^

תפקוד בלוטת התריס ושמנת יתר

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לפעמים נשים להשתפר ואפילו לא חושדים את הסיבות האמיתיות לכך. ואת האשמים יכולים להיות הורמונים כי בלוטת התריס מייצרת. האטה או פעילות רבה מדי של עבודתה יכולה להוביל למשקל עודף, וזה מאוד קשה לנרמל

מה מונע את בלוטת התריס?

במוצרים מסוימים, אשר ממוקמים שימושי, מכילים חומרים המעכבים את העבודה של בלוטת התריס. חומרים אלה נקראים isoflavones.

הם מכילים סויה (אשר מומלץ לעתים קרובות לירידה במשקל, אבל המאפיינים שלו הם הפוכים לעתים קרובות), ב תלתן זה יכול לשמש תה צמחים, ומוצרים אחרים.

ניסוי הורמונלי

כניסוי, מגדלי הפרות הוכיחו כי בעלי חיים המשתמשים לעיתים קרובות תלתן אדום לא יכול להרות ולהתרבות מאוחר יותר. ואדם אשר לעתים קרובות משתמש במוצרים המכילים isoflavones, גם, במקרים רבים, לאבחן בעיות פוריות.

הסיבה לכך היא השפעתם של איזופלאבונים על עבודתם של השחלות, המייצרות הורמוני מין, הנחוצים לתפיסה ולהריון. ואת העבודה של בלוטת התריס, אשר יש את המאפיין של שימוש הורמונים כדי לשלוט במשקל ותהליכים אחרים בגוף.

סויה על השולחן שלך

עכשיו יש הרבה חנויות שמוכרות מוצרי סויה. אפילו חלב סויה. אם אנשים ידעו כי תוספי סויה בתפריט שלך, נצרך כל הזמן, יכול לעורר עודף משקל, השמנת יתר, חוסר יכולת להרות! ו תהליכי הרס אלה יהיה קשה לעצור.

העובדה היא כי תוספי סויה עם isoflavones בהרכב יכול להפחית באופן משמעותי את רמת הורמון בלוטת התריס T3, אשר משפיע על בקרת המשקל ועל האפשרות של תפיסה.

איך הורמונים עם בלוטת התריס אינטראקציה עם הורמוני מין?

הם נמצאים בשיתוף פעולה הדוק. הורמוני בלוטת התריס אינטראקציה עם הורמוני מין, שיפור הביצועים של לא רק את החיסון, אלא גם את מערכת הרבייה.

אם העבודה באיברי המין שבורה, הורמוני בלוטת התריס מנסים ליצור אינטראקציה עם הורמוני מין, כך שהיא מנרמת.

במבנה השחלות יש קולטנים של הורמוני בלוטת התריס. וב בלוטת התריס, בתורו, יש קולטנים של הורמונים אלה מיד להגיב לשינויים בעבודת השחלות. יש לך שרשרת.

אם העבודה של איברים שבורה

אם בלוטת התריס נשברת, זה משפיע באופן מיידי על היכולת של אישה להרות וללדת ילד, כמו גם את הסיכון לפתח מחלות שחלות, אי סדרים הווסת.

כאשר השחלות מייצרות פחות הורמוני מין, בלוטת התריס נחלשת באופן משמעותי, וזה מאיים על הסיכון לפתח השמנת יתר - קודם כל, ואת אזור המותניים.

אם יש לך חשדות כי השחלות פועלות גרוע, לבדוק את רמת הורמוני המין ואת הורמוני בלוטת התריס. אם רמת ההורמונים של טסטוסטרון אסטרדיול, אשר מיוצרים על ידי השחלות, הוא מופרע, מטבוליזם מאט במידה ניכרת.

איך זה נראה?

כתוצאה מכך, רקמת השומן מצטברת יותר ויותר, ורקמת השריר הולכת לאיבוד - הגוף הופך להיות לא מושך, רופס, עם כתמי צלוליטיס.

ואפילו ירידה בייצור הורמוני המין פירושה כי רמת הייצור של הורמון בלוטת התריס מופחתת באופן אוטומטי וכתוצאה מכך - מרכזי המוח משבשים.

