^
A
A
A

עקרונות כלליים של שיער וטיפול בקרקפת

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

העקרונות המודרניים של טיפול בשיער ובעור הקרקפת מבוססים במידה רבה על קביעת סוג השיער. בלב החלוקה לסוגי שקרים מאפיין של זוהר, שבירות, עובי, מצב של קצות השיער, וגם את שיעור הזיהום שלהם. יש להדגיש כי חלוקת השיער לסוגים שונים תלויה במידה רבה במצב העור של הקרקפת.

יש שיער רגיל, שמן ויבש.

תחת שיער רגיל יש שיער בריא, לא שביר, לא גזור על הקצוות. אנשים עם שיער רגיל, לסמן את הזיהום של השיער לאחר 6-7 ימים לאחר הכביסה. שיער רגיל יבש יחסית יבש לאחר כביסה, צייתן בעת הנחת.

מתחת יבש יבין שיער ללא ברק טבעי, דליל, שברי וגזור על הקצוות. בשיער יבש, שינויים רציניים במבנה והרכב נחשפים. קצף לא אחיד, קשקשים מפני השטח שלו, הגביר את נקבוביותו, חוסר cuticle על הקצוות של השיער. ב שיער פגום, תוכן גופרית נמוכה, השפלה של רשתות פוליפפטיד, הפרה של הרכב היוני מתגלים. הסיבות לשינוי שיער זה יכולות להיות אנדוגניות ואקסוגניות. סיבות אנדוגניות מסתכמות הפקה מופחתת של בלוטות חלב של הקרקפת ואת אספקת דם נפגעת אל זקיקי שיער טרשת העורק, osteochondrosis צוואר רחם-חזה ומחלות אחרות. אצל אנשים צעירים הגורמים העיקריים הם hypothyroidism, אמצעי מניעה הורמונליים. גורמים אקסוגניים להופעת השיער היבש הם רבים. קודם כל, זה לא מספיק טיפול שיער, המוביל אפקטים פיזיים או כימיים אינטנסיביים על השיער והעור. הגורמים הפיסיים כוללים תכוף, גירוד עז, קבוע לובשים כובעים הדוקים, סיכות מתכת וגומי, שימוש תכוף במייבש לייבוש סטיילינג, כמו גם את המסלסל החם. הגורמים הכימיים כוללים כביסה תכופה של סבונים ושמפו אלקליין עם דטרגנטים קטיוני, מגע שיער עם ברכות מים עם כלור, ניצול לרעה של לכות שיער תיקון, שינוי צבע שיער, סלסול. תפקיד חשוב מתרחש על ידי גורמים אקלימיים, הכוללים בידוד, רוח, טמפרטורה נמוכה או גבוהה של אוויר הסביבה, לחות נמוכה או גבוהה, ואחרים. הוא האמין כי האקלים העיקרי inducer של נזק שיער הוא אור השמש. בהשפעת קרני אולטרה סגול הוא לא דהוי רק של המראה חום בהיר צהבהב על שיער בהיר שיער חום כהה, אבל גם התמונה חמצון של אג"ח ציסטאין בחלבונים של השכבות החיצוניות של השיער, אשר מוביל את החדירה של רדיקלים חופשיים לציפורן ויצירת נקבוביות שלה. שינויים פיזיוכימיים כאלה מושפעים ביותר משיער או שיער מחומצן לאחר גל כימי. יודגש כי נוכחותם של סבוריאה ו שמנוניות מוגבר של עור הקרקפת יכולים לזהות לדילול של השיער כדי חוסר הברק טבעי, לגזור על הקצוות ופריכים. במקרה זה, שימו לב לתכולת השומן המוגברת של השיער בשורשים ויובש בקצוות. שינויים שליליים מוסברים על ידי טיפול לא מספיק בחולים עם סבוראה. למרבה הצער, לאחרונה שילוב זה אינו יוצא מן הכלל, אלא תהליך טבעי. זה צריך להילקח בחשבון בעת מינוי המלצות לטיפול בקרקפת. כמו כן יש לציין כי עם שיער יבש ירידה בחלב הפרשת, ייתכן שיש קילוף ראשוני: עור הקרקפת, או קשקשים.

קשקשים היא תוצאה של נגעים בעור כרוניים של הקרקפת, המתבטאת על ידי היווצרות של קשקשים parakeratotic ללא סימנים של דלקת. זה לרוב בשל ביטויים מוקדמים של מה שנקרא "יבש" סוג של סבורייק דרמטיטיס של הקרקפת. במחלה זו, קשקשים מתרחשת בצורה של מוקדים קטנים, בעיקר באזור הקודקוד האטום, אבל יכול להתפשט במהירות על הקרקפת כולה. גבולות הנגע אינם ברורים. אופייני hyperlasia סבוראה hyperersecurity של בלוטות החלב נעדר. פילינג הוא אופי otrubovidny, קשקשים יבשים, פריך, אפור לבן, מופרד בקלות מפני השטח של העור לזהם את השיער, כמו גם בגדים חיצוניים; בדרך כלל, היעדר תופעות דלקתיות והפרעות סובייקטיביות. במקרה של אבחנה של דרמטיטיס Seborrheic בשילוב עם שיער יבש, מינוי של שמפו טיפולי.

שיער שמנוני אופייני לאנשים שיש להם ביטוי של סבוראה נוזלית. כך שיער במהירות zhirnjatsja, מקל יחד מנעולים, הברק הטבעי שלהם הוא נעדר. השיער קשה כדי להתאים, השיער נשמר לזמן קצר, מאז החלב מתפתח כל הזמן מגדיל אותם באופן משמעותי. לשערות השומן האבק נדבק מהר מספיק, עד שהוא מעיף בראשו מבט לא מסודר. אנשים עם שיער שמנוני, לציין כי הקרקפת הופך במהירות מלוכלך, ולכן הם נאלצים לעתים קרובות לשטוף את השיער שלהם (פעם אחת כל 2-3 ימים, מדי יום ואפילו לעתים קרובות יותר). במספר חולים, מרכיבי החלב באוויר במהירות לחמצן, מה שמוביל ריח לא נעים. זה הוא הקל על ידי פעילות חיונית של צומח פתוגני מותנה. כדי להילחם זה סימפטום לא נעים, כמה חברות קוסמטיקה לייצר דיאודורנטים מיוחדים עבור הקרקפת. חוקרים רבים מאמינים כי מצב של שיער שמנוני היא תופעה מורכבת, רק בחלקו עקב ייצור מוגבר של חלב. בנוסף להגדלת קצב ונפח הפרשת החלב בסבוראה, הרכב הרכב משתנה עקב הידרוליזה אנזימטית של הטריגליצרידים ויצירת חומצות שומן רוויות. הפרת האיזון בין חומצות שומן רוויות ובלתי רוויות מובילה לירידה בפעילות החיידק והפטריות של החלב. הסיבוך השכיח ביותר של סבוריאה דרמטיטיס על הקרקפת סבוריאה נחשב, ביטוי בולט המהווה את קילוף של הקרקפת בצורה של "שומן" (סטארית או דונגי) קשקשים, מלווה גירוד. מאז שהוצג לעיל מתרחש על רקע של הסבום מוגבר, פתיתי שומן, יש גוון צהבהב, מודבקים זה לזה יותר שמור היטב את העור ושיער, קשקשים מ כאשר יבש, והוא יכול ליצור שכבות. מפני השטח של פתיתי העור מופרדים בדרך כלל על ידי פתיתים גדולים. בנוכחות תופעות מתוארות, המטרה של שמפו טיפולי מוצג.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.