Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גבינה עם סוכרת מסוג 1 ו -2

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

מוצרי גבינה הם מקור עשיר של חומצות אמינו חיוניות: מתיונין, טריפטופן, ליזין. המרכיבים הפעילים של הגבינה יש השפעה חיובית על תפקוד העיכול, להסדיר תיאבון [1] . כמעט כל הרכב הגבינה נספג בקלות על ידי גוף האדם, ולכן המוצר מומלץ תמיד לשימוש על ידי ילדים ונשים במהלך ההריון (למעט זנים רכים כגון ברי, קממבר, דנית בלו, גורגונזולה, רוקפור), [2] כמו גם חולים עם מחלות רבות.. אבל האם מותר גבינה בסוכרת? האם זה לא יפגע בלבלב ולא ישפיע על רמות הסוכר בדם?

האם אני יכול לאכול גבינה עם סוכרת?

גבינה בצדק תופסת את אחד המקומות הראשונים בין טעים ובאותו זמן מזונות מזינים המרכיבים את הדיאטה הרגילה של כל אחד מאיתנו. וכמה מחקרים טוענים כי רק שתי חתיכות של גבינה ביום יכול להפחית את הסיכון לסוכרת. מהו השימוש במוצר? לדוגמה, 100 גרם של גבינה מכיל את אותה כמות של סידן כמו ליטר אחד של חלב תוצרת בית. האם זה שווה לדבר על ויטמין עשיר עקבות רכיב הרכב של מוצרי גבינה?[3]

גבינות קשות להאיץ את ההתאוששות של הגוף לאחר מחלות זיהומיות לטווח ארוך או התערבויות כירורגיות, לשפר את מהלך תהליכי העיכול, ויש להם השפעה חיובית על תפקוד חזותי. אבל, למרבה הצער, יש כמה נקודות שליליות לגבי השימוש הרגיל של מוצר זה.

הרופאים לא מייעצים כולל גבינה בתזונה עם רמה גבוהה של כולסטרול בדם, עם מחלות של הכליות והלבלב, עם פתולוגיות של כלי הדם. [4]

חולים עם סוכרת יכולים בבטחה לאכול כמות קטנה של גבינה, בתנאי שהם בצע את הכללים של תזונה מאוזנת ובריאה. העיקר - לא להתעלל גבינות לבחור את המאכלים הנכונים.

איזה סוג של גבינה אפשרי עם סוכרת?

בחירת גבינה בסוכרת, אתה צריך לשים לב לנקודות הבאות:

 • קלוריה.

לרוב, קלוריות גבינות להכיל אחוז גדול של שומן. כמובן, זה אינו חל על כל הגבינות: ישנם סוגים תזונתיים מוגבלים קלוריות ותכולת השומן. זה על אותם צריך לעצור את הבחירה שלהם.

 • תכולת שומן רוויה.

שומנים רוויים, להיכנס לגוף, להוסיף מתח למערכת הלב וכלי הדם, וזה בלתי רצוי במיוחד בסוכרת. התוכן הנמוך ביותר של שומנים כאלה בפילדלפיה, טופו, טמפה, גבינות ריקוטה. במיוחד הרבה מהם גבינת עיזים ושמנת, כמו גם זנים רוקפור, קולבי, Cheshire.

 • מלח תוכן.

סוכרת, מומלץ לאכול לא יותר מ 2.3 גרם של מלח ליום. זאת בשל היכולת של מלח להגביר את הלחץ, להגביר את הלחץ על הלב, הכליות וכלי הדם, לעכב את העיכול של מזון. הגבינה מכילה לעתים קרובות אחוז גדול של מלח, במיוחד עבור גבינה מעובדת (הממוצע עבור גבינה מעובדת הוא 1.2 גרם / 100 גרם).

באופן כללי, גבינה יש אינדקס גליקמי נמוך יחסית  [5]. זה מצביע על כך שברמת הגלוקוז משתחררת בהדרגה, מבלי לגרום לעליות פתאומיות ברמת הסוכר בדם. אבל עלינו לזכור כי הגבינה היא כמעט אף פעם לא נצרך על ידי עצמו, אבל רק יחד עם מזונות אחרים שיכולים להשפיע גם על רמות הגלוקוז. לכן, בחירת מוצרים לסוכרת צריך תמיד להיזהר מאוד.

