיותיהם של הפסיכיאטרים הסובייטים המצטיינים A.V. Snezhnevsky, O.V. קרביקוב ומחברים רבים אחרים מתפתחים בשלבים. סוג אחד הופך לסוג אחר, מורכב יותר.

הסימנים הראשונים נראים כהתרגשות פתטית מבולבלת. במהלך תקופה זו, המטופל מבצע פעולות אקספרסיביות רבות, אשר ניתן לאפיין כתגובות לגירויים חיצוניים, ואין בהן היגיון, אך האובייקטים משמשים למטרתם המיועדת. לדוגמא, חולים פותחים וסוגרים דלתות וחלונות, אך במצבם פעולה זו אינה סבירה; בולי דואר מודבקים, אך לא על מעטפות, אלא על הקיר או על המצח. בשלב זה המטופל למעשה אינו סוגר את פיו, הצהרותיו חסרות משמעות, קרועות, נלהבות ומעוררות רחמים. חולים לעיתים קרובות שרים או מדקלמים שירים בנשמה, הפעולות דומות ל"תיאטרון של שחקן אחד ", מה שמעריך מאוד הערכה. יחד עם זאת, המטופל עצמו מבולבל בצורה ניכרת, כאילו אינו יכול לזכור ולהבין משהו. הוא יכול לבדוק ולהרגיש חפצים הנופלים לשדה הראייה שלו,

יתר על כן, ההתרגשות הולכת וגוברת ותסמיני ההפרניה מצטרפים אליה - תעלולים, כיף חסר מוטיבציה, ילדותיות, מעשים מטופשים, מגוחכים, צחוק מעוות, ריקודים. פעולות אימפולסיביות, התרוממות יתכן. בשלב זה המטופל עדיין בהכרה, אך הוא כבר יכול לגלות זעם פתאומי ועז. [5]

עם עלייה בסימפטומים מתחילה תקופה של פעולות אימפולסיביות, שהן מאוד אגרסיביות, מסוכנות עבור המטופל עצמו, מכיוון שתוקפנותו מופנית לעיתים קרובות כלפי עצמו. הוא יכול לתפוס חפצים שנמצאים בקרבת מקום, לזרוק אותם לעבר חלונות, לעבר אנשים עומדים, לשלוף חפצים מידיהם של אחרים, לנסות לרוץ לאנשהו, להכות מישהו. הדיבור של המטופל מורכב מצעקות, לעתים קרובות הוא חוזר על ביטויים או מילים בודדות אחרי אחרים, על מעשיהם, מחוותיהם ותנוחותיהם. בשלב זה, המטופל מהווה גם סכנה חמורה לאחרים. הוא יכול להתחיל לשבור מראות, זכוכית בחלונות או בדלתות, לתפוס ולזרוק חפצים מאולתרים לעבר הסביבה, לקפוץ מקומה גבוהה וכו '. [6]

ואז מגיע השלב הקשה ביותר - עוררות אילמת (הדרגה הגבוהה ביותר של אימפולסיביות), כאשר המטופל מבצע בשקט ובאלימות פעולות הרסניות חסרות משמעות, מתנגד בחריפות לניסיונות מילוליים ופיזיים לעצור אותו. הקצביות של תנועות המטופל אופיינית ומזכירה היפרקינזיס כורי או את הריקוד של ויטוס הקדוש.

לא כל הפסיכיאטרים מסכימים עם תסמונת זו. יש הסבורים כי שלב אימפולסיבי ואפילו מטומטם יכול להגיע ללא שלב מבולבל-פתטי קודם. אם כי, אולי היא פשוט עברה בלי לשים לב. התרגשות קטטונית יכולה להסתיים גם בשלב הראשון או השני, במיוחד אם המטופל מקבל תרופות בזמן. זה יכול להתנהל בצורה מתונה למדי או להיות אינטנסיבי מאוד, אך בכל מקרה, המטופל לא נשאר במנוחה שנייה. תקופות של עוררות בכל שלב יכולות להיות מוחלפות בתקופות של טיפשות (תת-טיפשות), כאשר המטופל קופא ושותק. [7]

תסיסה קטטונית היא עלייה בפעילות פסיכו-מוטורית עם ביטויים קליניים האופייניים לקטוניה: השפעות הד - חזרה על מילים וביטויים מאחורי הסביבה (echolalia), הבעות פנים (echomimia), תנועות ופעולות (echopraxia); שליליות - מתן התנגדות אקטיבית או פסיבית להשפעות חיצוניות; ציות פסיבי; גמישות שעווה (ביטויים קטלפטיים); סטריאוטיפים שונים - מוטורי, דיבור וכו '.

