^

בריאות

A
A
A

דלקת המוח העבירה בקרציות: סקירה כללית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלקת מוח מקרציות (אנצפליטיס הטייגה אנצפליטיס האביב-קיץ, אנצפליטיס רוסית, אנצפליטיס המזרח הרחוק, סמן שמקורן encephalomyelitis) - מחלה ויראלית מדבקת מוקד טבעי עם מנגנון התמסורת הפתוגן העברה, ומאופיינת בחום ואת הנגע העיקרי של מערכת העצבים המרכזית.

קודי ICD-10

A84.0. מזרח הרחוק דלקת המוח דלקת המוח (רוסית באביב-קיץ encephalitis).

A84.1. דלקת קרום המוח המרכזית במרכז אירופה.

אפידמיולוגיה של דלקת קרום המוח

דלקת קרום המוח היא מחלה טבעית. זנים של הגרסה המרכזית של אירופה נפוצים באירופה לשטחה של סיביר. הגנוטיפים האוראליים-סיביריים והמזרח-סיביים של הנגיף שוררים על רכס האורל, במזרח הרחוק - הגרסה המזרחית. עם המגוון הגנטי של הסוכרת, סביר להניח כי ההבדלים בתמונה הקלינית של דלקת קרום המוח המובילה באירופה, סיביר והמזרח הרחוק קשורים.

המאגר המרכזי המוביל של הנגיף בטבע - קרציות קרצית persulcatus, קרצית Ricinus עם transstadial (זחל, נימפה-Imago) והעברת הפתוגן transovarial. מאגרים נוספים של הנגיף - מכרסמים (סנאי, עכברים שדה), ארנבות, קיפודים, ציפורים (קיכלי, חוחית, לרקוד סטפס, פינק), טורפים (זאב, דוב), חיות בר גדולות (איילים, צבאים). חשוף ל-דלקת קרום הנגיף הדביקה וכמה בעלי חיים חקלאיים, ביניהם עזים רגישים ביותר. בשל העובדה כי מגוון המארחים המאגר הוא די רחב, במחזור מתמשך של הנגיף מתרחשת בטבע.

הטריק נגוע בווירוס כאשר ננשך על ידי יונקים בשלב ויראלי. הנתיב העיקרי של הזיהום האנושי הוא שידור transmissible דרך עקיצות tick. הסיכון של זיהום של אנשים קשורה קשר הדוק לפעילות של קרציות. השיא העונתי של פעילות זו תלוי בתכונות האקלימיות של האזורים הגיאוגרפיים, אך הוא מקסימלי באביב ובקיץ (מאפריל עד אוגוסט). אנשים בגילאים של 20-60 חולים לעיתים קרובות יותר. במבנה של החולים, התושבים העירוניים הם עכשיו השולט. זהו גם שידור אפשרית של הנגיף דרך העיכול (על ידי אכילת עזים חלב גולמי ופרות), וכתוצאה מכך של ריסוק לתקתק כאשר הוא מוסר מן הגוף האנושי, סוף סוף, על ידי תרסיס תוך הפרה של תנאי מעבדה.

הרגישות לדלקת אנצפאליטיס נשארת גבוהה, ללא תלות במין ובגיל, במיוחד בקרב אנשים שביקרו לראשונה במוקד הטבעי. אצל ילידים, צורות תת-קליניות של זיהום גוברות (מקרה קליני אחד עבור 60 חולים מאושפזים).

החסינות לאחר דלקת המוחית דלקת המוח הוא מתמשך, לכל החיים. בדם של אלו שהחלימו לאורך החיים, נשמרים נוגדנים נגיפיים.

החולה כמקור לזיהום אצל אחרים אינו מסוכן.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

מה גורם דלקת המוח דלקת?

דלקת קרום המוח נגרמת על ידי וירוס דלקת קרום המוח, אשר שייך למשפחת Flaviviridae. וירוס עם גודל של 45-50 ננומטר מורכב nucleocapsid עם סוג מעוקב של סימטריה ומצופה פגז. Nucleocapsid מכיל RNA וחלבון C (הליבה). המעטפה מורכבת משני גליקופרוטאינים (M ממברנה, פגז E) ושומנים.