מעניין, אבל היתרונות של גבינה בסוכרת הוכחו מדעית. אז, בשנת 2012, מדענים ניתחו את הדיאטה של אנשים בריאים וחולים עם סוכרת. נמצא כי המשתתפים בניסוי שאכלו 50-55 גרם של גבינה מדי יום (וזה רק כמה חתיכות) הפחיתה את הסיכון לסוכרת בגופם ב -12%.[6]

בסוכרת, זה לא רצוי להוסיף גבינות מעובד לתזונה, כמו גם גבינות בחבילות ואקום, זנים מעושנים ומלוחים. במוצרים אלו יש אחוז גדול של מלח, וכן רכיבים אחרים שאינם שייכים לקטגוריה של מזון בריא יכול להיות גם הכיל.

סוגים אלה של גבינה בסוכרת עדיפים יותר:

 • גבינת טופו - גבינת סויה עם תכולת שומן של 1.5-4%;
 • Goudette - גבינה דלת שומן עם תכולת שומן של 7%;
 • גבינות דלות שומן ויולה פולאר, כושר גופני, דיאטה, סוכרת, Grunlander, ילדים עם תוכן שומן 5-10%;
 • ריקוטה עם תוכן שומן עד 13%;
 • גבינות דל שומן של פילדלפיה, אולטרמני, ארלה (כ 16-17%).

כמות הגבינה היומית האופטימלית לסוכרת היא 30 גר 'רצוי לא לאכול את המוצר כארוחה עצמאית, אך מוסיפים אותו לסלטים, מפזרים מנות צדדיות ומנות עיקריות. טופו וגבינות חלב מותסס מומלץ במיוחד לצריכה: ריקוטה, פטה, גאודה.

קרם גבינה

לרוב, גבינה מעובדת היא תערובת של גבינות קשות, שמנים, גבינת קוטג ', אבקת חלב, המסה מרכיבים ותבלינים. מוצר כזה נוצר במקרה על ידי יצרני גבינה שווייצריים, אבל כיום הוא כלול היטב בתפריט שלנו.

גבינה מותכת הוא בהחלט טעים, ואפילו מכיל מרכיבים שימושיים כגון זרחן וסידן. עם זאת, תזונאים רבים מדורגים מוצר זה מזיק, והנה הסיבה. בנוסף חלבון וכמה יסודות קורט, גבינה מותכת מכיל הרבה מלח, שמירה על נוזל ברקמות, כמו גם פוספטים, פילוס ההשפעה המיטיבה של זרחן וסידן. בנוסף, פוספטים להאיץ את הפרשת סידן מהגוף ולעיתים קרובות להיות פרובוקטורים של תהליכים אלרגיים.

למה הרופאים לא ממליצים לאכול גבינת שמנת לסוכרת? בנוסף מלח ופוספט, הוא מכיל חומצת לימון, מעצבן את הלבלב, וזה מאוד לא רצוי עבור חולי סוכרת.

למצוא מוצר באיכות גבוהה מעובד הוא די קשה. העובדה היא כי כיום, על דלפקי החנויות יש בעיקר "גבינה גבינה" עם מספר גדול של תחליפים שונים בהרכב. לדוגמה, חמאה בהם מוחלף על ידי אנלוגים ירקות, ובמקום גבינות קשות, רנטה באיכות נמוכה נמצא.

תזונאים מזהירים את החולים עם סוכרת: אם אתה רוצה לנסות את הגבינה, עדיף לתת עדיפות זנים איכות מוצק, ולשים בצד את הגבינה נמס.

נקניקייה

גבינת נקניקים היא סוג של גבינה מוצר מעובד. הם מוכנים על בסיס של גבינת רנה, שמנת, חמאה נתח גבינת קוטג ': ככלל, הרכב נבחר מתוך רכיבים תקניים.

