^

בריאות

Curd ותסמינים אחרים: ריח, גירוד

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הסוד הנרתיק הוא בדרך כלל שקוף, לפעמים מעט לבנבן או צהבהב, עקביות שלה משתנה ממימי עד רירי. כמות זה משתנה במקצת בהתאם לשלב של המחזור החודשי. ספין מופרש על ידי בלוטת יותרת של אברי המין, בצע בפונקציה הנשית הגוף המגנה, ביטול גורמי מדבקים הרטבת קירות איברי מין כגלילים, מבלי לאפשר להם להישאר ביחד. נשים בריאות כמעט ואינן מרגישות את ההפרשות מהמערכת הגניטלית, הן אינן מוטרדות מהגירוד והריח הלא נעים. אבל לפעמים יש הפרשות גבינה מן הנרתיק או leucorrhea. תהליך זה מלווה לעתים קרובות על ידי גירוד, אדמומיות ונפיחות של אברי המין החיצוניים, זה מביא לאי נוחות משמעותית והוא התלונה הנפוצה ביותר בעת ביקור אצל רופא נשים.

הפרשות כאלה מופיעות לרוב בדרכי המין של אנשים משני המינים, אך לפעמים הן יכולות להופיע מפתיחות טבעיות אחרות, שהקיר שלהן מכוסה בקרום רירי.

מה המשמעות של הפרשות גבינה?

ניתוק, כנראה דומה פתיתים של גבינת קוטג 'לחוץ גרוע, עולה כי הקרום הרירי של החור הטבעי היה קולוניזציה על ידי פטריות שמרים של קנדידה סוג (קנדידה הלטינית). אלה נציגים של צומח פתוגני מותנה בכמות דלה נחשפים המיקרובינוזה של הממברנות הריריות על העור של רוב האנשים הבריאים. עם זאת, בתנאים נוחים להם - צמצום מספר חיידקים מועילים לרסן את הפיתוח שלהם, פטריות מיד להתחיל להכפיל ללא הפרעה, גרימת המחלה - קנדידיאזיס של ריריות או קיכלי. זוהי הסיבה השכיחה ביותר להופעת הלבנים, עם קנדידיזיס נתקל לאורך החיים של ¾ נשים, ומספר התלונות על זה, על פי הסטטיסטיקה הרפואית בעולם, גדל בהתמדה.

האם יש לך תמיד הפרשות עם חלב? - מבקרים באתרי אינטרנט מעוניינים. לא בהכרח, הרבה תלוי במקום שבו התיישבו הפטריות. המושבות שלהם אולי נראה כמו ציפוי לבן עבה או סרט שקוף לבנבן, למשל, על הלשון; כמו נקודות לבנות מרובות, למשל, על שקדים; כמו פריקה לבנה נוזלית המזכירה חלב חמוץ או שמנת חמוצה טרייה. עם זאת, הצטברות בקפלי העור, הם הולכים לאיבוד בתוך גושים מקומטים. צבע של הפרשות monoinfection המועמד הוא תמיד לבן, גוונים של צבע אחר מצביעים על מעורבות, מה שמכונה זיהום מעורב.

לקטובצילוס או מקלות Doderlyayna הם פלורה שימושי של ריריות הנרתיק ומעלה בנשים פוריות 90-95% של מיקרואורגניזמים המאכלסים אותו. הם מספקים סביבה חומצית הנרתיק לרסן את הפיתוח של צמחי פטרייתיים פתוגניים אחרים. עם זאת, כאשר תנאים מסוימים נוצרים, לקטובצילי להתחיל להכפיל באינטנסיביות. מצב כזה הסביבה הנרתיק נקרא תסמונת Doderlein או דלקת הנרתיק ציטולוגית. תסמינים של זה דומים מאוד תראש - כמו עקביות פריקה זולה לבנה, גירוד, אדמומיות ונפיחות של אברי המין החיצוניים.

גורם ל פריקה גבינה

נוכחות של לבנים, בדומה curds של גבינת קוטג ', נגרמת תמיד על ידי חוסר איזון במערכת האקולוגית של חיידקים של הנרתיק או ריריות של איברים אחרים.

מאפיין leucorrhea בנרתיק להפחתת כמות חיידקי חומצה לקטית, אשר מובילה את הפיתוח של פטרייתי או של פלורה מעורבת ולמען העלייה החריגה במספר שלהם, מה שגורם עודפת חומצה לקטית מי חמצן, כמו סביבה אגרסיבית מדי גורם להרס של תאי אפיתל הנרתיק (cytolysis).

לכן, הגורם לפליטה פתולוגית הוא שינוי בחומציות של הסביבה הנרתיקית, הצבע והריח מושפעים מהנוכחות הנוספת בה של פתוגנים מסוימים - חיידקים או טפילים.