התרגשות קטטונית יכולה להתקדם עם אפלוליות של תודעה (צורה חד-ניואידית) או בלעדיה (צלול). התרגשות הברהנית, אקסטטית יכולה להתרחש בשתי צורות, אימפולסיביות ואילמות - באוניריקה.

בפרודרום ובשלב הראשוני של התרגשות קטטונית, ישנם תסמינים ברורים של הפרעות אוטונומיות - שינויים בגודל האישון (החלפה של מיוזה ומידרזיס) וטונוס שרירי השלד, הפרעות קצב וטכיקרדיה. חיוורון פניו של המטופל מתחלף באדמומיות חדה שלו, מזיע - בעור יבש. בדיקות מעבדה יכולות להראות נוכחות של היפר / היפוגליקמיה, לויקוציטוזה קלה, אזוטמיה ובמהירות. יש גם קפיצות בלחץ הדם. קומפלקס זה של תסמינים סומטיים נקרא תסמונת פיצוי.

בתמונה הקלינית של קטטוניה קטלנית מתחיל שלב ההתרגשות לראשונה. כשלעצמו, התרגשות קטטונית אינה מסווגת כקטטוניה ממאירה, אך היא יכולה לעבור לשלב הסופי - טיפשות. סימפטום מדאיג הוא היפרתרמיה והביטויים הבאים: מאופיינים בעלייה מתמדת ומתמשכת בסימפטומים עם עלייה מרשימה ביכולות הגופניות, מה שמוביל לתוצאות הרסניות, קצב תנועות, לוגוריה. הידיים והרגליים של המטופל קרות ולחות, והעור שעליו הוא ציאנוטי. חבורות מצהיבות במהירות מופיעות על הגוף במקומות של פגיעות ולחץ. ברגע ההתרגשות, לחץ הדם של המטופל וטמפרטורת הגוף עולים (עד לערכים היפרפירטיים עם גפיים קרות). כשהמטופל נחלש, והלחץ והטמפרטורה מתחילים לרדת, ההתרגשות הופכת לטמטום. [8] בדיקות שלאחר המוות אינן מגלות שינויים פיזיולוגיים המעידים על סיבת המוות של המטופל. [9]

התרגשות קטטונית אצל ילדים

מצבים פסיכוטיים בילדות מתבטאים לרוב בהפרעות דיבור ומוטוריות, בדומה לתסיסה קטטונית. ילדים בגילאי שלוש עד ארבע מתקשים לאבחן בביטחון סכיזופרניה על ידי זיהוי רעיונות הזויים או הזיות בהם. לכן, ברוב המחקרים מצוין כי בגיל צעיר מתפתחת התרגשות קטטונית עם נזק מוחי אורגני ופסיכוזה אקסוגנית, כמו גם עם אוליגופרניה קשה. מאופיין בביטויים כמו סטריאוטיפים, תנועות וצעקות חוזרות וקצביות, טיפשות, השפעות הד, גמישות שעווה, אילמות.

תסמונת קטטונית אצל ילדים, בעיקר ילדים צעירים, מתבטאת לרוב בתסיסה. למרות שישנם תיאורים של מצבי תת-ערמומיות וטיפשות, במיוחד אצל אנשים אוטיסטים, כאשר ההורים מציינים שילדיהם נעשים איטיים ואיטיים יותר.

בגיל מבוגר (לאחר 10 שנים), התרגשות קטטונית אצל ילדים מקדימה לעיתים קרובות השפלה מהירה ומצב של קהות רגשית בהתפתחות סכיזופרניה ממאירה לנוער. הפרעות קטטוניות שכיחות יותר בהפרניה. בהתפתחותם הם עוברים בשלבים שלב של מצב רוח מלנכולי, מאניה, התרגשות קטטונית, הכרה חשוכה והתוצאה בשלב הפגום הסופי.

