^
A
A
A

נשירת שיער אצל נשים: איזה רופא צריך לטפל, איך למנוע?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נשירת שיער היא תהליך טבעי, אבל אובדן מוגבר של תלתלים היא פתולוגיה. שקול את סוגי וגורם של baldness אצל נשים, שיטות טיפול ומניעת alopecia. שרירות מוגברת נשירת שיער הוא לא רק פגם קוסמטי, אלא גם סימן של הפרעות מסוימות בגוף. הבעיה יכולה להיות קשורה למחלות של איברים פנימיים, מחסור בחומרים שימושיים, פתולוגיות כרוניות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

לפי הסטטיסטיקה הרפואית, כ -30% מהנשים מתמודדות עם נשירת שיער פתולוגית. הגיל של alopecia הוא שונה, אבל לרוב את הבעיה עושה את עצמו מרגיש אחרי 40 שנים.

ב 90% מהמקרים, התקרחות קשורה עם נטייה גנטית והפרעות הורמונליות בגוף. לעתים קרובות מאוד, אלופציה אצל נשים מתרחשת עקב טיפול לא תקין תלתלים הפציעה התכופה שלהם, בשל לחץ, אורח חיים בריא כמו כתוצא לוואי של טיפול תרופתי.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

גורמי סיכון

Alopecia אצל נשים מתרחשת מסיבות שונות, הן פנימית והן חיצונית. ישנם גם מספר גורמי סיכון, פעולה אשר תורמת את המראה של הבעיה alopecia, לשקול אותם:

 • הריון ואת התקופה שלאחר הלידה - שינויים הורמונליים להוביל מחסור של מינרלים, ויטמינים וחומרים שימושיים אחרים, אשר משפיעה לרעה על מצב של ringlets, מסמרים ועור.
 • מחלות כרוניות - כל פתולוגיות מערכתיות (דלקת מפרקים שגרונית, שיכרון, מחלות אנדוקריניות ומזיקות) מלוות באובדן שיער והפרעות אחרות בגוף.
 • שחלות פוליציסטיות היא מחלה של אישה הנגרמת על ידי תפקוד לקוי של בלוטות המין העיקריות. בשל היעדר ייצור של אסטרוגן ואת השכיחות של טסטוסטרון, יש hirsutism ואת הבעיה של מוקד alopecia.
 • אנמיה - חוסר ברזל בגוף מוביל להידרדרות שיער על הראש, ציפורניים, עור. בעיה זו מתרחשת עקב איבוד דם במהלך הווסת, עם מאמץ פיזי מוגבר, ירידה במשקל קיצוני, צמחונות.
 • היפותירואידיזם - ירידה בתפקוד בלוטת התריס מוביל דילול שבירה של גדילי. Shevelura הופך פחות נפוץ, המחזור החודשי להפרעות להתחיל, העור הופך יבש. על רקע זה, עייפות מוגברת ומצב מדוכא.
 • נגעי עור ראש פטרייתיים - מיקרואורגניזמים פתוגניים פוגעים בזקיקי השיער, מה שמוביל לקרחת ניידית. על הראש יש וילונות מעוגלים, שעליה התלתלים כבר לא גדלים.
 • מתח ו overstrain רגשית - להוביל לפיתוח של דיסטוניה צמחית וסקולרית. בגלל ההידרדרות בתזונה של נורת השיער, הבעיה של התקרחות מופיעה.
 • תרופות - טיפול לטווח ארוך או מינון שנבחר באופן שגוי של תרופות מוביל אלופציה ומספר סיבוכים אחרים. מצב הצומח על הראש מושפע מתרופות הורמונליות, נוגדי דיכאון, משלשלים, אמצעי מניעה אוראליים. אובדן של גדילים הוא תופעת לוואי של משתנים, אנטיביוטיקה, נוגדי קרישה, תרופות נגד גידולים, תרופות נוגדות דיכאון, נוירופלטיקה ועוד מספר תרופות אחרות.
 • גורמים טראומטיים קוסמטיים הם תסרוקות הדוק, סטיילינג באמצעות לכה, ג 'ל וכימיקלים אחרים, סירוק גס, מכתים או פרם כימי, ייבוש עם מייבש שיער חם. השפעה שלילית יש ללבוש ארוך של פאות ו strands שקר, חוסר כיסוי ראש העונה הקרה, התעללות של קפאין הצטלקות הצלקת של הקרקפת.
 • כימותרפיה וחשיפה לקרינה - הטיפול בסרטן גורם לאובאוציה של anogenic. תגובה שלילית היא זמנית.

בנוסף לגורמים שלעיל, יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לאמצעים שונים להפחתת משקל, שכן הם עשויים להכיל חומרים בעלי השפעה משלשלת חזקה. פעולתם משבשת את הספיגה של חומרים מזינים על ידי הגוף, מוביל אנמיה וחסר בוויטמין.

