Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלעת דלעת

המומחה הרפואי של המאמר

ראומטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.11.2021

כדי להבין את השאלה, האם זה אפשרי שיהיה דובדבנים עבור גאוט, אשר במשך מספר שנים דנו ורופאים, וחולים צריכים, לפחות במונחים כלליים להתמקד בשתי נקודות חשובות - המטבוליזם של חומצות אורגניות בגוף, כמו גם היחס בין הדיאטה עבור גאוט וחומצה אלקליין הומיאוסטזיס (רמת ה- pH).

זה באמת חשוב, כי התוכן הגבוה של חומצת השתן בדם (hyperuricemia) הוא תנאי מוקדם להתפתחות גאוט והוא קשור הפוך pH: ככל שזה נמוך יותר, גבוה יותר חומצת שתן חומצה.

trusted-source[1], [2]

שרי עבור צנית הוא מקור של חומצות אורגניות

כדי להבטיח עלייה של ה- pH של הגוף - כלומר, ירידה בחומציות של נוזלים פיזיולוגיים, כולל דם - אתה צריך לאכול כמו שצריך: למזער את החלק החלבון של הדיאטה. כמו כן, תזונאים אומרים כי על מנת למנוע עלייה בחומציות של הסביבה הפנימית, יש צורך לצרוך יותר מזונות עם חומצות אורגניות. חומצות אלו מומרות לגורמי אלקליזציה במהלך תהליך העיכול.

וכאן היתרונות של דובדבנים עם צנית הם מעבר לכל ספק. פרי הדובדבן הוא מקור חשוב של חומצות אורגניות. שלהם עיסת דובדבנים הוא כמעט 2%; הוא תפוח, לימון (ציטראט), טרטרי, סוצ'יני (מקדם תהליכי התחדשות), כמו גם כינין, שייקובה, גליצרין וחומצות גליקוליות. בנפרד, אנו לוקחים בחשבון חומצה אסקורבית, כלומר, ויטמין C, ואת 100 גרם של 10 מ"ג דובדבן.

אגב, בין פיזיולוגים ותזונאים לא עוצר ארוך מחלוקת על הדם שנקרא alkalizing, נכון במיוחד עבור אנשים הסובלים ציני. לכן, על פי יסודות הפיזיולוגיה, מה שאתם אוכלים או שותים יש השפעה קטנה מאוד על pH הדם. רמת החומציות אצל אדם בריא ב"משטר האוטומטי "מוסדרת על ידי מערכת ביוכימית מורכבת. וזה בדם של חומציות נורמלית (pH 7,34-7,45) מכילים חומצות הידרוקסיות (ציטראט, isocitrate, oxaloacetate, חומצה 2-oxoglutaric, חומצה פומרית, וכו '), מתן תהליך חילוף החומרים של חומצות אמינו חיוניות, כמו גם אלפא-ketopropionovaya (פירובט) ואת נגזרת purine הוא חומצת שתן.

יחד עם זאת, חוות דעת של תזונאים הוא גם לא מופרך, וכל מזון משפיע על הבריאות הכללית. זה מספיק כדי לדפדף בספר של Nutraceutist אמריקאי T. Baroudi "כדי אלקלייז או למות" (ד"ר תיאודור א Barody "Alkalinize או למות"), שפורסם בתחילת 1990.

עם זאת, בשל פעולתם של מנגנונים רגולטוריים טבעיים של הגוף (אשר אינם דורשים דיאטה מיוחדת לעבודה רגילה), ההשפעה אלקליזציה של דובדבן עם צנית, הנצרכת 80-100 גרם ליום, הוא מינימלי וקצר טווח.

מדענים מייחסים זאת לעובדה שהכבד בעזרת חילוף חומצות אורגניות: מיותר מיותר שולחת כליות (לסילוק סוף החיסול), ואת הציוד דרוש לתוך המחזור המערכתי - ככל שדרוש לקיומה התקין של מערכות גוף.

עם זאת, היתרונות של דובדבנים שגדון מורכב בחומרים pectin הכלול בו (11%). בשל נוכחותם של פקטינים glucuronic דיאטת דובדבן הכללה קבועה חומצה מקדמת הפרשה לא רק את הכולסטרול "הרע", אלא גם של פסולת חנקנית (פסולת של פירוק חלבון) - חומצת שתן, אוריאה, קריאטינין, indican.