קבוצות הסיכון הן נשים בגיל המעבר, ולפני הופעתה. אצלם, הייצור של הורמוני המין מאט עם הגיל. לגברים אין בעיות כאלה - ייצור ההורמונים שלהם דועך מאוד איטי והדרגתי.

אז לא להיות מופתע כאשר על החוף אתה רואה גבר ואישה בערך באותו גיל, אבל עם דרגות שונות של flabbiness של הגוף. אז הניח ביולוגית - גברים עם הגיל יישארו טובים יותר.

הורמון לחץ ושמנת יתר

אם לגוף יש רמה גבוהה של הורמון מתח - קורטיזול, זה משפיע ישירות על העלייה בשומן הגוף. קורטיזול הופך להיות גדול יותר עם ירידה ברמת אסטרדיול, ההורמון הנשי.

ככל שחייה של אישה ארוכה יותר, כך פחות הגוף שלה מייצר אסטרוגן. לפיכך, רמת קורטיזול הוא גדל באופן אוטומטי, בלוטת התריס הופך חלש יותר.

וזה אומר שזה הרבה יותר קשה לשלוט על המשקל שלך מאשר בשנים הצעירות, כי בלוטת התריס משפיע על כמות השומן בגוף שלנו.

איך קורטיזול עובד?

יש לו את היכולת להשפיע על התנהגותו של אדם, ולגרום לו להתנדנד - מדמעות לתוקפנות (טוב, זה לא בכדי כי הורמון הלחץ). בגלל קורטיזול, רמת הורמוני בלוטת התריס מצומצמת בהרבה, משום שהורמונים אלה - T3 ו- T4 - הופכים אוטומטית לקשורים, כלומר, פסיביים, שאינם משתתפים בגוף.

וזה גורם להאטה בחילוף החומרים ולגידול בשומן הגוף.

לכן יש צורך לעבור בדיקות להורמונים, ברגע שאתה מרגיש שאתה לא מדוכא, וזה נובע סט קבוע של קילוגרמים מיותרים.

הורמוני בלוטת התריס ותחושה של כאב

בגוף שלנו, ישנם קולטנים רבים האחראים על התגובה לכאב. אדם יכול להרגיש כאב פחות או יותר, בהתאם לעבודה של קולטנים אלה. לדוגמה, בכמה מחלות (עם שפעת, דלקת), אפילו לגעת בגוף יכול לגרום עצבנות, שלא לדבר על זריקות.

אז: הורמונים של בלוטת התריס נמצאים בשיתוף פעולה הדוק עם קולטני הכאב. הם יכולים להאט או להפעיל את העבודה שלהם, גורם לכאב של אדם כדי להגדיל או להקטין.

לכן עם העבודה של הורמונים בלוטת התריס לקשור מיאלגיה - כאב חזק וקבוע בשרירים.

בלוטת התריס הורמונים להשפיע על העבודה של המוח ואת מצב הרוח של אדם. המוח הוא מכונה הדורשת יותר אנרגיה מכל חלק אחר בגוף. הוא לוקח את האנרגיה הזאת מהתאים. ו הורמונים בלוטת התריס יש את היכולת להשפיע על קרום התא.

אם אפקט זה הוא פעיל מדי, אדם עלול לחוות שינה, זיכרון, ריכוז ירוד, תנאי דיכאון שאינם נעלמים גם לאחר נטילת הרגעה.

אם אתה מוצא את עצמך מראה סימנים של נדנדה במצב הרוח, כאבים, עלייה בשומן לעבור בדיקות הורמונים בלוטת התריס. הרמה שלהם יראה מה הצעדים שיש לנקוט.

איך הורמון בלוטת התריס משפיע על העבודה של השרירים?

הורמונים של בלוטת התריס לקחת את החלק הפעיל ביותר של תהליכים מטבוליים המתרחשים ברקמות השריר. כלומר, להשפיע ישירות על העבודה של השרירים. אם ההורמונים לא עובדים באופן פעיל, הם לא מספיק, ואז רקמת שריר יכול להתמוטט, נראה לא מושך. כל שיטות בנייתו - חדר כושר, סטרואידים - לא ייתן תוצאה.

