^

קוסמטיקה יוקרתית

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

קוסמטיקה עלית, מה היתרון שלה על פני קוסמטיקה קונבנציונאלי. למה קוסמטיקה עלית כל כך יקר וזה באמת עשוי מרכיבים טבעיים? בואו נסתכל על התכונות של קוסמטיקה עלית, איזה סוג של איפור זה מה המותג הקוסמטי הטוב ביותר?

איזה סוג של קוסמטיקה נקרא עלית, זה פשוט יקר, או טבעי ואיכותי? כל בחורה ואישה יש רעיונות משלהם על איכות קוסמטיקה, אשר בהחלט אכפת לגוף ולשיער. לעתים קרובות, קוסמטיקה האליטה, קרא קוסמטיקה יוקרה. וזה לא מפתיע, שכן האמצעים לטיפול מעמד האליטה נמכרים חנויות ובוטיקים מיוחדים, בניגוד קוסמטיקה בשוק המוני.

קוסמטיקה יוקרתית הם בקבוקים יפים וצנצנות, בניגוד קוסמטיקה רגילה. קוסמטיקה בעילית מקבלת במידה והיא מכילה רכיבים כגון: 

 • מותג קוסמטי.
 • קוסמטיקה מפותחת במעבדות מיוחדות ועוברת סדרה של מחקרים.
 • כל המוצרים יש אריזה יפה ועיצוב מסוגנן.
 • בקוסמטיקה יש קווים סלקטיביים.

כל המותגים של מוצרי קוסמטיקה עלית מורשים למוצרים שלהם, כמו גם מגוון רחב של מוצרים. כל אישה יכולה לבחור את המוצר הקוסמטי המתאים לה וכולל מרכיבים טבעיים איכותיים.

איפור פנים מפואר

הקוסמטיקה הנדרשת ביותר היא קוסמטיקה עלית על הפנים. וזה לא מפתיע, שכן עור הפנים דורש טיפול זהיר מיוחד. קוסמטיקה יוקרתית היא כלי מקצועי שיכול לספק את העור עם כל הויטמינים הדרושים וחומרים מזינים.

כל החברות המייצרות ומוכרות מוצרי קוסמטיקה יוקרתיים, דבקות בעיקרון הבסיסי - היא לא יוצרת כלי ייחודי שיסייע לפתור את כל בעיות העור, אלא לשחרר קו שלם של מוצרי קוסמטיקה. לדוגמה, קרם פנים מזין, קרם יום ולילה, קרם עיניים ועוד. אבל יש יתרון זה, שכן כל סוכן פועל רק על אזור מסוים ויש לו אפקט טיפולי-מניעתי או התחדשות.

בעת בחירת קוסמטיקה עלית הפנים, אתה צריך לקבוע את סוג העור שלך. מאז קוסמטיקה מיועדים במיוחד עבור סוג מסוים של העור, אשר מאפשר לך להשיג תוצאות טובות יותר.

תכונות אישיות של הבחירה של מוצרי טיפוח הפנים

התכונות האישיות של הבחירה של מוצרי טיפוח הפנים כוללים את העובדה כי כל תרופה יש לבחור עבור סוג מסוים של העור בהתאם לתוצאה הרצויה. קוסמטיקה עלית, זה קוסמטיקה טובה, כלומר, איכות, אשר מלא עונה על הדרישות והעקרונות של תכונות העור. כמעט כל מותגי היוקרה קוסמטי לקחת את העיקרון הזה של עבודה כבסיס.

אם הלכת לבחור פנים או קרם ידיים, מסכת פנים או טוניק לשטיפה, הדבר הראשון שאתה צריך לדעת הוא סוג העור שלך. זה גם צריך לדעת אילו חומרים קוסמטיים יכול לגרום לך תגובה אלרגית. בנוסף, כל קוסמטיקה מיועדת העור של גיל מסוים. יש קוסמטיקה עבור בוגרת, דוהה ועור צעיר. לכן, כדי לאסוף קוסמטיקה טובה, אתה צריך ללכת לרופא העור ולברר את סוג העור שלך. כמו כן, רופא עור יעזור לך לגלות אילו מרכיבים קוסמטיים יכול לגרום לך אלרגיות.

