Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סוגי נשירת שיער אצל נשים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח פלסטי
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 26.11.2021

Alopecia היא מחלה המשפיעה על חולים בכל גיל. Alopecia יכול להיות מספר סוגים, כל אחד עם תסמינים אופייניים. שקול את הסוגים העיקריים של נשירת שיער אצל נשים:

 1. Androgenic - מתרחשת בשל ייצור מוגבר של הורמוני המין הגברי, אשר לעורר את היווצרות dihydrotestosterone. החומר מעכב את תפקוד זקיקי השיער, השערות הופכות דקיקות, מאבדות את צבען ומפסיקות לגדול. זה סוג של baldness יכול גם להתעורר עקב פעולה של גורמים תורשתי.
 2. מפוזר - מזוהה עם הפרעה במערכת האנדוקרינית, דיאטות קשות, דיאטה לא מאוזנת, מחלות שונות. מנעולים ירידה שווה על פני השטח כולו של הראש, להיות רזה מאוד, לאבד נפח.
 3. מוקד - ממשיך עם גירוד ו גירוי של אתרים נפרדים של העור. הגדילים נופלים בקורות, משאירים אחריהם את הכתמים הקירחים של צורה עגולה ואליפסה בכל הראש. זה קורה בגלל חוסר איזון הורמונלי, הפרעות מטבוליות או כתוצאה של נטייה גנטית.
 4. Cicatricial - כימי ו כוויות חום של העור של הראש להשאיר מאחורי שינויים cicatricial, כלומר, scars. במקום הנזק, זקיקי השיער מתים ואינם משוחזרים עוד. מצב פתולוגי יכול להתעורר לאחר מחלות זיהומיות ויראליות בעלות אופי כרוני, פצעונים שופעים עמוק על הראש.
 5. טראומטית - מתרחשת אצל נשים אשר במשך זמן רב לבשו שיער חזק. בגלל זה, אספקת הדרמיס עם חמצן מופרע, אשר משפיע לרעה על מצב הנורות. השפעה הרסנית יש סריקה גסה, עלייה תלתלים, ראסטות, צמות אפריקה.
 6. פסיכוסומטית - סוג זה מתרחש בגלל בעיות במערכת העצבים המרכזית. בהפרעות של מערכת העצבים, המטופלים עצמם מוציאים שערות, גבות וריסים. מצב כואב מלווה בדיכאון, מתח עצבי, עצבנות.
 7. אנדוקרינית (הורמונלית) - מתרחשת עקב מחלות של בלוטת התריס וחוסר איזון של ההורמונים של איבר זה.

סוג של baldness תלוי בשיטת הטיפול שלה והמלצות מנע נוספות.

נשירת שיער מפוזר אצל נשים

הסוג הנפוץ ביותר של alopecia בפני נשים הוא מפוזר. אובדן תלתלים יכול להגיע 150-1000 שערות ביום. המחלה מובילה הפרה של תזונה שיער, הידרדרות האיכות שלהם. זה כרוך לא רק קוסמטיים, אלא גם בעיות פסיכולוגיות.

נשירת שיער מפוזר מאופיין מספרה אחידה. כ -40% מהנשים מתחת לגיל 50 מתמודדות עם בעיה זו. מנגנון ההתפתחות שלה קשור להפרה של אחד השלבים של צמיחת השיער.

הסיבות העיקריות של alopecia מפוזר הן:

 • טיפול תרופתי עם רטינואידים, חוסמי בטא, ציטוסטטים, נוגדות פרכוסים ותרופות אחרות.
 • החמרה במחלות כרוניות.
 • Gormonozawisimye הפתולוגיה.
 • תפקוד לקוי של בלוטת התריס.
 • מתח ולחץ נפשי.
 • מחלות מדבקות.
 • תנאי חיסונים.