התרגשות קטטונית אצל ילדים מתבטאת לרוב בריצה אימפולסיבית, תנועה חסרת מטרה מאובייקט אחד לאחר, תנועות סטריאוטיפיות, כוננים אימפולסיביים, מעוף, זריקת חפצים או פגיעה בהם. עם הזמן הדיבור נסוג אצל ילדים ונוצר פגם נפשי עמוק.

בילדים לעיתים נדירות נצפית תסמונת קטטונית ולכן בדרך כלל מעורבים מספר קטן של חולי ילדים בדגימות. המחברים מציינים כי הפרעות דחף נצפות בתקופה הטרום-חולית, ואחרי 4 שנים - ענייה של רגשות, משחקים מונוטוניים והתרגשות קטטונית. הפרעות אקינטיות (טיפשות) אינן אופייניות לילדים. למרות שהתסמינים הכלליים אצל ילדים ומבוגרים הם כמעט זהים. ילדים צעירים מבצעים בעיקר תנועות חוזרות מונוטוניות: הם רצים במעגל, דופקים את הראש ברצפה או בקיר, מתעסקים בבגדים, נושכים ציפורניים. בגיל מבוגר מופיעים סימפטומים של היפרקינזיס כורי, גינונים, עוויות פנים, שליליות ואוטיזם. [10]

באופן כללי, כרגע אין מספיק מידע על התסמונת הקטטונית בילדים, אין תיאורים ברורים של מאפייני הדיבור והפרעות מוטוריות בהיבט הגילי, כלומר הם מעורפלים מאוד.

סיבוכים ותוצאות

תסיסה קטטונית היא סימן למהלך חמור של מגוון מצבים כואבים הדורשים טיפול וטיפול מיוחדים. זה יכול לאיים על בריאותו ועל חייו של המטופל עצמו ושל אנשים הנמצאים בקשר ישיר עמו. מסוכנים במיוחד הם חולים עם הכרה עמומה, קשר איתם קשה. כמעט בלתי אפשרי לחזות את פעולותיהם האימפולסיביות. [11]

בסימנים הראשונים להתפתחותה, יש צורך לפנות לעזרה פסיכיאטרית מיוחדת לשעת חירום. חולים במצב של התרגשות קטטונית מאושפזים בדרך כלל.

אבחון התרגשות קטטונית

הצוות שהגיע לשיחה צריך להעריך את שלב ההתרגשות הקטטונית ואת מידת האגרסיביות של המטופל. בנוסף, עליך לנסות להימנע מתוקפנות המופנית ישירות כלפי אחרים ולעצמך. חולים בדרך כלל אינם בקשר, ולכן אבחון טרום בית החולים מתבצע באופן ויזואלי על פי ביטויים קליניים.

קרובי משפחה יכולים לסייע בבירור המצב ולהצביע על כיוון החיפוש על ידי אמירה האם לחולה היו תופעות של קטטוניה בעבר, האם יש לו מחלה פסיכיאטרית או נוירולוגית, תלות שקדמה מיד להופעת תסמינים של תסיסה קטטונית (נטילת תרופות, חומרים פסיכואקטיביים אחרים, נפצעים, אפשרות להרעלה וכו ').

בנוסף לקביעת העובדה שהמטופל נמצא בהתרגשות קטטונית, האבחנה העיקרית - סוג וקביעת הגורם להתפתחות מצב זה מתבצעת בעת התבוננות בחולה בבית חולים ולאחר ביצוע מחקר - מעבדה וחומרה. נקבעת בדיקת דם קלינית וביוכימית, נבדקת תפקוד הכליות, הכבד ובלוטת התריס, רמת הגלוקוז, נוגדנים עצמיים ו- CO₂, מתכות כבדות בדם, קריאטין פוספוקינאז ותרופות בשתן. ניתן להזמין בדיקות תרבית דם ושתן, ולבדוק את המטופל לגבי HIV ועגבת. [12]

בעזרת אלקטרואנצפלוגרמה, מעריכים את הפעילות של אזורים מסוימים במוח, נקבעת אלקטרוקרדיוגרמה להערכת עבודת הלב, אולטרסאונד של איברים פנימיים, CT ו- MRI ומחקרים אחרים הדרושים לזיהוי הגורם לריגוש קטטוני. ניתן לרשום.