קוסמטיקה יוקרתית שונה פשוט עם הרכב שלה. לפיכך, מוצרים קוסמטיים מקצועיים מכילים בהרכב שלהם:

 • ירקות ושמנים אתריים.
 • חומרים מתחלבים טבעיים הם חלבונים ופוספוליפידים.
 • חומרים אנטימיקרוביאליים.
 • חומצה היאלורית, המשמשת פולימר טבעי.

כדי להרגיש את כל הקסם והאיכות של מוצרי קוסמטיקה יוקרתיים שווה את זה לפחות פעם אחת לנסות. לאחר השימוש הראשון, תוכלו להבחין איך העור או השיער שלך, בהתאם לתרופה שנבחרה, הוא טוב ובריא יותר.

קוסמטיקה יוקרתית לשיער

קוסמטיקה יוקרתית לשיער היא רשימה ענקית של מוצרים. אלה שמפו, מזגנים, Balms, מסכות, ג 'ל דוגמנות, מוס, לכות ועוד. עלות קוסמטיקה עלית העילית היא בסדר גודל גבוה מזה של קוסמטיקה כי נמכרים בכל סופרמרקט.

וזה לא מפתיע, שכן הרכב של מוצר קוסמטי מקצועי הוא הרבה יותר טוב טוב יותר צינור של שמפו פשוט או שיער. עלות גבוהה מוצדקת על ידי העובדה כי קוסמטיקה מותרות רק רכיבים טבעיים ובטוחים כי לא לגרום לתגובה אלרגית על הקרקפת, קשקשים, גירוד או נשירת שיער.

קוסמטיקה עלית מקצועית

קוסמטיקה עלית מקצועי הם בשמים ומוצרי קוסמטיקה באיכות גבוהה ולא עלות גבוהה פחות. קוסמטיקה עלית מקצועי הם מוצרים המשמשים סלוני מיוחדים לטיפול בעור הליכים קוסמטיים שונים. קוסמטיקה כזו מאפשרת לך במהירות וביעילות להשיג תוצאות מצוינות.

קוסמטיקה מקצועית מאפשרת לך לראות את תוצאות השימוש בתוך מספר שעות לאחר היישום. תוצאה מהירה ויעילה כזו מושגת בזכות החומרים הפעילים שמרכיבים את האיפור. שימוש קבוע של מוצרי קוסמטיקה ובדיקות עלית משפר באופן משמעותי את מצב העור ומגביר את החיוניות. עד כה, קוסמטיקה מקצועית של המעמד היוקרתי מוצג במגוון רחב. אתה יכול לבחור כל קוסמטי, עבור כל סוג של עור או שיער. כל זה הופך את האליטה אמצעי אכפתיות לגוף ושיער, בביקוש בעולם של קוסמטולוגיה.

דירוג מוצרי קוסמטיקה מובחרת

דירוג האליטה קוסמטיקה מאפשר לך לגלות איזה יצרן של מוצרי קוסמטיקה הוא טוב יותר, אשר מהימן על ידי הצרכנים יותר. בואו נסתכל על המותגים הפופולריים ביותר מבוקש בתעשיית הקוסמטיקה.