שיטות הטיפול שלו תלויים בסיבות למצב החולני. הטיפול עשוי לכלול נטילת תרופות (הורמונים, אנטיביוטיקה, ויטמינים), הליכים פיזיותרפיה כדי להאיץ את הצמיחה של גדילים ולחזק אותם. גם גירוי מקומי של זקיקים בעזרת שמפו, מסכות, תרסיסים, אשר לשפר את אספקת הדם microcirculation, הוא הכרחי.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

איבוד שיער מוקדי אצל נשים

הגיל העיקרי של נשים אשר נתקלו הייעור מוקד הוא 15-35 שנים. סוג זה של התקרחות אינו פוגע במצב הכללי של הגוף, אך הוא פגם קוסמטי חיוני. Alopecia, נותר ללא טיפול, במהירות מתחיל להתקדם מעורר הפרעות חמורות ממערכת העצבים.

איבוד שיער מוקדי קשור לרוב להשפעת גורמים אוטואימוניים. מערכת ההגנה של הגוף מזהה באופן שגוי את זקיקי, לוקח אותם עבור רקמות חייזרים. בגלל זה, בחולים עם מחלה קשה, אימונוגלובולינים מזוהים במבנה של זקיקי השיער.

ישנם מספר גורמים המשפיעים על התפתחות המחלה:

 • נטייה גנטית.
 • מחלות ויראליות ממושכות או מדבקות.
 • סינוסיטיס, דלקת שקדים, פתולוגיה של השיניים.
 • הפרעות במערכת האנדוקרינית.

האטיולוגיה של אלופציה מוקדמת קשורה לחוסר איזון הורמונאלי, הכרוך בהפרעות במערכת האנדוקרינית. תפקוד פתולוגי של מערכת הצומח מוביל לבעיות עם microcircululation. נימי עוויתות ועורקים מגבירים את צמיגות הדם. זה, בתורו, תורם להאט מחזור הדם ואת הידרדרות התזונה של הזקיקים.

Alopecia Areata יש מספר צורות:

 1. מקומי - חצאיות סגלגלות.
 2. Lentovidnaya - אזור ללא שיער ממוקם לרוב בחלקו האחורי של הצוואר אל המקדשים, אשר ויזואלית דומה קלטת.
 3. סיכום ביניים - המתבטא על ידי מוקדים קטנים, אשר בהדרגה להתפשט, להגדיל ולמזג.
 4. סה"כ - הפסד אחיד של גדילים, זה אפשרי גם את אובדן הגבות ואת הריסים.
 5. יוניברסל - אזורים עם כתמים קירחים מופיעים על חלקים שונים של הראש, בהדרגה זוחל שוב ושוב.
 6. קן - נשירת שיער מואצת עם אובדן של צלחות הציפורן. הגרוע מכל ניתן לריפוי.

על פי הסימפטומים, צורת המוקד של התקרחות עוברת בכמה שלבים, שקול אותם:

 • פרוגרסיבי - אובדן של גדילי זורם עם גירוד, עקצוץ וצריבה. במקומות של alopecia יש hyperemia ו דלקת קלה. שערות סביב התיקון הקירח מקוצרים. הגברת התסרוקת מתרחשת במהלך סריקה ושטיפת הראש. הזקיקים מנוונים.
 • תת קרקעי - על המוקדים דלקתיים ראשיים נוצרים, אשר התפשט במהירות, משאיר אחריהם את האזורים הקירחים ואת האזורים עם קווים מקוצרים. עם הזמן, את התהליך הדלקתי מוחלף על ידי pallor העור גדל.
 • רגרסיה - שיער חדש מופיע על אזורים של alopecia, אבל דק יותר ופריך לעומת שאר curls. בהתחלה יש להם צבע בהיר, אבל הם בהדרגה פיגמנט.

אם אלופציה מוקדית קלה, ניוון הציפורניים, הגבות או הריסים לא מתרחש. הטיפול מורכב ממכלול של טיפולים תרופתיים, פיזיותרפיים וכירורגיים. במידת הצורך, חולים מקבלים סיוע פסיכולוגי. גישה טיפולית מקיפה מאפשרת לנו לנרמל את מצבו של ראש השמיעה.

trusted-source[5], [6]

איבוד שיער הורמונלי בנשים

חומרים פעילים הממריצים את הגוף לבצע משימות ותפקודים מסוימים הם הורמונים. הם אחראים על תהליכים מטבוליים, מצב המערכת החיסונית, מצב הרוח, תפקודי איברי המין, מצב השיער על הראש וחלקים אחרים של הגוף.