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי מתבצע בין הסיבות שגרמו להתפתחות התסמונת, אשר חשובה לבחירת טקטיקות הטיפול ולקביעת המטופל במחלקה פסיכיאטרית או סומטית.

ראשית כל, סכיזופרניה קטטיונית ואוטיזם אינם נכללים , כמו גם הפרעות רגשיות בשלב המאני. בנוסף, פרקים חד- קוטביים נבדלים מאפיזודות מאניות ודיכאונות לסירוגין ( הפרעה דו קוטבית ). יש להבדיל בין מצב לאחר לחץ גם ממחלת נפש, וחומרת התגובה ללחץ מצביעה על איזו פעולה יש לנקוט. [13]

הזיה אקסוגנית הנגרמת על ידי בליעת חומרים פסיכואקטיביים ודורשת נטרול פעולתם נבדלת ממצב הנגרם מסיבות אחרות - טראומה, נוירו-זיהומים, אפילפסיה, גידולים. הדמיית תהודה מגנטית מאפשרת להדיר או לאשר גידולים במוח, את ההשלכות של פגיעות טראומטיות, הפרעות נוירוכימיות. מחקר מעבדה - שיכרון, הפרעות הורמונליות ומטבוליות.

אבחון דיפרנציאלי מתבצע עם התקפים של אפילפסיה (על פי נתוני אלקטרואנצפלוגרפיה), ביטויים אחרים של תסמונות היפרקנטיות בהפרעות נפשיות.

עוררות קטטונית, בשונה מסוגים אחרים של תסיסה פסיכו-מוטורית (רגשית, הזויה , הזויה, מאנית), מאופיינת בחוסר משמעות של פעולות וחוסר מוטיבציה מוחלט. 

המטופל מבצע באופן אוטומטי פעולות לא קשורות, חסרות מטרה ונבדלות. הם יכולים להיות מופנים לאובייקטים חיצוניים או לחולה עצמו. יחד עם זאת, קשה לקבוע אם הוא שומר על המודעות לעצמו או שהוא תופס את גופו כאובייקט חיצוני.

קטטוניה צלולה מובחנת מהמצב האונירי. זה מציג קשיים מסוימים להבחין בין השלב הקטטוני-העברי לבין ההתרגשות ההעברית, שבה המטופל מצליח גם לשחק את השוטה, מראה על ילדותיות ועל תנועות רגשיות.

לאחר בדיקה מקיפה, נקבע למטופל מהלך טיפול בהתאם לפתולוגיה המזוהה. זה קורה שהגורם לקטטוניה נותר לא ידוע (תסיסה קטטונית אידיופטית).

למי לפנות?

יַחַס התרגשות קטטונית

הטקטיקה הכללית של פעולות צוות האמבולנס, הנקראת למטופל בתסיסה קטטונית, מצטמצמת לאמצעי מניעה כדי להבטיח את ביטחונו של עצמו, של אחרים ושל אנשי הרפואה. בערים גדולות, צוות פסיכיאטרי מיוחד מתייחס לשיחה באזורים קטנים וכפריים - לרוב צוות לינארי.

המשימה העיקרית בשלב טרום בית החולים מצטמצמת למסירה בטוחה של המטופל להתייעצות עם פסיכיאטר. הגישה סימפטומטית. להתרגשות קטטונית יש מספר מאפיינים ספציפיים - המונוטוניות של תנועות והצהרות, חוסר המשמעות שלהן, חזרה אוטומטית. טיפול חירום כולל ריסון פיזי של המטופל, במידת הצורך, קיבוע וטיפול תרופתי. יתרה מכך, יש לתת עדיפות להשפעות גופניות מכיוון שטיפול תרופתי יכול "לשמן" את הסימפטומים ולסבך את המשך האבחון בחדר המיון בבית החולים. [14]

התרגשות קטטונית חריפה וחומרתה מתגלים כאשר מנסים ליצור קשר ראשוני ולבסס קשר אמון עם המטופל, במהלכו נקבעת טקטיקות של פעולה נוספת, מה שלעתים מאפשר להחליף טיפול תרופתי או להרגיע את המטופל במקצת ולאפשר זאת. אף על פי כן, הצוות הרפואי שהגיע לשיחה עם מטופל במצב של פסיכוזה חריפה לא אמור לאבד את ה"ערנות הפסיכיאטרית "לשנייה, מכיוון שניתן לשנות את התנהגותו של המטופל בכל רגע.