 1. החברה האמריקנית המפורסמת רבלון. החברה מייצרת מוצרי קוסמטיקה מאז 1932. קוסמטיקה של מותג זה מוזכרים באופן ראוי מתקני יוקרה מקצועי.
 2. תאגיד אמריקאי נוסף לייצור ומכירה של מוצרי קוסמטיקה, אשר ידוע ברחבי העולם "אבון". החברה נוסדה בשנת 1886 ומיקמה את עצמה כמותג בושם.
 3. "Pupa" - מותג קוסמטי מאיטליה, שהופיע בשנות ה -70. היתרון העיקרי של קוסמטיקה זו היא כי הוא עשוי מחלקיקים biocompatible. מרכיב זה מבטא את עמידות, מבנה עדין השפעה קורנת על העור.
 4. "איב רושר" הוא המותג הצרפתי של מוצרי קוסמטיקה. הכלל העיקרי של המותג הקוסמטי הזה הוא הטבעיות. החברה מייצגת יותר מ 1000 סוגים של מוצרים קוסמטיים, אשר מבוצעים על בסיס של רכיבים טבעיים צמחיים.
 5. "מייבלין" הוא מותג קוסמטי המבוסס על רוקח. זה היה סימן מסחרי זה נוצר לראשונה מסקרה, המבוססת על אבק, ג 'ל נפט ופחם. נכון להיום, לחברה נציגויות ביותר מ -100 מדינות.

קוסמטיקה יוקרה לגברים

קוסמטיקה עלית גברים הם לא פחות פופולרי מאשר קוסמטיקה לנשים. טווח של קוסמטיקה לגברים הוא מדהים, יש הכל, קצף גילוח, קרמים לסוגים שונים של העור, קרמים, מסכות, שמפו ועוד. תכונה של קוסמטיקה האליטה לגברים היא המבטא העיקרי היצרנים לעשות על קו של קוסמטיקה לפני ואחרי גילוח, מאז כל הגברים להתגלח. קוסמטיקה לגילוח היא מגוון של קרמים לפני ואחרי גילוח, קרמים, לחות, מרגיעה, עור מרענן ג 'לים קצף.

בעת בחירת מוצרי קוסמטיקה יוקרתיים לגברים, אתה צריך לשים לב המרכיבים המרכיבים את הקוסמטיקה. גברים שנבחרו כראוי קוסמטיקה יעזור בכל מצב. במידת הצורך, להסיר גירוי מן העור לאחר גילוח, לחות עור יבש או להסיר ברק שמנוני. אבל הדבר החשוב ביותר הוא שכל קוסמטיקה עלית גברים מורכב באיכות גבוהה על המרכיבים הטבעיים ביותר.

מותגים של קוסמטיקה עלית

מותגים של קוסמטיקה עלית הם מגוונים כמו מגוון של מוצרי קוסמטיקה עצמם. מספר עצום של מותגים קוסמטיים לפעמים פאזלים, שכן יש צורך לבחור מותג אחד. יתר על כן, כל היצרנים של מוצר זה טוענים כי הם המוצרים שלהם המכילים רכיבים טבעיים, איכות בעדינות לטפל בעור

כדי לא ללכת לאיבוד בין המותגים של מוצרי קוסמטיקה עילית יש קטלוגים מיוחדים עם מוצרים. לדוגמה, אם אתם מחפשים חלב לשטיפה עבור העור נוטה יובש, אז בקטלוג אתה יכול למצוא את כל המותגים ואת המותגים של מוצרים המייצרים קוסמטיקה כאלה. לא משנה מה תבחר, זכור כי קוסמטיקה האליטה לא יביא לך בעיות, אלא בבקשה עם תוצאה יעילה שלה. מאז יצרנים של מותגים קוסמטיים עם שם העולם לטפל כי המוצרים שלהם לספק את הצרכים של כל הקונה.

המותגים הפופולריים ביותר של קוסמטיקה עילית להיום הם:

 • ליאונור גרייל.
 • ואלמון.
 • Obagi רפואי.
 • קארין דיוק
 • כריסטינה ואחרים.