גורמי הסיכון לקרחת נשית כוללים נטייה גנטית, קפיצות הורמונליות, חיים בסביבה אקולוגית ירודה, תהליך הפיזיולוגי של ההזדקנות. קיימת סכנה של אי ספיקת הדם, כאשר הזקיקים אינם מקבלים את הכמות הדרושה של חומרים שימושיים לצמיחה תקינה ולמצב שינה.

עבור גורמים אחרים של קרחת אצל נשים, קרא מאמר זה.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

פתוגנזה

שיער - הוא נלווה kernatinized appendages של העור, נוצרו מן האפיתל. גוף האדם מכוסה ביותר ממיליון שערות, כ -100 אלף מהם גדלים על הראש. אורך שלהם יכול להיות ממילימטרים ספורים עד מטר וחצי, עובי של לא יותר מ 0.5 מ"מ. הצמיחה וההפסד שלהם הם תהליכים פיזיולוגיים המתרחשים לאורך החיים.

למרות העובדה כי השיער הוא מבנה של רקמת חיבור, יש עצב עצבים אספקת הדם, וגם מורכב של כמה חלקים:

 1. הליבה היא חלק גלוי כי הוא מעל פני השטח של העור. יש לה כמה שכבות קונצנטריות:
  • החיצוני (לציפורן, אינטגומטרי, קשקשי) - מבצע פונקציות מגן וחסימה. נוצר על ידי תריסר לוחות קרטין שקוף, אשר מקושרים על ידי שכבות רוחבי רוחבי. מגן מפני השפעה מכנית ופיזית. משקף את האור, כך גדילי נוצץ וגמיש.
  • קליפת המוח (קורטקס) - זהו החומר העיקרי, מהווה 80-85% מהנפח הכולל של סלסול. הוא מורכב מסיבי קרטין רבים, אשר הידוקו יחד על ידי קישורים חוצים חזקה.
  • Medullary הוא medulla המרכזי. מילא עם בועות אוויר, מתן מוליכות תרמית. אינו משתתף בתהליכים כימיים או פיזיים.
 2. שורש - ממוקם בדרמיס, יוצר זקיק שיער (זקיק). הנורה היא מבנה דחוס המכיל את החלק התחתון של השורש - את האפיפיור בצורה של גובה חרוט קטן. בתוך הפפיליה יש כלי דם וקצות עצבים שאחראים לצמיחה והתאוששות. דרך הפטמה, זקיק השיער מקבל חומרים מזינים.

החיים של השיער הוא 5 עד 15 שנים. המוט מת ואחד חדש מופיע במקומו. אם הנורה פגומה, התאוששות של גזע בלתי אפשרי. לכן, לאחר אובדן שלה, חלל נוצר. עם אובדן נרחב של שיער, בעיה חמורה מתעוררת, אשר trichologist צריך להתמודד עם.

שיעור נשירת שיער אצל נשים

כל אישה, לפחות פעם אחת בחייה, אבל עומדת בפני בעיה של נשירת שיער. שיער סמיך, סמיך, הוא סימן לבריאות וליופי. מבנה השיער, עובים וצבעם הם אינדיווידואליים לכל אדם, כפי שנקבע ברמה הגנטית. כלומר, כדי להגדיל את מספר זקיקי השיער באופן טבעי בלתי אפשרי.

לכל נורה יש מחזור פיתוח:

 • עדכון (טלוגן),
 • צמיחה (anagen),
 • השלמת צמיחה או הכחדה (קטאגן).

משך כל השלבים לוקח 2-5 שנים, הם חוזרים על עצמם פעמים רבות במהלך החיים. אם מחזור הוא מופרע במהלך השלב מנוחה, אז זה מוביל לאובדן שופע של תלתלים ואפילו קרחת.

בדרך כלל, אישה יכולה לאבד מ 50 עד 100 שערות ביום. במקביל, בתקופת האביב והשינויים ההורמונליים, תהליך ההידרדרות מחמיר. אם יום יורד 15% מהשיער, אז 85% נמצא בתהליך של צמיחה, וזה הנורמה ואינו גורם לדאגה. אבל ערך זה הוא שרירותי, שכן המבנה של השיער ואת כמות הפיגמנט חשובים. לדוגמה, בלונדיניות יש מסמכים רזה, אבל יש יותר מהם מאשר אדום, כך יש יותר להפסיד.

השיעור המשוער של נשירת שיער אצל נשים:

 • ברונטיות - 100 יח '.
 • בלונדיניות - 150 יח '.
 • אדום - 50-80 יח '.

