^
A
A
A

אני גדלתי התקרחות

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Alopecia Areata (שם נרדף: krugovidnaya, או מוקד, alopecia, pelada) מאופיין על ידי התרחשות של מרכזי מעוגלות של התקרחות.

חולים עם אלופציה אראטה (HA) מהווים כ -2% מהחולים בדרמטולוגיה. גברים ונשים הם רגישים באותה מידה alopecia alopecia עם שיא בשכיחות בין הגילאים 20 ו - 50.

trusted-source[1], [2], [3]

גורם ו פתוגנזה

הסיבות alopecia areata לא הוקמה. Alopecia Areata היא תסמונת קלינית הטרוגנית, במחזה שבו מתח נפשי, זיהומים חריפים וכרוניים, טראומה פיזית, גורמים גנטיים ממלאים תפקיד. ההטרוגניות הגנטית של מחלה זו מסבירה את הפולימורפיזם הקליני שלה, שהוא ידוע לרופאים.

Alopecia Areata נחשבת כמחלה אוטואימונית ספציפית לאיברים, כפי שמעידה נטייה גנטית, תדירות מוגברת של זיהוי נוגדנים ספציפיים לאורגן והפרה של תקנה של תאי ה- T של התגובה החיסונית.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

סימפטומים של alopecia areata

הסימפטומים של המחלה מתחיל עם הופעה פתאומית של מוקד עגול של התקרחות ללא תחושות סובייקטיביות, רק כמה חולים לציין paresthesias. גבולות המיקוד ברורים; העור בתוך זה לא השתנה או קצת hyperemic, לפעמים עם עקביות testovaty וקל יותר בריא, אוספת בקפלים; את הפה של זקיקי השיער נשמר. בשלב מתקדם, שיער בעל מראה בריא בשולי הפרוץ הוא אפילציה בקלות (אזור של שיער רופף); סימן פאתונומוני - הופעת שיער בצורת סימני קריאה. זהו שיער בצורת מועדון על 3 מ"מ אורך, הקצה הדיסטלי שבו הוא מפוצל ומעובה.

מהלך נוסף של המחלה הוא בלתי צפוי. לפעמים צמיחת השיער בפרוץ משוחזר במלואו. מוקדים חדשים עשויים להופיע, חלקם עשויים להתמזג עקב אובדן שיער המפריד ביניהם. אולי שיער דליל מפוזר ללא היווצרות מוקדי קרח. הקיום הארוך של מוקדים יכול להוביל לשינויים דיסטרופיים ומוות של זקיקים.

המוקדים הראשונים מתרחשים לעתים קרובות על הקרקפת. אובדן שיער אפשרי באזור של גידול זקן, איבוד שיער על הגוף, באזורי השחי והערביים. במקרים רבים, גבות וריסים נופלים. 10-66% מהחולים יש מגוון של ניוון ציפורניים.

trusted-source[15]

סיווג של alopecia Areata

סיווג יחיד של המחלה אינו קיים. בהתאם לאזור הנגע, יש אלופציה מוקד (אחד או כמה גדול, עד כמה סנטימטרים קוטר, מוקדי alopecia), אשר, עם מהלך שלילי של המחלה, ניתן overdone לתוך סך, טוטלי אוניברסלי צורות. שכיחות תת-מערכתית מאובחנת תוך שמירה על שטחים קטנים של צמיחת שיער על הקרקפת; סך הכל מאופיין בהעדר מוחלט של השיער על הקרקפת. יוניברסל (ממאיר) התקרחות מאופיין בהעדר שיער בכל מקומות צמיחת השיער.

בנוסף לצורות המחלה, השונות באזור הנגע, מובחנים שלושה סוגים נוספים של alopecia areata: ophiasis (צורה מתפתלת) - איבוד שיער באזור העורקים עם הנגע המתפשט לאוזניים ולמקדשים; (pseudo-syphiliic) - התרחשות של מוקדים קטנים (כמה מילימטרים) רציף; גזזת - מוקדי שיער מעוגלים.

אבחון דיפרנציאלי מתבצע עם אלופציה cicatricial (pseudopelade), מיקוסזה של הקרקפת, קרחת מוקד קטן עגבת משנית, trichotillomania, alphecia מפוזר artifactual, ו alopecia בדיסטרופים מולדים של פיר השיער.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20]

למי לפנות?

טיפול באלופציה

עד כה, לא נמצא מוצר מרפא בטוח כי היה להקל על המטופל מאלופה alopecia לכולם והיה הצלחה מוצלחת בטיפול אלופציה סה כ אוניברסלית.

נרפה לטיפול ופרוגנוזה גרועה אפשריים בנסיבות הבאות: היסטוריה משפחתית של המחלה, תנאי דרמטיטיס soputstvukschee, שילוב של מחלות אוטואימוניות, התפרצות של המחלה לפני גיל התבגרות, הישנויות תכופות, ofiaz, הכוללים צורות אוניברסליות של אלופציה אראטה, שילוב עם נגעים דיסטרופי חמורים של לוחית הציפורן, אובדן של השיער החדש גדל.

הטיפול צריך להיות מקיף ואישי. למטרת הטיפול צריכה להיות בדיקה יסודית של המטופל על מנת לזהות ולתקן מחלות כרוכות והפרעות רקע.

ראה גם: בשם הסעד היעיל ביותר עבור נשירת שיער

אמצעי טיפול חיצוני

  1. הורמונים Glucocorticosteroid (יישומים והקדמה לנגע).
  2. אלרגנים צור קשר - dinitrochlorobenzene, וכו '
  3. מגרים: hydroxyanthrone (dithranol, אנתרלין), על הדלפק של פלפל אדום, badyag, מיץ של בצל, שום, חזרת, וכו '
  4. אמצעים לעידוד צמיחת השיער.
  5. הכנות של השליה עם השפעות photensitizing: Melagenin -1, pylooactive meaagenin (antialopetsium).
  6. תרופות לרפואה אלטרנטיבית, כולל קבוצה של irritants כבר רשום. Phytopreparations הופכים פופולריים יותר ויותר בשל בטיחות וזמינות.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

טיפול כללי באלופציה אראטה

החל את האמצעים של טיפול בסיסי, שמטרתו תיקון של מחלות הקשורות והפרעות רקע זוהה בחולים, ואת האמצעים של טיפול פתוגנטי, יש השפעה חיסונית. תוספת הכרחית לטיפול המורכב היא פיזיותרפיה.

trusted-source[29], [30], [31]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.