כל מותג של מוצרי קוסמטיקה יוקרתיים מציע מוצרים מקצועיים ומכלולים המספקים טיפול מלא בעור לגוף ולפנים, כמו גם לשיער. כמה מותגים של קוסמטיקה לעשות קונים מאושרים עם מרכיבים טבעיים במוצרים שלהם. עובדה זו עושה מוצרים כאלה אידיאלי לטיפול של כל סוג של עור ושיער. וזה לא מפתיע, שכן רופאי עור מקצועיים לעבוד על יצירת קוסמטיקה עלית מקצועי, אשר לבדוק כל מדגם לפני המוצר נופל לידיו של הצרכן הסופי.

לדוגמה, המותג של קוסמטיקה דקורטיבית עילית שאנל הדגיש במוצריה כי יופי הוא בריאות. לכן, כל מוצרי הקוסמטיקה הם hypoallergenic ו מתאים לחלוטין את העור הרגיש ביותר. אם אתם מחפשים מוצר קוסמטי מסוים של מותג אחד או אחר של קוסמטיקה עלית, אז אתה צריך ליצור קשר עם חנויות המתמחה סלונים המתמחות במכירת קוסמטיקה מקצועית.

קוסמטיקה צרפתית מפוארת

קוסמטיקה צרפתית יוקרתית ידועים בכל רחבי העולם. קוסמטיקה הוכיחה עצמה איכות מעולה מגוון רחב של מוצרים מזוקקים, באריזות אופנתיות עם עיצוב בהיר וייחודי. המותג הפופולרי ביותר של קוסמטיקה יוקרה צרפתית היא וישי. מותג זה מוכר את מוצריה רק באמצעות חנויות מיוחדות או רשתות בתי מרקחת.

קוסמטיקה צרפתית יוקרתית נוצר על בסיס של מים תרמיים והוא מכיל בהרכב רכיבים פעילים באיכות גבוהה. ליצרן יש פטנטים לייצור מוצרי קוסמטיקה, כלומר, הוא מבטיח כי המותג מספק מוצר ייחודי. כמו בכל קוסמטיקה אחרת, הרכב הצרפתי כולל מרכיבים צמחיים, שמנים אתריים, ויטמינים ומינרלים המזינים את העור, מחדשים אותו, עושים אותו גמיש יותר ומכרז.

קוסמטיקה יפנית מפוארת

עלית קוסמטיקה יפנית פופולריים עם קונים בכל פינות העולם. כל ייצור קוסמטי ביפן הוא מחווה למסורות כי כבר קורה במשך מאות שנים. כל המוצרים מיוצרים על פי תקני בטיחות קפדניים ואיכותיים. כחלק קוסמטיקה רק אקולוגית, טבעית, רכיבים צמחיים. הודות לכך, קוסמטיקה יפני האליטה לספק את הצרכים של הלקוחות התובעניים ביותר.

בייצור של מוצרי קוסמטיקה ביפן, טכניקות ייחודיות וטכנולוגיות חדשניות משמשים שהופכים את האמצעים לטיפול עבור הגוף, העור והשיער האליטה באמת. מגוון רחב של מוצרים, מאפשר לך לבחור כל מוצר. כל יצרני הקוסמטיקה היפנים משתמשים בשילוב יעיל של חומרים פעילים ומוצרים טבעיים מקוריים במוצריהם.

קוסמטיקה גרמנית מפוארת

עלית קוסמטיקה גרמנית, כבשו הצרכנים האירופיים עם האיכות שלהם בעלות נמוכה יחסית. כמו כל מוצרי קוסמטיקה יוקרתיים אחרים, מוצרים אלה יש קו נפרד לגברים ולנשים. כלומר, כל אחד יכול לבחור בעצמם מוצר קוסמטי מתאים טיפוח העור.

היופי של קוסמטיקה גרמנית באיכות ללא דופי. לכן, המותגים הפופולריים ביותר של קוסמטיקה עלית גרמנית הם כאלה המותגים המפורסמים בעולם כמו: Schwarzkopf & הנקל, וולה ולונדה, NIVEA. העיקרון הבסיסי של העבודה של יצרני הקוסמטיקה הגרמנית היא גישה אישית לפתרון כל בעיה קוסמטולוגיה ורק מרכיבים טבעיים.