פעולות האחות בהתרגשות קטטונית חייבות להתאים במלואן למעשי הרופא. יש לוודא כי בסביבתו הקרובה של המטופל אין חפצים המתאימים להתקפה או לפגיעה עצמית. אם המטופל תוקפני, עדיף להיות קרוב יותר לדלת, שאסור לנעול אותה, ולא לאפשר למטופל להתקרב לחלון. מומלץ לגייס את תמיכתם של קרובי משפחה, שוטרים, מסודר, נהג אמבולנס וכו '.

בעת מתן תרופות, האחות נותנת זריקה תוך שרירית או, במידת האפשר, נותנת תרופה דרך הפה, תוך שהיא מוודאת שהמטופל בלע אותה.

בתסיסה קטטונית, עדיף להשתמש בתרופות הרגעה מקבוצת הבנזודיאזפינים. תרופות משמשות בצורה של זריקות תוך שריריות של תמיסת 0.25% של לוראזפאם במינון יחיד מ -2 עד 8 מ"ל או תמיסה של 0.5% של דיאזפם - מ -2 עד 6 מ"ל. אם המטופל בא במגע, אתה יכול לתת לו את התרופה בטבליות לבליעה: לורזפאם מ 5 עד 20 מ"ג או דיאזפם מ 10 עד 30 מ"ג. [15]

אותן תרופות במינונים נמוכים משמשות להמשך הטיפול בקטטוניה בבית החולים. לפעמים ביטויים קטטוניים נעלמים לאחר נטילת מנה אחת בלבד. [16]

חולים שאינם מגיבים לתרופות מקבוצת הבנזודיאזפינים נקבעים לטיפול אלקטרובולי.

בבית החולים, לאחר בדיקה מלאה של המטופל, נקבע טיפול נוסף על סמך האבחנה.

מְנִיעָה

עוררות קטטונית נגרמת על ידי מגוון מצבים פתולוגיים של הגוף, ולכן אמצעי מניעה הם בעלי אופי כללי. ראשית, מדובר בהתייחסות אחראית לבריאותו, הנפשית והפיזית: ביטול הרגלים רעים, עלייה בהתנגדות ללחץ ופוזיטיביזם, הקפדה על אורח חיים פעיל, וייעול התזונה היומית. אפשר לעשות זאת לבד, אך אם זה לא מסתדר, ישנה רשת רחבה של סיוע פסיכותרפי, כמו גם קבוצות בריאות, תזונאים, פסיכוסומטיקה. צעדים כאלה יפחיתו משמעותית את הסיכון למחלות נפשיות ופיזיות כאחד.

אנשים מקבוצת הסיכון, כלומר הסובלים ממחלות בספקטרום הקטטוני, צריכים לעבור בדיקות קבועות על ידי הרופא המטפל ולבצע את המלצותיו לשמירה על מצב הפוגה. כפי שמראה בפועל, התרגשות קטטונית חריפה מוסרת במהירות רבה, לעיתים במינון יחיד של התרופות המתאימות, לכן, בתסמינים הראשונים של צרות, יש צורך לפנות לעזרה מקצועית.

תַחֲזִית

באופן כללי, הפרוגנוזה חיובית עבור רוב החולים שחוו התרגשות קטטונית. במיוחד אם הסיבה בוטלה.

ניתן לעצור את השלב הקליני החריף די מהר. עם זאת, קיימת סכנת הישנות של פרקים קטטוניים והתפתחות חסרים קוגניטיביים בעתיד בחולים עם מחלות כרוניות - סכיזופרניה, אפילפסיה, דיכאון קליני חמור. פרוגנוזה לטווח הארוך תלויה בפתולוגיה שגרמה להופעת קטטוניה.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.