צורה זו של התקרחות היא סימן לגידול רמות הטסטוסטרון בגוף הנשי, כלומר, הורמון המין הגברי, אשר משפיע לרעה על זקיקי השיער. הבעיה מתעוררת כאשר אין מספיק ייצור של אסטרוגנים. הסיבות העיקריות של התקרחות הורמונלית בנשים הן:

 1. לאחר הלידה - העלייה בהורמוני המין במהלך ההריון הופכת את ראש השיער לעבה וחזקה, אך לאחר הלידה, המצב מחמיר. זאת בשל ירידה חדה ברמת האסטרוגן וההחלמה ההדרגתית שלהם עד להריון. נורמליזציה של הרקע ההורמונלי לוקח עד שישה חודשים.
 2. תפקוד לקוי של בלוטת יותרת הכליה / שחלות, מחלת בלוטת התריס - איברים אלה אחראים על ייצור הורמוני המין, ולכן ההפרעה בעבודתם משפיעה על מצב המנעולים ועל כל הגוף.
 3. קבלה של גלולות למניעת הריון ותרופות הורמונליות - לעתים קרובות בעיות עם התלתלים גורמים לעצמם להרגיש לאחר הטיפול ההורמונלי או לביטול צריכת אמצעי מניעה. בגלל חוסר "הורמונלית" הורמונלית, רמת ההורמונים יורדת בחדות, מה שמוביל לאובדן זמני מוגבר של שיער.
 4. לאחר 40 שנה, הגוף הנשי מפחית את עוצמת השחלות, מה שמוביל לירידה באסטרוגן. שינויים בגיל מתעוררים על ידי הידרדרות הצמחייה, הידרדרות העור, הציפורניים ורווחה כללית.
 5. רגשית זעזועים ומדגיש - הפרעות של מערכת העצבים להוביל לייצור אינטנסיבי של קורטיזול, אשר מגדיל את הייצור של טסטוסטרון נגזרת שלו - dihydrotestosterone. אובדן אינטנסיבי של תלתלים הוא נצפה 2-3 חודשים לאחר הפעולה של גורם הלחץ.
 6. נטייה תורשתית - אם על הקו האימהי היו מקרים של התקרחות, זה הסיכון של הירושה שלה.

ישנם מספר סימפטומים המעידים הפרעות הורמונאליות אצל נשים: שיבושים במחזור החודשי, עלייה במשקל, פעילות מוגברת של בלוטות החלב, שיער גוף מסוג זכר, ירידה בחשק המיני, ההצבעה התבהמות. מה שנקרא נשירת שיער הורמונלית, יכול להיות קשור גורמים עונתיים.

כדי לקבוע את הגורם למחלת המדינה יש צורך לקבוע את רמת הורמוני המין ולעבור מספר מעבדה מחקרים נוספים. הטיפול מורכב, שמטרתו להחזיר את רמת ההורמונים לנרמל את הייצור שלהם.

נשירת שיער אנדרוגנית אצל נשים

נשירת שיער מתקדמת הנגרמת על ידי ההשפעה של הורמונים המין אנדרוגנים המין על נורות שיער היא androgenetic alopecia. המצב הפתולוגי מתרחש לא רק אצל גברים, אלא גם אצל נשים, דולף בסוג זכר. הופעתו של פגם קוסמטי מקודמת על ידי גורמים כאלה:

 • מחלות של המערכת האנדוקרינית.
 • גידולים סרטניים שמייצרים הורמוני מין גבריים.
 • קורטיקוסטרואידים, תרופות נוגדות דיכאון, סטרואידים ותרופות אחרות.
 • שחלות פוליציסטיות ומחלות גינקולוגיות אחרות.
 • הפרת הרקע ההורמונלי.

