^
A
A
A

Pseudopelade, או אלופציה מוקד אטרופי

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Psevdopelada המונח או התקרחות בלתי סדירה אטרופית, המשמש לרמז צלקת melkoochagovogo לאט אטרופיה מתקדמת של עור הקרקפת עם נשירת שיער בלתי הפיכה ללא דלקת perifollicular משמעותית. ברוב המקרים, באמצעות שיטות מחקר הכרחי הקליניות, היסטולוגית אחרות הוכיחו, ניוון הצלקת כי הוא התוצאה הסופית של האבולוציה (לפעמים מאוד ארוך) מספר dermatoses הידוע, מקומית על הקרקפת. קודם כל - היא תתנוון ליכן פלנוס צורות, זאבת דיסקואידית, סקלרודרמה מוגבלת, פרונקלים dekalviruyuschy או דַבלֶלֶת lupoid. הרבה פחות בלתי סדירה התקרחות אטרופית יכולה לגרום למחלות כגון mutsinoz זקיקים, עור histiocytosis תאי לנגרהנס, necrobiosis lipoidica, גרנולומה טבעתי, סרקואידוזיס, גרורות גידולים קרבית קרקפת pemphigoid הצטלקות מקומית, favus ואח. במקרים אלה, התקרחות אטרופית היא התסמין הסופי של מספר מחלות עור, ולא דרמטוזיס עצמאי. לכן R.Degos et al. (1954) הציע לקרוא את התוצאה הסופית של האבולוציה של מספר מחלות עור רכשו על psevdopelady קרקפת המצב עם מחלה ספציפית, זה נקבע.

עם זאת, לא תמיד ניתן לקבוע את סוג מחלת עור, גרמה להתפתחות של אלופציה אראטה אטרופית. במקרים אלה הוא נחשב ניתן לספק, כמו אבחון ראשוני "psevdopelada ברוק." תצפית קלינית היסטולוגית נוספת של המטופל עבור כזה (לפעמים מאוד ארוך) יכול לעזור לקבוע (לרבות הרחקה) מחלת עור ספציפית, אשר הוביל להתקרחות בלתי סדירה אטרופית. קשיי אבחון משמעותיים בשל העובדה כי הגילויים של מספר dermatoses הידוע הבכורה שלהם על הקרקפת קלינית קצת שונה, ואת הדמיון שלהם קיים לא רק psevdopelady בשלב ההתהוות (השלב האחרון), אבל גם בשלב הפעיל של מחלת העור ובאו לידי ביטוי בתהליכי sclerosus הדומיננטית בעור המושפע.

תסמינים של פסבדו בלבלב

ב -1885 תיאר ברוק ל 'פסוקודו-גלולה (אלפאצ'יה עגולה-צרפתית) בצורת נוסולוגית נפרדת, הנותנת את מאפייניה הקליניים והאבולוציוניים. בני זמננו אימצו פה אחד את המושג הזה והחלו לחקור את המאפיינים ההיסטולוגיים של פסאודו-פלאלה. זה נחשב מחלה נדירה (מצב); מתרחש בעיקר אצל נשים בגיל העמידה, לפעמים אצל ילדים. את הופעת הבכורה של המחלה לעתים קרובות נשאר מעיניהם בשל היעדר תחושות סובייקטיביות. באופן בלתי צפוי עבור המטופל, מספר רב של התפרצויות קטנות של alopecia אטרופי נמצאים. בתקופה הראשונית של המחלה הם קטנים, מבודדים, עגולים או סגלגלים מ 5 עד 10 מ"מ בגודל.

מוקדים אלה יכולים לצמוח, להתמזג לתוך מוקדים גדולים של צורה לא סדיר תמיד להתבלט בחדות בקרב העור שמסביב הקרקפת. בדרך כלל, מספר וגודל של מוקדים הם לאט לאט, אבל הם יכולים להישאר מקומי במשך זמן רב. לפי מיקומם ותווי המתאר שלהם, הם הושוו ל"ארכיפלג של איים על מפה גיאוגרפית "," לשונות להבה "," טלאים מופשטים על השלג "," טביעות אצבעות של לבנים מקמח אצבע "וכו '. התפרצויות של התקרחות (alopecia) הן בגדלים שונים, אך עם צמיחה היקפית ופיוז'ן (איטי מאוד, במשך מספר שנים), הם רוכשים קווי מתאר חצי עגולים, מסולסלים. פני השטח של העור באזורים של alopecia הוא חלק, לבן, אטרופי, ללא דפוס עור follicular קילוף. בהארה לרוחב נחשף חלקותו של משטח וזוהר. שטחים אטרופיים שוקעים במקצת, לא דחוסים. בתוך הגבולות שלהם, קורות השיער הפרטיות של השיער נראים לעתים קרובות. אלופציה אטרופית מופיעה כאילו באופן ספונטני, ללא תופעות דלקתיות קודמות, אשר מבדיל אותה מהיווצרות של התקרחות כאלה ב phavus.

