Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אבנים צואה

Medical expert of the article

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.04.2020

אבנים צואה הם תצורות צפופות כי במקרים מסוימים טופס המעי הגס מתכולתו. לרוב מתרחש בגיל מבוגר וסנילי. גורמים מתפתחים הם קיפאון ארוך טווח של תוכן מעיים הנגרם על ידי תת לחץ דם או ייאוש של המעי הגס, תפקוד לקוי של המעי הגס בחולי פרקינסון, אנומליות מולדות של אותו בצורה של מגקולון, מחלת Hirschsprung, לולאות נוספות.

גורם ל

אבנים צואה להתרחש זקנה וזקנה. גורמים מתפתחים הם קיפאון ארוך טווח של תכולת המעי, הנגרמת על ידי תת לחץ דם או ייאוש של המעי הגס, תפקוד לקוי של המעי הגס  פרקינסוןאנומליות מולדות של  אותו בצורה של  מגקולוןמחלת הירשפרונג, לולאות נוספות.

הגורם החשוב ביותר להיווצרות אבנים צואה של המעי הגס מתכולתו המורכבת הוא ספיגת המים האינטנסיבית, התנועה האיטית של התכנים ויצירת הצואה. תכולת המעי הדק, הנובעת מהבטן, נוזלית, והמעבר דרך המעיים מתבצע במהירות.

לפעמים אבן, הסמוכה מאוד לקרום הרירי של קיר המעי הגס במשך זמן רב, היא "מסוממת", אשר תורמת לקיבועה במקום נתון.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

פתוגנזה

אבנים צואה יכול להיות יחיד או מרובה, הם בדרך כלל עגולים או אליפסה בצורת, עם קוטר של עד 8-15 ס"מ A. Mopgo (1830) תיאר אבן מעיין במשקל 4 ק"ג (כ -1.9 ק"ג). באבני המעיים יש מרקם צפוף, לפעמים קשה מאוד, שאפשר לקרוא להן אבנים.

אבנים קולון מורכב צואה דחוס, לפעמים יש תערובת של ריר; בחלק, בחלק מהמקרים, יש להם מבנה שכבות (שכבות קונצנטריות גלויים). לפעמים נוצרים אבנים צואה מסביב ל"ליבה ", אשר ניתן לבלוע באופן אקראי ונכנס לתוך גרגרי עצם המעי, חתיכות בשר או עצמות עוף, פיסות אוכל צפופות ולא מעוכלות, קונגלומרטים שנוצרו מסיבים תזונתיים לא מעובדים, שיער בלווי, אבני מרה, טבליות גדולות תרופות מסיסות היטב וגופים זרים רבים אחרים. במקרים מסוימים, את המופע של אבנים מעי יכול לגרום מינון גדול של נוגדי חומצה מסיסים.

אבנים המתארות כמעט לחלוטין את קרבונט מגנזיום בלבד, וכן אבנים המכילות 80% סיד פחמתי או "מסה שעווה שומנית", ככל הנראה כתוצאה מצריכה מופרזת של מזונות שומניים מאוד המכילים שומנים עקשן בעלי חיים, או עיכול לא מספיק של שומנים.

במקרים מסוימים, אבני מרה גדולות למדי נכנסות למעיים דרך מסרים נועזים של כיס המרה עם המעיים (בדרך כלל עם קולון רוחבי ) ואפילו אבנים בדרכי השתן שנפלו לתוך המעיים דרך מעברים מסוחררים של אגן הכליה או שלפוחית השתן.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

תסמינים

כאב בטן ספסטי הוא אפשרי, לפעמים כיב של דופן המעי, אשר יכול להיות הגורם לדימום מעיים. אבנים גדולות בצואה יכולות לגרום לחסימת מעיים.

מהלך התהליך בתקופה מסוימת (לפעמים ארוך מאוד) הוא אסימפטומטי או אוליגוסמפטומטי, ובמקרים אחרים מדובר בסיבוכים מוקדמים יחסית.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

איפה זה כואב?

סיבוכים ותוצאות

אחד הסיבוכים העיקריים הוא התרחשות של חסימה חסימתית חלקית (חלקית או מלאה). בדרך כלל מרכיב ספסטי ממלא תפקיד ידוע בהתפתחות של סיבוך זה. הספרות מתארת 6 מקרים נדירים של חסימת מעיים כאשר לוקחים מינון גדול של נוגדי חומצה ג'ל מסיסים. דימום פנימי כתוצאה מהיווצרות פצעים לחץ וכיבים של דופן המעיים באתר ההדבקה ולחץ מתמיד של אבן המעי. במקרים נדירים, עם הקיום הממושך של השינויים באבן ושינויים דלקתיים בקיר המעיים במקום הימצאותו, היצרות מעיים עם צורות זמן.

trusted-source[22], [23], [24]

אבחון

אבחון של צואה אבנים הוא לעתים קרובות קשה. אבנים גדולות, במיוחד של המעי הגס, לפעמים ניתן לקבוע באמצעות שיטה של מישוש עמוק. במקרה זה, חותמות לאורך המעי הגס, במיוחד אצל אנשים הסובלים עצירות ספסטית, לעתים קרובות ניתן למצוא במהלך בחינה מישוש. כאשר הדחיסה מוגבלת מתמיד מזוהה אצל המטופל עם מישוש של הבטן או כאשר "זיהום מילוי" מזוהה במהלך בדיקה רנטגן של המעי, צריך קודם כל לחשוב על גידול ממאיר ממאיר. אם המבנה הזה הוא מקומי במעי הגס - על סרטן, במיוחד מאז הנגע הסרטני של המעי הגס הוא הרבה יותר נפוץ. מספר תסמינים נוספים - כאבים קלים בבטן, אובדן תיאבון, רמות שונות של ירידה במשקל, בעיקר חולים קשישים, ESR מואץ - גם מציעים נגע הגידול של המעי, למרות שהם יכולים להיגרם מסיבות שונות לחלוטין. בדיקה נוספת מספקת הזדמנות להבהיר את האבחנה: סקר רנטגן של הבטן ואת echography מאפשר לזהות calci המכיל מלחי סידן. עם לוקליזציה של החינוך במעי הגס, האבחנה הנכונה יכולה להתבצע עם sigmoid או קולונוסקופיה. 

trusted-source[25], [26], [27]

מה צריך לבדוק?

אבחון דיפרנציאלי

 אבחון דיפרנציאלי של אבנים צואה צריך להתבצע גם עם גידולים שפירים,  פוליפים במעיים.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

יַחַס

אם נקבעת האבחנה של אבנים צואה, משלשלים  (בבית החולים) ו חוקנים סיפון (עבור אבנים המעי הגס) נקבעו לניקוי . אם האבן ירדה לתוך פי הטבעת, ניתן להסיר אותה באצבע במהלך הבדיקה שלה, או במידת הצורך, בעזרת מכשירים כירורגיים.

עם התפתחות חסימת  מעיים חסימתית  , יש צורך בניתוח.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.