^
A
A
A

הזקפה folliculitis Kenko, כמו הגורם alopecia

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פרונקלים Dekalviruyuschy (cinonim: פרונקלים הקרקפת מנוונת sycosiform (פרונקלים sycosiformis atrophicans capitis, הופמן E. 1931) תוארה לראשונה על ידי קנקו (Quinquaud Ch.E. 1889) זוהי מחלת עור נדירה מאוד כרוני זורם הקרקפת פילאר פרונקלים חיידקי, שמסתיים אטרופית. התקרחות (המדינה psevdopelady ;. Decalvo (LAT) - לעשות קירח) עשוי להשפיע על אזורים אחרים של העור, מכוסה בעיקר עם שיער זיפים וארוך תארו באותה התקופה, תהליך דומה על הפנים, את הצמיחה הזקנה. ים, יש שמות אחרים: lupoid דַבלֶלֶת (lupoides דַבלֶלֶת, Vrocq L., 1888); הצטלקות אריתמה sycosiform (ulerythema sycosiforme, אונא פ, 1889; ovkr (GK) = ULE (LAT) = צלקת ..); פרונקלים מנוונת sycosiform (פרונקלים sycosiforme atrophicans barbae, הופמן א, 1931).

לכן, באותו המדענים dermatoses שמות שונים שונים נתונים, אשר בודדו ראשי, מנקודת המבט שלהם, התכונות האופייניות עבורו: דמיון שיש פרונקלים כרוני הקורס תוצאה של זאבת דיסקואידית (אטרופיה); אריתמה עם ביטויים דמויי שינויי הצטלקות; פוליקוליטיס כרונית, בדומה למחלת הסיקוזיס, אך מובילה לניוון. כבר בתיאורים הראשונים dekalviruyuschego פרונקלים ו דַבלֶלֶת lupoid לזהות מאפיינים משותפים לשני dermatoses בקביעת הקליניים שלהם: פרונקלים כרוניים, מובילים pustulizatsii בלי כיב וניוון ונשירת שיער עיקשת, התנגדות גבוהה לטיפול. ההבדלים בחלוקת פרונקלים כרוני (פרונקלים מקובצי מוקדים קטנים, - לעומת הפרט יצר מוקדים גדולים) והמיקום המועדף שלהם (על הקרקפת או עור פנים). מאוחר יותר התברר כי בנוסף לעור הפנים, lycoid sycosis (LS) יכול להשפיע על עור הקרקפת, כמו גם על העור של אזורי הערווה והשחי. רק שנים רבות מאוחר יותר, התברר כי דַבלֶלֶת ברוק lupoid המתוארת לא ניתן להשאיר nosological עצמאית לשכפל אותה המחלה - פרונקלים dekalviruyuschy הוא סוג של נדיר וריאנט הקליני שלה.

גורם decalvating folliculitis

הסוכן הסיבתי נחשב Staphylococcus aureus, בנוסף, הקולוניזציה של זקיקי השיער אפשרי גם על ידי microflora שלילי גרם. עם זאת, טיפול עם אנטיביוטיקה עם מגוון רחב של פעילות נותן רק אפקט טיפולי זמני, מוגבל בבירור על ידי משך הקורס. זה מאשש את התפקיד הדומיננטי של macroorganism, שינוי תגובתיות שלה ירידה בחיסון המערכת החיסונית.

פתוגנזה

דלקת זה יכול להיות מצב seborrheic, ירידה בהתנגדות עקב סוכרת, דלקת כרונית, dysproteinemia, גורמים אחרים המביאים לדיכוי של המערכת החיסונית. מקרים של תרופה ספונטנית של folliculitis decalving (DF) לאחר הסרת שיניים מסובך מסובך על ידי periodontitis מתוארים. חיידקים חיידקים של זקיקי השיער הוא, ככל הנראה, רק קישור פתוגנטי. הסיבה לכך שפוליקוליטיס כרונית מסתיימת עם אטרופיה של העור ואלופציה מתמשכת עדיין לא ברורה. בחולים עם דלקת של דקלופירוס, או lupoid sycosis, שיטות מחקר מודרניות תמיד מצליחות לזהות הפרעות ספציפיות ומשמעותיות בתפקוד המערכת החיסונית, האיברים הפנימיים ומערכות הגוף האחרות.