הנורמה משתנה בהשפעת גורמים שונים. מחלות כרוניות והפרעות הורמונליות, טיפול לא תקין בתלתלים ותזונה לא מאוזנת יש השפעה שלילית על מצב השיער. ניסויים תכופים עם שינויים בצבע עיצוב חם גם לתרום baldness.

מנגנון האלופציה בנשים קשור ישירות לגורמים סיבתיים ולמחזור צמיחת השיער. בהתפתחותו עובר הזקיק ברציפות את השלבים הבאים:

 • גובה
 • השלמת הצמיחה
 • שלום
 • מחזור חדש

בסדר זה הם חוזרים על עצמם לאורך החיים, ואת משך כל השלבים הוא 2-5 שנים. אם הנורה נעצרת בשלב המנוחה, אז השיער מת ו אחד חדש לא לגדול במקומו. זה מוביל פעיל וכי הרבה חשוב התקרחות אחידה.

ישנם מספר סוגים של נשירת שיער אצל נשים.

הפתוגנזה של התקרחות מתאפיינת בהרכבה הדרגתית של טלאים קרחיים קטנים, לרוב בכתר, בראש או בפירוק. העור במקום ההכחדה של הזקיק מקבל ברק מבריק משונה. שיער יחיד יכול לגדול במרכז של מרכזים של ניוון.

trusted-source[17], [18], [19], [20]

תסמינים נשירת שיער אצל נשים

בממוצע, נשים לאבד עד 100 שערות ביום, אינדיקטורים יכולים להשתנות תחת השפעת גורמים רבים. אבל חוסר שיער על המסרק הוא גם סיבה לדאגה. זאת בשל העובדה כי גדילים להפסיק ליפול בשל היעדר שערות חדשות. ברגע kusmy otrosshye נופלים באופן טבעי, יגיע אלופציה חדה.

עם צמיחה נורמלית בסוף השיער, אתה יכול לראות עיבוי קטן בצורת שורש לבן. Trichologists להבחין במספר תסמינים האופייניים alopecia. שקול את הסימנים הראשונים של התקרחות:

 • העיבוי בקצה השיער כהה, לא קל.
 • השיער אינו נושר בשורש - סימן להפסקת צמיחתם וגסיסת הזקיק. היעדר שורשים יכול להיות סימפטום של שבירות מוגברת.
 • מספר השערות שאבדו במהלך היום עולה בהרבה על הנורמה.
 • השערות הגוברות מפוצלות בסוף.

לעתים קרובות מאוד, נשים טועות תופס מוגברת שרירות עבור תחילת alopecia. פגיעות נובע הייבוש החמור של השיער, אשר קורה עם שימוש תכוף של מייבש שיער, תלתלים מסתלסל או מכתים. במקרה זה הנורות לתפקד בדרך כלל, ואת השיער השבור בהדרגה גדל. כמו כן , נשירת שיער אצל נשים יכול להעיד על נוכחות של המחלה.

trusted-source[21], [22], [23], [24]

סיבוכים ותוצאות

Alopecia היא מחלה רצינית למדי, ללא טיפול מתאים, מוביל לתוצאות חמורות וסיבוכים. חשבו על עיקרי הדברים:

 • בעיות פסיכולוגיות - דילול השיער יוצר בעיות בעת תקשורת עם אחרים. אי שביעות רצון מהופעה של עצמו בשילוב עם גינויים ומבטים של לעג של אחרים מוביל למצב דיכאוני, הפרעות נוירולוגיות. על רקע זה, חלה הידרדרות משמעותית באיכות החיים.
 • קשקשים - יכול להתרחש בו זמנית עם התקרחות או להתעורר לאחר שחזור של הטבעות. קשקשים מגרה את העור, מתייבש, גורם לגרד ולצרוב. פתיתי עור מתים נשפכו על הכתפיים, והביאו לאי-נוחות אסתטית.
 • כוויות שמש - אובדן עז של צמחייה על הראש הוא סיכון גבוה לקרינה אולטרה סגולה. כדי להגן על הראש מפני מכת שמש ו כוויות, להשתמש sunscreen וללבוש headwear. כמו כן יש צורך למזער את החשיפה לשמש.

בנוסף לבעיות הנ"ל, נשירת שיער אצל נשים מחריפה את איכות החיים. שינויים שליליים במראה משפיעים לרעה על תהליך המימוש העצמי והחיים בחברה.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

אבחון נשירת שיער אצל נשים

בסימנים הראשונים של נשירת שיער, אתה צריך לחפש עזרה רפואית ולקבוע את הגורם של המחלה, ובכך למנוע התקרחות נוספת. אבחון נשירת שיער עוסקת triholog, רופא עור, אנדוקרינולוג, גינקולוג ועוד מספר מומחים צרים אחרים.

