^

ויטמינים לגברים לאחר 30

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הגוף של גבר צריך את אותם חומרים שימושיים כמו אישה וילד, אבל רק כמות ויטמינים הנצרכים חייב להיות הרבה יותר גבוה. במיוחד זה נוגע שומן או לחוות מתח מתמיד של נציגי זכר. שיחה נפרדת תהיה על ספורטאים, עובדים בתחום הנפשי ואנשים העוסקים בעבודה גופנית כבדה. זה די טבעי כי קבוצה מסוימת של קומפלקסים ויטמין נדרש לעתים קרובות כדי לשמור על תהליכים ספציפיים עם הגיל. שמירה על בריאות גברים, כלומר: תפקוד תקין של בלוטת הערמונית, spermatogenesis, איזון הורמונלי לספק ויטמינים לגברים לאחר 30.

על מנת למנוע בעיות לב וכלי דם ולמנוע הזדקנות, גברים צריכים חומרים נוגדי חמצון. מקום חשוב בתזונה צריך להיות תפוס על ידי קבוצה B, השתתפות הטמיעה של חלבון ו מפעילה את תהליכי הסינתזה כדי ליצור מנגנון שרירי חזק, לשפר את איכות הזרע, וכן הלאה. במשך תקופת התכנון של ילד, גברים ונשים צריכים לקחת חומצה פולית, מה שמגדיל את הסיכויים להרות תינוק חזק. חצי זכר של 30 לא יכול להסתדר בלי ויטמינים A, F ו- E, עוזר לייצר טסטוסטרון לנרמל את העוצמה. במקרה של התמכרויות שליליות (טבק, אלכוהול) צריך להישען על תרכובות רפואיות עבור הכבד (lipoic חומצה או N).

הרעיון של ויטמינים לגברים לאחר 30 כולל קבוצה של חומרים אורגניים עם פעילות ויטמין בולטת, תמיכה בביצוע נורמלי של עומס תפקודי ספציפי של הגוף של אדם במהלך חייו.

אינדיקציות לשימוש בויטמינים לגברים לאחר גיל 30

Predisposing גורמים בבחירת מתחמי ויטמין יהיה המאפיינים של סוכני תרופתי, מצב הבריאות, את התוצאות הצפויות. הנוכחות של כל הפרעות היא בסיס הקבלה של מוצרים מיוחדים, כגון הפרעות של טבע קרדיווסקולריות מומלץ לשתות נשירת שיער מוקדם ויטמין C., מצבם הרעוע של השיער והציפורניים להעיד על חוסר כנות H. ויטמין עם אבץ לכלול קטגוריה נפרדת, אשר מסייעת לנרמל את העצמה, לשפר את איכות הזרע.

אינדיקציות לשימוש בויטמינים לגברים לאחר גיל 30 משתנות בהתאם למצב, לאורח החיים ולמאפייני הגוף. המקרים החשובים והמקובלים ביותר הם:

 • ויטמינים של תקופת התכנון של התינוק - לסייע לנרמל את הייצור של הורמונים זכריים, לשפר את איכות ופעילות של זרע. החומרים הדרושים להכנת לפני ההתעברות יהיה חומצה פולית, כמו גם ויטמינים E ו- C. ככלל, צריכת תרופות טבלט מתחיל מראש (מינימום 3 חודשים) לפני הזמן הצפוי. אתה יכול לבחור קומפלקס מולטי ויטמין או לקחת אותם בנפרד. בין התרופות הידועות - זרע פעיל, תאוות, Selzinc +, Duovit;
 • במטרה להגביר את העוצמה - A, E, המשפיעים על מהירות הייצור ועל הצטברות של טסטוסטרון. כמו חומרים נוספים לקחת C (מגביר כוחות מגן), F (מונע הרס של קרום התא, כולל הרקמה של כדור איברי המין). נחושת, אבץ וסלניום גם עוזרים לשמור על העוצמה;
 • ויטמינים לגברים לאחר 30 צריך לכלול בהכרח מתחמי שמטרתם חיזוק חסינות. כדי להדוף את הזיהום ולהפחית את זמן ההתאוששות, ההכנות הפרמקולוגיות Vitrum, Duovit, רב לשוניות, אלפבית קלאסי עם ויטמינים C, D, קבוצה B עזרה;
 • כדי לעורר נורות שיער ולמנוע baldness הם ויטמינים E ו- H, אשר משמשים לא רק בפנים אלא גם חיצונית בהרכב של מסכות;
 • עם פעילות גופנית מוגברת וספורטאים מקצועיים, כוחות מתכלים מדי יום, לפחות במשך שעתיים של אימון, מומלץ להאיץ את תהליכי חילוף החומרים והסינתזה, המפעילים את העיכול של מזון. אינדיקטורים הם סימנים של חוסר ויטמין (עייפות, נמנום, עייפות), אינטנסיביות מוגברת של אימון, overstrain פיזית, הפרעה מטבולית (נגד סוכרת, עודף משקל, וכו '). מתחמי מאוזן כוללים בעלי חיים פאק אוניברסלי תזונה, שריון- V MusclePharm, CultiVate SAN, שמן דגים SoftGels אופטימום תזונה ועוד.

הודות לסיווג זה ניתן להבין כי כל ההכנות ויטמין לשרת מטרה מסוימת, לעתים קרובות ממוקד צר. לכן חשוב מאוד להבין מה משימות שהגדרת לעצמך להתייעץ עם מומחה במידת הצורך. זה נכון במיוחד עבור ספורט מקצועי, שבו כל מגוון pharmacological דורש מבחר מוכשר ומדויק ביותר של תוספי ויטמין.

סוג של בעיה

כל התרופות הפרמקולוגיות הזמינות נחלקות למונו-מולטי-ויטמינים. התרופות הראשונות מייצגות שילוב של ויטמינים, והאחרונים הם חומרים חד-רכיביים. יש גם ויטמינים פרמקא לגברים לאחר 30 ותוספי מזון ביולוגיים (BAA). הכנות מהמעבדה - תרופות סינתטיות, הכלולות בגלולה. BAD - תמציות טבעיות של צמחים או של בעלי חיים, תמיסות, תמציות וכו ' חומרים סינתטיים הם במינון קפדני ואת המופע של רכיבים פעילים בהם ידוע במדויק. לחשב את אותו מרכיב כמותי של מספר תוספים פעילים ביולוגית קשה מאוד.

הצורה הנוחה והנפוצה ביותר של שחרור היא טבליות או dragees. ישנם גם מסיס במים, טבליות תוססות ו לעיסה, אבקות (או מומסים בנוזל המשרתים להכנת קוקטייל ויטמין), קפסולות (כולל שחרור ממושך), טיפות, זריקות, תרופות, תמציות שמן, מתרכזות ואפילו מוכנות בקבוקי שתייה. צורת השחרור תלויה בשיטת היישום, המינון והאפקטיביות. לדוגמה, תכשירים נוזליים יכולים להיות מעורבים עם מזון ומשקאות. ויטמינים טבולים נבלעים בלי ללעוס באותו זמן כמו הארוחה העיקרית. כדי לא להתבלבל במגוון של קומפלקסים ויטמין, עדיף להתייעץ עם מומחה לפני תחילת הטיפול. הרופא יבחר את הרכב הטופס של התרופה המתאימה למצב הספציפי שלך.

trusted-source[1], [2], [3]

פרמקודינמיקה של ויטמינים לגברים לאחר 30

ויטמינים לגברים לאחר 30 משולבים לתוך מתחמים או נלקחים בנפרד על פי ערכת פיתחה בהתאם אינדיקציות ומצבים. מקור סינתטי של ההכנות ויטמין מחולקים שומן (A, D, E) ו מסיסים במים (C, קבוצה B, וכו ').