בואו לנתח את התהליך של ייצור גבינה נקניקים. ראשית, לטחון שונים בכיתה כיתה הגבינה, אשר מעורבבים לאחר מכן ונשלחו כור היתוך מיוחד. התערובת החמה-נוזלית החמוצה המתקבלת היא ארוזה בצורה, והמוצר המוגמר הסגור ארוז באריזות פלסטיק או צלופן ומקרר. סוגים רבים של גבינת נקניקים הם גם מעושן: אידיאלי, עישון מתבצעת בשלב הסופי באמצעות נסורת. אבל זה לא תמיד נעשה: לעתים קרובות, היצרנים מוגבלים הוספת חומר מרוכז מיוחד מסה הכוללת מסה, אשר נותן את המוצר טעם מעושן מסוים. האם זה שווה להסביר כי גבינה כזו לא סביר להיות שימושי עבור סוכרת: מרכיבים באיכות ירודה להשפיע לרעה על מערכת העיכול בכללותה, לגרות את הרקמות הריריות של הקיבה והתריסריון, להוביל לעלייה חדה בכולסטרול, וכו '

בהתחשב בכל הנקודות, מומחים לא ממליצים על שימוש בגבינות נקניקים לסוכרת. בעת בחירת מוצרי גבינה, לפחות, אתה צריך לקרוא את הרכב. עם זאת, בסוכרת, זה עדיין רצוי לחלוטין לנטוש את וריאציות מעושן ונקניק של גבינה.

גבינת אדיגי

הגבינה העדינה ביותר של אדיג 'י לטעום היא פופולארית בקרב רבים: היא שייכת לקטגוריה של גבינות רכות, הכוללת גם גבינת פטה, פטה ומסקרפונה. הרכב מיוצג על ידי חלבון (עד כ 25%) ושומנים (עד 20%), כמו גם לקטוז, סוכרים חלב.

הרכב גבינת האדיג מאפשר לייחס את המוצר לקטגוריה של מאכלים תזונתיים: הוא מתעכל בקלות, מעוכל היטב, אינו מפריע לתהליכי העיכול, ומומלץ לעיתים קרובות לשימוש של חולים קשישים ונחלשים.

היתרונות של גבינה Adyghe בסוכרת הם יקרי ערך. מותר להשתמש בכמות שלא תעלה על 100 גרם ליום. המוצר חייב להיות טרי ולא שמן מדי (אופטימלית - עד 25%). יש לזכור כי אורך חיי המדף במקרר אינו עולה על חמישה ימים.

הגבינה Adygei הוא מאכל טעים, בריא ובמחיר סביר מלא: המחיר של המוצר הוא בדרך כלל נמוך יותר מזו של רוב סוגי גבינה מוצק. עם סוכרת, זה ניתן להוסיף את הדיאטה ללא פחד.

גבינת גבינה

גבינת גבינת טבעי בדרך כלל מוכן על בסיס מרכיבים איכותיים - למשל, מ יוגורט אמיתי, חלב, שמנת, שמרים כמות קטנה של מלח.

מוצר כזה בסוכרת אינו אסור, ואפילו מומלץ. עם זאת, בחירת גבינה, אתה צריך לשים לב רגעים כאלה:

 • אם יש לאריזות חיי מדף ארוכים (מספר חודשים), פירוש הדבר שגבינת הקורד מטופלת בחום;
 • גבינת גבינת עשוי להכיל תוספים נוספים - לדוגמה, ירקות, חתיכות של פטריות, פלפל, עמילן, שומנים צמחיים, וכו ';
 • את התוכן שומן של גבינה יכול להשתנות בהתאם להרכב.

על מנת גבינה כזו כדי ליהנות מסוכרת, אתה צריך לבחור אפשרויות עם חיי מדף קצרים, ללא טעמים נוספים עם אחוז נמוך של שומן (אופטימלית - עד 25%).

אילו מסקנות ניתן להסיק מהחומר הנ"ל? ב סוכרת סוגי I ו- II, מותר להוסיף את הדיאטה דל שומן זנים שונים של גבינה, ללא תוספים נוספים מרכיבי ההיתוך. מוצרים אלו אינם משפיעים במיוחד על העלייה ברמות הסוכר בדם: אלה הם האדיג 'י, הטופו, ריקוטה, פילדלפיה, גבינות ילדים ועוד. אחוז גדול של סידן, זרחן, B- ויטמינים וחומצות אמינו חיוניות נמצאים בגבינה. כמה פרוסות גבינה יסייעו להוסיף מגוון לתזונה של המטופל ולא לגרום נזק לבריאות.[7], [8], [9]

אם, לעומת זאת, יש ספקות לגבי השימוש גבינה בסוכרת, זה לא מיותר להתייעץ עם אנדוקרינולוג, כי כל מקרה הוא יחיד.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.