אלגוריתם לאבחון של התקרחות הנשית מורכב מ:

 1. אוסף של אנמנזה וניתוח תלונות המטופל.
  • ניתוח מקרים של אלופציה משפחתית על קו עולה.
  • כאשר אובדן התלתלים (במהלך הכביסה, בעת סירוק) הוא הגברה / האטה ויש סימפטומים במקביל (גירוד, צריבה, קשקשים, גירוי, פריחות).
  • האם היו מקרים של התקרחות בעבר. אילו גורמים יכולים לגרום לבעיה, לדברי המטופל.
  • נוכחות של מחלות כרוניות והערכת תרופות שנלקחו.
 2. הערכה חזותית של מצב השיער והקרקפת.
  • מוקדי alopecia ואזורים עם שיער שבור מזוהים.
  • הבדיקה מבוצעת על סמך התלתלים. השיער נלכד מעט מתעכב, גדילי חלש מופרדים בקלות מן הזקיקים.
  • מבנה השערות הפגועות נלמד.
 3. מחקר מעבדה ואינסטרומנטלי.

בנוסף לפעילויות האבחון הנ"ל, הרופא בוחן את מצבו הכללי של הגוף ואת פעולת המערכת החיסונית. בדיקה של העור ואת מסמר צלחות, אשר מעוותים בצורה חמורה של alopecia.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38], [39]

ניתוחי נשירת שיער אצל נשים

שיער הוא אינדיקטור לבריאות הגוף. נפחם המידרדר, ההולך ופוחת, הוא בעיה ממשית הדורשת מחקר זהיר וטיפול זהיר. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לאבחון מעבדה. ניתוחים מכוונים להקים את רמת ההורמונים העיקריים בגוף, וגם לעזור להעריך את מצבם של איברים פנימיים.

בדיקות נדרשות:

 • בדיקת דם כללית.
 • בדיקה ביוכימית של דם.
 • ניתוח לזיהומים, כולל מחלות מין.
 • רמת הברזל בסרום.
 • רמת הורמוני המין.
 • הורמונים של בלוטת התריס: TTG, T3, T4.

קבוצה של בדיקות מעבדה קובעת את רמת ההמוגלובין בדם, שבה ניתן לאבחן אנמיה מחסור בברזל, כאחת הסיבות לאלופציה. רמות גבוהות של לויקוציטים מצביעים על תהליכים דלקתיים בגוף, פתולוגיה של דרכי העיכול ואברי הרבייה.

ניתוח ביוכימי של הדם מגלה פתולוגיות מצד הכליות והכבד, חוסר של רכיבים שימושיים בגוף. ניתוח חשוב נוסף הוא מחקר על הורמוני בלוטת התריס. חריגות ברמה הרגילה שלהם משפיעים לא רק על מצב השיער, אלא גם על הבריאות הכללית.

השינוי ברמת הורמוני המין הנשי משפיע גם על המראה ועל המצב הפנימי של הגוף. הפרת הורמוני המין באה לידי ביטוי במחזור החודשי הבלתי סדיר, בצמיחת שיער מוגברת על הגוף ומממוצע הצמחייה על הראש, התפרצויות אקנה על הפנים ותסמינים אחרים.

trusted-source[40], [41]

הנורמה של פריטין אצל נשים עם נשירת שיער

מימן hydroxide מסיס במים apoferritin כי הוא נמצא בתאי הכבד, מוח העצם, הטחול ואת הסרום הם ferritin (metalloprotein). המבנה של חומר זה הוא חלבון מורכב ומכיל 24 מרכיבים הדרושים לתפקוד תקין של הגוף הנשי. הוא אחראי על הטמיעה הרגילה של ברזל, תהליך של בניית תאי דם אדומים עם כמות מספקת של המוגלובין.

השינוי בהרכב הכמותי של ההורמון מתרחש כאשר גורמים כאלה פועלים:

 • תהליכים דלקתיים בגוף.
 • השליש האחרון של ההריון.
 • מחלות המעי הדק.
 • תזונה לא מאוזנת עם מחסור של microelements מועיל.
 • וסת שופעת ואובדן דם חמור.

רמת ferritin תלוי בכמות ברזל בגוף. הנורמה שלה לאורגניזם של אישה מעל 15 שנים הוא מ 10 ל 150 ק"ג / מ"ל. כדי לבדוק מדד זה, ניתוח של דם ורידי מתבצע. אחד הסימפטומים של הפרת רמת ferritin הוא נשירת שיער. מחסור זה הופך את תלתלים פריך משעמם, מחליש את זקיקי ומאיצה את הגוסס שלהם.

כדי לנרמל ferritin, כמה הליכים קוסמטיים לטיפול שיער הם לא מספיק. הטיפול צריך להיות מקיף ולעבוד על הגוף מבפנים. למטופלים מוקצה מספר תזונתי מס '15 לפי פבזנר לאספקת הגוף עם ויטמינים ומיקרו-מרכיבים. כמו כן מומלץ שימוש נוסף של תכשירים מולטי ויטמין. מהלך הטיפול צריך להיות לפחות 3-4 חודשים, כלומר, משך החיים הממוצע של תאי דם אדומים. כדי לפקח על יעילות הטיפול, יש צורך לקחת דם מדי חודש לניתוח.