בשולי מוקדים psevdopelady לא פרונקלים, כפי שזה קורה בבית זקיקי dekalviruyuschem (אפילציה). האור האדמדם של העור סביב השיער הוא נדיר, בעיקר בשלב הראשוני של המחלה הוא קצרת מועד. השיער המקיף את מוקדי הניראות גלוי יש אורך וצבע נורמלי. לפעמים בתחום זה ב הפתחים החיצוניים של זקיקי השיער של שיער מאזורים של פני העור הצבועות בצבע כהה יותר, ולקחת בצורה של נקודות קעקוע בפיהם של הזקיקים או צבע השורש ליקוריץ (R.Degos, 1953). חולים בדרך כלל לא לזהות שיער נופל על הכרית או על כיסוי הראש. עם זאת, במהלך התקדמות, לגימה של השיער באזור השולי של המוקד מוביל להסרת קל של השיער. שורשי השיער מוסר מוקפים זיווגים לבנבן שקוף עסיסי. מהלך הלבלב הוא כרוני, מתקדם לאט. לאחר 15-20 שנים, השיער עדיין יכול להישאר, אשר יכול לכסות פגמים קיימים. בחלק מהמקרים של זרימה תת-קרקעית, ההתפלגות של התקרחות אטרופית היא הרבה יותר מהירה ויכולה להוביל להתקרחות כמעט מוחלטת, 2-3 שנים מאוחר יותר. חולים רק מתלוננים מדי פעם על תחושת המתח של העור הפגוע, אפילו פחות - לגרד קל. בדרך כלל, הטענות של פגם קוסמטי שולטים, מה שמוביל טראומה פסיכולוגית.

גיסטופתולוגיה

בשלבים המוקדמים psevdopelady להפגין lnmfotsitarny Perifollicular מסיבית וחדירה perivascular עם היסטיוציטים יחיד, אשר ממוקמת בדרך כלל סביב השלישית העליונה והאמצעית של זקיק מבלי להשפיע החלק התחתון שלה; לחדור לתוך קירות הזקיקים ואת בלוטות החלב, בהדרגה להרוס אותם. בשלבים המאוחרים של התפתחות (ב foci הישן), האפידרמיס הוא אטרופי, את התולעים אפיתל מוחלקים. שינויים בדרמיס מתאפיינים בפיברוזיס, אובדן סיבים אלסטיים, נמק של זקיקי שיער ובלוטות החלב. חבורות של סיבי קולגן הארכת אנכית על פני העור מוקצים, ובדרך כלל מתמשך בלוטות הזיעה והשרירים מרימים את השיער.

הרעיון של פסאודו-פלדיון, כמחלה אוטונומית, שגובשה על ידי ברוק, החל להשתנות בהדרגה. בתחילה הורחב הרעיון של פסאודו גלולה. זה ברצף נכנסו פרונקלים dekalviruyuschy קנקו הבחין ניוון והקרקפת, הקשורים keratosis פוליקולרית (זוסטר קוצני) (Rabut, 1953 ו פרייטו G., 1955). בשנת 1955, פרייטו גיי, דנים ממוצא psevdopelady טען בצדק כי אטרופיה המאותר כתוצאה הרס זקיקי השיער על הקרקפת עלול לגרום ליכן פלנוס, זאבת סקלרודרמה. אז, עם הרחבת הידע על הגירסות הקליניות של כמה dermatoses ידועה, התברר כי הן גורמות לשינויים בעור הקרקפת כמעט קצת השונה psevdopelady הגילויים הקלסי. לכן, עבור psevdopelady כסימפטום הסופי, המשותפות למספר מחלות עור, לא-מחלת עור עצמי, זה הפך בלתי אפשרי לתת מאפיינים קליניים מדויקים היסטולוגית (Degos ר, 1953). במידה רבה, הם נקבעים על ידי דרמטוזיס, אשר גרמה alopecia אטרופי מוקד, והוא השלב של הפיתוח שלה. מחלות עור הגורמות למצב של pseudo מזיקים, הרבה יותר קרובות משפיעים על אזורים אחרים של העור, ולפעמים גלמים ריריים גלויים. לכן, חשוב לבחון היטב את כל העור של החולה, קרום רירי גלוי מסמרים. כל ביטוי שנמצא מחוץ למוקדים של אלופציה אטרופית על הראש צריך להיקבע מבחינה מורפולוגית, היסטולוגית ונוסולוגית. הבהרת האבחנה תאפשר לרופא לכוונן כראוי את תחילתו של פסאודו פנקייק ולרשום טיפול הולם. במקרים אלו, בעת שימוש באנמנסיס, במרפאה ובפתומורפולוגיה, לא ניתן לקבוע דרמטוזיס, מה שגרם לאופציה אטרופית מוקדית. לאבחן את החולה פסאודו החטיבה כמו מחלה של אטיולוגיה לא מוסברת. זכור שגרמה מחלת עור psevdopeladu בחלק מהמקרים ניתן לאבחן רק תצפית קלינית היסטולוגית לטווח ארוך של המטופל.

Pseudopelas קודם כל צריך להבדיל בין baldness האף, כמו טיפול ופרוגנוזה שונים עבורם. עם קרחת הקן, את הפה של זקיקי השיער נשמר, אין ניוון העור, ולכן, צמיחת שיער משוחזר בדרך כלל. בנוסף, באזור השולי של nidus (עגול) alopecia הם שיער בצורה של סימני קריאה. הם מקוצרים ל -3 מ"מ, השוליים הדיסטליים מחוספסים, מפוצלים, והאחד הפרוקסימלי דליל כלפי מטה ומסתיים בקונוס שיער עבה. זהו סימן pathognomonic עבור nerpa baldness.

טיפול רציונאלי בחולים עם psevdopelade קשה. לתועלתו הבחינה המפורטת שלהם כדי לזהות מחלות coputstvuyuschih נסתרות (מוקדים כרוניים של זיהום, במיוחד בפה, כאשר datochnyh חלל אף ואוזניים, הפרעות אנדוקריניות, ואחרים.). המלץ קורסים של תרופות נגד מלריה, מצדיקות השפעה טיפולית חיובית זו על dermatoses, אשר לעתים קרובות לגרום psevdopelady המצב (ליכן פלנוס, זאבת דיסקואידית, סקלרודרמה, וכו '). כאשר טיפול הכוללת השפעה טיפולית מספק, או חוסר יכולת להחזיק אותו, אפשר להחיל על קצה תוך-עורית (פעילה) אזור אח triamcinolone השעית גבישים (1 מיליליטר Kenalog-40), מדולל 35 פעמים עם 2% לידוקאין. כמו כן ניתן להשתמש בשמנת חיצונית (משחה) עם glucocorticosteroid.

