Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלקת נזלת מרהיב במבוגרים וילדים

המומחה הרפואי של המאמר

אופטורינרינגולוג, מנתח
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021

ב נגעים זיהומיות של דרכי הנשימה העליונות מפתחת מספר של מחלות נשימה ו ENT, אחד הסימפטומים של אשר הוא נזלת purolent - המכיל מוגלה אפס.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

לדברי כמה מומחים, כ -5% מאוכלוסיית מרכז אירופה סובל סינוסיטיס כרונית.

הנתונים הסטטיסטיים של שירותי הבריאות בארה"ב, שחקרו את האפידמיולוגיה של רינוסינוסיטיס כרונית וסיבוכים נלווים, מצטטים נתונים מסקר ארצי, שלפיו הבעיה מדאיגה 12.5-15.5% מכלל האוכלוסייה בארה"ב.

עם זאת, דיווח על מקרים שאובחנו על ידי רופאים המשתמשים בקודי ICD-10 כמזהה הראו כי שכיחות הסינוסיטיס והזיהום הנגרמים היא 2%. כמעט פי שמונה יותר אבחנה זו נעשית לנשים. גילאי 20-29 שנים מהווה 2.7% מהמקרים; 50-59 שנים - 6.6%; מעל גיל 60 - 4.8%.

האגודה הבריטית של Otolaryngologist מומחים להעריך את השכיחות הכוללת של rhinosinusitis כרונית בקרב הבריטים 15-75 שנים ב 11-13%.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

גורם ל דלקת נזלת

ב otolaryngology קליני, דלקת נקראת לא רק דלקת של ריריות האף (קוד J31.0 על פי ICD-10), אשר יש אטיולוגיה שונה, אבל גם פריקה ממנו - נזלת. זה יכול להיות אלרגי ווסומוטי, זיהומיות הורמונליים, מקצועי ותרופות. בהתאם למקור, אופי הפרשות האף משתנה .

הצורה הנפוצה ביותר של catarrh קר (דלקת חריפה חריפה או rhinopharyngitis) נגרמת על ידי rhinoviruses, וירוסים שפעת, או וירוס נשימתי syncytial (HRSV); באותו הזמן, פריקה באף מורכב mucin מופרש על ידי תאי הגביע של רירית האף.

מבושל או מבושל (מהפרשת Lat Purulen - purulent), אשר ילדים מכנים "סנוט ירוק", מופיעים כאשר זיהום בקטריאלי. דלקת ריאות חריפה כרונית חריפה לפתח באופן עצמאי או כמו סיבוך של נזלת ויראלית או  nasopharyngitis חריפה.

גורם מפתח לטיהור anaerobius, פורפירומונס asaccharolytica ו Prevotella ו Fusobacterium חיידקים.

ההערכה היא כי רק 0.5-2% של הנגיף הנגיפי מסובך על ידי מחלות ENT חיידקי, אבל התדר המדויק אינו ידוע: קשה להבחין בין הנגיף זיהום חיידקי ללא בדיקה פולשנית של הסינוסים.

לרוב נזלת מוגלתית אצל מבוגרים שנצפתה דלקת של הריריות הריריות לסתי הסינוסים (לסתי) -  סינוסיטיס כרוני  (סינוסיטיס לסתי), הסינוסים חזיתית paranasal -  סינוסיטיס פרונטלי כרוני, סינוס יתדי מבוך ethmoidal -  rinoetmoidite המוגלתי הכרוני  (אשר, בתורו,, הוא סיבוך של הצורה הכרונית של סינוסיטיס).

כל סוגי הדלקות של רופאים ENT יכול להיות מאובחנים כמו סינוסיטיס דלקתיות חיידקים או דלקת הנזלת או זיהום זיהומיות זיהומיות, שכן כל הסינוסים paranasal נקראים סינוסים paranasal. עם שינוי של כל סינוסים paransasal, pansinusitis מאובחנת, אשר גם נותן פריקה סתמית מן האף.

במקרים חמורים של חולי נזלת מוגלתיים הכרוניים שהוקצה ריח נזלת מוגלתית עבה, המציין כי סינוסיטיס לסתי הקשורים etiologically עם גרנולומה חניכיימיים דלקת כרונית בשורש השיניים (המלתעות ראשונות או שניות טוחנות).