אינסטרומנטלי

כדי להעריך את מצב השיער ולזהות את הסיבות לאובדן שלהם, אבחנה אינסטרומנטלית היא חובה. זה מורכב ממחקרים כאלה:

 1. טריצוסקופיה

בעזרת מכשיר טריכוסקופ מיוחד, מדינת הטבעות נלמדת. ניתוח וידאו קובע את צפיפות של זקיקים לכל סנטימטר מרובע, מספר מוטות דליל, קוטר שלהם ואת המספר הכולל של גדילים. Trichoscopy מאפשר לך לזהות סימנים של נגעים בעור ולחשב את שיעור baldness ליום, בנפרד עבור כל אדם.

לאחר האבחון הרופא מעריך כל קריטריון שהתקבל ואת הסטיות שלהם מן הנורמה. הנתונים מספקים הזדמנות לבצע אבחון סופי או לשמש תירוץ לניתוח נוסף.

 1. פוטוטריצ'וגראם

מחקר זה של תלתלים באמצעות מיקרוסקופ. מאפשר להבדיל בין סוגים שונים של התקרחות. קובע את מצב החוטים לפי הקריטריונים הבאים:

 • צפיפות של שערות לכל קמ"ר. סנטימטר.
 • עובי השיער בטווח של 30 מיקרון עד 80 מיקרון ומעלה.
 • היחס בין מצב ראש השמיעה לבין שלבי צמיחתה.
 • Anisotrichosis.

בתהליך האבחון, גודל השערות יכול להגדיל 1000 פעמים. בדרך כלל, עלייה זו משמשת כדי להעריך את מצב מוט סלסול. Phototrichogram מתבצעת כל שבוע במהלך כל הטיפול. זה הכרחי כדי לקבוע את הדינמיקה של התאוששות של גדילים.

בנוסף לשיטות לעיל, מטופלים נבחנים בדיקות אולטרסאונד של האיברים הפנימיים: בלוטת התריס, חלל הבטן ואגן קטן. בהתבסס על תוצאות האבחון, הטריכולוג עושה אבחון ומצייר תוכנית טיפול.

אבחון דיפרנציאלי

במקרה של תוצאות בספק של ניתוח של התקרחות הנשית, אבחון דיפרנציאלי הוא הכרחי. המחקר נועד להשוות קרחת עם פתולוגיות כאלה:

 • צלקת השינויים הקרקפת.
 • דרמטוזות וזיהומים פטרייתיים.
 • עגבת
 • משקעים טלוגניים של גדילים.
 • טריכוטילומניה.
 • טיפול לא נכון בשיער.
 • חסר ברזל אנמיה.
 • נטילת תרופות.
 • תזונה ירודה ושינוי חד במשקל הגוף.

עבור אבחנה דיפרנציאלית באמצעות קומפלקס של ניתוחים כאלה:

 • מיקרוסקופיה על פטריות פתוגניות (עם חשד של trichophytosis).
 • קביעת רמת קורטיזול (הורמון מתח).
 • בדיקות דם ביוכימיות: ALT, AST, חלבון, bilirubin, כולסטרול, סוכר, phosphatase אלקליין.
 • ניתוח מורכב של הורמוני בלוטת התריס: T3, T4, TTG, נוגדנים ל- TPO ו- TG, לפרולקטין.

כדי למנוע את הגורמים הפסיכוסומטיים של מצב כואב, ייעוץ מסומן על ידי פסיכולוג.

למי לפנות?

יַחַס נשירת שיער אצל נשים

עם בעיה של נשירת שיער, כמעט כל הנשים בפני תקופות גיל שונות. הטיפול באלופציה תלוי בגורמים שגורמים לה. כדי לקבוע את הגורמים לפגם הקוסמטי, מתבצעת אבחנה מיוחדת, שמטרתה לבחון את מבנה הטבעות, את נוכחותם של נגעים פטרייתיים ובעיות אחרות. אבחון והכנת תוכנית הטיפול מטופל על ידי טריכולוג, אנדוקרינולוג ומומחים צרים אחרים.