על ידי ויטמין A נועד רטינואיד הקבוצה חודר לתוך גרעין התא, ובכך להשפיע על סינתזת החלבון. וכל רטינוד (רטינאלי, רטינול או חומצה רטינואית) ממלא את תפקידו בגוף - משתתף בתהליך של בידול אפיתל וסינתזה של הורמוני מין, מנרמל את תפקוד הרבייה, וכו '. ויטמין D, או ליתר דיוק metabolites שלו (חומרים דמויי הורמון) על ידי ויסות מטבוליזם חלבונים להשפיע על תהליך סידן זרחתית. תכשירים פרמקולוגיים עם ויטמין E מעורבים בהסדרת ביטוי גנים.

ללא ויטמין C, תהליכים ביוכימיים ביותר הם בלתי אפשריים. תיאמין או B1 מסדיר תגובות מטבוליות שונות, כולל מטבוליזם של פחמימות. ויטמין B3 לוקח חלק פעיל בהנשמת רקמות ומטבוליזם מטבולי.

Vitamins Farmakodinamika לגברים לאחר 30 על הדוגמה של ויטמין ומינרל פופולרי מורכב אלפבית, אשר כוללת את כל האלמנטים החשובים החשובים היומי עבור החצי חזק, כמו גם סיבירי ג'ינסנג, חומצות אורגניות, קרוטנואידים:

 • לחזק ולחזק את הגוף;
 • מנרמל את תפקוד מערכת הרבייה;
 • מפעיל יכולות פיזיות ומנטליות.

כל החומרים מחולקים לשלושה טבליות של הצבע המתאים:

 • ורוד - צריכת בוקר של ויטמינים B1, A, C, מינרלים ורכיבים אחרים;
 • כחול - חלק יומי של ויטמינים E, B2, B6, PP, מינרלים וקרוטנואידים;
 • ירוק - מנה ערב של ויטמינים B12, חומצה פולית, H, D3, K1, מינרלים.

פרמקוקינטיקה של ויטמינים לגברים לאחר 30

פרמקוקינטיקה של ויטמינים לגברים לאחר 30 תלוי בסוג של ויטמין נלקח. לדוגמה, ויטמין A בהכנות סינתטיות, שם הוא מיוצג על ידי אתרים, הוא מטבוליזם על ידי hydrolase (המיוצר על ידי הלבלב ואת רירית המעי הקטן). הקליטה היא בשל צריכת מזונות שומניים, bioscoring אפשרי על ידי כ -12%. התרופה בדם נקשרת לחלבון. בהעדר תקשורת, החומר הופך רעיל. Biotransformation של ויטמין A לתוך מטבוליטים פעילים מתרחשת בכבד עם היווצרות שלאחר מכן של רכיבים לא פעילים, אשר מופרשים על ידי הכליות והמעיים.

החלק הדיסטלי של המעי הדק הוא אתר קליטת ויטמין D, ואיכות ההתבוללות מושפעת מכמות הפרשת השומן והמיצי מרה. ויטמין מחייב את הדם פלזמה הוא ציין עם אלפא globulin, חלבון מסונתז על ידי הכבד. מופרדים לתוך מערכת העיכול עם מרה, שבו העיכול החלקי שלה פועל. חלק קטן של החומר מופרש במהלך השתנה, חיסול למחצה של ויטמין D סינתטי מתרחשת בתוך 10 שעות.

ויטמין E הוא נספג בחלק האמצעי של המעי הדק בתנאי שיש מספר מספיק של שומן מרה. הפרשת מיוצר במעיים עקב מרה, הפרשת השתן. ויטמין B2 חודר ככל האפשר לתוך הכבד, שריר הלב, הכליות, המוח ואיברים אחרים, ואת הצבע הצהוב מאוד של שתן יציין את עודף של התרופה ניתנה.

אלפבית - ויטמינים לגברים לאחר 30 - מכילים סט תואם של ויטמינים ומינרלים שנספגים בקלות במערכת העיכול ומופצים היטב בגוף. אם אתה לוקח את התרופה כראוי, כך שבין הלוחות של צבעים שונים היה מרווח של לפחות 3 שעות. ההשפעה של כל אחד מהם נובעת משעת היום: אדום - מתעורר בבוקר, ירוק - יש השפעה מרגיעה וטוב לשינה חזקה, כחולה - לפעילות שיא במהלך היום.