תסמינים של קקלו decalvating folliculitis

דקוליטינג פוליקוליטיס מתרחשת בדרך כלל מבודדת על הקרקפת, בעיקר באזורים הזמניים והפאריטאליים, באזור הקדמי, נגעים ממוקמים על גבול צמיחת השיער ודומים לאופיאזיס. במקרים מסוימים, אזורי השחי והערביים מושפעים גם הם. הפרעות של גושים פוליקולריים דלקתיים נפוצים פחות - pustules בדרך כלל לא לגרום לתחושות סובייקטיביות ולכן נראים לעתים קרובות. העוצמה של פריחה אלמנטים נע בין pinhead עד העדשה. במרכז, תאים papular ו pustular חלחלו עם שיער ללא שינוי או שבור, ועל היקף שלהם corolla קטן של hyperemia נראה. ההתפתחות האיטית ביותר של folliculitis היא אופיינית; הם קיימים זמן רב ללא דינמיקה מורגשת ולעתים קרובות אינם מסתיימים עם היווצרות של pustules. הפרעות פוליקולריות נפרדות מופיעות רק לאחר אבולוציה ארוכה של papules פוליקולרי ("pustule משנית" על פי Mashkilleyson, LN, 1931). במרכז מוקדים קטנים מקובצים בהדרגה נוצרת ניוון עדין cicatricial עם אלופציה מתמשכת. במפגש של כמה מוקדים סמוכים, מוקדים גדולים יותר של צורה אלופטית קוצנית, שערות בודדות נשארות בתוכם. באזור הגבול, גושים חדשים follicular ו pustules, קשקשים, קרום ממשיכים להופיע, גורם לצמיחה הפריפריה איטי. אז dolalvating folliculitis מוביל להיווצרות מוקדים של אלופציה אטרופית של גודל וצורה שונים (מצב pseudopelade). מהלך דרמטוזיס הוא כרוני, שנמשך שנים רבות ואף עשורים. לעיתים, מספר הזקיקים החדשים המופיעים בהיקפים של מוקדי האלפפיה האטרופית מצטמצם למינימום. Dekulviruyuschy folliculitis של הקרקפת ניתן לשלב עם מוקדים של lupoid sycosis (LS) על העור של הפנים או לוקליזציה אחרים.

Lupoid sycosis משפיע בעיקר אנשים בגיל העמידה וזקנים. אחד-לוקליזציה קונבנציונלית של שני המוקדים הן משטחי צד PM של הלחיים מכוסים בשיער, ויסקי, לפחות - הסנטר ושפה עליונה (IS מילמן, 1929). הנגע הוא לעתים קרובות חד צדדית והוא ממוקם באזור של צמיחת שיער באזור הזמני או על הלחי מעל הענפים האופקיים והעולים של הלסת התחתונה. המיקוד של LS יכול להופיע מבודדים בצורה של נגע יחיד גדול על הקרקפת. בתחילה, ברקע של hyperemia באותו האתר יש מקובצי גושים דלקתיים זקיקים ופוסטולות, כמו גם פתיתי חום צהובות אפרפרות חיוורות נפטרות זקיקים קטנים אשר ניתן להסירו בקלות כאשר poskablivanii. אלמנטים אלו מסתבר כי מדוברים בקוטר לוחית דלקתית עגול או אובלי מוגבל בבירור של 2-3 סנטימטר ויותר, צבע אדום-יין (כמו Erysipeloid) כאבים שטוחים לחדור לתוך האדמה. בהדרגה, בחלק המרכזי של העור מחוויר, רזה, חלק, נטול שיער בעדינות שוקע: פיתוח דַבלֶלֶת lupoid אח מאפיין נוצר - ניוון מרכזי. בתוך זה, פריחות חדשות לא מופיעות עוד שיער יחיד או חבילות של שיער גדל מ 1 זקיקים או כמה עדיין יכול להישמר. אזור הפריפריה של המוקד, ברוחב של 1 ס"מ, הוא מוגבה מעט, רווי יותר באדום, ומסתנן בצורה מתונה. הוא מכיל בתים רבים עם papules פוליקולרי דליל, שחלקם נתפסים כמו שלפוחית. במרכז אלמנטים אלה נשמרים עדיין שיער, שחלקם מנותקים, כמו גם כמות משמעותית של להסיר בקלות קרום קרום ממוקמים בקלות. המיקוד הוא גדל לאט לאט בשל המראה באזור הפריפריה של folliculitis חדש pustules follicular בודדים. לפעמים הצמיחה של האח שוררת באחד המוקדים שלה, אשר משנה קווי המתאר. עם הדיסקופי של קצה המוקד, הסימפטום של "ריבת תפוחים" לא נקבע. התרופה פועלת כרונית במשך חודשים רבים. ביטויים קליניים של lupoid sycosis של הקרקפת הם יותר מוחלק. במיקוד שהוקם נשלט על ידי אזור אטרופי חלקה, ללא שיער. בשנתי ה כרית השעה הנשגבת ההיקפית הוא נעדר, יש רק כמה, pustules ארוכה קיימים פרונקלים מוקפים שולים צרים של hyperemia וקשקשת קרומיות בסדר פרט. לכן, על הקרקפת, את הביטויים של lupoid sycosis ו decolving folliculitis הם כמעט שאין להבחין. המצב הכללי של החולים אינו מוטרד, רגשות סובייקטיביים נעדרים בדרך כלל, תלונות מוגבלות רק ליקוי קוסמטי.