האלגוריתם לטיפול בנשירת שיער נשית נראה כך:

שקול את הטיפול של הגורמים השכיחים ביותר של alopecia:

 1. נגעי עור פטרייתיים (microsporia, Candidiasis, erythrasma, trichophytosis). לשימוש בטיפול בשימוש מקומי ופנימי של חומרים אנטי-פטרייתיים. לרוב, חולים הם prescribed תרופות כגון: Naphthyfine, Amphotericin B, Flucanazole, Tioconazole. המנגנון העיקרי של פעולה של סמים הוא הפרה של המבנה הרגיל והתפקוד של קרום התא של הפטרייה.
 2. אנמיה מחוסר ברזל - הבעיה הזו מבוססת על חוסר ויטמין B12. במשך ההכנות מלחי ברזל divalent טיפול השימוש (Ferropleks, Ferrogradumet, durules Sorbifer) ו וברזל (Maltofer, Biofer, Venofer, Likferr) ואת ההכנות ויטמין לגירוי של התבגרות כדורית.
 3. הפרעות אנדוקריניות
  • סוכרת תלויית אינסולין - לנורמליזציה של גלוקוז בדם בשימוש באינסולין של משך פעילות שונה.
  • סוכרת מסוג השני - sulfanylurea ההכנות, חוסמי glycoidase, thiazolidinediones וסוכנים אחרים.
  • מחלות של בלוטת התריס - הפרה של הפונקציות שלו מוביל לאובדן שיער על הראש ועל הגבות. עבור שחזור, טיפול הורמונלי החלפת עם אנלוגים של הורמון T4, T3, lvothyroxine נתרן השילובים שלהם מוצג.
  • הפרעות הורמונליות - עם ירידה בייצור של אסטרוגנים, המטופלים הם prescribed כספים להחליף הורמונים טבעיים (Estradiol valerate, Ovestin, Femoston).
 4. מחלות עור (אקזמה, דרמטיטיס, פסוריאזיס, סבוריאה) - המשמשת לטיפול אנטי-היסטמינים (Fenistil, עומר Suprastin) ו בסטרואידים אקטואלי (dexamethasone, fluticasone, Lokoid).
 5. הפרעות של מערכת החיסון (מחלה מערכתית, וסקוליטיס עורית, הפרעות במחזור הדם, דלקת אוטואימונית) - עבור התימוס ממריצים באמצעות טיפול (Levamisole, Inosine) מטהרי חסינות הלחות (Veegum, נתרן nucleinate, Likopild), ממריצי עשיית חסינות בתיווך התא (Diutsifon, pentoxy, Biotorin), אינטרפרונים (Viferon, אינטרון, גמא Fearon).
 6. מחלות של מערכת העצבים המרכזית (נוירוזות, דיכאון, מתח, לחץ נפשי מוגבר) - לשימוש בסמים מרגיעים, הרגעה, תרופות נוגדות דיכאון.

ללא קשר לסיבת המחלה המדינה, טיפול של נקבה התקרחות מתחיל עם נורמליזציה של אורח חיים ותזונה. יש צורך לנטוש הרגלים רעים, צביעה שיער ושימוש במוצרי סטיילינג. כמו כן להימנע ייבוש והניח תלתלים עם מייבש שיער, שיער מסתלסל, מסרקים מחוספס, לרפא מחלות קיימות.

הרופא, בטיפול בנשירת שיער אצל נשים

הטריכיאולוג עוסק בבעיות בקרקפת. רופא זה הוא רופא עור עם התמחות צרה, אשר לומד אך ורק את המחלות של ראש לשמוע. המטלות של הרופא כוללות את הטיפול של alopecia ופיתוח של אמצעי מניעה כדי למנוע baldness ולשפר את מצב curls.

Trichologist עוסקת בטיפול של פתולוגיות כאלה:

 • Alopecia (מפוזר, מוקד, telogen, androgenetic).
 • אפור מוקדם של השיער.
 • קשקשים.
 • לשנות את המראה של תלתלים: להכתים, שביר, יבש, קצוות מפוצלים.
 • ניוון שיער ודילולם.
 • טבעת בצורת גדילים.
 • דלקת חריפה של זקיקי השיער.
 • אסיביסטי.
 • Hirsutism.
 • היפרטריכוזה.
 • מיקוזה.
 • מיקרוספוריה.
 • גזזת.
 • Pediculez.

אבל אל תשכח כי לעתים קרובות מאוד אובדן הצמחייה היא סיבוך של מחלה מסוימת. לכן, בנוסף לעזרת הטריכולוג, הטיפול עשוי לדרוש ייעוץ של מומחים אחרים: גינקולוג, אנדוקרינולוג, רופא עור, אימונולוג.

ככלל, הטריכיאולוג עובד במרפאות קוסמטיקאיות מיוחדות, עור ומחסני מין, ומכוני מחקר מיוחדים. ביקור רופא דורש הכשרה מיוחדת. לפני שאתה לוקח את זה, אתה לא יכול לשטוף את השיער. זה הכרחי כדי להעריך את המצב הטבעי של העור ואת שורשי השיער. האינפורמטיבי ביותר הם תלתלים, אשר נשטפים יומיים לפני השיחה לרופא. אין להשתמש במוצרי טיפוח ובתרופות אקטואליות.