חלק מהנשים מודאגות משחרור גברי לאחר קיום יחסי מין. יחסי מין במקרה זה עוררו את הופעת הסימפטומים של קנדידה. Beli יכול להופיע מיד לאחר מגע או לאחר זמן מה. אם הפריקה ממשיכה להופיע, פירוש הדבר הוא שהשותף "זרק" את צומח הפטרייה, או "סקס" מעיר את הזיהום הרדום. בדרך כלל, הפרשות לאחר סקס יכול להיות בשפע יותר, היא התגובה המגנה של הגוף על הגעתו של חומרים זרים. העקביות של ריר להיות מופרדים יכול להיות צפוף יותר עם קריש לבנבן או צהבהב, צבע לבן, אבל המבנה המסולסל כבר לא נורמלי.

לעתים קרובות יש תלונות על פריקה מקומטת לאחר נרות. הסיבות לכך עשויות להיות שונות מאוד מזיק לחלוטין - יציאת שרידי הנרות, שהם גם בצבע לבן, וניתן לפרש אותם כמעוותים. הם בדרך כלל בלתי ראויים, הם יוצאים מיד לאחר השימוש, למשל, בבוקר, לאחר החלת נרות לפני השינה. התפוקה של שאריות אינה מלווה בתחושות לא נעימות ואינה אורכת זמן רב.

אם ההפרשות מלווה בגרד או שריפה, אז, כנראה, נרות גרמה לתגובה אלרגית, והתרופה צריכה להיות מוחלפת.

אם פריקה גביני הוא מתמשך, בשפע מלווה תסמינים אחרים של קיכלי, אז, בהתאם לסוג הנרות, הגורמים עשויים גם שונים.

שחרור משוחרר לאחר נרות הקסיקון על פי ההוראות לתרופה לא אמור להופיע, עם זאת, נשים רבות להתלונן על המראה שלהם.

ראשית, הסיבה יכולה להיות שימוש של התרופה למטרות אחרות. החומר הפעיל של הסקסון אינו יעיל במקרים של קיכלי, אז אם הגברת היתה עוסקת בטיפול עצמי של קנדידיזיס, הוא יכול רק להגדיל כתוצאה מכך.

שנית, למרות הנרות עצמם אין כל השפעה על microbiocenosis של הנרתיק, נוכחות של חיידקים פתוגניים מפריע לו, ולאחר הטיפול זה כמעט תמיד יש צורך לשחזר אותו, אחרת המעי הגס מפתחת.

גבינת קוטג 'לאחר נרות Betadin, Lomexin ו- Zalain עשויים להיות ראיות נוספות להתפתחות תסמונת Dodderlyn, מכיוון שהתרופות מיועדות לטיפול בדלקת קנדידה. אולי הוצג קנאות מוגזמת או מנת יתר של התרופה, הטיפול הוסר בשימוש באמצעים להיגיינה אינטימית עם עלייה ברמת החומציות. כמו כן, קיימת אפשרות של זיהום חוזר תוך הפרה של כללי הטיפול, למשל, סקס לא מוגן במהלך הטיפול עם שותף נגוע. ההוראה של היצרן אינה שוללת את התפתחות ההתנגדות של מיקרואורגניזמים ההכנות במקרים מסוימים.

תמציות Curd לאחר metrogil- ג'ל ונרות המבוססים על Metronidazole אפשריים על פי הוראות היצרן, שכן חומר פעיל זה יש השפעה אנטיבקטריאלית של מגוון רחב של פעילות. לאחר סמים אלה, מומלץ קורס אנטי-מייקוטיקה ושיקום של מיקרופלורה בנרתיק תקין.

באופן כללי, אם השימוש בתרופה שנקבע על ידי רופא הוביל לתוצאות בלתי רצויות, אז השאלה של כישלון הטיפול צריך להיות מופנית לרופא. זה עשוי להיות נחוץ כדי להחליף את התרופה או פיקוח הדוק יותר. אם - היא התוצאה של עצמי, אז, ועל אחת כמה וכמה, יש צורך להתייעץ עם רופא ולברר את סיבת המחלה, לא לקרוא עליי תה, כסביבת נרתיקים ניתן לשבור בכיוון של הפחתת חיידקי חומצה לקטית, ולכן - וגם ההפך.

גורם של וגינוזיס cytolytic או דלקת הנרתיק (תסמונת Doderlyayna), הוא עדיין היפותטי. היא מתרחשת להאשים גליקוגן החודשי עודף, אשר הוא חומר מזין פתילות לקטובצילוס עם שימוש על ידי מיקרואורגניזמים אלה, אשר מוקצים לנרמל את המיקרופלורה נרתיקית, כלי היגיינה אינטימית עם חומציות גבוהה (pH מתחת 4.5), קוטלי זרע ואמצעי מניעה הורמונליים המקומית וכן - פתולוגיות כאלה כפופות לאוהבי שטיפות למטרות היגיינה.

המיקרופלורה של הממברנות הריריות של איברים אחרים שונה מהנרתיק שבקומפוזיציה, והסיבה להפרשות של עקביות מפושטת, ביסודה, היא קנדידה.

