^

פחמימות: נורמה, סוגים, חילוף חומרים של פחמימות, משמעות ביולוגית

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פחמימות, או כפי שהם נקראים - סוכרידים, זהו השם המאחד של תרכובות אורגניות, הכוללת פחמן עצמו, כמו גם תרכובות מימן וחמצן.

סכרידים נחשבים למקור העיקרי של האנרגיה של הגוף - לספק להם אנרגיה כמעט מיידית, אבל לא לשמור אותו, בניגוד שומן, אשר פקד את היצע של יותר מ 80% של משאבי אנרגיה, חלבונים המאחסנים אנרגיה בשריר השלד.

בשל המגוון הספציפי שלהם, סכרידים יכולים לבצע הרבה פונקציות בגוף האדם, תפקידם הביולוגי בתהליכים מטבוליים הוא חשוב ביותר.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

פחמימות, תפקיד ומשמעות ביולוגית

 • סכרידים משתתפים בבניית תאי גוף.
 • פחמימות, להיות חמצון, אספקת אנרגיה לגוף. חמצון של גרם אחד בלבד של פחמימות משחרר 4 קילוקלוריות.
 • סכרידים יכולים לשמש להגנה על קירות התא.
 • פחמימות תרכובות מעורבים הסדרת אוסמוזה (לחץ אוסמוטי).
 • פחמימות להזין את המבנה של כמה monosaccharides (ribose, pentose), השתתפות בבניית אדנוזין טריפוספט (ATP).
 • Oligosaccharides יש קולטן רכוש (תופס).

trusted-source[7], [8], [9], [10]

כיצד פועלים פחמימות?

 1. כל סכרידים הם הטוב ביותר "דלק" ומקור אנרגיה לתפקוד תקין, פעיל של הגוף. אולי למוח, ליתר דיוק לתזונה ולחיים, אין מרכיב חשוב יותר מפחמימות. 
 2. מקור הפחמימות יכול להיות סוכר, דבש, סירופ תירס, סוגים מסוימים של ירקות, מוצרי חלב, מוצרי קמח, שעועית. 
 3. בגוף, את השינוי של הסוכרים לתוך הסוג העיקרי של "דלק" - גלוקוז. יש פחמימות, אשר, פיצול, להפוך גלוקוז במהירות, יש גם אלה לספוג קצת יותר, אז את זרימת הגלוקוז לדם תהיה הדרגתית. 
 4. גלוקוז חודר לתאים בעזרת האינסולין, כמה סכרידים מופקדים בכבד כעתודה לפעולות אקטיביות אפשריות. אם שיעור העתודה עולה, או שמילואים אלה אינם בשימוש (אורח חיים בלתי פעיל), רקמת השומן מתחילה להיווצר.

סוגי פחמימות

פחמימות מסווגות לקטגוריות הבאות: 

 • פשוט 
  • מונוסכרידים הם גלקטוז, פרוקטוז, גלוקוז 
  • Disaccharides הם לקטוז סוכרוז 
 • קומפלקס (פוליסכרידים) - סיבים (סיכרידים סיביים), עמילן וגליקוגן.

פשוט סוכרי הם נספגים מהר מאוד מסיס במים, זה כל הסוכר הרגיל ומוצרים אחרים שבו הוא.

בין פחמימות "מקום מכובד" הוא נלקח על ידי גלוקוז, המהווה חלק כמעט את כל סוגי פירות וגרגרים. גלוקוז הוא monosaccharide, אשר, כאשר מתעכל, מגרה את הייצור של גליקוגן. גלוקוז הוא סכצריד הדרוש לגוף, המספק את השרירים, המוח, שומר על איזון הסוכר בדם ושולט על רמת הגליקוגן בכבד.

פרוקטוז, למעשה, דומה מאוד בפונקציות ומאפיינים לגלוקוז, והוא נחשב קל לעיכול סוכר, אשר שונה גלוקוז רק בכך שהוא מופרש במהירות ואין לו זמן לעכל באופן מלא על ידי הגוף. הרוויה של הכבד עם פרוקטוז אינה מסוכנת, יתר על כן פרוקטוז קל יותר להפוך גליקוגן מאשר גלוקוז. עודף של פרוקטוז בדם לא יכול להיות עקרונית, כי זה משאיר את הדם במהירות.

סוכרוז הוא סוג של פחמימות אשר מקדם אשכולות שומן, מעורר את השינוי לתוך שומנים של כל החומרים המזינים, אפילו חלבון. למעשה, סוכרוז הוא אב של פרוקטוז גלוקוז, אשר "ללדת" כאשר hydrolyzing סוכרוז.

