^

בדיקת הריון אלקטרונית

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בדיקה אלקטרונית ההריון מאפשר לך לקבוע את העובדה של התרחשות (או אי התרחשות) פשוט, במהירות, והכי חשוב, כמעט ללא שגיאה: היצרנים של בדיקות כאלה טוענים כי רמת הדיוק שלהם הוא לפחות 99%.

תגובה ראשונה (זהב דיגיטלי בדיקת הריון), ept דיגיטלי בדיקת הריון ו CVS Digital הריון הבדיקה משמשים בארה"ב; Loyoyphpharmacy 2 בדיקות הריון דיגיטלי משוחררים בבריטניה, ו Clearblue Digital הריון מבחן בשוויץ.

כולם קובעים הריון על ידי אותו עיקרון כמו רצועות הבדיקה הרגילות, כלומר, על סמך זיהוי בשתן של גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG). הורמון זה הוא "סמן" של הריון, משום שהוא מתחיל להתפתח כשבוע לאחר ההתעברות (הכנסת ביצית מופרית לרחם) על ידי תאים של שכבת פני השטח של החלק העובר של השליה - סיסית.

trusted-source[1], [2]

למי לפנות?

בדיקת הריון אלקטרונית

עד כה, הנשים שלנו מוצעות בעיקר בדיקה קלינית מוכחת היטב של Clearblue, שפותחה על ידי מומחים בריטיים, ומיוצרת על ידי החברה השוויצרית SPD Swiss Precision Diagnostics GmbH מאז 2008.

הגדלת הדיוק של תוצאות הבדיקה מובטחת על ידי פענוח שלהם לטעות עם קורא אופטי דיגיטלי, אשר מבטלת לחלוטין את הגורם האנושי הנוכחי בשימוש ברצועות הבדיקה המסורתית.

יתרונות של בדיקת הריון מורכב בעובדה כי בנוסף בירור הריון, המבחן הזה יש קובע אינדיקטור של תקופת התרחשותו (שבועות הערכה), אשר מפיק שנקראת הזמן נגד מתפיסה ועד בתוך אחד או שתיים, שתיים או שלוש או יותר משלושה שבועות.

הנחיות לשימוש של בדיקת ההריון האלקטרונית המותג הזה טוען כי - על פי התוצאות של אימות ניסיון - לנכונות הקביעה של חי קובע דיגיטלי "כחול" של הריון אינה נח ארה"ב יותר מ 90%.

כיצד להשתמש במבחן ההריון האלקטרוני?

המדריך כולל הוראות מפורטות כיצד ניתן להשתמש בבדיקות הריון אלקטרוניות עבור Clearblue Digital.

כללים בסיסיים לשימוש בבדיקת Clearblue:

 1. הבדיקה צריכה להתבצע בתקופה מסוימת - מהיום הצפוי לתחילת החודש הבא. למרות שניתן להשתמש בו עבור 2-3-4 ימים לפני תקופת הווסת הצפויה (אבל אז הדיוק יהיה הרבה יותר נמוך).
 2. הבדיקה אינה מוגבלת לשעה ביום, אבל הדיוק המקסימלי של התוצאה מובטחת בעת שימוש בבדיקת שתן על ההשתנה הראשונה לאחר התעוררות.
 3. לא מומלץ להשתמש בכמות גדולה של נוזלים לפני הבדיקה שתכננת.
 4. הבדיקה יש להסיר מן החבילה אטום מיד לפני ההליך.
 5. יש להסיר את מכסה המגן מהקצה הבולט של הבצק.
 6. בתהליך ההשתנה, זרם השתן צריך להירטב רק קצה סופג בתוך 5 שניות. כדי למנוע שתן הנכנס לחלקים אחרים של המכשיר, מומלץ להשתין במיכל יבש ונקי ומניחים טיפ בשתן למשך 20 שניות.
 7. כובע מגן יש לשים על קצה רטוב בשימוש.
 8. המבחן צריך להישמר עצה למטה, אבל עדיף להניח אותו אופקית.
 9. זמן הבדיקה ניתן למעקב על ידי מהבהב את סמל שעון החול שמופיע על מחוון; המבחן לא צריך להיות נגע, התהפך, מזועזע, וכו '
 10. כאשר סמל שעון החול מפסיק להבהב (לאחר כ -3 דקות), המחוון יציג את התוצאות: הסימן "+" פירושו שאתה בהריון, הסמל "-" הוא מחוון שלילי. הזמן שחלף מרגע ההתעברות מצוין בשבועות: 1-2, 2-3 או 3+. על מסך הבוחן, תוצאות הבדיקה נשארות בערך ביום.

החסרונות של בדיקת ההריון האלקטרוני

מומחים מבחינים בחסרונות אלה של בדיקת ההריון האלקטרוני:

 • אם אתה משתמש במבחן 3-4 ימים לפני התחלת הצפוי של מחזור אחר, התוצאה עשויה להיות שגויה;
 • לא כל הנשים יכולות לקבל את התוצאה הנכונה בפעם הראשונה, שכן רמת hCG אינו גבוה מספיק בזמן הבדיקה; דורש בדיקה שנייה 2-3 לאחר הראשון;
 • תוצאות הבדיקה יהיו שגויות אם אישה מטופלת על אי פוריות על ידי הזרקת תרופות HCG או באמצעות גירוי הביוץ.

כמו כן, תוצאות הבדיקה עם בדיקת הריון אלקטרונית עשויות להיות שגויות:

 • אם אישה זמן קצר לפני הבדיקה ההריון הפסיק להשתמש באמצעי מניעה הורמונליים;
 • בחודשיים לא סדירים;
 • עם הפלות האחרונות, הפלות או הריון.

בדיקת הריון אלקטרונית תהיה גם שגויה אם לאישה יש נבט או גידולים טרופובלאסטיים (dysherminomas, teratomas of השחלה, choriocarcinomas, שלפוחית, וכו ') המייצרים גונדוטרופין כוריוני.

trusted-source[3], [4], [5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.