^
A
A
A

Microdermabrasion מבוקר

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Microdermabrasion מבוקר - resurfacing העור תחת הפעולה של גבישים אינרטי של אבקת קורונדום (גבישי אלומינה), שבאמצעותו שכבות של רקמות הם exfoliated בעומקים שונים.

מנגנון פעולה של microdermabrasion

ההשפעה מושגת על ידי פעולה ישירה של גבישים מחודדים על הבד ומאופיין דיוק גבוה אפקט טראומטי מאוד קטן, וחוץ מזה, את כמות האבקה נשלטת דווקא. כאשר נשלטו Microdermabrasion כמעט שום צד או תופעות בלתי רצויות, ומטופלים יכולים להמשיך את החיים החברתיים שלהם תוך כמה דקות לאחר ההליך. מיד לאחר ההליך, תסמינים כגון כאב, אריתמה, ללכת מהר, ולעתים קרובות פשוט נעדרים. השיטות האלטרנטיביות האחרות microdermabrasion נשלטת ההבדל הגדול ביותר (מכני שיוף כימי) מורכבות בעובדה כי בעת שימוש זה באמת סיכוי מינימאלי של טראומה בשל התערבות דיוק הגבוהה. טכניקה זו יכולה להיות מיושמת באמצעות כלים מסוימים, באמצעות שבו הוא גבישי קורונדום vzbryzgivanie אפשריים (חומר אינרטי) על אזור המטופל בשל אפקט הוואקום (עוצמת vzbryzgivaniya ניתן לנטר ולמדוד). לתקשר עם קריסטלים העור לייצר הסרה מכאנית של שברי רקמות, שברי רקמה אז הסירו יחד עם קריסטלים נאספים במכל מיוחד. הסרת הגילוי האפידרמיס הדרמיס שטחית גורמת לתגובה דלקתית (יש כל השלבים האופייניים לדלקת: hyperemia פעיל, את המראה של מקרופאגים, הפעלה של פיברובלסטים, וכו '...), אשר מקדים האורגים התאוששות. Hyperemia פעיל מאפשר אזור חשוף יותר עורקי דם עשיר בחמצן, וליישם יצוא מלא בקידום מניעת קיפאון.

השוואה של dermabrasion ו microdermabrasion המסורתית

פרמטרים

Microdermabrasion מבוקר

דרמבריון מסורתי

הרדמה

לא מקומי

כללי או מקומי

זמן הטיפול

קצר

ממושך

מצב

אמבולטורי

נייחים

מרווח

5-10 ימים

6-12 חודשים

מהלך הטיפול

6-12 חודשים

12-24 חודשים

התוויות נגד

לא

מזוהה עם הרדמה, כוויות או פיגמנטציה

טיפול

פתח

סגור

בעת ביצוע microdermabrasion מבוקר, חשוב רק חלק האפידרמיס מוסר, מבלי להשפיע על הדרמיס. החלק הנותר "עובד" כבסיס המנחה את היווצרותם של סיבים חדשים, כך שהם נוצרים בצורה נכונה בסדר הנכון ברקמה בריאה. המאפיין העיקרי של השיטה הוא היכולת לפקח כל הזמן את האפקטיביות של פעולת שוחקים במהלך הקורס.

אינדיקציות ל - microdermabrasion

יישום

Microdermabrasion מבוקר

דרמבריון מסורתי

פילינג פנים

כן

לא

להחליק קמטים

כן

לא

מתיחה

כן

לא

צלקות לאחר אקנה

כן

 -

צלקות לאחר אבעבועות רוח

כן

כן

צלקות היפרטרופיות

כן

כן

לפני הניתוח

כן

לא

קופרוז

כן

לא

שיטות של ניהול ורישום microdermabrasion

הנוהל משתמש בשאיפה ממוצעת בלחץ נמוך (300-400 מ"מ כספית) ללא שימוש בדחיסה. קצה עוברת ישירות על פני השטח של העור, שאיפה של גבישים corundum נעשה באמצעות זה. משך ההליך הוא 10-15 דקות. תדירות ומספר נהלים נקבעים על ידי אינדיקציה לשימוש microdermabrasion. לאחר סיום ההליך, החולה צריך לחזור מיד לפעילות היומיומית שלהם.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.