גיסטופתולוגיה

ב האפידרמיס, hyperkeratosis מוקד קטן, המונים חרמן פרש, אקנתזה בולטת. תאים של שכבת קוצני הם השתנו באופן דרמטי, תכונות השורות התחתונות, שם יש סימנים ניוון vacololar מובהק. הפה של זקיקי השיער הוא מוגדל במידה ניכרת, עשוי המוני חרמן. בדרמיס perivascular הצפופה לחדור Perifollicular lymphohistiocytic, תאי פיטום פלזמה נדירים נויטרופילים. במקרים מסוימים, החדירה מורכבת כמעט כולה מתאי פלזמה. בשלב האטרופי הסופי, התמונה הפאתומורפולוגית שונה מעט מהשינויים האופייניים למצב הפסאודו-פלגי בשלב מאוחר.

אבחון של פולקלוליטיס דקלופינג קנקו

על סימפטומי קרקפת שעיר dekalviruyuschego פרונקלים או דַבלֶלֶת lupoid, הבדילו בעיקר עם מחלות אלו המתרחשות עם פרונקלים כרוני, ופוסטולות זקיקי גורם psevdopelady. לכן, כאשר לא נוצר בחלק המרכזי של ניוון האח DF (או HP) נבדלת עם זיהום פטרייתי של הקרקפת, כולל favus טופס skutulyarnuk, וולגרי דַבלֶלֶת מאוחר - עם אקנה נמקי, פרונקלים ו perifollikulitom למודלקים histiocytosis ראש הופמן ערעור של תאי לנגרהנס ו מחלת עור מוגלתי מצר. מאז papules זקיקים ומהמורות על הקרקפת עלול להידמות פרונקלים ופוסטולות כרוניים. למד להבחין גם ליצור ליכן פלנוס הזקיקים, זאבת, שחפת lyupoznym, leishmaniasis ו syphilides Bugorkova טופס lupoid. סיוע משמעותי בקביעת אבחנה סופית יש בדיקה היסטולוגית של אלמנטים טיפוסיים פריחה (פרונקלים, pustules, וכו ') מהאזור הפעיל של תא הפריפריה.

אבחנה מבדלת עם פטרת של הקרקפת. סיבת מחקרי mycological היא הנוכחות על קילוף העור חלק שעיר של הראש, השיער השונה, הקרומי צהובה-פתית, pustules זקיקים, גושים ויחידות זקיקים דלקתיים, קרומי דמים מוגלתיים עם שברי שיער התקרחות מְצוּלָק מוקדים בגדלים שונים. עם גילויים אלה, במיוחד בקרב ילדים וקשישים, מומלץ לבטל את זיהום פטרייתי של הקרקפת. כאשר צפו בחלקים אחרים של העור משלמים לב למצב של לוחית הציפורן ואת הבהונות. צריך ללמוד שיער פלורסנט, מחקרים מיקרוסקופים ותרבויות השתנו שיער, עור ובציפורני פתיתים, גלדים, פריקה מוגלתית. הכי מהיר ואינפורמטיבי ביותר הוא הבדיקה המיקרוסקופית של השיער השתנה (נשבר ברמת העור, בעל החזות של "כתם שחור", ובגובה של 3-5 מ"מ, עם מקרה בצורה בבסיס, אפור, משעמם, מעווה בצורה "zapyatnyh," "סימן קריאה" ). איתור של אלמנטים פטרייתי, והגיעו למסקנה שהם להביס את התכונות של השיער לאפשר לרופא לאבחן זיהום פטרייתי של הקרקפת ולקבל מושג על הסוג של הפתוגן ואת הסבירות לאפידמיולוגית מחלה.

מ וולגרית דַבלֶלֶת lupoid דַבלֶלֶת (PM, או - DF) שונה ארוך שליטה קיים פרונקלים, רק חלק קטן מהם מסתיים עם ההיווצרות של נוכחות pustules הזקיקים של 1 או 2 (אם FS - יותר) צמיחה היקפית מוגבלים מוקדים בבירור איטית קיום בה 2 אזורים (למעט נגעים על קרקפת שעיר): מרכזי, ניוון צלקת באזור רחב, פריפריה - serpiginiruyuschey הצר כמו מכבש אדום שבו התגבש פרונקלים חדש. הלוקליזציה הטיפוסית של סמים באזור -visochnaya אחר ואת השטח לרוחב של הלחיים, הקרקפת ויותר הנדיר הרבה - הסנטר ושפת עליונים, אשר עדיפים על דַבלֶלֶת וולגרי. ראוי גם להילקח בחשבון תרופות עמידות יותר (או DF) טיפול, לעומת דַבלֶלֶת הוולגרי, כמו גם הבדלים בתמונת patomorfologicheskoi. אבחנה קלינית היסטולוגית חשוב באזור פריפריה פעיל Fs בבית (או PM) הקרקפת הביע חלש מיוצג רק על ידי פרונקלים פרט ופוסטולות זקיקים. פרונקלים dekalviruyuschy זה או דַבלֶלֶת lupoid, שונה dermatoses קרקפת רבה האחרת של הקרקפת, מה שמוביל למצב של psevdopelady.