קוסמטיקה עלית קוריאנית

קוסמטיקה האליטה קוריאנית הפכה גילוי אמיתי בשוק האירופי של מוצרי קוסמטיקה. מאז, עולם היופי האסייתי תמיד שמר על מעמדו של מחוקק ויוצר של כלים איכותיים לטיפול מלא של העור, הגוף והשיער. קוסמטיקה קוריאנית מיוצאים לכל מדינות העולם וזכה להכרה בקרב בנות ונשים בכל הגילאים. המותג הקוריאני הפופולרי ביותר של מוצרי קוסמטיקה יוקרתיים הוא המותג SHANGPREE.

הייחודיות של קוסמטיקה זו היא כי קוסמטיקה מיועדים לשימוש יומיומי. כלומר, קוסמטיקה קוריאנית מכוונים להבטיח כי העור שלך נשאר צעיר, רך, מתוח מספיק לחות. אגב, זה מותג קוסמטי זה מופיע יותר ויותר במכוני יופי ברשת הקמעונאית, כלומר, בחנויות עם קוסמטיקה מקצועית.

קוסמטיקה עלית סינית

קוסמטיקה האליטה הסינית היא השוק הגדל במהירות הרבה ביותר בעולם. הקוסמטיקה שלהם, יצרנים סיניים להשתמש בשילוב של מסורות, עושר טבעי וטכנולוגיה מודרנית. זו הסיבה שמוצרי קוסמטיקה סינים רבים עומדים על בסיס שווה עם יצרנים מאירופה. זה לא דבר כי קוסמטיקה יוקרה סינית נקראים האוצר ואת רכושם של הרפואה הסינית. כל האמצעים של קוסמטיקה האליטה מסין מיוצרים תחת שליטה קפדנית של רופאי עור, אשר לבדוק את המוצרים בקפידה.

אם אתה מעוניין קוסמטיקה מסין, אז אתה לא צריך לנטוש את הרכישה של מוצר טיפול חדש. מאז הקוסמטיקה הסינית - זה לא מוצר מחומרי גלם זולים, אשר יגרום לאלרגיות יביא חבורה של צרות. להיפך, זהו מוצר איכותי העונה על כל הדרישות, על מנת לספק טיפול יעיל לגוף, לעור ולשיער.

קוסמטיקה עלית תאילנדית

נשים תאילנדיות, טוב מטופח שלהם תמיד צעיר נראה מדהים. אז מה סוד היופי שלהם? זה הכל על קוסמטיקה עלית תאילנדי, אשר משמש את כל הבנות והנשים שאכפת להם את המראה, מצב העור והשיער. קוסמטיקה יוקרה תאילנדית עשויים מרכיבים טבעיים, כלומר, מוצרים אורגניים. הרכב הקוסמטיקה כולל עשבי תיבול, פירות, ירקות ורכיבי ירקות אחרים הגדלים באזורים טרופיים. וזה לא מפתיע, שכן כל קוסמטיקה האליטה התאילנדית ספוג ניחוחות של המזרח: מנטה, ברגמוט, מנגו, שמן קוקוס.

מוצרי קוסמטיקה תאילנדי מכילים הרבה חומרים נוגדי חמצון, אשר חשובים מאוד עבור טיפול העור במלואו. חומרים אלה הופכים את העור רך, רך, משיי, לקדם את הריפוי של פצעים, חתכים ושריטות. בקוסמטיקה, שמנים רפואיים שונים משמשים, אשר אין התוויות נגד, כלומר, לא לגרום לתגובה אלרגית. כל זה עושה קוסמטיקה עלית תאילנדי בביקוש בכל מדינות העולם יקר מאוד.