כאשר psevdopelade מורגש נוצר ממליצים תסרוקת המודל בהתאם, ללבוש פאה או פאה, ביצע תיקון כירורגי (מרכז אטרופית שיער אוטולוגי או למחוק חלקים של העור עם התקרחות מְצוּלָק).

מצב של pseudo פנקייק

מחקרים קליניים רבים הראו באופן משכנע כי היווצרות dermatoses השונה גילויי psevdopelady על עור הקרקפת - צורות מנוונות של ליכן פלנוס, זאבת, סקלרודרמה, dekalviruyuschego פרונקלים (דַבלֶלֶת lupoid), וכו '-. כמעט קצת שונים. במקביל, פריחה של אטופיק ב localizations האחר שומרת תסמינים האופייניים שלהם, כל כך שונה זה מזה.

קשיים באבחון מחלות הגורמות לפסודו גלולה נגרמות על ידי הופעתו של מאפיין משותף בדרמטוזים שונים על עור הקרקפת, דבר המתבטא בהחלקת הסימפטומים האופייניים להם ובהפחתת ההבדלים הקליניים. שכיח ודומיננטי בתמונה הקלינית הוא ניוון הקרקפת מוקד עם נשירת שיער. כל זה מוביל ל"חד צדדיות "של מספר מחלות על עור הקרקפת, דמיון בין הביטויים הקליניים שלהם, לא רק בשלב ההפוגה, אלא גם בתקופה הפעילה.

כאשר pseudo peludo משולב עם פריחות בלוקליזציות אחרות, הרופא של אוריינטציה לעבר אחד בראשית של ביטויים אלה מוצדק. אבחנה של פריחה על העור של תא המטען, גפיים או רירית גלוי גלוי מראש קובע את רוב בראשית של pseudo-pelagus הקיים. במקרים אלו, כאשר מתברר שהסיבה לאלופציה אטרופית, יש לוודא את מצבו של הפסודו-פלודה המציין את המחלה הספציפית שגרמה לכך. לדוגמה, מצב של pseudo peloid הנגרמת על ידי הצורה הזקיק של חזזית שטוחה אדום (או לופוס lupus erythematosus, וכו '). במקרים אלה, אלופציה cetatric אטרופית מתרחשת שוב הוא הסימפטום הסופי של מספר מחלות עור, ולא דרמטוזיס עצמאי. אבחון מוקדם של דרמטוזיס מאפשר מינוי בזמן של טיפול מתאים, אשר מייצב את המחלה ועוצר את ההתקדמות של התקרחות, אך אינו משחזר שיער אבוד.

כדי לבסס את המחלה שגרמה המדינה psevdopelady, הבהרות והסברים מדוקדקים חשובות מהבחינה ההסטורית, יש לערוך בדיקה יסודית של המטופל כולו, נושאת מיקרוסקופית, היסטולוגית מחקרי מיקרוביולוגיות, ובמקרים מסוימים - המשיך תצפית דינמיקה. כאשר בוחנים את הקרקפת, תשומת לב מיוחדת מוקדשת לאזור. הגבול עם המוקד של אלופציה אטרופית. הזמינות בה לבד או hyperemia שילוב, קנה מידה, שיער שונה (נשברה, עם מקרה מורכב באדמה, מעווה, הצבע השונה), דש צהוב בצורת cheshuykokorochek מסביב לבסיס של pustules זקיקי השיער ואתרים הספציפי, דלקתיים, קרומי דמים מוגלתיים, רכסים קטנים ואת המוקדים הגדולים של התקרחות אטרופית, לאפשר לרופא לחשוד, ואז לחסל את הזיהום פטרייתי של הקרקפת.

שימו לב צופר "הפקק" בפיהם של זקיקי השיער בעור, ישירות מגיעים למרכז התקרחות אטרופית. היווצרותם אפשרית עם ליכן פלנוס הטופס פוליקולרית (חזזיות ruber follicularis decalvans), זאבת דיסקואידית, elastosis קשרים עם ציסטות comedones (syn. Elastosis Actinic או מחלה פארב-Rakusha), Darier דיסקרטוזיס זקיקים, spinosum dekalviruyuschem keratosis זקיקים.

על הקרקפת יכולה להיוצר דלקתי (גושים, pustules ו צמתים) ורכיבי noninflammatory. לפיכך, על זיהוי של התקרחות אטרופית פרונקלים באח של המעגל על הראש צריך לקבוע את הנוכחות ואת מספר pustules, יחסיהם עם זקיקי השיער, ההיווצרות של כיבים מכרסמים ו מוגלתי krovyanistd קרומי. Folliculitis ופוסטולות במיקום זה יש בבית הזקיק dekaltsiruyuschem והגירסות הקליניות שלה - קרקפת שעיר lupoid פטרת דַבלֶלֶת. היווצרות מוגלה על הקרקפת להופיע אבעבועות ורעפים, אקנה נמקי, מחלת עור מוגלתי מכרסמת של פרונקלים מוגלתי הקרקפת אאוזינופילית. קשרים דלקתיים על הקרקפת, ואחריו היווצרות צלקות נורמליות או אטרופית עם התקרחות עשויים להיות עם טופס מִתמַגֵל-infiltrative של פטרת, גרנולומה Mayokki פַּטַרתִי, ומערער perifolliculitis למודלקי פרונקלים ראש הופמן.

