Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Cystitis כאב ראש

המומחה הרפואי של המאמר

נוירולוג, אפילפטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

כמעט כל, ללא יוצא מן הכלל, חולים הסובלים ממחלות של הכליות ומערכת האורגניטלים, מתמודד עם תופעה כמו  כאב בדלקת שלפוחית השתן. מחלה זו, אשר נדירים מאוד אסימפטומטי וללא כאבים. כמעט תמיד הוא מלווה בכאבים קשים המתרחשים לפתע, מלווים בהתקפות חזקות. באופן מסורתי, כאב מתרחש בשלפוחית השתן, כמו גם את השופכנים, איברים הפרשות חיצוניים. הכאב הוא מחמיר על ידי השתנה, במצב פעיל, מחלישה במידה מסוימת עם שמירת מנוחה במיטה, עם טיפול הולם.

אבל לעתים קרובות יש גם מקרים שאינם סטנדרטיים, אשר גם צריך להיות ידוע על מנת להיות מסוגל כראוי ומיד לספק עזרה ראשונה לאדם. לעתים קרובות הכאב גורם לאיברים אחרים, או שהוא מקרין כל כך הרבה עד שמקורו אינו יכול להיות מוגדר במדויק.

דלקת שלפוחית השתן עלולה להיות מלווה בכאב ראש. זה בדרך כלל תוצאה של התפתחות של תהליך דלקתי חמור. 

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

טיפול דלקת שלפוחית השתן

כאב ראש עשוי להצביע על התפתחות שיכרון כדי למנוע כאבי ראש עם דלקת שלפוחית השתן, כמה אמצעים חלופיים ניתן להשתמש. אבל יש צורך להבין כי אלה רק אמצעים זמניים. את האמצעים העיקריים יש לקחת באופן בלעדי על ידי הרופא, בהתבסס על תוצאות של מעבדה מחקרים אינסטרומנטליים.

  • מתכון מספר 1. מנטה מרתח

יש לזכור כי מרתח זה מתאים רק לנשים. מנטה מכיל מספר גדול של phytohormones, אשר קרוב לפעולה של הורמונים הנשי - אסטרוגן. הם גם מעוררים סינתזה נוספת של הורמוני המין הנשיים. אצל גברים, זה גורם לתפקוד לקוי של המערכת ההורמונלית, וגם מגרה את הייצור של הורמונים מהסוג הנשי. יחד עם זאת, מספר ההורמונים הגבריים מופחת באופן משמעותי, וכתוצאה מכך מתרחשת התפתחות מסוג נקבה, ומחלות אנדוקריניות שונות נובעות.

החל מנטה בצורות שונות. האפשרות הפשוטה ביותר היא מרתח. כדי להכין את מרק לקחת כ 50 גרם של עלי נענע, לשפוך שתי כוסות מים רותחים, להשרות במשך שעה. במרק שנוצר, אתה יכול להוסיף 1-2 כפות של דבש. מרק מעורבב היטב עד מומס. לאחר מכן לסנן את הכלי. אתם יכולים לשתות תה לאורך כל היום.

  • מתכון מספר 2. עירוי של סרפד עם דבש

כדי להכין לקחת 1-2 כפות סרפד, יוצקים כוס וודקה, מתעקשים במשך 2-3 ימים. אם, בנוסף כאב ראש, לאדם יש חום, צמרמורות להופיע, אתה יכול להוסיף stevia (בשיעור של כ 2-3 כפות לכל כוס וודקה). לאחר התערובת הוא זע, הוא מזועזע, כף של דבש נוסף. עירוי מעורבב היטב עד הדבש הוא מומס לחלוטין. לשתות 2-3 כפות פעמיים ביום.

  • מתכון מספר 3. לדחוס על המצח (אזור הזמני)

עבור כאב ראש חמור, מומלץ להחיל דחיסה מגניב. זה יכול להיעשות מתוך מרתח של זרעי פשתן לבנדר. זה עוזר להפחית את דלקת, להפחית את תהליך זיהומיות. להכנת דחיסה, הם בנפרד להכין מרתח בשיעור של כפית זרע כף של לבנדר לכל כוס מים רותחים. לאחר מכן לתת הזדמנות להשרות למשך שעה.

לאחר מכן, לקחת את מרק, מחומם למצב חם, לחלח גזה או תחבושת בו. אם כאב הראש מלווה בחום או בחילה, ניתן להחיל דחיסה בדבש. על התחבושת להטיל כף של דבש על גבי, שפשף עם שכבה דקה. החל דבש על פני השטח של הגוף. למעלה להטיל פוליאתילן או צלופן, מכסים עם מטלית יבשה. מניחים חום יבש. לחץ לחיצה במשך 1-2 שעות. אתה יכול לעשות בלילה.

  • מתכון מספר 4. ויטמין תרופה לחזק את המערכת החיסונית

כאשר דלקת שלפוחית השתן חשוב ביותר לשמור על רמה גבוהה של חסינות. זה יהיה במהירות להתגבר על תהליך זיהומיות, לדכא דלקת. כדי להכין, לקחת 200 גרם של משמשים מיובשים, שזיפים מיובשים, 50 גרם של זנגביל. הכל מעורבב, עובר דרך מטחנת בשר. בנפרד, אגוז (100 גרם) כ 50 גרם זרעי חמניות הם דילג דרך מטחנת בשר. הכל מעורבב לתוך מסה אחת, כ -100 גרם של דבש, 1 כפית של קינמון מתווספים. המסה המתקבלת מעורבת היטב. מחופש במקום קר במשך שעה. לשתות בתוך כף אחת פעמיים ביום.

  • מתכון מספר 5. סוכן התחדשות - מותק עם אלוורה.

הכלי תורם להסרה מהירה של התהליך הדלקתי, ושיקום הגוף לאחר מחלה. לבישול, לסחוט את עיסת 2-3 סדינים גדולים של אלוורה, להוסיף 1-2 כפות של דבש. לאחר מכן לחמם את התערובת באמבט מים. במקרה זה, הדבש הוא מומס לחלוטין, מתעקש בתוך שעה. לאחר מכן, אתה יכול לקחת את החלק הפנימי של 1 כף על בטן ריקה. מקל על נפיחות, דלקת, מבטל כאב ראש, כאבי בטן הכליות, שריפה וכאב בעת השתנה.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.