דקלוליטינג folliculitis (או lupoid sycosis) של הקרקפת צריך להיות מובחן עם אקנה נקרוטי (NU), או folliculitis נקרוטי של לוקליזציה זו. עם אלמנט עיקרי נפוץ (folliculitis) ו קורס כרונית של dermatoses אלה נדיר, הם נבדלים לוקליזציה והפצה של folliculitis, כמו גם את הקצב ואת המוזרויות של האבולוציה שלהם. DF, או LS, בניגוד אקנה נמקית, מאופיינת על ידי papules פוליקולריים קיים ארוך עם קוטר של 2-5 מ"מ, אשר הופכים לאט לתוך pustules בודדים ללא נמק מרכזי זנבות נמק חום מלוכלך. כאשר DF או PM, פרונקלים כרוני מקובצים שוליים לגדול להתגבש ללא pustulizatsii, נימק מרכזי וגרד, שמוביל להחליק היווצרות של התקרחות מוקדים אטרופית (מדינת psevdopelady). כאשר OU, לדוגמה, הלוקליזציה האהובה הוא העור של המצח בגבול צמיחת שיער (רוחב האזור של כמה סנטימטרים מבחוץ כלפי פן מקו השיער), אזור זמני, החלק האחורי של הצוואר, לעתים רחוקות פריחות עשויים להאריך את האוזניים, האף, החלקים מרכזיים של החזה חזרה. עם folliculitis אקנה נמקית מתרחשת אצל אנשים מבוגרים בדרך כלל על רקע המצב Seborrheic, מלווה גירוד במהירות להפוך papulo-pustular, ולאחר מכן לתוך אלמנטים papulo-necrotic. הם תמיד נמצאים בבידוד, מתחומים זה מזה, אינם גדלים באופן פריפריאלי ולכן אינם מתמזגים לתוך מוקדים גדולים יותר. עם NU, papules פוליים אדומים ואדומות pustules-pustules 2-4 מ"מ קוטר הם נמכרו במהירות במרכז ומכוסה קרום נקרוטי חום מלוכלך. הם מחוברים בחוזקה, הם נמשכים במשך זמן רב, ולכן הם שולטים בביטויים קליניים והם האופייניים ביותר של אקנה נמק, או folliculitis נקרוטי. לאחר שעזב את הקרום על העור, יש צלקות מבודדות, דמויי עצם, הדומות לצלקות לאחר שחפת פפולונקטית או עגבת שחפת מקובצת. על הקרקפת, scars לאחר OU הם בקושי מורגש ואינם להוביל להיווצרות מוקדים במהירות לזיהוי של אטרופיה צלקת. שינויים היסטולוגיים נבדלים גם עם dermatoses אלה. תכונה של התמונה היסטולוגית עם אקנה נקרוטי הוא המיקום של אבקת גרנולוציטים בתוך זקיק עם נמק של אפית של משפך של זקיק השיער. חדירת perifollicular מורכב נויטרופילים, לימפוציטים ותאי התורן, באזור דלקת ההיקפי יש thromboses של כלי.

הביטויים הראשוניים פרונקלים perifollikulita abstsediruyushego הערעור והופמן (FPAP) הקרקפת עלולים להידמות פרונקלים dekalviruyuschy (DF או lupoid דַבלֶלֶת). עם זאת, עם ביטויים קליניים מבוססות, אלה dermatoses יש דמיון קטן, אשר מוגבל רק על ידי דלקת כרונית של זקיק השיער קורס ממושך מתמשך המוביל אלופציה cicatrical. עומק הנגע, שינויים דלקתיים באזור של זקיק השיער, אלמנט vyplypnoy הראשי האבולוציה שלה הם שונים. כאשר DF (או PM) כל משטח הקרקפת פרונקלים כרונית מקובצים ולמזג לתוך כיסים ללא pustulizatsii בלי להרכיב היווצרות abscessed בלוטות תת עורית וללא פתחי נְצוּרִי עם פריקה הדמים מוגלתי קרומי. צלקת אטרופית חלקה, זוהרת ודקה (מצב של פסאודופלאד) נוצרת באזור המרכזי, הגדול ביותר באזור, של המוקד. Fapules פוליקולרית עם pustules בודדים corolla של hyperemia בהיקף שלהם שולטים באזור המוקד של המוקד, כמו גם בקלות מפריד קשקשים וקרום. ב FPAP, בניגוד DF (או LS), הצומת העמקים הם בין 0.5 ל 1.5 ס"מ קוטר, אשר מיזוג, אבס ו מחורר רקמות. הם נובעים כתוצאה מאבולוציה של מעיסה עמוקה וחתירה תחת פוליקוליטיס ופריפוליקוליטיטיס. במהלך היווצרות אבצס של צמתים, מעברים רבים תת עוריים נוצרים, אשר, כביכול, לערער את העור ולפתוח על פני השטח עם חורים רבים. בלחץ על האתר הסתנן עם משטח מהמורות של כמה חורים נוקבים מופרדים זה מזה, פריקה שופע דם מזוהה זה נחשב אופייני זה דרמטוזיס נדיר. ראוי לציין כי הנגע חודר (עמוק עד קסדת הגיד) אינו מלווה hyperemia מובהק של עור הקרקפת ונשאר קצת כואב. FPAP מתרחשת רק אצל גברים בגילאים 20-30 שנים עם מעמד seborrheic מובהק. במקרים מסוימים, זה dermatosis משולב עם אקנה כדורית הפוכה. לאחר הצטלקות של מוקדים בודדים של FPAP, לא רק אטרופיה אטרופית נשאר, אלא גם צלקות hypertrophic, לא אחיד, במיוחד באזור העורפית.