הוא האמין כי החמישי של נזלת ממושך מופעלת על ידי התפתחות של צומח פטרייתי במעברים האף. נבגים של פטריות ליפול לתוך האף עם האוויר, מן הפה, יכול להינשא על ידי ידיים מלוכלכות. חדירה דרך סדקים מיקרו ברירית, הם בהחלט להתקיים עם מגוון רחב של חיידקים אופורטוניסטים אחרים במשך שנים לא הייתה השפעה, אבל מתחילים להתרבות במהירות ליישב מעברי האף בתנאים נוחים. הם יכולים להתפשט עוד יותר, גרימת אנגינה קנדידיאזיס. הדרך חזרה מן הגרון אל מעברי האף הוא גם אפשרי.

פלורה פטרייתיים עלולה להתרחש בדרכי השתן, במעיים, העור של הפטמה ב אמהות מניקות, ברוב המקרים - בפעם הראשונה אחרי הלידה, אבל בצינוריות החלב של הפטרייה היא כמעט אף פעם אינה מטפס נשטפת החוצה עם החלב הנוכחי.

הסיבה הידועה להפעלת הצומח הפטרייתי היא שימוש בתרופות אנטיבקטריאליות שיש להן השפעה מזיקה על חיידקים פתוגניים ושימושיים כאחד. הערות רבות לאחר אנטיביוטיקה מקפיא הפרשות מן הנרתיק, השופכה, נוכחות של פתיתים לבנים בתנועות המעי עם dysbacteriosis מעיים.

מה הן מחלות הפרשות לבן?

הסימנים הראשונים של קרום רירי הקיבה נראים כמו סרט לבנבן נשלף בקלות על השקדים, הלשון, החניכיים, מתחתיו הוא משטח ארסיבי או אריתמי. מן דרכי השתן יש פריקה לבנה עבה או נוזל עם גושים פתיתים של שבר את החלק. הקרום הרירי של איברי המין הוא מגורה עם נפיחות ניכרת, בשלב החריף של גירוד המחלה הוא הרגיש, בולט במיוחד במהלך ומיד לאחר הליכי ההיגיינה. ריקבון שלפוחית השתן מלווה באי-נוחות - מעקצוצים ועד לתחושות בוערות.

הקצאה שנקרשה לבן בליווי סימנים זהים במקביל הם נצפו ואת התסמונת Doderlyayna כאשר גירוד כואב, hyperemia, רפיון וקירות נרתיק נפיחות הנגרמים על ידי תמס תאי האפיתל שלה.

שלשול פתיתי הפרשה לבנות זולות צואת המאפיין של קנדידה מעיים בלתי פולשני כאשר פטריות אופורטוניסטיות בתנאים נוחים עבורם (dysbiosis מעיים) מתחילים להתרבות באופן פעיל. זה מתפתח לעתים קרובות כמו סיבוך של מחלת כיב פפטי או לאחר קורס של כימותרפיה אנטיבקטריאלית, הורמונלית. בנוסף שלשולים, עם חולים dysbiosis קנדידה להתלונן על כאבי בטן פתאומי, קרקורים בבטן, נפיחות, תחושה של התרוקנות לא מלאה של המעי. ייתכנו כתמים על הפנים, כוורות בכל רחבי הגוף, לעתים קרובות השפיעו על הפה, העור סביב פי הטבעת ואת איברי המין אצל נשים.

גוונים שונים של עקביות גבינה אופייניים לזיהומים מעורבים, כאשר על רקע ירידה במספר המקלות של Dodderlyn, בנוסף לצומח הפטרייתי, מתפתחת במקביל מחלה חיידקית, פתוגנית או מחלה מותנית.

הגוון הצהבהב של הפרשות יכול להתרחש כאשר המעי הגס הוא כרוני, וגם עקבות של פריקה לבנה מקפיא על הכביסה, להתייבש, לקחת את המראה של קרום צהוב מלוכלך.

כאשר שילוב של קנדידיאזיס עם זיהומים חיידקיים או ויראליים, לעתים קרובות משודר מינית, מופיעים כתום או צהוב משוחרר פריקה. לדוגמה, צבע זה מאפיין שילוב של קנדידיאזיס עם ureaplasma, gonococci, chlamydia. במקרים כאלה, ריח לא נעים קיים בהפרשות. זיהומים חריפים יכולים להיות מלווה בכאבים בבטן התחתונה ובגב התחתון, חום, גירוד ונפיחות של אברי המין החיצוניים ובלוטות ברתולין, השתנה מכאיבה.

תמציות של צבע ירקרק מעידות על נוכחותם בהפרשות מוגלות של מוגלה. פריקה כזו יכולה להיות סימן לתהליך דלקתי בולט בנספחים (salpingitis, oophoritis, salpingoophoritis). תהליכים חריפים מלווים על ידי עלייה בטמפרטורת הגוף, כאב על החווה, נותן בחזרה לגב התחתון ואת הירך. הקצאות הן בדרך כלל בשפע. העקביות ירקרקה הפרשות גביני עם קנדידה ניתן זורעת חיידקי ממגל - Staphylococcus aureus, Pseudomonas ו / או אי-קולי, פרוטאוס. צבע ירוק-צהוב של הפרשות אופייני לגידולים בקטריאליים (גארדנלוזיס), אפור-ירוק או צהוב-ירוק קצף המוני המוני - עבור trichomoniasis.

