^

היתרונות והחסרונות של דיאטות אפקטיביות עבור הרזיה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כל האנשים רוצים להיראות יפה ומושכת, ואתה לא יוצא מן הכלל. אנו בוחרים שיטות לאבד משקל עם המוח. בואו רשימה יחד את היתרונות והחסרונות של דיאטות.

trusted-source[1], [2]

היתרונות והחסרונות של דיאטה אקזוטי - אשכוליות

אשכולית היא לעתים קרובות בהשוואה אננס. לכאורה אלה שני פירות רומנטי להסתיר בעצמם את המאפיינים שבהם אתה יכול בקלות לרדת במשקל. האם זה כך? תזונאים מובילים בעולם כבר מזמן הצליחו להפריך עובדה זו, אבל הדיאטה הפכה פופולארית והגיע הזמן לספר על זה.

ישנן שיטות שונות של ירידה במשקל, אבל עכשיו אנחנו בודדים את אחד מהם. זה די פשוט. בכל פעם שאתה יושב ליד השולחן, אתה צריך להוסיף חצי אשכולית מיץ למזון שלך.

יש לך כנראה כבר חשבתי על העובדה כי כמות כזו של מיץ אשכולית לא צריך להשפיע על משקל הגוף הכולל, שלא לדבר על להוביל לירידה במשקל. האם אתה חושב מיץ לימון במקום חומצה לימון עוזר לרדת במשקל?

אשכוליות בתזונה כזאת

העיקרון של דיאטה זו היא זהה לשאר. צמצום תוכן קלורי של מזון, מוגבל, מנות קטנות ושליטה קפדנית על מה אפשר לאכול ומה לא.

אשכוליות בתזונה כזאת משחקות תפקיד מיסטי. לאכול grapefruits לרדת במשקל, זה כל העניין.

צבע דיאטה ו pluses שלה עם minuses

דיאטה זו היא פרי גאון של הדמיון של האנושות. עבור כל יום של הדיאטה, צבע מסוים של המוצרים נבחרה. אתה יכול לבחור ירוק ביום רביעי או אדום ביום ראשון. אנחנו בספק אם תאבד קילוגרמים מיותרים של יצירתיות כזו, אבל אתה תוכל להתעודד בבקשה יקיריכם.

החיסרון העיקרי של דיאטה זו היא חוסר איזון. גם לפי הדיאטה, אתה לא יכול לצרוך שומנים ממוצא מן החי.

trusted-source[3], [4]

בואו נסכם את התוצאות

אני לא רוצה להרגיז אותך, אבל אין שום דבר אינסופי. דיאטות יש גם את המאפיין של סיום. קילוגרמים ירד לחזור למקומות שלהם, ויש רק זיכרון נעים של כמה רזה הגוף היה כאשר אתה יורד במשקל.

כדי לרדת במשקל מבחינה איכותית - להתאים את הכל כמכלול. אף אחד לא מאלץ להיכנס לספורט. אבל, אם אתה משנה לחלוטין את הדיאטה על בסיס מתמשך, יהיה לך יותר סיכוי להיפרד ק"ג של שומן.

זה יותר טוב מאשר לנסות ללא טעם לשבת על דיאטות פופולרי לשמוח את המרווחים מן דיאטה כדי דיאטה.

היתרונות או חסרונות של דיאטות, אף אחד לא יגיד, אבל אתה צריך לפתח, ואתה צריך להתחיל עם עצמך.

כוח חלקי. "יתרונות" ו "חסרונות"

מזון חלקי מתאים ביותר לאנשים כבר 30 שנה.

המרכיב העיקרי של דיאטה כזו היא הצריכה של מנות קטנות של מזון והדרה של מזיקים למוצרי בריאות. לאכול קצת, אבל 5-6 פעמים ביום, כך הגוף אינו עמוס עם כמות גדולה של מזון לא לצבור אותו.

לאכול רק טבעי. אסור לפנק את עצמכם במים מתוקים, שמנים, חריפים מדי, מתוקים, מטוגנים ובמוצרי לחם ובמתוקים בכל צורה שהיא.

כוח חלקי.

הצד החיובי של תזונה חלקית 1. איכות חיובית היא שיטה מתחשבת מאוד של תזונה, אשר באופן אידיאלי תואמת את דעת הרופאים על מה הכי טוב לאכול. 2. אתה לא רוצה בטירוף לאכול, את תחושת הרעב, על פי רוב, לא יפריע לך. זה אומר שאתה לא לאכול.

מינוסים של אספקת חשמל חלקית

אם לוח הזמנים ואת הצפיפות של העבודה שלך לא מאפשר לך לאכול באופן קבוע, ולעשות רק הפסקה אחת בחצי שעה - לאכול במקום העבודה, זה נורמלי כאשר אדם אוכל. אף אחד לא ביטל חטיפים. 

אל תסתמכו על קסמים ופינוק משמים. התיאבון שלך יעזוב אותך לאט. אבל עם חריצות וחריצות אתה יכול להפסיד מ 0.5 ק"ג בשבוע.

בכל מקום אתה יכול למצוא את היתרונות והחסרונות של דיאטות, כמו בכל דבר אחר. אנחנו נאהב את עצמנו ולא נהיה ספקנים לגבי המשקל וההופעה שלנו. יש מצב רוח טוב!

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.