בחלק מהמקרים, histiocytosis של תאי לנגרהנס של עור הקרקפת היא קלינית דומה מאוד לסימפטומים של פרונקלים פוחת, או דַבלֶלֶת lupoid, לוקליזציה זה. מחלות אלה מתרחשות כרוני בהתמדה עם התקדמות להצהיר psevdopelady שבתוכה לא מאוחסנות ביטויים אופייניים שקדמו מחלת עור. אצל חלק מהחולים, אובדן histiocytosis הקרקפת מבודד, אבל לעתים קרובות יותר הוא שבר של שינויים מערכתיים, התפשטות obuslolennyh של תאי לנגרהנס בעור ורקמות ריריות גלויות או התפשטות של מקרופאגים ברקמות אחרות (עצם, מערכת עצבים מרכזית, בכבד, intraorbital ואח. ). במקרים אלה, בנוסף גילויים נרחבים histiocytosis של העור (הם גם יכולים להידמות תסמינים של דלקת עור אחרת :. מחלה דרייר, dekalviruyuschego פרונקלים, אקנה נימקים, וכו '), ישנם ביטויים טיפוסיים אחרים של מחלה נדירה מאוד זה. לכן, לרוב נמצא הרס מוקדי ריאות ניזק של העצם (במיוחד הגולגולת), נגע יותרת מוח אחורי (סימפטומי ביטוי של סוכרת תפלה), exophthalmos בשל חדירת retrobulbar של רקמת שומן, נגעים של רירית הפה (הסתננות ובצקת של החניכיים, כיב, התרופפות ואובדן שיניים). בחלק מהמקרים, הביטויים הקליניים של DF ו histiocytosis של עור הקרקפת דומים מאוד.

עם דמיון גדול של ביטויים קליניים של מחלת עור על הקרקפת, סימפטומים מסוימים ניתן לזהות, וזה לא אופייני DF. ההבדל המשמעותי ביותר הוא הנוכחות של אל קרקפת histiocytosis ב מוגלתי papulo-מוגלתי ליבה והאלמנטים לא קשורים זקיקי שיער, כמו גם ארוזיות משטח הפרט וכיבי צורות מוארכות כי מזוהה לאחר הפריקה של קרומי. יש פגמים משטח maloboleznennye אלה וצורתו מוארכת (0.5 ס"מ - רחב 1 ס"מ - אורך), משטח אחיד בולטים מעל פני העור. האבולוציה של אלמנטים אלה מובילה את הפיתוח של ניוון של חלקי העור של גודל וצורה שונים, מסודרי התקרחות אטרופית אח רציף circumferentially, לפעמים בצורה של תחרה, גורמת: שיער ואקום גדול בתחום זה. אולי, בחולים מסוימים DF. שאובחנו ללא אישור היסטולוגית.

מלבד decalting folliculitis (DF), זאבת לרקוס erythematosus גם מוביל למצב pseudopelada . בשלב פעיל, dermatoses שונים סוגים שונים של היסוד vysypnogo העיקרי. ב DF, האלמנט העיקרי הירוק הוא פפולה דלקתית קטנה פוליקולרי (2-5 מ"מ קוטר), האבולוציה של אשר לא תמיד לגרום להיווצרות של polule פוליקולרי. במרכז, אלמנטים אלה לחלחל את השיער (לפעמים שבור), ועל היקף יש corolla צר של hyperemia. גירוד הפריחות אינו גורם לכאב חמור, וקשקשים אפורים וזקיקים צהובים קלים מופרדים בקלות מן המשטח הנגוע. בחלק המרכזי של המיקוד יש ניוון שטחי של העור עם נשירת שיער ללא היווצרות של פריחות חדשות בתוכו. DF מאופיינת בקורס ארוך וכרוני מחוץ לקשר עם העונה והעדר החמרות לאחר חדירה. הנגע מבודד לעתים קרובות יותר, ללא מוקדים בלוקליזציות אחרות. במקרים טיפוסיים של זאבת לופוס erythematosus, הפריחה העיקרית היא נקודה דלקתית אשר הופכת את השלט עם hyperkeratosis, המוביל ניוון. על פני השטח שלה יש קשקשים hyperkeratotic המצורפת היטב עם פקקי קרן קרן לא אחידה. גירוד של lesions הוא כואב, את המאזניים נפרד מן פני השטח עם קושי. בפריפריה של הנגעים הגדלים, קיימת קורולה היפרמית, ובמרכז, ניוון העור עם טלנגיקטזיה ונשירת שיער מתפתח במהירות יחסית. הישנות של דרמטוזיס מתרחשת לעיתים קרובות על אזורים נייחים ישנים של העור. מלבד זאבת נגעים בקרקפת מתרחשת בדרך כלל על האוזניים, בחלק האחורי של האף, הלחיים ואל חלק הזיגומטית. תחת dermatoses אלה שינויים היסטולוגית של הנגעים שונים גם חיוניים.