גושים ובלוטות הלא דלקתיים נוצר גידולים שפירים וממאירים של עור הנספחים שלה. בשנתי ה נגעי זקיקי השיער מוחלפים על ידי רקמה שהוקמה זה עתה, ולפעמים הם נהרסים על ידי כיב. רבי זקיקי שיער חלב גדולים הממוקמים באזור הקרקפת, לקבוע מראש, יתר דברים קבועים, שכיחות גבוהה יותר של גידולים שמקורם אותם. זכר מיני מוקדם baldness באזור frontoparietal מוביל אור שמש רבה וגורמים חיצוניים לוואים אחרים על עור שיער לא מוגן שמוביל להתפתחות שינויים ניווניים שלה (dyschromia, telangiectasias, elastosis וניוון) ואת הנטייה לממארת.

הלוקוס telangiectasia ב התקרחות אטרופית עלול להיווצר על ידי זאבת diskoidnoi, לימפומה poykilodermicheskoy העור, קרנת עור אקטינית, x-ray דרמטיטיס necrobiosis lipoidica.

ערך משמעותי באבחון של דרמטוזיס, אשר גרם למצב pseudo peloid, יש בדיקה היסטולוגית של העור המושפע. הבחירה הנכונה של אתר הביופסיה קובעת את הצלחתו של מחקר חשוב זה כדי להבהיר את האבחנה. האתר של העור צריך להיות נבחר באזור הגבול עם אזור pseudo peloid, שם יש ביטויים קליניים פעילים של דרמטוזיס. ביופסיה שבוצעה בתוך אלופתית ארוכת טווח הוקמה או בשלב בלתי פעיל של המחלה. מידע שימושי אינו מכיל ולכן לא יעזור באבחון של דרמטוזיס.

ביטויים קליניים נוספים, היסטופתולוגיה ואבחון דיפרנציאלי של דירמטוזות יתוארו, אשר לעיתים קרובות להוביל למצב של pseudo-phelps.

Dermatoses המוביל למצב של pseudo הלבלב

צורות אטרופיות של פס חום אדום

ישנן שלוש צורות קליניות של ליכן פלנוס הניוון כי תדרים שונים יכולים להוביל לניוון צלקת מוקד של העור, כולל הקרקפת, כלומר למצב של pseudo-peludo. אלה כוללים חזזיות אדום dekalviruyuschy פוליקולרית (חזזיות ruber follicularis decalvans, מילים נרדפות: חזזיות ruber acuminatus, Hebra F.1862; קפוסי, M.1877; חזזיות planopilaris, JJ1895 פרינגל; חזזיות spinulosis et פרונקלים decalvans, Little.G 1930; ליכן פלנוס. Et acuminatus atrophicans, פלדמן E.1922,1936), ליכן פלנוס אטרופית (atrophicans חזזיות ליכן פלנוס, Hallopeau H. 1887) ו פיברוזיס (pemfigoidny) ליכן פלנוס (חזזיות ruber ליכן פלנוס bullosus / pemphigoides, vesiculosus).

הזקיק decalcifying אדום חזזית

עם זקיק decalcifying אדום חזזית (FDC), הקרקפת מושפעת לעתים קרובות יותר מאשר dermatoses אחרים. חלק מהמחברים טוענים כי ב -90% מהמקרים הפאודאופלאד נגרמת על ידי רובד אדום (Prieto Gay, 1955, Kaminsky et al., 1967, וכו '). אחרים (Silver et al., 1953), מסכם את נתוני הספרות (101 מקרים) ו 4 תצפיות משלו, להפחית את התדירות של היווצרות של אלופציה אטרופית על הקרקפת בחצי (42%).

תסמינים

לרוב זה טופס קליני של אדום שטוח חזזית מתפתח בגיל של 30-70 שנים, אם כי מקרים של התחלה מוקדמת ידועים. רוב החולים עם נגעים על הקרקפת הם נשים בגיל העמידה. זקיק מדולדל אדום חזזית יכול להתחיל עם נגעים בעור של הקרקפת או תא המטען והגפיים. על הראש, הנגע הראשוני מתרחש לעתים קרובות יותר באזור הקודש. אלה הם בדרך כלל קטנים, על 1 ס"מ קוטר, מוקדים של היפראמיה קלה מתקלף, מתאר חריג עם נשירת שיער מפוזר. זה נשירת שיער היא בדרך כלל הסיבה ליצירת קשר עם רופא. בהדרגה, בתוך אתרי הנגע, העור נעשה חיוור, חלק, מבריק, מתוח, דפוס הזקיקים הוא מוחלק החוצה, השיער נופל לחלוטין, - ניוון cicatricial מפתחת. עם זאת, בתוך האתרים אטרופיה, שיער נפרד נשמר במקומות, לפעמים - חבילות שיער. בשלב הפעיל של המחלה בשולי המוקדים יש דילול קל של השיער של קווי המתאר לא סדירים וקשקשים פוליקולריים בודדים בודדים שלפעמים להתמזג. שיער בהיקפו של המיקוד של ניוון cicatricial נשמר בעיקר, אבל זה קל לשרש על חלקי השורש שלהם, מצמדים זכוכיתיים 3 מ"מ אורך גלויים. לפעמים על קצה המוקדים ניתן למצוא מספר פקעיות זקיקי חרוטים קטנים צופר פוליקולרית "פקק" המזכיר האחרון של "כתם השחור" - נמוך נשבר שיער trihofitii כרונית.

