בריאות הנפש (פסיכיאטריה)

התרגשות קטטונית

תסיסה קטטונית היא סוג של פסיכוזה חריפה היפרקנטית עם ביטויים ספציפיים: חוסר שקט מוטורי מאופיין בכאוס, חוסר תכליתיות, תנועות סטריאוטיפיות, לפעמים יומרניות, דיבור חסר משמעות וקוהרנטי.

 

בלוטת התריס

נוירואיד אמיתי הוא הפרעה נפשית, סוג של תודעה שונה, לרוב ממוצא אורגני אנדוגני. הוא מאופיין בתסמינים פרודוקטיביים בולטים בצורת זרם של תמונות בהירות דמויות סצנה

הפרעת אישיות מרובה

הפסיכיאטריה האמריקאית מאבחנת תופעה זו כהפרעת זהות דיסוציאטיבית. הסיווג הנוכחי של ה- ICD-10 מכנה מצב דומה "הפרעת אישיות מרובה" ומכוון אותו להפרעות דיסוציאטיביות אחרות (המרה), מבלי להפריד אותו לנוזולוגיה נפרדת. 

פחד ממים

ישנם גם סוגים אקזוטיים יותר של הידרופוביה, למשל, אבלוטופוביה, כאשר הפחד גורם אפילו לשטוף את הפה, לשטוף את הפנים, להתקלח, לשטוף, לבצע כל הליך הכרוך במים. 

פחד ממילים ארוכות

מה שם הפחד ממילים ארוכות? השם נבחר לא בלי הומור: מפלצת היפו מפלצת פדיאליופוביה. מילים נרדפות קצרות יותר, אך גם לא קלות לביטוי: היפומונסטרוסקואדלופוביה, ססקיפידלופוביה. 

השלב הראשוני של סכיזופרניה

סכיזופרניה מיוחסת להפרעות נפשיות שיש להן סימנים מקדימים שיכולים לאותת על התפתחותה של מחלה זו.

Anosognosia

תופעה קלינית, שהיא הכחשה (הערכת הערכה) של המום של המטופל, תוך התעלמות מתופעות המחלה נקראת אנוסוגנוזיה. דחייה כזו של מדינתו היא דרך להימנע מהמציאות. 

מיסופוביה

פחד בלתי מבוקר המופיע כתגובה נפשית לאובייקט או סיטואציה ספציפיים, בטוחים לחלוטין נקרא פוביה. היא משעבדת אדם לזמן מה, אי אפשר להתנגד. 

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.