יחד עם זאת, יש יותר שומן בגוף, הם כל יותר קשה לשרוף, אפילו תחת מאמץ פיזי פעיל. לכך ניתן להוסיף כאבי שרירים, מצב רוח רע (בלוטת התריס משפיעה על הפעילות של המוח), שינה גרועה, ירידה בתשוקה המינית.

Shchitovidki ורקמת העצם

אם הייצור של הורמוני בלוטת התריס הואט או לחילופין, גדל, זה יכול לשפוך על היווצרות ומצב העצמות. אם בפירוט רב יותר - הורמוני בלוטת התריס משפיעים על האופן שבו תאים של שרירי העצם מסופקים עם חמצן. אם אספקה אלה אינם מספיקים, אדם עלול להיות כאבי שרירים.

השרירים מתחילים לעבוד יותר גרוע, לחלות, מהר להתעייף. אדם לא יכול לעשות שום דבר במשך זמן רב, זה מעצבן ומקבל עצבנות. זה מה הורמונים של בלוטת התריס מסוגלים.

כיצד הורמון בלוטת התריס משפיע על הלב? זה איבר קטן אך חשוב - הלב - סובל ביותר מתפקוד תקין של בלוטת התריס. נראה, איזה סוג של יחסים יכול להיות ביניהם? זה רציני מאוד.

אם הורמוני בלוטת התריס מופקים יתר על המידה או מעט, סיבי השריר של הלב ניתן להרוס. זרם החמצן לשרירי הלב בגלל תקלה בהורמונים יכול להיות חלש, ואז אדם מסתכן בכשל בקצב הלב ובפרעות אחרות של הלב. במיוחד, להתקף לב.

תיזהר עם התרופות שאתה prescribed. אם אתה לוקח מינון גדול של תרופות שמטרתן לשפר את תפקוד בלוטת התריס, זה יכול להשפיע לרעה על העבודה של הלב.

המדענים עדיין לא למדו את עיקרון ההשפעה המזיקה הזו, אך עובדה זו נותרה בעינה. היזהר בעת נטילת תרופות, ולעשות את זה רק על פי עצתו של רופא.

בדיקות הורמונליות: איך לעשות אותם כראוי?

כאשר אתה עובר בדיקות, אפילו הורמונאלי, רבים מהם לא יכולים לתת תמונה מדויקת של מצב הבריאות. בפרט, את העבודה של בלוטת התריס. אבל זה כבר זמן רב הוכיח את תפקידה החשוב הצטברות של פיקדונות שומן ואובדן שליטה על המשקל.

כאשר אתה עובר בדיקות עבור הורמונים, אתה יכול לספר רק על המספר הכולל של הורמונים - אלה או אחרים. ואתה צריך לדעת באופן ספציפי כמה בגוף של הורמונים T3 ו T4 בצורה חופשית.

אלו הם הורמוני בלוטת התריס השולטים בתהליכי היישור במשקל או ירידה במשקל, ומשפיעים גם על עבודתם של שריר הלב ועל חוזק רקמת העצם.

לדעת את רמת הורמונים אלה, תוכל לשלוט על המשקל שלך ותהליכים אחרים בגוף.

ניתוחי הורמונים לנשים שמנות

אילו בדיקות הורמונליות דרושות לנשים האלה?

  • הורמוני בלוטת התריס בצורה חופשית - T3 ו T4
  • MDF אולטרה-רגיש
  • נוגדנים אנטימירוסומליים
  • נוגדנים אנטייתירוגלובולין
  • הורמון, אשר גורם חסינות בלוטת התריס

בדיקות אלה לא צריך זמן מיוחד. הם יכולים להתבצע בכל יום ושעה של המחזור החודשי (אם עדיין לא הגעת לתקופה של גיל המעבר).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

חסינות להשפעות הורמוני בלוטת התריס

זה קיים. ועל סוג זה של אי-תפיסה של הורמוני הגוף צריך בדיקות מיוחדות. כלומר - ניתוח על חסינות רקמות לעבודה של ההורמונים T3 ו T4.

במקביל - לשים לב - רמת הורמונים אלה יכולים להיות בתוך גבולות רגילים. וגם את הטמפרטורה של הגוף - יותר מדי. אז הרופא יוכל לקבוע את תקלה בלוטת התריס רק מניתוח זה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.