כאשר משווים את הביטויים המתוארים עם תמונת פסאודו-פלאס "קלאסי", לא קשה לראות את דמיונם הרב. התבוסה של הקרקפת (מצב pseudo-pelvis) יכולה להתקיים במשך זמן רב (בין מספר חודשים ל 2-5-10 שנים או יותר) בבידוד, התקדמות איטית ולפעמים דוהה. בקורס ארוך טווח של דרמטוזיס, הקמת מוקדים ניכרים של ניוון העור על הקרקפת עלולה להתרחש שנים רבות לאחר הופעת הבכורה. זה מסבך באופן משמעותי את האבחנה של צורה נדירה זו של אדמת חזזית אדומה. במקביל, המדינה שהוקמה psevdopelady בבירור תהליך התקדמות אפשרות שמגשים אין דלקת גלויה (hyperemia ו papules זקיקים) מעגל בתוך האח ואלופציה אטרופית. במקרה זה, רק עלייה באזור שלה באזורי הקודקוד, העורקים או הטמפורליים מצביעה על התקדמות של דרמטוזיס.

כמות הפריחות על חלקים אחרים של העור משתנה באופן נרחב. לתועלתו, על משטחי פושטי הגפיים והגוף להופיע קטנים, 1-2 papules זקיקים בקוטר מ"מ צבע ורוד מוצק או חיוור עם קרן קטן את כריכת הקצה. הם ממוקמים בדרך כלל בבידוד, רק באזורים מסוימים מתמזגים לתוך לוחות קטנים. לפעמים follicular (perifollikulyarno) ממוקם papules יש צבע אדום עשיר, עומדים. הצוואר הקרני הצביע במרכז של papules יכול להיות בגדלים שונים, אבל בדרך כלל לא יעלה על 1-1.5 מ"מ קוטר. יש להם צבע חום כהה או שחור, כמו המראה של comedones בסבוראה. בניגוד comedones חרמן עמוד שדרה צפופה, לעמוד מעל העור ומשטחים מלטף ליצור את הרושם פומפיה (א rakternyi חה תכונה עבור "מקפח קוצני» - חזזיות spinulosus). במאמץ מסוים ניתן להסיר את עמוד השדרה ההיפרקרוטוטי (קונוס, פקק) בעזרת פינצטה, תוך חשיפת הפה המורחב והעמוק של זקיק השיער. לאחר פתרון של papules פוליקולריים, במספר מקרים יש שינויים sclerotrophic המתבטאים בדרגות שונות בחלקים שונים של העור. אז, ברור alopecia אטרופי גלוי (מצב psedopelada) הוא תמיד נוצר על הקרקפת של הראש. בחלקים אחרים של הגוף, השיער גם נופל, אבל שינויים צלקת שונים הם בדרך כלל לא נראה קלינית. זה חל בעיקר על נשירת שיער באזור הערווה באזורי השחי. כפי שמוצג על ידי מחקרים היסטולוגית, שינויים אלה מוסברים על ידי מותו של זקיקי השיער ללא סימנים מובהקים של ניוון של מבנים עור אחרים אפיתל שכבתית. לכן, במקום papules זקיקים בבית השחי, שיער ערווה וחלקים אחרים של נשירת השיער נגרמים על ידי שינויי sclerosus נגעים, אבל נשירת שיער נתפסת קלינית כפי nerubtsovoe.

חלק מהחולים עם דרמטוזיס זה (כ -10%) מושפעים גם על ידי צלחות הציפורן (דילול, סטרייטי אורך, שבריריות של שולי הפריפריה, pterygium, לפעמים - ניוון).

לפיכך, הביטויים הקליניים של זקיקי dekalviruyuschego חזזיות אדומות יכולים להתחיל עם הקרקפת במשך זמן ארוך המוגבל זו (המצב psevdopelady), או פריחת מלווה papules זקיקים הקוצני על העור של תא המטען או בגפיים. באותו זמן על העור או ריריות גלוי גלוי ייתכן שיש papules טיפוסי של חזזית שטוחה אדום, אבל זה נדיר.

בספרות, השילוב של התקרחות קרקפת אטרופית, התקרחות באזורים בבית השחי, papules זקיקי ערווה והדוקרני בגו ובגפיים כבר זמן רב ידוע בתור סינדרום-פיקרדי Lassyuera-ליטל. התופעות הקליניות האופייניות לתסמונת זו הן תוצאה של התפתחות של papules follicular של דרמטוזיס יחיד - צורת הזקיקים של חזזית שטוחה אדומה. הסימפטומים האינדיבידואליים של משולש זה או שילובים לא מלאים של אותם נפוצים יותר בפועל הקליני מאשר שילוב של כל שלוש באותו זמן.

כרגע רופאי עור התגבשו דעה פה כמעט של התסמונת של פיקרדי-Lassyuera-ליטל, כביטוי של ליכן פלנוס טיפוסי (פוליקולרית צורתו), אשר מאובחן בחולים בשלבים המאוחרים של התפתחות מחלת עור זו.