הקצאה שהחמיצה גריי יכולה להיות דלקת נרתיק שאינו ספציפית, במהלך הפיתוח של תהליך זה קִלוּף אפיתל נרתיק של זיהומי משטח להופיע מוגלה והבידוד לרכוש גוון ירקרק אם כיבים שיש אפיתל או ארוזיות, היא עשויה להופיע תערובת שהחמיצה בחירה חומה בקרישי דם. נוכחות הדם הקרוש יכולה גם להצביע על הפרת מצב הורמונלי.

תכלילים קטנים של דם טרי, כפי שבאו לידי ביטוי בהקצאה שנקרשה ורודה עלולים להיות סימפטומים של שחיקה צוואר רחם יחד עם קיכלי, תהליך דלקתי uplink נגרם על ידי זיהומים ספציפיים, ואשר השפיעו על הרחם.

בתהליכים דלקתיים חריפים, הפרשות חזקות, עבותות, נצפות, ולדלקות כרוניות, נצפות דליות.

גידולים של הרחם הם (פוליפים, myomas) שפירים, סרטן, היפרפלזיה של רירית הרחם בשילוב עם פטרת עשויה להיות הסיבה שנשים מופיעות הפרשות גביני עם דם כמו (חום) gore ורענן (ורדרד, עם פסים).

התערובת של דם פרשות השופכה הזולה ניתן לראות אצל גברים עם דלקת נמרצת של השופכה, ואת calculi החול בדרכי השתן, כליות, צביעת חום דם הקרוש עשויים להצביע על תהליך ממאיר באיברים ואברי המין.

אותו פריקת הצבע יכולה להיות סימפטום של פתולוגיות שונות כשלעצמו אינה סמן אבחון, אולם, בנוכחות הסימנים אלה מציין צרות והוא מהווה הזדמנות לבחינה לאבחון מינויו של טיפול המתאים.

גבינת קוטג ', גירוד ושריפה לא מאיימים על החיים, אבל ברצינות להפחית את איכותו, גרימת אי נוחות משמעותית. כל חולה רוצה להיפטר תסמינים כאלה מהר ככל האפשר, עם זאת, יש צורך לטפל הגורם שגרם להם, קבלת פנים עצמאית של תרופות ללא אבחון מודרני בדיקות יכול רק להחריף את המצב.

אם לחולה יש כאב בטן והפרשות מסולסלות מופיעות באיברי גניטורינריה, הדבר מצביע על כך שהתהליך הדלקתי התפשט לאיברים ממוקמים יותר. אופי הכאב בתהליך דלקתי חריף - התכווצויות חזקות תקופתיות, עם כרוניקות - הבטן כל הזמן מכאיבה מעל הערווה ו / או ברבעונים התחתונים מן הצדדים, נותן את עצמו בחזרה לאזור המותניים. עוצמת הכאב מתונה.

בנוסף לכאבי בטן, חום, חולשה, אי נוחות בעת ביקור בשירותים ובמהלך coitus ניתן לראות. לאחר יחסי מין, את העוצמה ואת כמות של detachable עולה.

תמציות curd עם ריח מצביעים על דלקת חריפה או החמרה חמורה של תהליך כרוני. משך התהליך הפתולוגי מוביל לשינויים הרסניים באפיתל הנרתיק. עליו מופיעות בועות, מלאות תוכן לבנבן ודחוס, שהתפוצצו ודיממו, מחליפות את צבען של הפרדות. אי נוחות באזור הנגוע (שריפת צריבה ותחושות כואבות) משופרת.

תמציות Curd עם ריח חומצי אופייני של קיכלי בשלב החריף. כאשר קנדידיות להדביק את תהליך זיהומיות מתפתח לעתים קרובות במשך זמן רב קיים על פני השטח של האפיתל של חלל הפה או איברי המין, ללא התפשטות נוספת. הגוף האנושי מגביל כל זיהום נוסף במשך זמן מה, לא שיש את הכוח לחלוטין לדכא את הזיהום ולשחזר את האיזון. חיזוק מעמד החיסון יכול להוביל להתאוששות, עם זאת, chronization של התהליך מתרחשת לעתים קרובות יותר.

פריקת גביני מהריח של מאפיין דגים של זיהום חיידקים נוסף. בשנת מחלות כגון דלקת נרתיק ספציפי (וגינוזיס), פטרת אף ולוע, candidosis שופכת bakposeve נוכח חיידקים שונים ממגל, מתן הפרשות ריח מאוד לא נעים. הפרשות בשילוב עם פתוגנים ספציפיים של זיהומים מינית יש גם ריח אופייני של רקובה.

תמציות curd ללא ריח וגירוד אופייניים של תהליך כרוני, כאשר פטריות לתקוף את השכבות העמוקות של האפיתל. ואז התאים של משטח אפיתל מתחדשים, הקצאה היא גרועה, כאב ועקצוץ לעבור. עם זאת, הסימפטומים בצורת פתיתים לבנים קטנים בקפלי העור, קרום צהוב מלוכלך על מצעים וכריות ממשיכים להופיע. מצב כזה, בעוד לא גורם אי נוחות משמעותית, הוא לא נורמלי. שיווי המשקל הוא מאוד לא יציב וכל אירוע שמפחית חסינות מוביל להישנות.