Neoplasia באף מבוגר - אבחנה של הרחקה; אם נזלת סתמית (במיוחד חד צדדית, עם דם) נמשכת חודשים, אז זה יכול להיות rhinosporidiosis עם פוליפים דימום בחלל המקסימלי, פפילומה הפוכה, סרקומה או לימפומה. סימפטומים של האף scleroma  (rhinoscleroma) ו  granulomatosis של Wegener יכול גם להיות משולב עם נזלת כזה .

נזלת מוגלתית חד צדדי מתמשך של הילד ב 64% מהמקרים קשורים עם דלקת של הסינוסים ואת הפרה של ניקוז. זה קורה גם בשלב הראשוני של חצבת ואם זה נכנס חלל האף גוף זר, וחסימה מכנית של המעבר לאף. במקרים של נזלת מוגלתית חוזרת מן מעברי האף של שניהם האבחנה השכיחה ביותר היא  פוליפים  - דלקת כרונית של הפוליפים. כמו כן, לא נשלל מוקדם פוליפוזיס באף נקבע גנטי על בסיס סיסטיק פיברוזיס, בנוכחות angiofibroma לנוער שפירים של כישלון לוע האף או הפונקציונלי של האפיתל ריסי ו ההפרעה של אישור mucociliary אף קשור מולדת  תסמונת, Kartagener.

אם לתינוקת יש עגבת מולדת  של האף  או שלשול חלקי של פתחי האף הפנימיים (צ 'ואן), וכן אם לאם יש זיבה, דלקת נזלת חריפה אצל התינוק. קרא גם -  נזלת על התינוק

trusted-source[13], [14], [15], [16]

גורמי סיכון

במקרים רבים, הופעת הפרשות האף הסגורות מתרחשת כאשר החסינות נחלשת. אז נזלת שופעת במהלך ההריון יכולה להתרחש על רקע של דיכוי אימוץ דיכוי פיזיולוגי. בנוסף, שינויים הורמונליים ממלאים תפקיד חשוב בנפיחות הרירית באף ובגודש במהלך ההריון.

גורמי הסיכון הבאים כוללים:

  • מגע עם חלל האף וסינוסים פאנלים של מים כלור במהלך רחצה;
  • שינוי של ה- pH של הריריות הריריות של מערכת הנשימה העליונה במעוז חומצה;
  • נוכחות של מוקדים של זיהום מתמשך;
  • נזלת אלרגית כרונית עם נפיחות של רירית האף, יצירת התנאים המוקדמים לחסימת צינורות הפרשת הסינוסים של הפאנלים והצמדת דלקת חיידקית משנית;
  • סטייה של מחיצת האף מן המיקום האנטומי הרגיל.

בתחום הפדיאטרי, תשומת הלב מוקדשת לתפקוד החיסוני הנפוץ: hypogammaglobulinemia חולפת של ינקות וחוסר של אימונוגלובולינים מסוג A (נוגדן IgA).

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

פתוגנזה

תהליך דלקתי יכול להיגרם על ידי גורמים רבים, והיום הפתוגנזה של rhinosinusitis כרונית ואת המחלה הנלווה של נזלת שופעת נשאר שנוי במחלוקת.

יש ראיות הולך וגדל המאשר את ההשערה המודרנית של האטיולוגיה ו פתוגנזה של מחלות דלקתיות כרוניות של כל הריריות הריריות. המהות שלה היא כי אינטראקציה מאוזנת של תאים של רירית האף עם הצומח commensal - פתוגנים פוטנציאליים (חיידקים, וירוסים, פטריות) מופרעת, כמו גם את ההשפעה של אלרגנים ו / או חומרים סביבתיים רעילים, אשר מומחים רואים גורמים אקסוגניים הלחץ.

החיידקים שהוזכרו לעיל יכולים להפנות את התסמינים האסימפטומטיים של הנזופרינקס, לדוגמה, כפי שמוצג בבדיקות על סטפילוקוקוס אאורוס (מטליות האף על סטפילוקוקוס אוראוס), במרכזה האסימפטומטי מתגלה בכמעט שליש מהמבוגרים ולא פחות ממחצית מהילדים.