Papules זקיקי Histopathology עם פקק חרמן על העור החלק בשלבים המוקדמים של האפידרמיס אינו משתנה, זקיק השערה הרחיב ומלא תקע חרמן, הביע טריז gipergranYalez ניוון vacuolar משפך זקיקים של תאי האפיתל על הממשק של הדרמיס זקיקים; חדירה לימפוציטית-histiocytic הוא בעיקר perivascular ו perifollicular. מתחת לאפידרמיס מקומות ribbonlike חדירה של תאי-histiocytic הלימפה שמטשטשים את הגבול בין האפידרמיס הדרמיס; לחדור לתאים לחדור המעטפת החיצונית בחלק שורש השיער של זה. בשלב מאוחר של פיתוח: בדרגות השונות של אטרופיה של העור. בצמחים אפיתל מוחלק בדרמיס מופחת מספר הלימפוציטים היסטיוציטים הממוקם perivascularly perifollikulyamno, וכאשר הביע גילויים פיברוטית; הם fibroplasia הסדקים periinfundibulyaschnaya בין זקיק istonchonnym ונזק הדרמיס, גדילים פיברוטית החלפת זקיקי השיער קורסת, שבה נפוצה באזורים interfollicular הדרמיס מחובר.

אבחון של pseseo גלולה

כאשר הוא נמצא על הקרקפת של המוקדים של alopecia אטרופית, הוא קודם כל צורך להוציא dermatoses, אשר לרוב להוביל למצב של pseudo גלולה. בדיקה אובייקטיבית של המטופל מתחילה בבדיקה של האזור הגובל על פסאודו גלולה. ואז בעקביות לבחון את כל השטח של העור, השיער, הציפורניים, ריריות גלויים גלויים. כאשר מתגלה פריחה, מתבהרים המורפולוגיה של האלמנט החיזיוני העיקרי ומאפייניו (צבע, גודל, צורה, מצב פני השטח, חיבור עם זקיק השיער ונוכחות של קרטוזיס במרכז וכו '). זה צריך לקחת בחשבון את לוקליזציה השלטת של פריחות ויצירת אלמנטים של פריחה באתרי הפציעה (תגובה איזומורפית חיובית). במידת הצורך, בדיקה היסטולוגית של העור המושפע מבוצעת. אבחון של דרמטוזיס, המתבטא על ידי התפרצויות על העור החלק והקרקפת, מאפשר לרופא לכוון באופן סביר ובמקור של אלופציה אטרופית על הקרקפת.

כאשר מבודד התקרחות אטרופית על הקרקפת יכולה אבחון מוגבל בשל מחסור stortosti קליני פעילה של dermatoses במיקום זה הוא דומה במהות ואת התוצאה הסופית של האבולוציה שלהם - מדינת psevdopelady. יש צורך ללמוד את anamnesis, מחקר היסטולוגית של המוקד הפעיל תצפית לטווח ארוך של המטופל בדינמיקה.

אבחון דיפרנציאלי

הזקיקים גניטלי פריחה (perifollicular) Papules על העור של הגוף והגפיים ב FDKL לבדל עם גילויים דומים של dermatoses מסוימים שנרכשו מולדים: חזזיות שיער קשקשים אדומים, keratosis pilaris (או שיער על שלילת), lichenoid (miliary) syphilides, melkouzelkovogo סרקואידוזיס, שחפת העור lichenoid, trihofitida lichenoid, פסוריאזיס הזקיקים, הזקיקים keratosis spinous dekalviruyuschego סימנס (Siemens תסמונת) ואחרים יירשו של dermatoses מלווה keratosis follicular.

רעפים אדומים dekalviruyuschy זקיקים (FDKL) שונים שיער קשקשים אדום שלילת Deverzhi (KOVL), ראשית, חוסר הפלאק psoriaziformnyh משטח קשקש-erythematous אשר טופס כאשר KOVL מקובצים מקרוב papules זקיקי צבע צהוב-אדום חרוטים; ושנית, בהיעדר אצבעות על dorsum של הידיים של papules הזקיקים עם קונוסים גדולים צופר כהה במרכז; שלישית, חולים FDKL לא keratosis שבכפות הידיים והרגליים, כמו גם erythematous-קשקש, ממזגת את התבוסה של הפנים נטייה erythroderma. כאשר בנוסף FDKL כדי papules הזקיקים ניתן לאתר papules ליכן פלנוס טיפוסי בו זמנית על העור רירית גלוי, כמו גם אובדן psevdopelada ושיער באזורי בבית השחי ואת הערווה.

מ keratosis pilaris (חזזיות שיער) papules הזקיקים קוצני שונים FDKL שיש Perifollicular להסתנן מקובצים ועלול להיות מלווה גירוד. עבור FDKL לא הפסד מועדף טיפוסי של ישבן עור ומשטחי פושטי כתף, כמו גם שילוב עם acrocyanosis, יוֹבֶשׁ ו אטופיה. מלבד papules זקיקים ב FDKL עלול להיוצר גם עבור papules ליכן פלנוס טיפוסי על העור (שטוח, מצולעים, צבע ורדרד-סגול מבריק עם umbilicated במרכז רשת לבנבן-אפרפרה מאפיין שוחררה על פני השטח) וריריות גלויות. חלק מהחולים גם לפתח psevdopelady המדינה FDKL, אובדן שיער בבית השחי ושיער הערווה. FDKL בדרך כלל מתפתחת בבגרות, ולא ילד, יש אבולוציה מאפיין וחוזר, ואין מונוטוני, לטווח ארוך ללא דינמיקה משמעותית.