תמצית curd מן הפטמה, בדומה קולוסטרום, אצל נשים (לא במהלך ההנקה), וגם אצל גברים ברוב המקרים גורם גלקטורה. היא מתמודדת עם פתולוגיה של יותרת המוח, הפחתת תפקוד בלוטת התריס, סובלת מסרטן סימפונות. נטילת תרופות מסוימות, עשבי תיבול, יכול לקדם hyperprolactinemia.

התבוסה בקנדידה של תעלות החלב נדירה ביותר כאשר המטופל סובל ממיקוזיס נפוח של עור החזה והפטמה. עם זאת, אי אפשר למנוע לחלוטין את התפתחות האירועים. בדיוק לקבוע את הגורם של אנומליה יכול רק אבחון מעבדה.

הפרשת האף מעידה על קנדידה של מעברי האף. זה יכול להופיע אצל אדם הסובל הצטננות תכופים, יובש מוגזם של רירית האף, זיהום פטרייתי של הפה או הלוע. תסמינים של נזלת פטרייתיים דומים הצטננות רגילה, רק את המראה של פריקה שונה.

תמציות curd מן השקדים אופייניים אנגינה פטרייתי שנקרא או דלקת שקדים. על השקדים, הלחיים, השמים, הלשון נראית לעין לבן או צהבהב ציפוי, מלווה באי נוחות בגרון וריח לא נעים בפה. הקורס הוא לעתים קרובות אסימפטומטי, למרות הטמפרטורה עלולה לעלות, חולשה ותסמינים אחרים האופייניים ARVI להופיע. זה מתפתח לעתים קרובות בילדות לאחר זיהומים ויראליים.

פריקת גביני מן השופכה היא סימפטומי דלקת שופכה (דלקת של השופכה), אשר לעתים קרובות קיימת בצד דלקת באברי מין דלקת שלפוחית שתן. האנטומיה של אברי שתן נשיים היא כזה כדי להבין איפה יש מקצים רק על כיסא הגינקולוגים, ואת השופכה מבודדת היא נדירה ביותר, הוא בדרך כלל בשילוב עם דלקת של הנרתיק. התסמין העיקרי עולה כי שמרים מפותחת השופכה - הוא חוסר נוחות בעת מתן שתן.

הפרשת לבן מקומטת אצל גברים נגרמת בדרך כלל על ידי דלקת הקנדידה urethritis, הריח של הפרשות כאלה הוא חמוץ. לפעמים הם עלולים להיות מעורבבים עם דם, הכמות אשר עומדת ביחס ישר לעוצמת של התהליך הדלקתי, או שיש גוונים וצבע כי הם זיהומים טיפוסיים של מוגלה או זיהומים מעורבים. קולס קולקטיבי בראש, מתחת לערלה לצבור אצל גברים, גרימת גירוד דלקת של העטרה הפין או prepuceum. רוקן את שלפוחית השתן הוא כואב, בבוקר את הקצוות של שקע לעתים קרובות תקועים יחד.

גבינת קוטג 'בנשים עם כל אינטנסיביות עם או בלי גירוד וריח אינה גרסה של הנורמה, לכל הפחות, מציין את התפתחות vulvovaginitis המועיל. בשנים האחרונות יותר ויותר מקרים של צורות כרוניות חוזרות ונשנות לטווח ארוך של המחלה נרשמו.

תמצית curd מן הנרתיק לא יכול להופיע לצמיתות. בשלבים שונים של המחזור החודשי, עוצמתם יכולה לנוע מן היעדרות מעשית עד חזקה מאוד צפופה, למשל, לאחר יחסי מין.

חלק מהחולים שמים לב שהפרשות המעוותות והעיכוב במחזור הווסת קשורים איכשהו ונראים כמעט בו זמנית. קיכלי עצמו אינו משפיע על סדירות של המחזור החודשי, לעומת זאת, אם תהליך דלקתי כלפי מעלה ונגע השחלות והרחם, ההפרות בייצור הורמוני המין סביר למדי כי ההשפעה על סדירות של המחזור; תקלה של מערכת החיסון, הממשל לטווח ארוך של כמה תרופות עשויות להיות מסיתים סימולטני כמו הפרעות הורמונליות ו dysbacteriosis נרתיקית, וכתוצאה מכך, קיכלי.

זה ידוע כי הפרשות שופע יותר ניתן להבחין על ידי נשים בזמן הביוץ (בערך באמצע המחזור החודשי). בדרך כלל מדובר בשחרור רירי שאינו גורם לאי-נוחות, רק שופע יותר מאשר בימים אחרים, לפעמים אפילו עקבות של דם נחשבים כשונה מן הנורמה. עם זאת, פריקה זולה לבנה באמצע המחזור להעיד על הנוכחות של קנדידה בנשים והצורכת לבקר רופא נשים, גם אם הם לא מלווים בתסמינים כלשהם יותר - אין כאב, אין גירוד, ואינו פולט ריח. פשוט תקופה זו של ספייק הורמונלי היא גורם מעורר להחמרת התהליך הכרוני, במיוחד אם הביוץ מקולקלת מופיעה מדי חודש.