כמות סוכרוז, במידה מסוימת, הוא מדד המטבוליזם של השומן בגוף. כמו כן, עודף סוכר יהיה במוקדם או במאוחר להשפיע על הרכב של סרום הדם ואת המצב של microflora במעי. המיקרופלורה של המעי הוא בתחילה מאוכלס מיקרואורגניזמים, הסכום מוסדר על ידי חומצה בסיס תהליך אנזימטי. עולה על רמת סוכרוז מוביל הכפלה מהירה של microbacteria, המהווה סיכון של dysbiosis וליקויים אחרים על החלק של מערכת העיכול.

גלאקטוז הוא מונוסכריד נדירים, אשר אינו מתרחש כמרכיב עצמאי במזון. גלקטוס מיוצר רק על ידי מחשוף, הפחתה של לקטוז, פחמימות חלב.

פחמימות מטבוליזם

פחמימות מסוגלות לספק אנרגיה לגוף במהירות וביעילות, ובדרך שבה חומצות האמינו החיוניות שמהן נשארו חלבונים נוצרות לא משמשות. אם אדם מקבל כמות מספקת של סכרידים עם מזון, המטבוליזם של חלבון-הפחמימות שלו נמצא במצב נורמלי.

אם הסוכרים אינם מתקבלים מבחוץ, הגוף מתחיל להיווצר משלהם מן גליצרול וחומצות אורגניות (חומצות אמינו) באמצעות עתודות של חלבונים ושומנים, קטוזיס מפתחת - חמצון הדם עמיד עד הפרעות מטבוליות.

אם פחמימות בצורת סוכרים להיכנס לגוף בכמויות גדולות מדי, אין להם זמן לפצל גליקוגנים ולהפוך טריגליצרידים, מעוררים את הצטברות של שכבת שומן. כמו כן, חשוב עבור המינים הרגילים של חילוף החומרים הפחמימות של סכרידים, יש לשים לב במיוחד לאיזון הסוכרים, הגליקוגן והעמילן (פחמימות נספגות באיטיות).

המטבוליזם של סכרידים הוא משלושה סוגים: 

 1. סינתזה של גליקוגן בכבד ובשרירים מגליקוז - גליקוגנזה 
 2. סינתזה של גליקוגן מחלבונים וחומצות שומן - glycoeogenesis 
 3. פיצול של סכרידים (גלוקוז ואחרים), ייצור אנרגיה - גליקוליזה

חילוף החומרים של פחמימות ישירות תלוי בכמות הגלוקוז בדם. רמת גלוקוז בתורו תלוי בתזונה, שכן גלוקוז מזין את הגוף רק עם מזון. תכולת הסוכר המינימלית בדם היא בדרך כלל בבוקר, בהתאמה, ומטבוליזם פחמימות נמוכה. בעוד אדם ישן, צריכת סוכר מוסדר על ידי חנויות גליקוגן (glycolysis ו glyco-neogenesis).

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

נורמות פחמימות

הצורך בסכרידים תלוי בגורמים רבים - מין, גיל, אופי העבודה, מצב הבריאות. השיעור היומי הממוצע לנשים הוא 300-350 גרם, לגברים הוא גבוה יותר - 400-450 גרם. פחמימות מתבוללות בקלות יש לכלול את הדיאטה עבור סוכרת, החמרה של מחלת לב כלילית, למזער עם טרשת עורקים, אלרגיות, בלוטת התריס מחלות כיס המרה.

פחמימות בצורה של סיבים, למרות הפופולריות שלהם, צריך גם לפגוש את הנורמה - לא יותר מ 30-35 גרם ליום, הן עבור גברים ונשים. במיוחד זהיר עם סיבים צריך להיות חולים עם החמרה של מחלות הקיבה והמעיים. ללא מגבלות, תאית ניתן להשתמש עבור סוכרת, השמנה, עצירות.

שיעור הסוכרידים העמילניים, הגליקוגן בתזונה צריך להיות לפחות 80% מהנפח הכולל של המזון, משום שפחמימות אלו מפוצלות במערכת העיכול בהדרגה ואינן מעוררות את ייצור השומנים.

מה שנקרא "מזיקים" סכרידים נמצאים סוכר, בכל קמח ופסטה, למעט מוצרים עשויים מקמח של זנים גס (או עם תוספת של סובין). פחמימות מועילות יותר עתירי אנרגיה נמצאות בפירות יבשים, דבש, חלב ומוצרי חלב, פירות וגרגרים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.