מ syphiloderm miliary או מקפח עגבת לידי ביטוי גושי זקיקים רוויים גופניים שונה CHDKL אדום-חום או papules זקיקים הקוצני אדום החיוור נפטר בדרך כלל באופן סימטרי (לא קבוצה הניתנים-לתפישה) והוא לפעמים מלווים גירוד. כאשר פריחות קופצניות מחובר FDKL ו משניות אחרות (papules עדשה באתרים מאפיינים בעור, ברירית הפה ואיברי המין, polyadenylation, leucoderma, התקרחות nerubtsovoe על הקרקפת) היא בתגובה סרולוגיות שלילית תמיד עגבת

בניגוד שחפת עור נדירה היום lichenoid, חזזיות ונגועות, FDKL מתרחשת בדרך כלל אצל מבוגרים (ולא בילדות או בגיל התבגרות), אינו מלווה בגילויי שחפת עורית האיבר, קיים לטווח ארוך (יותר מ 2-3 שבועות), זה יכול להיות מלווה גירוד. כאשר papules זקיקים הקוצני FDKL בדרך כלל לא מקובץ על משטחי הצד של הגוף ואינו מתמזג צבע מטבע דמוי הפלאק צהבהב-חום, מעט קשקשים ומעט הסתנן כמו סבוריאה דרמטיטיס. לדברי FDKL גם קיומו האפשרי של papules ליכן פלנוס טיפוסי על העור psevdopelady רירית גלוי, אובדן שיער בבית השחי והרס הערווה של לוחית הציפורן. תוצאות הבדיקה ההיסטולוגית של העור הנגוע, אשר נבדלות באופן משמעותי, הן בעלות חשיבות מכרעת. עם חזירי אדום מחורצים ליצנים, perifollicular ו perivascular מסתננים אין מבנה tuberculoid.

מטופס melkouzelkovoy של סרקואידוזיס העור FDKL שונה papules הזקיקים גמלוני עם שדרות pogovymi במרכז (בצורה זו של papules סרקואידוזיס hemispherical, חלקה עם שקע מרכזי קטן), העדר התופעה "מאובק" כאשר diascopy (אותו הוא מודבק בתוך דקה סרקואידוזיס zholtovato חום כתמים קיסם דומת סימפטום של "ג'לי תפוח" ב שחפת עור lyupoznom), חוסר לוקליזציה נדירה קיבוץ מבוטא על הפנים וגרד שעשויה ללוות את הפריחה. קח בחשבון חייב להיות זמין גם מספר מקרים של papules ליכן פלנוס הטיפוסי על העור ובריריות פה (נגע סרקואידוזיס של הפה - הוא נדיר psevdopelady קיום אפשרי, אובדן השיער בבית השחי ושיער ערווה, שינויים מסמרים והעדר נגעים המערכתיים של מאפיין (בלוטות לימפה mediastinal, ריאות, כבד, איבר הראייה, עצם, וכו ') סרקואידוזיס. היסטולוגיה dermatoses אלה שונים :. Sarcoid בדרמיס מזהה תאים epithelioid טיפוסי את הגרגיר המדויק.

גילויים FDKL על העור של הגוף והגפיים הם מורפולוגית דומה lichenoid trihofitidom. קל להבחין בם, כמו זה האחרון מתרחש כאשר טיפול רציונל הפעיל של חולים עם infiltrative-מִתמַגֵל, לפחות - של צורת פני השטח של Trichophyton. Enanthesises FDKL לא להתרחש בזק חולף, מלווה לא על ידי אירועים נפוצים (חום, צמרמורות, חולשה כללית, לויקוציטוזיס) ו אינו נעלם לאחר 1-2 שבועות, אופייני עבור הפריחות אלרגיות משני ifektsionno כאשר trihofitii - trihofitidov.

מן הצורה הפוליקולרית הנדירה של פסוריאזיס, FDCA מאופיין על ידי כמה מאפיינים אחרים של paplicular. אז, עם FDKL עמוק במרכז של papule שוכב עמוד שדרה comedopharyngeal, אשר לא ניתן להסיר בעת גירוד, יש גם חדירה perifollicular. כאשר פסוריאטית poskablivanii papules זקיקים עם המשטח שלה יוצא פתית לבנה כסוף בקלות עם spinule משטח קטן מן הצד האחורי, וחדירת perifollicular אינה נקבעת. במספר מקרים, נוכחות סימולטנית באזורים פסוריאזיס טיפוסיים של papules ו laicular flatic to picules מאפשר לשחזר את הסימפטומים של השלישייה psoriatic. כמו כן יש לקחת בחשבון את הקיים, ובמקרים מסוימים papules ליכן פלנוס טיפוסי על העור והריריות של הפה, על קיומו האפשרי של psevdopelady, אובדן שיער בבתי השחי מסמר זיהומים טיפוסי הערווה. יש לזכור כי פסוריאזיס זקיק נדיר מאוד מתפתח בעיקר בילדים לאחר אנגינה או זיהום סטרפטוקוקלי אחר והוא מקומי בעיקר על תא המטען. השינויים ההיסטופאתולוגיים היוצרים papules פוליקולריים עם dermatoses אלה גם שונים.

Papules זקיקים עם FDKL, בניגוד אלמנטים דומים דיסקרטוזיס פוליקולרית (PD) דריה, יש צורה מחודדת, ורוד בהיר או אדום, לא לשחוק ו לִחיוֹת חַיִים רֵיקִים, אינם מקובצים או להתמזג לתוך הפלאק על אזורים סבוריאה ו בקפלים גדולים של העור, להשפיע על משטחים extensor של הגפיים, תא המטען ואת הקרקפת. כאשר FDKL על הקרקפת לעיתים קרובות לפתח התקרחות אטרופית, השיער נושר בבתי השחי ושיער ערווה, אשר לא היה המקרה עם PD. ראוי גם לזכור כי PD מתחילה בדרך כלל לפני גיל ההתבגרות (בדרך כלל לאחר FDKL-) יש ממושכת כמובן התקפי, זה יכול להיות מלווה בהפרעות נפשיות, hypogonadism, רגישות מוגברת לאור UV ו נטייה להצטרף נגעי piokokkovoi וזיהומים ויראליים. שינויים פתומורפולוגיים בדרמטוזים אלה שונים זה מזה באופן משמעותי. עבור FD מאוד מאפיין של dyskeratosis. Hyperkeratosis זקיקים acantholysis nadbazalny, שמוביל את המראה של פערים suprabasal nonuniform בו ריבוי פִּטמִית עורי.