כנ"ל לגבי התקופה שלפני ואחרי הווסת, כאשר גם את הפרשת ריר הנרתיק הוא גם התעצמה. הפרשות לבנות מקומטות לפני ואחרי המחזור החודשי אינן שונות מן הנורמה, אם זה לא מצב חד פעמי אחרי חריגות גסטרונומיות - מתקתקות או מתוקות.

הריון preisposes להתפתחות של קיכלי, ולכן הפרשות מסולסלים במהלך ההריון הוא לא נדיר, ובכל תקופת ההריון. ברגע שהביצית העובר מושתלת בקיר הרחם, מתרחשת ירידה טבעית בחסינות, ומניעת דחייה של חפץ זר. הפרשת לבן מקומטת במהלך ההריון בשלבים המוקדמים נגרמת על ידי שינוי במצב החיסוני והורמונלי של האם לעתיד. באותה תקופה, זיהומים סמויים, ספציפיים ולא ספציפיים יכולים "להרים את ראשם", ואז הפריקה רוכשת גוון צהבהב, ירקרק, אפרפר ומייצר ריח לא נעים. יש אי נוחות בצורת גירוד, צריבה, שתן מכאיבה. בעיה זו יש להשמיע בקבלה של גינקולוג, אשר תעשה את הבדיקות הנדרשות לקבוע טיפול.

עם זאת, עלייה ריר (אך לא זול) הפרשה לבנה מוקדם במהלך ההריון - היא די נורמלית. זה נגרם על ידי הפרשת מוגברת של הורמוני המין ומבצע תפקיד מגן.

פריקה גבינה לבן ללא ריח במהלך ההריון יכול להופיע בכל עת להיגרם על ידי אותן סיבות כמו במצב הרגיל. במיוחד כדאי לשים לב העדפות הטעם שלך, שהם פרובוקטור כבד של המראה קיכלי. אולי אופטימיזציה פשוטה של התזונה היומית תסייע להיפטר פריקה גביני רק יומיים או שלושה. שיטות אחרות של טיפול עצמי במהלך ההריון לא צריך להיות מתורגל, ואם ההקצאה היא מתמשכת, יש צורך לחלוק את הבעיה עם הרופא המטפל.

רבים מן הילדים מתמודדים עם קנדידה מאז הלידה, נגוע במחלה מאמו מסגל בית החולים, בית לפי אי עמידה בתקנות היגיינה, בגלל פטריות אלה ניתן למצוא בכל מקום. לעתים קרובות המחלה מתפתחת אצל תינוקות שנולדו מוקדם יותר ועם חסינות מוחלשת. פריקת גביני מהילד המבוגר בדרך כלל גרמה רבייה ידי פטריות עצמו כשזה מעדיף את מצבו של הגוף. הגורמים וגורמי הסיכון דומים לאלה של מבוגרים. קנדידה קרובות לשבות רירית ילדות אוראלית, אבל פגשה תבוסה ואיברי שתן, בנים ובנות כאחד.

גלוסיטיס פטרייתי, סטומטיטיס, אנגינה מלווים בתחושות לא נוחות בפה, ציפוי לבנבן או צהבהב מעט בלשון, בחניכיים, בשקדים. הילד מתחיל לאכול רע, להיות קפריזית. הטמפרטורה בדרך כלל נורמלית. לעתים קרובות מופיע לאחר טיפול אנטיביוטי.

הפרשות לבנים של עקביות מפושטשת של איברי המין של הילד לגרום גירוד, נפיחות ואדמומיות. בתכולת הסיר עם שלשולים תכופים כתוצאה של dysbiosis קנדידיאזיס, פתיתים מסולסלים לבנים נמצאים. לעתים קרובות העור הסמוך מושפע במפשעה, באזור הפה, בפי הטבעת.

טיפול נחות בטיפול, פריקה ממושכת אצל ילד צריכה להיות הסיבה לבדיקה יסודית שלו להפרעות הורמונליות, מטבוליות ומחלות מערכת החיסון.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

גורמי סיכון

מופע זול מקדם משקעים דיכוי חיסוני המתרחשת על רקע נגיף המועבר ומחלות כרוניות, מתח, מתח יתר פיזי ונפשי, תת תזונה, מחסור בויטמין, צריכת סמים אשר לדכא את המערכת החיסונית, וגם - פציעות אפיתל הרירית.

אנשים עם הפרעות אנדוקריניות (בלוטת התריס, סוכרת) נמצאים בסיכון; שינויים במצב הורמונלי - נשים הרות; אנשים שעברו טיפול הורמונלי; נטילת גלולות למניעת היריון ההורמונליים.

ההסתברות להופעת פריקה גבינית עולה עם השימוש באמצעים להיגיינה אינטימית עם חומציות גבוהה, שטיפה רגילה, מדי יום ללבוש תחתונים סינטטיים, בגדים צמודים, טראומה איברי המין.