פוליקוליטיס decalvating (או lupoid sycosis) שונה מן זקיקי decalvating אדום חזזית על ידי הופעת אלמנט זירז העיקרי, אשר ניתן לראות רק בשלב הפעיל של המחלה. בשולי הנגע של אלופציה אטרופית עם DF, יש papules דלקתיים קטנים עם אבולוציה ארוכה, המוביל pustules פוליקולרית אחת. התבוסה של הקרקפת עם dermatoses אלה הוא מבודד בדרך כלל, לפעמים lupoid sycosis (או DF) יכול גם להשפיע על האזור הזמני ואת פני השטח לרוחב של הלחיים. ב ליצנים אדום fallicular decalviving, האלמנט המהיר העיקרי הוא קטן, follicular, חרוט בצורת חרוט עם ספייק מיובל במרכז, המוביל אלופציה אטרופית. גילוי באזורים אחרים של העור (כולל בתי השחי ואזור הערווה), על הקרום הרירי של הפה ועל הציפורניים המאפיינות את חזית שטוחה אדום של lesions מקלה על אבחנה ראשונית. חשוב לאשר את זה בעזרת בדיקה היסטולוגית של העור המושפע; שינויים Pathomorphological ב dermatoses אלה דווחו בעבר.

מן השחפת המטופלת של העור (צורה serpiginating), את המיקוד של folliculitis decalting (DF, או lupose sycosis-LS) מובחנת על ידי האלמנט העיקרי של הפריחה. לופוז שחפת (LT), אשר לעתים רחוקות משפיע על הקרקפת, מאופיין שטוח גרגרים שחול, אדום צהבהב, רכות עקביות עם סימפטום חיובי של "ריבת תפוחים" עם דיסקופיה. בליטות אינן קשורות עם זקיקי השיער, אין גם pustules. כאשר DF (או סמים) באזור של האח סביב יחידת papules ופוסטולות nogpanichnoy זקיקים בולט יותר hyperaemia של kaomki הצר, ואילו באזורי המרכז יש נשירת שיער חלק, משטח עור ניוון ללא נגעים פעילים חדשים. כאשר LT, אשר לעתים קרובות מקומי על הפנים, על רקע של ניוון העור, יש שחפת טרי (relapses על rumen), זה גם אפשרי כיבים שלהם, אשר לא קורה עם DF (או LS). לדרמטוזיס יש דפוס היסטולוגי. Microabscesses intrafollicular ו perifollicular, בעיקר lymphohistiocytic חדירות בדרמיס אופייניים של DF. כאשר granuloma LT TB overlies הדרמיס מורכב צבירי תאי epithelioid עם מוקדים של necrobiosis, כמה תאים ענקים הממוקמים בין epithelioid, ותאי הלימפה ההיקף הפיר.

העור של הקרקפת הוא כמעט לא השפיע leishmaniasis כמו קרקפת המגן מפני עקיצות יתושים. עם זאת, על גבול זיהום צמיחת השיער יכול להתרחש ולהתפתח ליצור פצע מאוחר (anthroponotic) leishmaniasis, חיתוך - חד-nekropshziruyu schiysya (zoonotic) מסוגו, ועוד יותר נדיר - כרוני שתמשיך lupoid (papulose) leishmaniasis העור (LLK). כל צורות המחלה מובילות להיווצרות הצלקת והקרחת המתמדת בתוכו. גילויי טופס lupoid של leishmaniasis העור עלול להידמות האח dekalviruyuschego פרונקלים (או lupoid דַבלֶלֶת). עם הבידול שלהם צריך לקבוע את סוג האלמנט מתפרץ העיקרי של ההיסטוריה כדי למצוא מקומות לינה באזורים האנדמיים בעבר עבור leishmaniasis ועור leishmaniasis האחרון הועבר. בניגוד DB (PM) עבור LLK מאופיין גושים צהבהב-חום עדין, אינו משויך זקיקי השיער המתעוררים סביב הצלקת או leyshmaniomy הבריא. בליטות בדרך כלל הם נקודתיים על הפנים וגודל, צבע, מרקם סימפטום חיובי של "ג'לי תפוחים" הם ביטויים קליניים זהים צורה שטוחה lyupoznogo שחפת העור. לכן DF (PM) הבדיל אחרת מן leishmaniasis העור lupoid כמו גם עם שחפת lyupoznym. באמצעות מחקר היסטולוגית של גרנולומה LLK התערוכה הפרוצה, אבל כמות קטנה של סוכן קשה לאבחן באמצעות טופס נדיר זה של המחלה. זיהוי שושנת יריחו הפרוץ יכול LLK במחקרים חוזרים ונשנים מריחות bacterioscopic דקות שהוכנו תלוליות שאגרו רקמות ומוכתמות שיטת Romanowsky-Giemsa.