קוסמטיקה יוקרה שוויצרי

הייחודיות של מוצרי קוסמטיקה יוקרתיים שוויץ היא באיכות גבוהה. מותגים קוסמטיים רבים ממדינות אחרות יש מעבדות מחקר בשווייץ, שכן הוא כאן כי קוסמטיקאים מקצועיים ביותר, רופאי עור ומומחים בייצור של האליטה ועבודות קוסמטיקה מקצועית. כל קוסמטיקה שוויצרי עובר הרבה בדיקות מעבדה ומחקרים לטווח ארוך.

מומחים רבים של קוסמטיקה עלית יודעים אם על צנצנת עם קוסמטיקה אומר זה כתוב "עשה בשווייץ", אז הסחורה הם 100% איכות, יעיל וטבעי. יש לציין כי שוויץ אינה מייצרת מוצרי קוסמטיקה מהמעמד הבינוני או מוצרי צריכה זולים, אלא רק מוצרי קוסמטיקה יוקרתיים טבעיים ואיכותיים המיוצרים כאן.

קוסמטיקה טבעית מפוארת

עלית קוסמטיקה טבעית - זהו כלי אידיאלי לטיפול יעיל של הגוף, השיער וכל סוג של עור. היתרון העיקרי של קוסמטיקה טבעית היא כי הוא אינו מכיל חומרים משמרים. מוצרי קוסמטיקה כאלה עשויים מרכיבים טבעיים. למרות יתרונות משמעותיים על פני שורות אחרות של מוצרי קוסמטיקה, קוסמטיקה טבעית היא צעירה ולא מפותחת לחלוטין קוסמטולוגיה. אבל גם עכשיו, קוסמטיקה כזו משלבת את היתרונות הייחודיים של הישגים מדעיים ריפוי המאפיינים של מרכיבים טבעיים.

כמרכיבים לייצור מוצרי קוסמטיקה טבעית, משתמשים בשמנים ארומטיים ושמנים צמחיים, מיצים, דונג, תמציות צמחים ופרחים ועוד. קוסמטיקה יכולה להיקרא טבעי רק אם היא מכילה לפחות 70% של רכיבים טבעיים מרפא.

כל מוצרי הקוסמטיקה הטבעיים נחלקים לשתי קבוצות - מוצרי קוסמטיקה ממוצא צמחי ובעלי חיים. לפעמים קוסמטיקה עלית טבעית מוכנים בבית. ישנם מתכונים שונים רבים עבור קוסמטיקה תוצרת בית טבעי. הדבר החשוב ביותר הוא לבחור את הרכיבים ואת החומרים המתאימים לחלוטין את סוג העור. אבל רוב הנשים לא להסתכן באמצעות קוסמטיקה טבעית של הייצור הביתה. לכן, הדגש העיקרי של ההעדפות הולך לקו של קוסמטיקה טבעית האליטה המקצועית. וזה לא מפתיע, שכן ייצור מקצועי ושליטה של מומחים, לעשות קוסמטיקה לא רק יעיל, אלא גם בטוח.

קוסמטיקה אנטי אייג'ינג יוקרתית

עלית אנטי אייג'ינג קוסמטיקה הם מוצרים המכילים רכיבים המסייעים העור להצעיר ולתקן אותו. רכיבים פעילים פועלים על האפידרמיס, משיקים סדרה של תגובות שרשרת, שבאמצעותם רכיבי ההפחתה חודרים לשכבות העמוקות של העור. כתוצאה מכך, פעילות התא מגורה, ואת רמת אלסטין ו קולגן כי counteracts ההזדקנות עולה.

עלית אנטי אייג 'ינג קוסמטיקה יש בהרכב קולגן שלה השליה, אשר במהירות וביעילות לפעול על העור. ככלל, זהו קרם ומסכה על הפנים והידיים, אזור העין, אזור decollete. מוצרים קוסמטיים אלה נועדו במיוחד עבור כל סוג של עור, כמו זה מאיץ את תהליך תיקון התא מאט את ההזדקנות שלהם.