כיצד להפסיק נשירת שיער אצל נשים?

נשירת שיער היא תהליך פיזיולוגי המתרחש בחייו של כל אדם. זקיקי השיער מתחדשים, תאים ישנים מתים, והם מוחלפים בחדשים. ההפסד הממוצע של תלתלים הוא כ 150 חתיכות. ליום וככלל, אינו מהווה איום על מצבו הכללי של ראש השומעים. אבל אם נשירת שיער גדל, אז זה חייב להיות עצר, שכן הבעיה קוסמטי יכול להוביל לסיבוכים רציניים.

קודם כל, אתה צריך להתייעץ עם רופא ולקבוע את הגורם של נשירת שיער חדה. לשם כך יש לעבור מספר בדיקות מעבדה ואינסטרומנטליות. בהתבסס על תוצאות האבחון, מתווה תוכנית טיפול.

על מנת לעצור את התהליך של התקרחות, יש צורך לגשת לבעיה באופן מקיף. קודם כל, גורמים שליליים המשפיעים על הצמיחה של תלתלים מוסרים, את דרך החיים ואת הדיאטה, שיטות טיפוח השיער מתעדכנים. תשומת לב מיוחדת מוקדשת להשפעות מקומיות על מצבו של ראש השיער. הרופא בוחר שמפו איכותי ומסכה. לרוב זה קוסמטיקה מקצועית עם קרטין, חומצה לקטית ותוספי ויטמינים אחרים. בזמן הטיפול, האיסור כולל ייבוש עם מייבש שיער, שיער חזק ועוד גורמים טראומטיים, אולי מינויו של טיפול הורמונלי.

טיפול כירורגי

שיטה רדיקלית של שליטה באלופציה, המשמשת במקרה שטיפול שמרני הוכח כיעיל היא טיפול כירורגי. עד כה, סוגים אלה של פעולות משמשים כדי לשחזר זקיקי השיער במקרה של התקרחות:

 1. FUE (שיטה חלקה)

FUE (Follicular Unit Extraction) היא טכניקה חדשה להשתלת שתלי שיער התורם מאזור העורפית וחלקים אחרים של הגוף. כל זקיק הוא השתיל בנפרד, אשר ימנע את המראה של צלקות ליניארי. לאחר ההשתלה, micromusculars אדום להישאר על העור, אשר בעוד כמה ימים לרדת. שיטה זו יעילה עבור alopecia מ I כדי V תואר נורווד.

יתרונותיו של FUE:

 • היעדר שינויים cicatricial התורם החולה.
 • היכולת להשתמש בשיער מכל חלק של הגוף.
 • אין צורך בתפרים.
 • חישוב מדויק דורש את מספר הנורות והמבנה שלהם.

טכניקה חלקה משמש עבור alopecia, אשר נגרמת על ידי פוסט טראומטית או שלאחר האש בכניסה, כמו גם לשחזר גבות וריסים. עם מלאי תורם קטן של זקיקים, השתלות נלקחים משאר אזורי שיער של הגוף (חזה, רגליים, כתפיים, אזור הערווה, זקן). במבצע אחד של 6-8 שעות משך, עד 2500-3000 אסוציאציות פוליקולריים ניתן להשתיל.

 1. שיטת STRIP (טלאים)

השתלת שיער בשיטה זו מאפשרת הליך אחד להשתיל מ 3500 micrografts, שכל אחד מהם מורכב 1-4 זקיקים. הודות לכך, את ההשפעה של צפיפות טבעית של השיער נוצר.

 • החיסרון העיקרי של שיטת STRIP הוא צלקות גלוי, אשר נשארים לאחר לחתוך את דש העור מן occiput כדי לחלץ שתלים.
 • שיטה זו אינה מספקת עבור reantinging של מנעולים מחלקים אחרים של הגוף.
 • זה די טראומטי, אז זה דורש תקופת החלמה מלאה.

הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית, זה לוקח 2-5 שעות. 3-4 חודשים לאחר ההליך מתחיל את הצמיחה של שיער חדש, ולאחר שנה מנעולים מאוחר יותר לרכוש את הצפיפות המקסימלית ואת נפח.

ניתוח כירורגי של התקרחות יש מספר התוויות נגד:

 • הפרת קרישת דם.
 • חוסר סובלנות להרדמה.
 • חולים מתחת לגיל 15 שנים.
 • מחלות נפש (טריכוטילומניה, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית, דיסמורפופוביה).
 • סוכרת.
 • מחלות דרמטיות בשלב החמרה.

עם טיפול מיוחד, הניתוח מבוצע עבור חולים עם לחץ דם גבוה, מחלות של מערכת הלב וכלי הדם, פתולוגיות אונקולוגיות.