מן עגבת השחפת serigyning של הקרקפת (BS), folliculitis decalving (או LS) הוא הבחין על ידי רכיב היבט העיקרי האבולוציה שלה שונים. ב DF באזור הפריפריה של המיקוד יש קטן (2-5 מ"מ) papules פוליקולרית ו pustules פוליקולרית בודדים, קשקשים, קרום. כאשר syphiloderm serpiginiruyuschem Bugorkova בחלק ההיקפי של הגושים הגלויים האח בגודל של עדשים, אדום כהה בצבע, חלקה, חצי כדור, צפוף, שאינו שיער זקיקים. לאורך הקצוות של האח, הם מקובצים מקרוב ומתמזגים, חלקם אולקראטים, ויוצרים כיבים סגלגלים עגולים עם Valico. קצוות שבורים תלולים, תחתית שמנונית או קרום דמים על פני השטח. תופעות כאלה אינן מתרחשות ב- DF (או BF), כמו גם בצלקת האטרופית התלת-ממדית הבלתי אחידה, עם צירים מסולסלים ופיגמנטציה לאורך הפריפריה שנותרה לאחר הצטלקות. שינויים פתולוגיים נגעים נבדלים גם. עם חוליית שחפת, בניגוד ל- DF, חדירה גרנולומטית נמצאת בדרמיס.

מחלת עור מוגלתי מכרסמת של הסכינים של הראש היא מחלה מאוד נדירה שהגורם לה אינו ידוע, תיאר לאחרונה בקרב נשים מבוגרות. יש מחלת עור כרונית התקפית ארוכה וגם מוביל psevdopelady המדינה. עם זאת, הביטויים הקליניים של EPD ו- DF שונים. לפיכך, כאשר EPD על pustules הקרקפת להופיע שטוח, לא קשור זקיקי שיער, מכרסמת ופגמים כיבו של העור קרומי דמים מוגלתיים. ראוי גם לזכור כי DF, או תרופות שאינן חולה לאחר גיל ההתבגרות, נשים וגברים כאחד. גם התמונה הפתולוגית של דרמטוזות אלה שונה. בשונה עם microabscesses intrafollicular ו perivascular limfgistiotsitarnymi perifollicular מחלחל בדרמיס מאפיין DF, כאשר EG דלקת לא ספציפיים בתוך הדרמיס מלווה נמק של האפידרמיס הנספחים שלה, ופוסטולות acanthosis subkornealnymi. תאי פלזמה שולטים בחלחול העור; בשלב הראשוני יש ראיות של וסקוליטיס leukocytoclastic. עם זאת, immunofluorescence ישיר הוא בדרך כלל שלילי.

טיפול בחולים עם דלקת פוליקוליטיס

חולים עם פרונקלים dekalviruyuschy חשד (או lupoid דַבלֶלֶת) צריכים לבחון בפירוט כדי לאמת את האבחנה (כולל ביופסיה של העור הפגוע) ולקבוע בפתוגנזה הספציפית של התנגדות מופחתת (מוקדי זיהום כרוניים, סוכרת dekompensirovanny, דלקת כליות, Dysproteinemia et al.). טיפול סה"כ וחיצוני של חולים עם מחלת עור זו ביסוד השונה מעט מן vulgaris טיפול (staphylococcal) דַבלֶלֶת. מרשם לאנטיביוטיקה מערכתית לאור רגישות המטופל וסובלנות של פלורת החיידקים. חיצוניים משמשים חיטוי, חיטוי סוכני מיקרוביאלית: פתרון 0.1% של כלורהקסידין bigluconate, dioksidina פתרון פתרון miramistina 0.01%, הפתרון הוא "Fukortsin" ו mupirocin 2% או 10% mafenid בצורה של משחה, וכו 'באזור הפריפריה פעיל. מתמקד הסרת שיער מן זקיקי השיער המושפע. במקרה של יעילות מספקת של אמצעים אלה מראה את המשימה של ההכנות בשילוב של אנטיביוטיקה עם glucocorticosteroid בצורת תרסיס, קרם, שמנת. הטיפול מתבצע מרשם לחולים עם החמרה חריפה, שהיא מתבצעת ארוך, קורסים עם תרופות לשנות. בקושי למנות עכשיו נגעי רדיותרפיה, ששמשה בעבר עם טובה, אם כי לא תמיד מתקבל השפעה טיפולית. השוואת ציורים, עותקים של המרכזים של הדינמיקה מאפשרים זמן כדי לקבוע את התקדמות המחלה ולקבוע טיפול רציונלים.