היתרונות של דובדבנים עבור צנית: cations K, Ca, Mg, Na

שוב על איזון חומצה-בסיס, כמו גם את מאזן האלקטרוליטים ועל מה הוא השימוש גאוט דובדבן מבחינת התוכן בפירות אשלגן אלה (173 מ"ג לכל 100 גרם), סידן (16 מ"ג), מגנזיום (9 מ"ג) ונתרן (3 מ"ג).

העובדה היא K, Ca, Mg ו Na הם טעונים חיובי (+), כלומר, הם קטיונים. מדענים בתחילת המאה העשרים הדגיש את התפקיד של חומרים המספקים תהליכים אוסמוטיים בגוף - חלקיקים טעונים שלילי (אניונים) וחלקיקים טעונים חיובי (קטיונים). מזונות בעלי תכולה גבוהה של אניונים (כלוריד, פוספטים וגופרטים) יוצרים סביבה חומצית, ואילו מוצרים בעלי תוכן גבוה של קטיונים מקדמים את יצירתו של מדיום אלקליין, כלומר, מסייע להפחית את חומציות הדם (להגביר את ה- pH).

בדרך כלל, הדם מכיל 200-210 מ"ג אשלגן, 172-175 מ"ג של נתרן, עד 5 מ"ג סידן ומעט יותר מ -4 מג של מגנזיום. השינוי ביחס של חומרים אלה ודובדבנים איזון אלקטרוליטי עבור גאוט מושפעים באותה מידה כמו פירות אחרים ופירות יער: הדר, שזיף, רימון, מישמש, פטל, דומדמניות (שחור ואדום), אוכמניות.

trusted-source[3], [4], [5]

היתרונות של דובדבנים עבור גאוט: אנתוציאנינים

דובדבן מכיל אנתוציאנינים - פיגמנטים של מים מסיסים במים בצבע אדום, השייכים לפלבנואידים והם הטרוציקלים של חמצן עם קבוצת פניל וקטיפה פיראנית. אנתוציאנינים הם נוגדי חמצון רבי עוצמה.

בנוסף, אנתוציאנינים מסוגלים לחסום cyclooxygenase (אנזים המספק תגובות דלקתיות וכואבות של הגוף). לפיכך, השימוש הפוטנציאלי של דובדבנים בצנית הוא היכולת של אנתוציאנינים כדי להפחית דלקת וכאב הקשורים נזק המפרקים על ידי גבישים חומצה שתן.

זוהי המסקנה של המחקר, אשר נערך על ידי חוקרים מן אפריקה ובריטניה והדרום והוא ממומן בחלקו על ידי מכון שיווק הדובדבן (מכון דובדבני שיווק) - יצרני דובדבני ארגון אמריקאים, יותר מ 200 סוגים של מיץ דובדבנים, תוספי מזון עם תמצית אבקה של דובדבן וחטיפים עם יבשים שרי (מונטמורנסי הדובדבנים דובדבנים). תוצאות המחקר פורסמו באחד המגזינים על מוצרי מזון בשנת 2014.

אבל פחות משני תריסר אנשים בריאים ללא צנית השתתפו במחקר זה והם פשוט לקחו דם ושתן בדיקות חומצה שתן לפני ואחרי 48 שעות של דובדבנים קפואים. לכן רמת הראיות של "מחקר" כזה אינה עומדת בביקורת. עם זאת, בשנת 2012, דובדבן הוכרז המוצר עם אפקט אנטי דלקתי הגבוהה ביותר, לא נחות תרופות אנטי דלקתיות לא סטרואידים.

לאחר התחדשות (כולל באינטרנט), מכון השיווק של שרי אף הקים ועדה שתחקור את התכונות הרפואיות של פרי זה (ועדת המחקר של שרי).

אנשים הסובלים גאוט צריך לדעת מה הם מוצרים חומצה להרכיב, אשר תורמים אלקליזציה. האם אפשר לאכול דובדבנים עם צנית? זה אפשרי והכרחי. ואתה צריך להבין את ההבדל בין מזונות שונים שיסייעו למנוע בעיות בריאותיות חמורות ולשפר את מצבו.

trusted-source[6]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.