שמות של ויטמינים לגברים לאחר 30

השוק הפרמקולוגי המודרני מיוצג על ידי מתחמי ויטמינים המאופיינים בתוכן הכמותי של רכיבים פעילים וספציפיות הפעולה.

השמות הפופולריים והפופולרית ביותר עבור ויטמינים לגברים לאחר 30:

 • אלפבית לבריאות גברים - בנוסף מינרלים וויטמינים חשובים, התרופה כוללת תמציות צמחים שיש להם השפעה מועילה על תפקוד מיני. יעיל ובאותו זמן אמצעים סבירים מכיל שלושה צבעים שונים בלוח. הפרדה זו של רכיבים יכולה להגדיל את העיכול ולהניב תוצאות מוחשיות. מומלץ האלפבית בתקופה של החמרה של זיהומים נשימתיים נגיפיים, עם avitaminosis, נשירת שיער, ליבידו ירד;
 • Duovit - מוצג עם פעילות גופנית ונפשית מוגברת, לנורמליזציה של בריאות מחוץ לעונה. קומפלקס הויטמין הוכיח את עצמו כחלק מהטיפול כדי למנוע תפקוד מיני, כמו גם בטיפול בפרוסטטיטיס. Duovit מסיר אקנה על הגוף, משפיע לטובה על הבריאות של הדרמיס, מחזק את הציפורניים ואת השיער;
 • Velmen הוא הכנה משולבת המבוססת על ויטמינים ומינרלים חשובים ביותר. זה מוצג לחצי חזק עם עומס פיזי ונפשי פעיל, עם hypovitaminosis. כמה גברים מציינים את נוכחותם של בחילות לאחר נטילת התרופה.

היעילים ביותר, קלים לשימוש ובטוח ויטמינים לגברים מעל 30: Azal, ABC ספקטרום Amiton-מגנזיום-סידן, ולמה, Metov, Multifort, נכון Oksilik, מעבדות מבוקרות Triad אורנג, Seltsink, מיני Centrum.

מינון ומינהל

לצורך קליטה מלאה, צריכת ויטמינים מסיסים בשומן דורשת נוכחות חובה של מרה ושומן בגוף. החומרים של הקבוצה מסיסים בשומן נספגים בו זמנית עם השומנים הנכנסים לכבד (כמרכיב של הצ'ילומיקרונים) דרך הערוץ הלימפה. נוכחות של זיהומים במעי, בעיות עם הפרשת מרה ומטבוליזם השומנים, כרוך אובדן של פעילות יניקה של ויטמינים. יש להבין כי ההתבוללות של קומפלקסים ויטמין תלוי במצב של מערכת העיכול. כל הפרה במערכת העיכול מובילה לירידה או לחוסר ההשפעה הצפויה.

ויטמינים לגברים לאחר 30 מומלץ על בסיס המאפיינים והצרכים של אורגניזם מסוים. לחשב את משך הקורס התרפויטי או תחזוקה עם מנה מדויקת של החומר החסר חייב להיות מומחה מוכשר. העובדה היא כי צריכת עצמאית, בלתי מבוקרת של ויטמינים סינתטיים או תוספי ויטמין יכול להזיק לבריאות הגבר. לא ניתן לקבוע את הצורך היומי של חומר בבית.

שיטת היישום והמנה מבוססים על תלונות, תוצאות בדיקות, נוכחות של תופעות אלרגיות, כמו גם צורת שחרור של מינרל ויטמין מורכבים. ויטמינים מסוימים יש ללעוס לשטוף עם מים, אחרים - לפני / במהלך / אחרי הארוחות, אחרים - על לוח זמנים מיוחד. תוכנית הקבלה חתומה על ידי הרופא בכל מקרה בנפרד. אם אין הוראות נפרדות ליטול את התרופה, אזי ההליך מתבצע בהתאם להוראות.

trusted-source[11], [12], [13]