ניואנס נוסף של השתלת שיער הוא הסיכון לסיבוכים:

 • חוסר תחושה לאחר הניתוח - מתפתח עקב פגיעה בקצות העצבים באזור השתלת התורם. יש לו אופי זמני.
 • צלקות - עם שימוש בטכניקות טלאים, צלקות גלוי להישאר התורם והחולה.
 • דחייה של שתלים.

ההצלחה של טיפול כירורגי של אלופציה נשית תלוי במיומנות של המנתח ואת שיטת ההשתלה שנבחרה.

טיפים trihologa עם נשירת שיער אצל נשים

כדי במהירות ובקרב להילחם בבעיה של התקרחות, יש צורך לבצע ייעוץ כזה של trichologist:

 1. טיפוח השיער - לשטוף את הראש כפי שהוא מקבל מלוכלך, כביסה תכופה יכול לגרום קשקשים כמו סיבוך שלה - alopecia. בחר מוצר טיפול אישי תלתלים. רצוי כי שמפו מכיל את הסכום המקסימלי של מרכיבים שימושיים וטבעיים. אל תשכח על lotions, tonics, balms ומסכות.
 2. מסרק - אף פעם לא מסרק מנעולים רטובים, במיוחד אם יש בעיה של נפילת שלהם ואת שבירות מוגברת. יבש קצר גדילי מברשת משורשים עצות. ארוך tresses הראשון יש טיפים, ולאחר מכן שורשים. בחר מסרקים עץ ומברשות שלא לפגוע בעור ובגדילים. כדי לטפל במסרק, לשטוף אותו באופן קבוע עם מים חמים וסבון. לעולם לא להשתמש צדפות של מישהו אחר.
 3. עיסוי - נסה 2-3 פעמים בשבוע כדי לעסות את הקרקפת, באמצעות ירקות ושמנים אתריים. אפילו עם צמיחת שיער נורמלית, לעבור קורס Darsonval.
 4. הגנה - עם בעיה של alopecia אין להשתמש באמצעים תרמיים עבור עיצוב או ייבוש curls. אל תשכח את ההגנה של הראש בעונה הקרה ובקיץ עם פעילות מוגברת של השמש.
 5. תסרוקת - עם שיער חזק נשירת שיער צריך להיות לחתוך ככל האפשר. זה יאיץ את תהליך ההתאוששות שלהם לעצור את ההפסד נוסף. כאשר גדילים שבירים אסורים לחלוטין כימית פרם, לבנות, אריגה צמות אפריקאיות תסרוקות אחרות, traomatizing הראש של לשמוע. תחת האיסור מקבל צביעת שיער.
 6. תזונה וטיפול בוויטמינים - לשנות את התזונה שלך ולאזן אותו, ביטול כל המוצרים מזיקים. התקשר לרופא ובחר קומפלקס מולטי ויטמין כדי לפצות על microelements מועיל.

מְנִיעָה

כדי למנוע כל סוג של alopecia, יש צורך לקיים המלצות כאלה:

 • מזון בריא מלא.
 • מזעור גורמי מתח וגירויים.
 • טיפול נאות של תלתלים (דחייה של כתמים, ייבוש מכה ותסרוקות טראומטית).
 • שימוש בקוסמטיקה מקצועית לטיפול.
 • טיפול בזמן של כל מחלה שעלולה לגרום או להחריף alopecia.

אורח חיים בריא, תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה הם מניעת הטוב ביותר של נשירת שיער והפרעות אחרות של הגוף.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47]

תַחֲזִית

נשירת שיער אצל נשים מתרחשת בשל גורמים רבים ישנם מספר סוגים שונים זה מזה הסימפטומים, כלומר, חומרת. הפרוגנוזה של התקרחות תלויה בגורמים כאלה:

 • התקרחות
 • סגנון חיים של המטופל.
 • עיתוי ודחיפות של הטיפול שנקבע.

הפרוגנוזה הטובה ביותר היא גנטית שנקבעה גנטית, כפי שניתן לתקן על ידי שיטות שמרניות. צורות קוצניות וממוקדות בקורס החמור שלהם דורשות טיפול רציני, ובמקרים מסוימים, ניתוח.

אם נשירת שיער נגרמת על ידי הפרעות של רקע הורמונלי, dermatomycosis, trichotillomania או מחלות אחרות, ולאחר מכן תיקון שלהם שחזור מלא של הצמחייה מתרחשת.

באופן כללי, התוצאה של התקרחות נשית תלויה בעמידה בהמלצות הרפואיות ובשלב המחלה שהמטופל ביקש עזרה. אם הבעיה נשארת ללא סיוע רפואי, כלומר, מוזנחת, את הפרוגנוזה של כל צורה של התקרחות הוא שלילי.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.