^

בריאות

A
A
A

השמנה: סקירה כללית של מידע

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

השמנה - מחלה התקפית כרונית המאופיינת שומן הגוף מוגזם בגוף (אצל גברים לפחות 20%, אצל נשים - 25% ממשקל הגוף, מדד מסת גוף של 25-30 ק"ג / מטר 2 ). השמנת יתר נובעת בתצהיר של כמות מופרזת של רקמת השומן.

במדינות מפותחות כלכלית, 25-30% מהאוכלוסייה שמנים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

מה גורם להשמנה?

ישנם מספר סוגים של השמנת יתר. השמנת אנדוקריניות מתרחשת כאשר ייצור מוגבר של הורמונים בגוף בקליפת יותרת הכליה או ממושך נטילת הורמונים אלה למטרות טיפוליות, עם גיל מעבר או על ידי אי ספיקה תפקודית של בלוטות מין ואת ההפרשה להקטין את רמת הורמוני מין. בהתפתחות של מחלה זו, תפקיד חשוב מתבצע על ידי גורמים תורשתי (משפחתי חוקתי). עבור השמנה ההיפותלמית, סימנים אופייניים הם הצטברות מופרזת של שומן וחלוקתו הדיספלסטית בעיקר לאזור בלוטות החלב, הירכיים, הבטן. השמנה על בסיס אלמנטרי-חוקתי מתפתחת בעיקר עם אכילת יתר מתמדת, דיאטה מופרעת, חוסר פעילות גופנית.

הגורם העיקרי הגורם להשמנת יתר הוא חוסר האיזון בין אנרגיה נכנסת ויוצאת. בין הגורמים המעוררים את התפתחות המחלה הזאת, רופאים פולטים דיאטה לא מאוזנת ואכילת יתר מתמיד, אפס פעילות גופנית, מתח קבוע חוסר שינה וזמן מנוחה, שיבוש של בלוטות אנדוקריניות, נטייה גנטית, ואחרים.

גורם ו פתוגנזה של השמנת יתר

מה הם הסימפטומים של השמנה?

הסימפטומים של המחלה להבדיל בהתאם למידת השמנת יתר. בשלבים המוקדמים של התלונה של השמנה עשוי להיעדר. במקרים חמורים, ולחולה קוצר תכופים נשימה, מצב של חולשה, כאבים בעמוד השדרה והמפרקים, לחץ דם גבוה, נפיחות ברגליים, בחילות ומרירות בפה, עצבנות וחוסר תיאבון מופרז וצמא. העור הופך להיות כואב, גברים יש בעיות עם עוצמה, נשים יש בעיות עם המחזור החודשי.

תסמינים של השמנה

סיבוכים של השמנה

דרגות השמנה

כיצד לזהות השמנת יתר?

כדי לאבחן את המחלה, גובה המטופל, משקלו, מותניו וירכיו נמדדים. כמו כן, בדיקות ביוכימיות שונות הורמונלית בדיקה אולטרסאונד של איברי הבטן, אלקטרוקרדיוגרמה, ואת רנטגן של הגולגולת נקבעו.

כיצד מטפלים בהשמנת יתר?

הטיפול בהשמנת יתר הוא מורכב של נהלים שמטרתם לשפר את חילוף החומרים ולתקן את משקל הגוף, שכן משקל מופרז ללא ספק יש השפעה שלילית על משך החיים ואיכות החיים של המטופל.

טיפול בהשמנת יתר כולל סדרה של נהלים שונים. בתור התחלה, אתה צריך להגדיל את הפעילות הגופנית, לדבוק תזונה בריאה, לעבור דיאטה דלת קלוריות. צום מוחלט מתבצע רק בתנאים נייחים, בפיקוחו של רופא.

השמנת יתר אלמנטרי-חוקתי מטופל עם הקור כדי לשפר תהליכים מטבוליים - שטיפה, אמבטיות לעומת וכו 'כמו כן להשתמש בהליכים תרמיים בהעדר מחלות של מערכת הלב וכלי הדם.

כדי להפחית תיאבון בטיפול המורכב של השמנה, תרופות anorexigenic לדכא את תחושת הרעב - mazindol, desopimon, fenfluramine, ו fepranone גם prescribed. תרופות כגון desopimon, fepranone ו mazindol יכול לגרום לתופעות לוואי, המתבטאת בצורה של עצבנות, הפרעות שינה, לחץ דם מוגבר. עם שימוש ממושך של תרופות אלה, התמכרות והתלות יכול להתפתח, תרופות אלה צריך להיות prescribed רק על ידי רופא. Fenfluramine, בניגוד לתרופות קודמות, להיפך, יש השפעה הרגעה.

טיפול בהשמנת יתר

השמנה בשלב הראשוני מטופלת בשימוש במשתנים (תרופות המאיצות את הפרשת המים והמלחים), כמו גם תכשירים צמחיים.

טיפול בהשמנה הוא תהליך ארוך למדי, המחייב, בנוסף לטיפול תרופתי, יישום של תרגילים ונהלים שונים. מאז השמנת יתר יכולה להיות תוצאה של גורמים שונים - נוירולוגיות, אנדוקרינולוגיות, טיפוליות - אז תחילה עליך להתייעץ עם מטפל לבדיקה מלאה והפניה מומחה מתמחה. התערבות כירורגית ניתן לציין אם יש שלב שלישי או רביעי של השמנה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.