התוויות נגד שימוש בויטמינים לגברים לאחר 30

באופן אירוני, כל תרופה יש רשימה של תופעות לוואי ו התוויות נגד. לא יוצא מן הכלל וויטמינים ממוצא סינתטי, כמו גם תוספים פעילים ביולוגית. התוויות נגד שימוש של ויטמינים לגברים לאחר 30 על ידי הדוגמה:

 • אלפבית - לא מומלץ עבור בלוטת התריס hyperfunction, במקרה של ביטויי יתר לחץ דם, עצבנות עצבנית מוגזמת, לחץ דם גבוה, הפרעות שינה;
 • זרע פעיל - יש הוראות מיוחדות עבור סוכרת, אסור עם אורמיה על רקע של אי ספיקת כליות, במקרה של פתולוגיה כרונית בכבד;
 • ABC Spectrum - תגובות אלרגיות;
 • Selzinc - הוא התווית אם anamnesis רגיש לקטוז;
 • דוביט הוא אי-סובלנות אישית.

יש לציין כי ויטמינים לגברים לאחר 30 הם הרבה יותר גרוע אם הנציג הגברי יש בעיות במערכת העיכול. לרוב התרופות הסינתטיות יש גבול רעילות בולט, ובחלקן (למשל, B12, K) יש רעילות גבוהה כל כך שאי אפשר לקבוע את רמתה. יש לשים לב לאזהרה קיצונית בעת שימוש בויטמין A ו- D, שמתייחס למנת יתר אם המינון המותר עולה, וכתוצאה מקליטה ממושכת (תורמת להצטברות שלילית בגוף).

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

תופעות לוואי של ויטמינים לגברים לאחר 30

ויטמינים לגברים לאחר 30 נדרשים בכמות מספקת, בהתאם לאורח החיים ולמשימות שנקבעו (לדוגמה, תכנון ילדים). עם זאת, מנת יתר או התעללות של ויטמינים ומינרלים יש השלכות שליליות. צריכה מוגזמת של ויטמין D כרוכה hypervitaminosis, ספיגת סידן מן המעי ופירוק של מבנים העצם. התוצאה תהיה hypercalcemia, סימני מהם הן בתצהיר של מלחי סידן ב רקמות רכות, כלי, שסתום הלב, וכו ' על רקע שינויים כאלה, עודף של רדיקלים חופשיים של חמצן מתפתח, מה שגורם לתפקוד לקוי של קרום התא ושיבוש בהובלה של מגנזיום ואשלגן. לכן, הפרעות קצב, בעיות לב, המראה של micronecrosis, וכו 'הם ציינו. התופעה של hypervitaminosis, הקשורים עם צריכת ויטמין E, מתבטאת השפעה רעילה על תאי הכבד, מעיים וכליות. המבוא של ויטמין E באופן שרירי יכול לגרום לנפיחות, הסתיידות של רקמות רכות ואת אריתמה.

תיאמין (B1) הוא מוכר כמו רעיל ביותר של כל ויטמינים מסיסים במים. השפעות שליליות של התרופה הסינטתית משפיעות על מערכת העצבים המרכזית מלווה הפרעות קצב לב, בעיות של התכווצויות שרירים (כולל נשימה) גרימת תופעות אלרגיות (אפילו הלם אנפילקטי) ו מעכב את הפעילות האנזימטית של הכבד. B12 הוא מסוגל להגביר את קרישת הדם, לגרום כאב בלב, טכיקרדיה, אלרגיות ולהגדיל את ההתרגשות של מערכת העצבים המרכזית. Overbundance של חומצה פולית קשורה נדודי שינה התקפים, תפקוד כליות, הפרעות בעיכול.

תופעות לוואי של ויטמינים לגברים מעל 30 מגוונת להשתנות בהתאם הרגישות הפרט של הגוף, לפעמים גורמת לגירוי קל של המעי (תוך הפרה של צואה, גזים, הקאות, צרבת), ובמקרים חמורים ביותר דורשים שטיפה של המעי או לגרום הלם אנפילקטי.

