^

כיצד לעלות במשקל: שאלות נפוצות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

יש להכיר בכך שזה נשמע פרדוקסלי למדי, אבל השאלה "איך לעלות במשקל?" האם עבור כמה זה דחוף כמו השאלה של ירידה במשקל עבור אחרים. נטייה מוגזמת היא אותה בעיה כמו השמנה.

כולנו משמשים את העובדה כי כל כך הרבה אנשים נאבקים עם עודף משקל. אגב, זה עולה להם הרבה מאמץ. לבזבז שעות על אימון מתמשך בחדר הכושר, לשבת על דיאטות מתיש - וכל זה רק כדי לזרוק לפחות כמה קילוגרמים. אנשים כאלה בקושי יכולים לדמיין כמה, בניגוד להם, רק חלום להתאושש. 

trusted-source[1], [2]

כיצד לעלות במשקל ומה נדרש עבור זה

דמות רזה מאוד יפה. זה מה שרוב האנשים חושבים. ובאמת, ברוב המקרים הם צודקים. אבל איזה סוג של איום טומן בחובו עודף מוגזם. נשים רבות, בחיפוש אחר יופי, מנסים לרדת במשקל, אבל הם לא חושדים מה מכשולים אורב בנהר הזה, זורם אל המזבח של האידיאל הנשי. משקל נמוך הוא איום על הבריאות. רופאים הצביעו שוב ושוב כי נשים רזה מדי יכול לאבד באופן חלקי או לחלוטין את תפקוד הרבייה, אשר יהיה הרבה יותר קשה לשחזר מאשר לרדת במשקל. אז, מה אתה צריך לעשות אם לרדת במשקל באופן מופרז? הדבר החשוב ביותר הוא לעורר את התיאבון, שכן האורגניזם, הרגיל מנות קטנות של מזון, אינו דורש במיוחד מזון לעתים קרובות "נזרק פנימה" על זה. לשתות הרבה נוזלים: juices, nectars, מים, אתה יכול אפילו יש בירה טובה אלכוהולי. יש צורך לעתים קרובות - חמש או אפילו שש פעמים ביום. אבל, וזה חשוב מאוד, לא לזלול, שכן הוא מזיק ואתה תגרום לגוף יותר נזק מאשר טוב. המנות צריכות להיות מתונות ולא לכלול מזונות שומניים מופרזים.

אם אתה מרגיש אפילו את הרעב הקלה ביותר - אתה חייב לאכול משהו. לא לחשוף את האורגניזם מותש בעבר ללחץ נוסף. לאחר אכילה, כדי להיות בטוח לנוח. דגש על הדיאטה שלך על מזונות פחמימות חלבונים. נסו לוודא כי לפחות 50 אחוזים של הארוחות שלך הם ביצים, עוף, דגים ובשרים אחרים. מאוד שימושי, כמו גם טעים הם מוצרי גבינה וקוקטיילים חלבונים.

כראוי לאכול, אתה יכול לבטל לצמיתות את השאלה "איך לעלות במשקל"?

כיצד לעלות במשקל: דיאטה מיוחדת

אכילה טובה היא דרך מצוינת לעלות במשקל. אבל חשוב לא להפריז בזה. אין טעם להשתפר עם המטרה של השמנה נוספת. לכן חשוב להיצמד לתזונה הנכונה, אשר תהפוך את הגוף לא רק בריא, אלא גם יפה.

לארוחת בוקר, אתה חייב בהכרח לאכול משהו גבינה, בתוספת משהו מזין אור באותו זמן. לשם כך, שיבולת שועל הוא אידיאלי, את הרעננות של אשר יכול להיות ממותק עם דבש או להוסיף אגוזים עבור צבעים בהירים של טעם. לארוחת צהריים, מרק ירקות, כמו גם סלט, הוא מתאים. רצוי לאכול קצת בשר. מותר פסטה או תפוחי אדמה (רצוי פירה). במהלך חטיף, אתה יכול לקבל חטיף עם יוגורט עם תכולת שומן גבוהה, כך הבטן לא נשארת ריקה. לארוחת ערב, חביתה עם כמות קטנה של בשר הוא אידיאלי. כמו כן מומלץ להשלים את התפריט עם פירות וירקות (עגבניות, תפוחים, אגסים וכדומה).

עבור אנשים רזים מדי זה יהיה שימושי לעבוד מעת לעת בחדר הכושר. הקומפלקס היחיד של התרגילים צריך להיות מכוון אך ורק לכיוון חיזוק מסת שריר - זה גם דרך מצוינת לעלות במשקל. לפני הולך לחדר כושר, אתה צריך להתייעץ עם מומחה אשר יסייע לך לפתח קבוצה מיוחדת של תרגילים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.