הגילויים FDKL ו mutsinoza פוליקולרית (FM) יש שונה, על אף שמיקום המדויק דמיון החלקי (קרקפת, גפיים). לפיכך, papules זקיקים עם FM הם לא כה משמעותי keratosis pilaris כמו גושים בבית FDKL, ומצטרף ולמזג לתוך הפלאק erythematous-קשקש אובלי קטן עם זקיקים הדגישו דפוס חדיר חלש. שיער בתוך אלה plaques ליפול, אבל ניוון העור אינו מתרחש, זה לא אופייני FDCA. כמו כן יש לקחת בחשבון כי מהלך FM הוא ארוך, פרוגרסיבי. במקביל אינו מפתחי התקרחות אטרופית של הקרקפת, נשירת שיער באזורים בבית השחי, ושיער ערווה, מסמרים וריריות. התמונה של dermatoses אלה הוא שונה היסטולוגית. עבור FM מאופיינת בתאי האפיתל רשתי ניוון של זקיק השיער ובלוטות החלב לייצר חללים פיברוזיס מלאים mucin, metahromatichn מוכתם toluidine כחול, ואת החדירה הדלקתית perifollicular.

גילויי FDKL יש להבחין בין keratosis הזקיקים dekalviruyuschego קוצני (FSHDK) סימנס. בשני מחלות ומאופיינות papules dekalviruyuschimi המחודד זקיקים עם התקרחות אטרופית מוקד קוצי חרמן המרכזי של הקרקפת ושינויים אטרופית דומים של לוחית הציפורן. עם זאת FDKL היא מחל רכש ובדרך כלל מתפתחת בבגרות, לעתים קרובות אצל נשים, ועל FSHDK - מחלה תורשתית, אשר מופיעה זמן קצר לאחר לידת נציגים גבריים בלבד. כאשר בנוסף FDKL הקוצני papules זקיקים, perifollicular הקטן לחדור על משטחי פושטי האמות, הטורסו והריריות ניתנות אף ליכן פלנוס papules הטיפוסי. בנוסף חלק מהחולים FDKL יש אובדן שיער בבית השחי ושיער הערווה. כאשר miliary FSHDK Papules עם קוצים דוקרניים פגע מאז הילדות בעיקר על הקרקפת, הפנים, הרבה פחות משטחים פושטי. על הקרקע, להביס את הקרקפת והגבות לפתח התקרחות בלתי סדיר אטרופית על הפנים - atrophoderma. בנוסף FSHDK, בניגוד FDKL, המתאפיינת באובדן מוקדם של איבר הראייה (ectropion, דלקת הלחמית, דלקת קרנית, keratosis מוקד אפשרי של כפות הידיים והרגליים, יש לעתים פער |. ההתפתחות הגופנית והנפשית של שינויים histopathological בעור הפגוע גם להשתנות dermatoses אלה כאשר FSHDK. סימנס לא הזקיקים מאפיין dekalviruyuschego perifollicular מקפח אדום ולחדור-histiocytic לימפוציטית perivascular בדרמיס, כמו גם ניוון vacuolar של תאים על epite הגבול זקיקי שיער ודרמיס.

בילדות, הגילויים של מחלה תורשתית נדירה - aplasia בצורת ציר, או mononiotrix, ומיקוזיס שטחי של הקרקפת דומים מאוד. סימנים קליניים של aplasia בצורת ציר בצורת בדרך כלל מופיעים בילדות המוקדמת בצורה של שיער שבור (עד 1-2 ס"מ) ו papules זקן חרמן. בגלל שיבוש של פירי מבנה שיער עיוות קשרים הם הפסקה נמוכה מעל (תסמין של נקודות שחורות), הראשון באזור העורפי ולאחר מכן אל הקרקפת כולה. בנוסף, השיער גדל גרוע, נופל, נטול ברק, מעוות, עם פיצולים בסוף. זה מוביל מפוזר, לעתים קרובות פחות - נשירת שיער מוקד. במקביל משתנה עור הקרקפת: להופיע קטן, מסודר בצפיפות, קַשׁרִיר זקיקי חרמן עור בצבע (מאוד משטח עור ברווז napominet) ו פילינג melkoplastinchatoe המפוזר. לעיתים קרובות מלווה keratosis follicular של חומרה שונים על פני extensor של האיברים העליונים ואת המשטח האחורי של הצוואר. עם כמובן ממושך, ניוון העור של הקרקפת עם נשירת שיער אפשרי. במקרים נדירים אלה, pseudofolus מזוהה ומובחנת עם dermatoses אחרים שיכולים לגרום לזה. מהחקירה על ההורים של ילדים כאלה מתברר כי התבוסה של הקרקפת החלה בילדות המוקדמת ויש לה אופי תורשתי. תמונה קלינית (hypotrichosis, keratosis pilaris), ההיסטוריה בדיקה מיקרוסקופית של השיער (זה מגרשים לסירוגין בצבע כהה עיבוי עם שברי istonchonnymi אור, הדומה שרשרת, אין אלמנטים של הפטרייה בתוך השיער) משמש לאבחון. מבחינה היסטולוגית, העור מראה קרטוזיס פוליקולרית וחדירה דלקתית באזור זקיקי השיער.

אבחון ראשוני של FCDF צריך להיות מאושר על ידי תוצאות בדיקה היסטולוגית המתאימה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.