מנת יתר

מנת יתר של מתחמי הוויטמין באים לידי ביטוי לעתים קרובות hypervitaminosis, תכונות אשר הנן כדלקמן: סימני ויטמין שם ו דחף ההקאות, ישנוני, פריחות בעור, גדילת סימני D לחץ תוך גולגולתי בהיפרקלצימיה, קצב לב לקוי, סימפטומים של רעלה, ירד התכווצויות שריר לב E מופחתת קרישת דם phagocytic רכוש נויטרופילים, טסיות מופחת לספור B12 אלרגיה תיאמין וגובר קצב הלב, קרישת דם מוגברת, לרגשנות יתר עם vyrabo הפרה עקב של אינסולין על ידי הלבלב, חוסר מנוחה, בעיות שינה, זיהוי של סוכר במחקרי מעבדה של דם ושתן, זיהוי oksalaturii, גסטריטיס ניאצין קרישת דם מוגבר, עליית סוג מכרסמת סוכר בדם, גדל חומצה שתן בחקירה של סרום דם, התקפות חומצת בחילות Pantotentovaya בחילות, הקאות רפלקס הקאת פירידוקסין, גסטריטיס, טבע מכרסם של ויטמינים סינטטיים עבור גברים מעל 30, "גדלו" במעבדה, למעשה, הם פעילים המולקולה, אשר פועלת כמרכיב טבעי. לכן, הסיכון של מנת יתר, אלרגיות היא גבוהה, במיוחד במקרה של קליטה ספונטנית ובלתי מבוקרת. למרבה הצער, תעשיית התרופות מציעה אחוז קטן של מוצרים ויטמין מבוסס על תמציות צמחים. מסיבה זו, הבחירה של תרופות סינתטיות צריך להיות מטופל על ידי מומחה מנוסה.

אינטראקציות של ויטמינים לגברים לאחר 30 עם תרופות אחרות

ויטמין E לעיתים קרובות prescribed במקביל A ו- D, אשר מגדיל את האפקטיביות של האחרון ומונע את התפתחות ההשפעות הרעילות שלהם. B1 (תיאמין) אינו נצרך יחד עם B2 (בגלל ההפרשה גבוהה האחרונה במהלך mochevyvedeniya), B12 (מעורר תגובות אלרגיות ידי תיאמין), ויטמין C, כמו גם עם פניצילינים, פוסיד וסמים אחרים. B2 אסור לשתות יחד עם הורמונים, כולל יוד (לדוגמה, תירוקסין) ומספר סוכנים פסיכוטרופיים (chlorpromazine, אלטרול, וכו '). הצטברות אקטיבית של ויטמין C בגוף תורמת לחיסול של B2, B12, B6.

ניסיונות עצמאיים לשפר את רווחתם ולרמל את הבריאות יכול להיות שלילי, אפילו מצער. בורות של ויטמינים תאימות בסיסית לגברים לאחר 30 לפנות רעל. לדוגמה, ויטמין E גרוע משלב עם ברזל, אבץ משפיע לרעה על התחבורה של חומצה פולית, ברזל מפחית את ספיגת הכרום.

אינטראקציות של ויטמינים לגברים לאחר 30 עם תרופות אחרות ניתנות בהוראות לשימוש במתחם ויטמין, אשר יש ללמוד בקפידה לפני נטילת התרופה. הפתרון האופטימלי הוא התייעצות ראשונית עם מומחה.

תנאי אחסון ויטמין לגברים לאחר 30

תנאי האחסון של ויטמינים לגברים לאחר 30 שונה מעט מן האחסון של סוכני תרופתי אחרים. התנאים העיקריים: חוסר זמינות לילדים, הגנה מפני אור השמש, ביחס לטווח הטמפרטורה ולרמת הלחות שנקבעו בהוראת ההוספה, ולשמירה על שלמות החבילה "הילידית".

תאריך תפוגה

חיי המדף מסומנים על האריזה. בממוצע, ויטמינים לגברים לאחר 30 יש חיי מדף של שנתיים משחרור.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "ויטמינים לגברים לאחר 30" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.