גורמי סיכון הם שינויים תכופים בשותפים המיניים, נוכחות של מחלות דלקתיות של מערכת גניטורינארית, קנדידה של המעי.

המופע של תראש מגרה את השימוש של אלכוהול וקפה, את השכיחות של מנות חריפות, מוצרי קונדיטוריה וקמח בתזונה.

הסיכון המקצועי מתמודד עם עובדים של פירות וירקות, מפעלים לייצור תרופות, כמו גם בייצור חומרים ביולוגיים אחרים.

trusted-source[5], [6], [7]

פתוגנזה

שמרים כמו פטריות של קנדידה הסוג מסווגים מיקרואורגניזמים פתוגניים מותנה כי נמצאים כמויות קטנות של אגודות מיקרוביאלית על העור ואת רירית הממברנות של רוב האנשים.

תפקיד מכריע במנגנון של פיתוח תראש הוא לא כל כך הפלישה של הפתוגן כמדינה של הגוף של המטופל. מחקרים מצאו כי המאפיינים הפתוגניים של פטריות מופעלים כאשר הגוף מאבד את יכולתו לשמור ולשחזר את האיזון הדינמי של המערכות שלה.

עד כה, השאלה אם דלקת הקנדידה מועברת מינית לא נפתרה. עובדה זו מעידה על העובדות הבאות: אצל עשר נשים עם קנדידיאזיס של איברי המין האורגניטלי יש רק אדם אחד; בשותפות מיניות של נשים חולה, קנדידיזיס מזוהה רק 5-25% מהמקרים. בנוסף, חרקים חולים ולא נשים פעילות מינית, כמו גם ילדים צעירים. רוב החולים הסובלים מכרסמים חוזרים ונשנים כרוניים מאובחנים גם עם קנדידיאזיס במעי, בעוד שהפטריות המבודדות מצואה זהות לנרתיק. עם זאת, כיום, את האפשרות של זיהום המועבר מינית לא נדחתה על ידי רוב המומחים.

פטרת ריריות מתפתחת לעתים קרובות על איברי המין ודרכי שתן - בחולים נשיים מושפעת נרתיק ו פות, מטופלי גברים - העורלה ואת העטרה, כילד - הפה.

ישנם 163 מינים של פטריות של קנדידה הסוג, שינויים פתולוגיים בקרום הרירי של בני אדם לגרום רק כמה מינים, ביניהם התפקיד הדומיננטי שייך קנדידה אלביקנס (נמצא 80-90% מהמקרים). ב פטריות מסוג זה, adhesins זוהו כי להבטיח דבקות שלהם (הדבקה) על פני השטח אפיתל של ממברנות ריריות, במיוחד בסביבות אלקליין מעט חומצי. בקיר התא של פטריות, oligosaccharides נמצאים כי לדכא את החסינות הסלולרית של "המארח". המוצרים של החיים של פטריות הם אנזימים lipolytic, להרוס שומנים, וחומצות חומצה כי להרוס חלבונים. בתנאים של הפרעה של הומאוסטזיס, קנדידה אלביקנים להפעיל ולהתיישב ריריות הרירי, היצמדות משטח התא כמו השמרים שלב. העמקה לתוך הרקמה, פטריות מהשלב שמרים משתנים לשלב מיסל (תהליך chronization).

מנגנוני מתן הידבקות, בעוד עדיין בשלב המחקר, ידוע כי הידבקות האפיתל של ריריות של תאים שמרים הוא אינטנסיבי יותר כאשר הם בשלב נייח מאשר כאשר הם מתחילים לגדול ולהתרבות.

פטריות של קנדידה המין מתייחסים מיקרואורגניזמים אירוביים הזקוקים חמצן. תנאי הטמפרטורה מ 21 ל 37 ℃ בינוני בינוני גליקוגן לקדם הרבייה שלהם.

דלקת נרתיק או וגינוזיס ציטולוגית פתוגנזה לא נחקרה בפרוטרוט, אולם, התוצאה ידועה - את precipitates הזול המראה כתוצאת החורבן האפיתל של חומרי פסולת מאכל נרתיק של כמויות עודפות של חיידקי חומצה לקטית - חומצה לקטית ו מי חמצן.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

למי לפנות?

אבחון פריקה גבינה

כאשר חולה שהחמיץ בחירה מודאגת, אבחנת המעבדה הבסיסית - נשאה תוכן מיקרוסקופיה למרוח גם - היבול שלו על מדיום, אשר נקבע על ידי המינים השייכים פתוגנים גדולים הקשורות בתהליך זיהומיות, רגישות ציטולוגית תרופות.

הערכה כוללת של מצב בריאותו של המטופל, אשר ממונה על ידי הדם קליני חובה ושתן, יתר חיידקים צואתיים, וכן - למד סוכר בדם, הורמון בלוטת תריס, נשללה הנוכחות של HIV ועגבת. אם אפשר, תגובת שרשרת פולימראז של כתם של הפרשה, צואה היא prescribed.

זה עשוי להיות נחוץ כדי ללמוד את מצבו של משטח אפיתל של הפות, הנרתיק ואת החלק הנראה של צוואר הרחם וכלי שלהם על ידי colposcopy. במידת הצורך, בדיקה אולטרסאונד של איברי האגן נקבע.