בתנאים של חוסר איזון החיסונית, קולוניזציה מיקרואורגניזמים לחדור את מחסום mucin להיכנס לשכבה העליונה של האפיתל רירי ידי הידבקות. תאי הגביע הריריים מתחילים לתפקד במצב משופר. דלקת מתפתחת היא תגובה מגנה לפלישה לדלקת חיידקית של תאים של חסינות מולדת: C-reactive proteins של פלסמה בדם, לקטין (ML), קולטן אפיתל M- תאים, מתווכים כימיים שונים (ציטוקינים), תאי תורן, מקרופאגים, נויטרופילים, אאוזינופילים, B - לימפוציטים לימפואידים ברקמות לימפואדיות (ייצור נוגדנים).

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27]

תסמינים דלקת נזלת

הסימנים הראשונים להפיכת הפרשות האף הרגילות (לא עוברות לשבועיים או יותר) לאלו הסובלות מתבטאות בכך שהן חדלות בהדרגה להיות חסרות צבע, הופכות למסה רירית עבה צהובה או ירקרקית (לפעמים בריח רע).

הסימפטומים המעידים על סינוסיטיס ודלקת רינוסינוסיטיס כרונית הם: גודש באף עם חסימה של נשימה באף ופגיעה בריח (היפוספמיה); כאב ראש וכאב פועם בפנים, בעוד האחרון הוא החמיר על ידי כיפוף (עקב לחץ מוגבר הסינוסים).

בדלקת סינוסיטיס מקסימלית, הכאב הרבה יותר חזק מאשר בכרוני (שבו הכאב עלול להיעדר). בכאב חזיתית, הכאב הוא מקומי במצח, במקרה של רנו-דואידיטיס - באזור האורביטל הקרוב יותר לאף. מבין הסימפטומים הנפוצים, הנפוצים ביותר הם חום וחולשה.

מוגלה יכול להיכנס לתוך הלוע, לעורר שיעול. אצל ילד, דלקת נזלת שופעת יכולה לגרום לאקזמה באזור הנחיריים, ודלקת סינוסיטיס מקסימלית (סינוסיטיס) מלווה לעיתים קרובות בדלקת הלחמית ובכאב האוזן.

trusted-source[28], [29], [30]

סיבוכים ותוצאות

כל תהליך דלקתי עם היווצרות של exudate שופע יכול להיות השלכות חמורות וסיבוכים.

בצורה כרונית של נזלת שופעת דלקת בסינוסים של הנגיף, מוגלה עשויה לצבור בהם, אשר כרוך בהתפתחות של מורסה שיכול להוביל להתפשטות של דלקת שופעת בבטנה של המוח - דלקת קרום המוח.

סכנה לא פחות חמורה היא היווצרותם של קרישי דם במאגרים הוורידים (סינוסים) של הקונכייה הקשה של המוח.

קיים גם סיכון של אובדן מתמשך של ריח (anosmia) ואת התרחשות של בעיות ראייה עקב דלקת של הרקמות של האזור periorbital.

אבחון דלקת נזלת

חיידק חמור  וברוני סינוסיטיס  עם בצקת ודלקת של רירית סינוסים רקמה יכול להיות קשה להבחין בין נגיפי נגיפי. לכן, כדי לגלות את הגורמים הסיבתיים הספציפיים של דלקת הנזלת, לא רק בדיקות דם כלליות וביוכימיות יש צורך, אלא גם בדיקות חיידקים -  ניתוח של ריר האף. כאשר סינוסיטיס לעשות את הניתוח של התוכן של סינוסים paranasal, אשר נלקח במהלך לנקב שלהם.

האבחון האינסטרומנטלי משתמש ברינוסקופיה, ברדיוגרפיה של האף וסינוסים פאראנסאליים, אולטראסאונד ובדיקות CT של הסינוסים של הפאנאזה.

על פי תוצאות הניתוח ובהתחשב בנתונים המתקבלים במהלך הבדיקה האינסטרומנטלית, מתבצעת אבחנה דיפרנציאלית. מידע נוסף בנושא זה במאמר -  מחלות של סינוסים paranasal

trusted-source[31]

למי לפנות?

יַחַס דלקת נזלת

על ידי מתן מרשם לטיפול בדלקת הנזלת הסגולה, רופאים ENT שואפים: לעצור את התהליך הדלקתי ולהקל על הסימפטומים.