הנגיף של דלקת קרום המוח נשבר הוא מעובדות עוברים חומוס ותרבויות של רקמות ממוצא שונים. עם מעבר ממושך, הפתוגניות של הנגיף מצטמצמת. בקרב חיות מעבדה, עכברים לבנים, פראיירים עכברוש, אוגרים וקופים הם רגישים ביותר לזיהום בנגיף, בין בעלי חיים מקומיים הם כבשים, עז, חזירים, סוסים. וירוס עמיד בדרגות שונות לגורמים סביבתיים שונים: מת רותחים תוך 2-3 דקות, נהרס בקלות על ידי פיסטור, טיפול עם ממסים וחומרי חיטוי, אבל הוא מסוגל לשמור על כדאיות לטווח ארוך בטמפרטורות נמוכות, במצב מיובש. הנגיף שורד זמן רב מספיק במזונות כגון חלב או שמן, אשר לפעמים יכול להיות מקור של זיהום. הנגיף עמיד בפני פעולה של ריכוזים נמוכים של חומצה הידרוכלורית, ולכן נתיב המזון של זיהום אפשרי.

פתוגנזה של דלקת קרום המוח

לאחר ההקדמה, וירוסים דלקת קרום המוח נושא מקומי מכפיל בתאי העור. שינויים נוגדי דלקתיות מתפתחות באתר הנגיסה ברקמות. עם מסלול אלמנטרי של זיהום, קיבוע וירוס מתרחשת בתאי אפיתל של דרכי העיכול.

הגל הראשון של ויראלמיה (חולף) נגרם על ידי חדירת הנגיף לדם מאתרי הלוקליזציה הראשית. בסוף תקופת הדגירה מתרחש גל שני של וירמיה, המתרחש עם תחילת הכפל של הנגיף באיברים הפנימיים. השלב הסופי הוא המבוא והשכפול של הנגיף בתאי מערכת העצבים המרכזית ומערכת העצבים הפריפרית.

מה הם הסימפטומים של דלקת קרום המוח?

תקופת הדגירה של דלקת קרום המוח שנדבק במהלך דלקת באמצעות נגיסה הוא 5-25 (בממוצע 7-14) ימים, ובדרך מזון של זיהום - 2-3 ימים.

מהלך של דלקת קרום המוח יכול להישחק, אור, של חומרה בינונית וחמורה.

על פי אופי ההבחנה בין זרימה אקוטית, דו-גלית וכרונית (פרוגרדינט).

דלקת קרום המוח, ללא קשר לטופס, ברוב המקרים מתחיל בחריפות. לעתים רחוקות יש תקופה של פרודומות הנמשכות 1-3 ימים.

צורה קדחתנית של דלקת קרום המוח נמדדת ב 40-50% מהמקרים. ברוב החולים, המחלה דלקת המוח דלקת המוח מתחיל בחריפות. תקופת החום נמשכת בין מספר שעות ל 5-6 ימים. בתקופה החריפה של המחלה, טמפרטורת הגוף עולה ל 38-40 מעלות צלזיוס ומעלה. לפעמים נצפתה קדחת דו-גלית או אפילו שלוש גלים.

איפה זה כואב?

כיצד מאובחנת דלקת המוח דלקת המוח?

האבחנה של "דלקת קרום המוח" מתבססת על נתונים אפידמיולוגיים ומעבדה קליניים. חשיבות רבה באזורים אנדמיים קשורה לביקורים ביערות, פארק, קוטג 'קיץ באביב ובקיץ, בעובדה למצוץ טיק, ואכילת עז לא מבושל או חלב פרה.

בבדיקה, תשומת הלב מופנית לנוכחות היפירמיה של הפנים, הצוואר והגוף העליון, הזרקה של כלי סקלרה, דלקת הלחמית והייפרמיה של האופרופלקס. המטופלים רפויים, אדינמיים. יש צורך לבדוק היטב את העור, מאז כתמים או בגדלים שונים של כתמים hyperemic עשויים להישאר באתר של יניקה של קרדית. כל החולים צריכים לחקור את המצב הנוירולוגי.

מה צריך לבדוק?

כיצד מטופלים דלקת קרום המוח?

מנוחה קפדנית במיטה מוצגת, ללא תלות במצב הכללי ובמצב הבריאות במהלך תקופת החום כולה ו -7 ימים לאחר נורמליזציה של הטמפרטורה. דיאטה מיוחדת אינה נדרשת (טבלה משותפת). במהלך תקופה קדחתנית, מומלץ לשתות שתייה: משקאות פירות, מיצים, מים מינרליים ביקרבונט.

טיפול סיבתי שנקבע TBE TBE כל המטופלים באופן עצמאי אם חיסון נגד דלקת קרום המוח שמקורן קרציה או להחיל מניעתי protivoentsefalitnogo אימונוגלובולינים.

איזה פרוגנוזה יש דלקת המוח דלקת המוח יש?

ברוב המקרים, דלקת קרום המוח הביא לתוצאות ההתאוששות. בתקופת ההבראה ב 20-50% מהמקרים, מצב אסתני של משך זמן שונים מתפתח - מ שבועות אחדים עד מספר חודשים.

בצורות מוקד, חולים ברוב המקרים מושבתים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.