כאשר חשודים באנגינה פטרייתית, מתבצעת בדיקת הלוע, עם בדיקה אנדוסקופית של המעי הגס בדגימת ביופסיה.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

אבחון דיפרנציאלי

הפרשת גבינה נרתיקית בדלקת קנדידה במהלך בדיקה מיקרוסקופית נבדלת מהפרשות דומות בתסמונת דודרלין. במקרה הראשון, ליקוציטוזיס (סימן של דלקת) ו פטרייה כמו שמרים בסכום העולה על הנורמה נמצאים המריחה ואת מספר קטן של lactobacilli (מקלות דודרליין) נמצאו.

ב השני - ליקוציטוזיס, ככלל, לא; חומציות גבוהה של המדיום; תמוגה של תאים אפיתל; מספר רב של lactobacilli נמצאים.

זה גם לא כולל את נוכחותם של זיהומים המועברים במגע מיני או פתולוגיות אונקולוגיות.

נגע אוראלי candidal להבדיל מן stomatitis herpetic, fuzospirohetoza, גרון - דיפטריה, כאב גרון ושינויי פתולוגיים לוע מלווה מחלות דם.

trusted-source[17], [18], [19], [20]

סיבוכים ותוצאות

תראש אינו מייצג את האיום המיידי על חייו של המטופל. עם זאת, מיקוסיס או זיהום מעורב מתפתח על רקע הירידה עם חסינות, אשר, בתורו, ניתן לעורר על ידי מחלות קשות למדי הקשורים לחילוף החומרים והפרעות הורמונליות. לכן, עם הופעתו של vyideleny מתפתל מתמשך בהכרח צריך לגלות את הסיבה המראה שלהם.

התעלמות ממושכת מסימפטומים פתולוגיים עלולה לגרום לצורות כרוניות של תהליכים דלקתיים הכרוכים במספר הולך וגדל של איברים וגורמים לשינויים הרסניים. נוכחות של קיכלי יוצר סביבה חיובית עבור זיהום משני, התוצאות לטווח ארוך של אשר עשוי להיות רקמת נמק או התפתחות אלח דם.

בנוסף, הפרשות כאלה ללא התקדמות הטיפול, לייצר ריח לא נעים, לגרד ולתת לחולים הרבה אי נוחות.

דלקת קנדידאסה לא מטופלת של הריריות הריריות יכולה להתפשט לאיברים אחרים, למשל, תחילה ממוקמים בקרבת מקום, ולאחר מכן הלאה. לדוגמה, קנדידיזיס של חלל הפה יהיה בסופו של דבר לתפוס את הגרון, הלוע, מעברי האף, הוושט והמעיים, ולאחר מכן - ו אברי המין, אברי המין. בחולים עם מערכת החיסון מוחלשת, זיהום כללי יכול להתפתח, אשר אינו מונע מוות.

מחלה כרונית חוזרת ונשנית של הנרתיק חוזרת ונשנית אצל נשים יכולה להתפשט כלפי מעלה ולפגוע בצוואר הרחם, לגרום לדלקת של איברי הרבייה והשתן האחרים, וכתוצאה מכך אי פוריות מתמשכת. מסוכן במיוחד הוא שילוב של קנדידיזיס עם זיהומים אחרים של איברי המין.

אותו הדבר חל על גברים גברים - זיהום עולה, התפשטות בלוטת הערמונית ואת דחיית ואס יכול להוביל פוריות וחוסר אונות. גירוי קבוע של ראש הפין ואת prepucium יכול לגרום להתפתחות של phimosis ולהוביל את הצורך בהתערבות כירורגית.

נוכחות של קיכלי גורם תסמינים לא נעימים, אי נוחות בחיי היומיום ומיניות, בסופו של דבר - אתה יכול להדביק שותף.

הקצאות של עקמומיות מורכבות מסימן הפתולוגיה, כך שככל שהזיהום יזוהה מהר יותר והטיפול יתבצע, ניתן לצפות את התוצאות הפחות רצויות בעתיד.

trusted-source[21], [22]

מניעה

המדד העיקרי כדי למנוע את הופעתה של פריקה גבינה היא התחזקות של חסינות ושימוש נכון של אנטיביוטיקה, תרופות הורמונליות אחרות המשפיעות על זה.

בעקבות הכללים הבסיסיים סניטריים היגייני יסייע למנוע התפתחות של קנדידיזיס בחלל הפה ככל האפשר.

שמירה על היגיינה אינטימית נאותה, טיפול בזמן של מחלות כרוניות, כשלים הורמונליים, זיהומים מיניים, לובש פשתן נוח מרקמות טבעיות גם לשחק תפקיד במניעת קנדידה.

trusted-source[23], [24]

תַחֲזִית

גבינת קוטג 'אינה מסכנת חיים ומוגבלת. אבחון וטיפול בזמן, כמו גם - יחס אחראי לבריאות שלך ימנע chronization של התהליך להיפטר הפרשות לנצח.

trusted-source[25]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.