טקטיקות של רופא עם pseudo-peludo

בבדיקה של המטופל עם עדיפות psevdopeladoy היא להקים מחלת עור nosological, אשר הוביל התקרחות בלתי סדירה אטרופית. הגיונית הראשון לחסל מחלות אלו לרוב להוביל למצב של psedopelady :. מנוונת טופס חזזיות ליכן פלנוס, discoid או מופרח זאבת, סקלרודרמה, פרונקלים dekalviruyuschy, צורה מנוונת של פטרת העור ואחרים מצפים קשיים נגרמת על ידי מספר גורמים אובייקטיביים בדרך אבחנתו של הרופא . לפיכך, במקרים מסוימים, את הביטויים הפעילים של מחלת עור על הקרקפת אין או מעט אינפורמטיבי. זה יכול להיות בגלל הפוגה במחלה או נסתר ( "זוהר") של הזרימה שלה. כאשר נגע עיקרי של השכבות העמוקות של הדרמיס של השינויים דלקתיים קרקפת על פני שטח העור פחות מורגש. לכן, הביטויים האופייניים dermatoses השונה להתנוון בלוקליזציה זה מוחלק, וכתוצאה מכך לירידת ההבדלים הקליניים שלהם. משקעים כלליים ודומיננטיים הופכים ניוון מוקד של העור עם נשירת שיער. זה באופן אובייקטיבי קשה לאבחן dermatoses, אשר הוביל את הפיתוח של psevdopelady, במיוחד במקרים בהם היא מוגבלת הקרקפת.

לקבלת אבחנה, היסטורית נתונים דרושה, בחינה אובייקטיבית של לא רק את הקרקפת, אלא גם את שאר השטח של העור כמו גם שיער, ציפורניים, ממברנות ובדיקת מעבדה ריריות גלויות (במיוחד - mycological היסטולוגית). בהתבסס על ההיסטוריה של גיל החולה, שבה נצפתה אלופציה אטרופית מוקדית. לכן קיומו של פגם של העור על הקרקפת בלידה וחוסר-tion התקדמות בעתיד, ניתן חשד למום - aplasia המולד של העור. Genodermatosis כמה קרוב להתרחש אצל ילדים ויכול להוביל psevdopelady מדינה (לדוגמא, vulgaris מולד הקשקשת, epidermolysis דיסטרופי מולד בולוס, הפיגמנט השתן (בנות) או keratosis pilaris סימנס (בנים), ואחרים.

במחקר של הקרקפת הפגועה להקדיש תשומת לב מיוחדת לאזור, חממה של הגבול עם התקרחות אטרופית, כמו גם לשמור על חבילות שיער psevdopelady. בשלב הפעיל של המחלה באזורים אלה, אתה יכול למצוא מרכיב עיקרי טיפוסי הפריחה הפריחה משני. הרופא חייב להקים את המורפולוגיה של ראשוני ברצף ואלמנטים משניים פריחה והמאפיינים שלהם (צבע, גודל, צורה, חיבור אל זקיקי השיער, בנוכחות באמצע עמוד השדרה השכבה, שינוי אפשרי של שיער ועוד.). באותם מקרים בהם החבר העיקרי המתפרץ לא מצליח לזהות, חשוב לחקור נגעים משניים (שחיקת או כיבים, קרומי -. מוגלה, דימום, נמק או הצפק ואח), שהן תוצאה של האבולוציה של האלמנט העיקרי ולכן בעקיפין לעזור הגדרתה. בהתחשב בסוג האלמנט העיקרי ביצע אבחנה מבדלת פריחה בקרב dermatoses המופיעים הפריחה זהה או דומה (ראה dermatoses אלגוריתמים האבחנה, מה שמוביל psevdopelady המדינה).

לאחר השלמת מחקר אובייקטיבי של השטח של pseudopelade ויצירת חוות דעת ראשונית לגבי בראשית של דרמטוזיס ראשוני, הרופא עובר בדיקה יסודית של המטופל. בחן את כל פני השטח של העור, את מצב נספחים שלה ריריות גלוי לעין. אם יש פריחות במקומות אחרים (למעט הקרקפת), המורפולוגיה שלהם nosology הם הקימו באופן עקבי.דרמטוזים אטרופיים לשמור על התכונות הקליניות האופייניות שלהם מחוץ לקרקפת. זה חל במידה שווה על שינויים פתולוגיים בעור. בהתאם לביטויים הקליניים, מבוצעות בדיקות המעבדה הנדרשות (מיקולוגיות, בקטריולוגיות, היסטולוגיות, אימונולוגיות וכו ').

ברוב המקרים, מצב של pseudo גלולה ו lesions העור במקומות אחרים נגרמות על ידי אותו dermatosis. לכן, הבהרת המורפולוגיה והנוזולוגיה של הפריחות על עור חלק (או רירית הממברנה) למעשה קובעת מראש את האבחנה של המחלה הבסיסית שהובילה לפסוידו-פלואיד. בכל מקרה של pseudo גלולה פרוגרסיבי, בדיקה היסטולוגית של העור המושפע הוא הכרחי, שכן רק על בסיס התמונה הקלינית ניתן ליצור אבחנה אמינה באופן לא מציאותי. ביופסיה של העור מומלץ לעשות באזור שבו יש אלמנטים ראשוניים אופייניים של הפריחה. המסקנה על המבנה pathomorphological של היסוד vysypny העיקרי הוא קשר חשוב ומכריע באימות של האבחון.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.