לאור הסיבות הנ"ל, הנטייה הגנטית של alopecia androgenic אינו גורם סיכון, בניגוד alopecia אנדרוגנטי. המחלה מאופיינת בהתקדמות איטית עם דילול, ירידה בנפח ואובדן תלתלים. Shvelelura מתרכך באזורי הקדמי ואת הקודקוד, אשר בולט במיוחד מן החלק המרכזי.

התהליך הפתולוגי יכול להימשך מספר שנים. בהתייחסו לרופא עם הופעת הסימפטומים הראשונים של המחלה, כלומר, בשלבים המוקדמים שלה, נותן סיכוי לעצור את המחלה ולשחזר את בריאות התלתלים. האבחנה של andopic alopecia מורכבת מהגדרת הורמוני המין והורמוני בלוטת התריס. מיקרוסקופיה של זקיקי השיער phototrichogram מבוצעות גם.

הטיפול הוא מורכב, ולכן נוטל תרופות על מנת לנרמל את רמת ההורמונים, פיזיותרפיה טיפול קוסמטי צמחייה. הטיפול ארוך, אך התוצאות החיוביות הראשונות ניכרות 3 - 4 חודשים לאחר תחילת הטיפול.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

אובדן שיער Telogenovoe אצל נשים

במהלך הצמיחה, השיער עובר כמה שלבים:

 1. Anogen הוא שלב של צמיחה פעילה, עם משך של עד 7 שנים. מאופיין על ידי חלוקה מוגברת של תאים, אשר באופן פעיל לעבור לשק פוליקולרי, נובטים דרכו ויוצרים פיר שיער. ב anogenesis יש כ 85% של כל strands.
 2. קטודה היא שלב מעבר, הנמשך עד 30 יום. במהלך תקופה זו, שורש השיער נשאר בלי להאכיל את הפפיליה, אשר מוביל ניוון של זקיק.
 3. Telogen הוא שלב של מנוחה, שנמשך עד 6 חודשים. השורש מתקדם אל פני השטח של העור ונופל החוצה. זהו תהליך פיזיולוגי. כל יום אדם מאבד עד 100 שערות.

הפרת אחד השלבים מובילה לאובדן תלתלים. אלוגציה טלוגנית היא אובדן זמני של גדילים בשלב הטלוגן. נשירת שיער מתרחשת תחת השפעת גורמי לחץ, אשר יכול להיות גם פיזית ורגשית:

 • הגברת ההתרגשות של מערכת העצבים.
 • הפרת שינה / ערות.
 • עייפות מוגברת.
 • מחסור של ויטמינים ו microelements.
 • מצב דיכאוני, אדישות.
 • השפעה שלילית של גורמים סביבתיים.
 • הפלה, תקופת לאחר הלידה.
 • חסר ברזל אנמיה.
 • ביטול תרופות הורמונליות ומניעת הריון.

הסימן הראשון של alopecia telogenesis הוא אובדן מוגבר של תלתלים שיער אחיד דליל. לאבחן baldness בעזרת שיקול זהיר של תלתלים. השיער הנופל יש מוט בריא, שלם, וזקיק של צבע בהיר. עם סוג זה של הפרעה, כ 20% מכלל השיער הוא איבד.

Alopecia Telogenous אינו ניתן לטיפול, שכן גדילים בשלב הטלוגן יהיה בכל מקרה נופלים. המשימה של הרופא היא לשפר את מצבו של ראש השיער בעזרת הליכים פיזיותרפיה שונים ומוצרי קוסמטיקה המחזקים תלתלים וממריצים את הצמיחה המשופרת שלהם.

