^

ניקוי פנים ואקום (פילינג)

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שימוש בשאיפה ואקום כדי להסיר עודף הפרשת העור, comedones, הגדילה את זרימת הדם.

ניקוי אבק מבוצע על ידי מנגנון לטיפול ואקום. מדחס אוויר מייצר לחץ שלילי. קבוצה של חרירי עם אזורים שונים בקטרים שונים מסופק עם המכשיר. הדק ביותר מהם - צינורית בקוטר של 0.2 מ"מ - מיועדים להליך הניקוי. השאר הם עבור עיסוי ואקום.

אינדיקציות להולכה

  • עור שמנוני, נקבובי, עם פיות רחבים של תעלות חלב;
  • עור משולב עם comedones.

Directivity של השיטה

ניקוי העור של קשקשים חרמנית;

  • גילוי של "נקבוביות";
  • - הסרת קומדונים.

trusted-source[1]

השיטה של ניקוי פנים ואקום

בעת ביצוע הליך ניקוי ואקום, את כל השטח של העור על הפנים מטופל עם שימוש של שאיפה ואקום מינימלי כדי להסיר עודף חלב. הזזת הצינורית מבוצעת רק על קווי עיסוי כדי למנוע מתיחה של דש העור. באזורים של גודש של comedones, הצינורית ממוקמת באתרים של היטל שלהם עלייה בכמות השאיפה מיוצר כדי לחלץ את התוכן עומדים.

ניקוי אבק מלווה זרימת הדם ושיפור של microcirculation, בשל אשר העור הוא רווי יותר פעיל עם חומרים מזינים וחמצן. לפני ניקוי אבק הטיפול מומלץ אידוי, Desincrustation, brossazh (כמו שילוב טכניקות אלה אחד עם השני לסירוגין) או להשתמש בשיטות אחרות, ולאחר מכן להרחיב ליפוליזה sposobstvuyushie. למרבה הצער, לא תמיד מן ההליך הראשון להסיר את כל comedones, מאז עלייה בתופעה של הצינורית עלולה לגרום לפגיעה בעור, ההיווצרות של petechiae ודימום.

בהתאם למצב של העור, הליך זה יכול לשמש לבד או בשילוב עם ניקוי מכני, כמו גם טיפול עור הפנים מורכבים. זה פחות יעיל מאשר ניקוי מכני.

שיטות חלופיות

  • brossage;
  • קולי מתקלף;
  • שטחית microdermabrasion.

trusted-source[2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.