קוסמטיקה אנטי אייג 'ינג מיועד לא רק לאלה שכבר מעל גיל שלושים. אז, יש מסכות קולגן, אשר בנות יכול להשתמש, צופה היופי שלהם ואת הנוער ב 20-25 שנים. זה מראש מאפשר לך לייצר את הכמות הנדרשת של קולגן, אשר שומר על העור צעיר ואינו מאפשר את זה לגיל. החיסרון היחיד של קוסמטיקה עלית נגד ההזדקנות היא תקופת השימוש הקצרה שלה, ככלל, זה לא יעלה על 2-3 חודשים. לאחר מכן, קוסמטיקאים רבים רופאי עור ממליצים בחום לחזור לשעבר, באמצעות קוסמטיקה טבעית לגוף טיפול פנים.

ביקורות על קוסמטיקה עלית

ביקורות על קוסמטיקה האליטה מאפשרים לך ללמוד יותר על האפקטיביות של קוסמטיקה מסוימת. ב ביקורות אתה יכול למצוא המלצות ועצות שיאפשרו לך לבחור את המוצר הטוב ביותר קוסמטי ולהפוך אותו להשתמש בתוצאה יעילה באמת. בוא נסתכל על כמה ביקורות על קוסמטיקה עלית.

ריטה, בת 47

גיל דורש ממך בזהירות לפקח על הטיפול בעור, ומזין מזין אחד לא מספיק כאן. לאחרונה קניתי לעצמי קבוצה של קוסמטיקה עלית נגד ההזדקנות של הפנים ואת העור décolletage טיפול מ וישי. קוסמטיקה לשמוח לא רק את התוצאות, אלא גם את המראה, כמו כל דבר קטן צנצנות קטנות מסודרות, ארוז בצורה אופנתית. באשר לתוצאה של הקרנות, לאחר חודש של שימוש, את הקמטים "רגליים של עורב" היו מוחלק, הפנים הפך להיות יותר טריים ורעננים. אזור decollete גם נראה צעיר יותר. אני ממליץ לכל הנשים המשתמשות בקוסמטיקה נגד ההזדקנות במשך 40 שנה, שכן זו הזדמנות מצוינת להאריך את הנוער.

אלסיה, בת 52

אני משתמשת במוצרי קוסמטיקה יוקרתיים מלוריאל. אני קונה קרמים נגד הזדקנות קרמים על התחדשות העור אינטנסיבי. התרופות באמת לעשות את העור טוב יותר. ההבדל היחיד בין קוסמטיקה יקר זה זול אנלוגים היא תוצאה מהירה ויעילה.

arichka, בן 29

קניית מוצרי קוסמטיקה, אני מנסה לא לקנות ולקנות מוצרי עילית לעור ולשיער, לפעמים אני מכינה קוסמטיקה טבעית בבית. אני אוהב מסכות שיער מ EVELINE, הם מזינים את השיער באופן מושלם, להפוך אותם עדין, מבריק והחשוב ביותר לשמור על המבנה שלהם, הגנה מפני טיפים ביקר. אני עצמי להכין מסיכות פנים טבעיות, זה הולך זול יותר מאשר בחנות של קוסמטיקה מקצועית, אבל התוצאה משביעות רצון ככל לקנות מוצר עלית.

קוסמטיקה עלית היא ערובה כי אתה מקבל כלי יעיל ואמין באמת שיסייע לפתור בעיות קוסמטיים. למרות העלות הגבוהה של קוסמטיקה עלית, הפופולריות שלה גדל מדי שנה ויותר נשים וגברים רוצים להרגיש את ההשפעה של מוצרים מקצועיים לטיפול בעור, שיער, גוף, ידיים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.