להסרת דלקת של דלקת רינוסינוסיטיס, ניתן להשתמש בקורטיקוסטרואידים סיסטמיים (Prednisolone ו- Methylprednisolone), אך רק בקורסים קצרים (כדי למנוע תופעות לוואי). על פי סקירה Cochrane 2013, תרופות אלה במהירות לתת תוצאה חיובית - במיוחד סינוסיטיס חריפה, מחמירות על ידי פוליפים האף. עם זאת, עדיין אין מספיק ניסויים מבוקרים אקראיים כדי לכלול אותם במשטר הטיפול של פריקה האף ססגוני.

ישנן תרופות רבות של קבוצה זו pharmacological לשימוש פנימי, הנפוץ ביותר budesonide (פתרון אבקה לשאיפה Benacort, תרסיס טאפן האף) - פעמיים ביום.

אנטיביוטיקה עבור דלקת הנזלת צריך להיות בשימוש במקרים של אטיולוגיה חיידקית מוכחת של המחלה. על פי מומחים של האקדמיה האירופאית של Paediatrics, הטיפול באנטיביוטיקה צריך להיות prescribed רק אם דלקת נזלת מגושמת אצל ילד נמשך יותר משבועיים.

הרשימה מבחר של תרופות יעילות כנגד רוב זני חיידקים מופיעים: Amoksiklav או augmentin (אמוקסיצילין + clavulanate), Azithromycin, גנטמיצין, טוברמיצין ציפרופלוקםצין צפורוקסים, clarithromycin, Roxithromycin. לקבלת מידע נוסף על אופן השימוש שלהם, תופעות לוואי התוויות, ראה פרסום -  אנטיביוטיקה עבור הצטננות.

בעבר, streptocid היה בשימוש במקרה של נזלת purulent, אך כיום סוכן זה sulfonamide הקבוצה אינו משמש בגלל ההתנגדות שפותחה על ידי חיידקים לפעולה שלה. בנוסף, מוגלה מקטין את המאפיינים bacteriostatic של streptocide.

מתוך גודש באף מיושם אנטיהיסטמינים מערכתית, כמו גם האף vasoconstrictive יורדת עם חומרים נוגדי גודש - naphazoline (טיפות Naphthyzinum) אוקסימטזולין (טיפות Nazivin, Sanorin תרסיס Noksprey et al.) או tramazolinom (Lazzarini, Rinosprey, Adrianol). עוד חומרים:  טיפות מן הצנרת  ו  טיפות דלקת הגת, כמו גם -  כיצד לטפל הפרשות האף

רופאים ENT ממליצים על תרופה טובה מאוד לנזלת סגולה -  לשטוף את האף במלח, ליתר דיוק עם מלוחים איזוטוניים או מלוחים. מה עוד ניתן להשתמש כדי לבצע את הנוהל הזה, בפירוט רב יותר במאמר -  אמצעים לשטיפת האף

איך פיזיותרפיה מתבצעת, אתה יכול ללמוד מן הפרסום -  פיזיותרפיה עבור נזלת

טיפול אלטרנטיבי מציע להשתמש עבור החדרת לתוך האף:

  • Collegar ו Protargol חיטוי "נשכח" על ידי הרופאים, אשר מכילים כסף colloidal;
  • טיפות תוצרת בית של כף מיץ אלוורה וכפית של דבש נוזלי;
  • מיץ קלנצ'ו למחצה עם מים רותחים;
  • פרופוליס מדולל במים (חצי כוס - 0.3 גרם);
  • תערובת של אבן ושמן אקליפטוס (4: 1).

טיפול צמחים יכול גם להיות יעיל למדי אם לשטוף את חלל האף מדי יום עם מרתח של קמומיל או קלנדולה מדולל במים (3: 1) עם מיץ מעלים חומצי; לקבור את האף עם מיץ צמח או תמצית של ג 'ון סנט wort.

מְנִיעָה

כדי לנזוף הרגיל לא הפך להיות ססגוני, יש צורך לטפל בו כראוי. וכמובן, לחזק את ההגנה של הגוף, לוקח ויטמינים, התקשות, באמצעות מוצרים בריאים בלבד. ככלל, ההמלצות זהות  למניעת הצטננות.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36]

תַחֲזִית

במקרה זה, הפרוגנוזה תהיה חיובית אם לא תתחיל את המחלה ולהתחיל את הטיפול שלה בזמן - בשלב של נזלת נורמלית.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.