נשירת שיער לפי סוג זכר אצל נשים

דפוס שיער נשירת שיער משפיע על נשים. על פי נתונים רפואיים, הפתולוגיה מתרחשת בגיל 20-40 שנים. תלתלים דקים, רזים ונופלים. מוקדי אלופציה ממוקמים באזור הכתר. הגורמים העיקריים להפרעה זו כוללים:

 • נטייה גנטית.
 • Hyperandrogenism - מתפתח בתסמונת של השחלות polycystic, כמו גם לאחר שימוש ממושך של ההכנות פרוגסטרון סינתטי.
 • הפרה (התכווצות) של שלב אנאגן במהלך הצמיחה של הטבעות.
 • שינויים ניווניים הקשורים לגיל הקשורים בגוף.
 • טיפוח השיער לא תקין.
 • טיפולים קוסמטיים טראומטיים.
 • מחלות עור.
 • חסר ברזל אנמיה.
 • כימותרפיה.

Androgenic alopecia יש מספר תסמינים אופייניים. הדבר הראשון שהנשים נתקלות בו הוא הרחבת הקיצוצים במהלך הסריקה. כמו כן יש דילול של הראש לשמוע מן המקדשים על המצח, במקרים מסוימים יש התקרחות מלאה על קודקוד.

אבחון מצב כואב מורכב ממערכת של שיטות מעבדה ושיטות אינסטרומנטליות. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לטריכוגרמה, כלומר, הערכת המראה של שורשי השערות ומעגל החיים שלהם. הטיפול תלוי בסיבת ההפרעה. בדרך כלל, הטיפול מורכב מנורמליזציה של ייצור הורמוני המין הנשיים ומחיקת מחלות הגורמות להתקרחות גברית.

איבוד שיער כרונית אצל נשים

ישנם גורמים רבים שמובילים נשירת שיער. חלק מהם להתרחש בגוף על בסיס מתמשך, גרימת אלופציה כרונית. סיבות אלה כוללות:

 • מחלות של המערכת האנדוקרינית (סוכרת).
 • הפרת הפונקציות של בלוטת יותרת הכליה, בלוטת התריס.
 • גידולים תלויי הורמונים.
 • קבלת גלולות למניעת הריון.
 • טיפול ארוך טווח בתרופות.
 • מתח כרוני וחוויות רגשיות.
 • תזונה לא מאוזנת.
 • חיים בתנאים סביבתיים חמורים.

קרחת כרונית אצל נשים מאופיינת על ידי דילול השיער על קודקוד, לעתים קרובות יותר במקדשים באזור חזיתית. הטיפול בבעיה הקוסמטית מבוסס על חיסולו. תשומת לב מיוחדת משולמת באמצעי מניעה שמטרתם חיזוק וממריץ את צמיחת הטבעות.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

נשירת שיער עונתי אצל נשים

אחת הסיבות הנפוצות ביותר להידרדרות של שיער, עור ורווחה כללית היא beriberi. ככלל, הגירעון של חומרים מזינים הוא חריף במיוחד בתקופה בסתיו האביב. נשירת שיער עונתי מוסבר על ידי גורמים כאלה:

 • מחסור בויטמינים ועקבות קורט.
 • שינויים אקלימיים.
 • תזונה לא מאוזנת.
 • ירידה באסטרוגן רמות ההורמון.

משך הזמן של אובדן אינטנסיבי של גדילים הוא מ 1 עד 3 חודשים. אם בתקופה של זמני alopecia בקנה אחד עם השלב הפיזיולוגי של שינוי תלתלים, ולאחר מכן בתהליכים בתצהיר יכול להימשך 3-4 חודשים.

בסימפטומים הראשונים של alopecia עונתיים יש צורך לשפר את הדיאטה ולשפר את איכות הטיפול בשיער. מומלץ להשתמש בשמפו, מסכות תרסיסים כדי לחזק ולהגדיל את הצמיחה של קוסמטית. כדי לשפר את microcircululation ותהליכים מטבוליים, חיזוק הזקיקים מומלץ עיסוי ראש פיזיותרפיה אחרים.

כמו כן יש צורך להגן על השיער מפני השפעה שלילית של הסביבה. בעונה הקרה, ללבוש כובעים חמים, בקיץ להשתמש טוניקות כדי להגן על קווצות מפני קרינה אולטרה סגול ללבוש פנמה / כובעים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.