Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מלפפונים בלבלב: האם זה אפשרי או לא?

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

האבחנה של "לבלב" קשורה למגבלות גסטרונומיות רבות, tk. היא תבוסה של רקמות הלבלב, הנגרמת על ידי דלקת של האיבר. תפקידה הוא ייצור מיץ הלבלב המכיל אנזימי עיכול הדרושים לעיכול. הכשל במערכת זו כרוך בהתקפות של דלקת הלבלב חריפה, אשר מאופיינים בכאב girdling, חום, בחילה, הקאות. כמובן כרונית של המחלה גם לא עובר ללא כאב, eructations, צרבת, bloating. פתולוגיה עם ביטויים שלה אינו מאפשר להתעלם איסורי מזון, זה עושה את זה הכרחי לבחור בקפידה מוצרים שאינם מסוגלים להזיק. באיזו סדרה הם מזיקים ומלפפונים מועדפים בכל הזמנים בדלקת הלבלב?

האם ניתן לקבל מלפפונים בלבלב?

מיד אנו קובעים כי השלב החריף של הלבלב מטופל ברעב ומניח דיאטה קפדנית, אשר שוללת כל פירות וירקות. ורק בשלב של מלפפון הפוגה מתמשך נכנס בהדרגה לתזונה של המטופל. ראשית, בחלקים קטנים בצורת פומפיה מגוררת, כמו המצב משתפר, עם פרוסות של ירקות מקולף. כאשר הקורס הכרוני של המחלה לשאלה אם מלפפון בלבלב, גסטרואנטרולוגים בביטחון לענות "כן".

מלפפונים ב cholecystitis ו לבלב

Cholecystitis - דלקת של כיס המרה, מלווה גודש של מרה, ספיגה לקויה של שומנים. לעתים קרובות מחלות אלה הן לוויינים. כיס המרה, כמו הלבלב, הוא משתתף שווה בתהליך העיכול ובעיות עם סיבה אחת לכישלונו של האחר. הדים והתגלויות. היבט חשוב של הטיפול שלהם הוא דיאטה. מלפפונים עם cholecystitis ו pancreatitis יש את הזכות להיות נוכח בתפריט, למעט תקופות של החמרות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מלפפונים עם גסטריטיס ו לבלב

מזון לא נכון, לא בריא, בטרם עת, מתח, עישון, אלכוהול, חומציות גבוהה, סוכן זיהומיות - זוהי רשימה חלקית של סיבות הגורמות לדלקת של רירית הקיבה. גורמים אלה משפיעים לרעה על הלבלב. התנאי העיקרי של הטיפול - הפחתת העומס על מערכת העיכול. משימה זו מבוססת על דיאטה שלוקח בחשבון את "האינטרסים" של כולם. כאשר גסטריטיס מתאים ירקות בצורת מבושל (מבושל, מאודה, אפוי), למעט מספר קטן של עגבניות מתוקות בשלות. לכן, מלפפונים עם גסטריטיס בשילוב עם הלבלב אינם רצויים, כי עבור העיכול שלהם דורש כמות גדולה של חומצה הידרוכלורית.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

יתרונות

מלפפונים הם 95% מים, ולכן הם לא מביאים תועלת רבה. עם זאת, הם מכילים ויטמינים A, C, B קבוצות, יסודות קורט (אשלגן, סידן, זרחן, יוד, ברזל), סיבים. הם מספקים חומר משתן, אפקט choleretic, לשפר את תנועתיות של מערכת העיכול, רעלים, כולסטרול, להפחית דלקת של הלבלב, לנרמל את חילוף החומרים הסלולר. כל המאפיינים האלה מתייחסים מלפפונים טריים. עדיף להשתמש אלה גדל בגינה שלך. אז אתה יכול להיות בטוח שלהם איכות ורעננות.

מלפפונים חמוצים ומלוחים בלבלב לא ניתן לצרוך. למרות המלחה אינו משתמש חומץ חומצת לימון, הם להפריש את זה, אשר יכול לעורר התקפה של הלבלב. בנוסף, מלח, תבלינים, חזרת, שום משמשים חמוצים, אשר לא ירוויח הלבלב ואיברים אחרים של דרכי העיכול. מלפפונים חמוצים יכולים לגרום להחמרה בשימוש יחיד: הם מגרים את הממברנה הרירית, מעוררים הפרשת מוגברת של מיצי עיכול ואנזימים.

מנה קטנה של מלפפון סלט עגבניות כמה פעמים בשבוע מותר עבור הפוגה מתמשכת. זה צריך להיות מוכן לפני הארוחות, כדי להיות בטוח להסיר את הקליפה, אתה יכול להשלים עם ירקות של שמיר, פטרוזיליה, העונה קלה עם שמן צמחי באיכות גבוהה, רצוי זית. המנה הנותרת אינה מאוחסנת במקרר לאכול.

trusted-source[10], [11]

התוויות נגד

לסיכום מה שנאמר, ניתן לטעון כי מלפפונים טריים הם התווית במקרים של החמרות של הלבלב, cholecystitis, גסטריטיס. הכדורים לירקות החורף אינם מיועדים לחולים הסובלים מהפתולוגיות הללו.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17]

סיבוכים לאחר ההליך

מחלות של מערכת העיכול קשורות תמיד עם הסיכונים של החמרות, אשר לעתים קרובות תלויים ישירות על מזון. כדי לחזות כי "זה לא נעים" מן המוצרים מותר קשה, כי אותו מלפפון לא מזיק יכול להיות חנקתי. לכן, חשוב להקשיב לגוף שלך ולתעד שינויים בו. סיבוכים אפשריים קשורים עם נפיחות, גזים, שלשולים.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.