^
A
A
A

כיצד להדק את הבטן לאחר ניתוח קיסרי?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הבטן לאחר ניתוח קיסרי יכול להטריד את האישה במשך זמן רב - בין אם זה כאב בטן או בעיות אסתטיות. אבל יש תופעות שהן אופייניות מאוד למצב של שרירי הבטן לאחר ניתוח קיסרי. חשוב לדעת מתי כדאי לפנות לרופא לעזרה, וכאשר אתה יכול להתאים את המראה באופן אישי להדק את שרירי הבטן.

תכונות של הפרות לאחר ניתוח קיסרי

ניתוח קיסרי הוא הליך כירורגי המורכב חתך כירורגית של הבטן והרחם להולדת ילד. הליך זה הוא בדרך כלל לא מתוכנן מראש, אם אין ראיות, ורופאים בדרך כלל לפנות אליו במקרה חירום, כאשר הלידה של העובר הוא בלתי אפשרי בדרך הטבעית. הרופאים ממליצים על ניתוח קיסרי מכמה סיבות, למשל, הילד שלך נמצא במצב לא נכון או שהעובר גדול עבור משלוח פיזיולוגי בטוח. סיבות אפשריות אחרות לשימוש בניתוח קיסרי הן בעיות בחבל הטבור, השליה וצוואר הרחם. בנוסף, אם אתה או הילד שלך יש בעיות בריאותיות מסוימות, אז ניתוח קיסרי עשוי להיות האפשרות הטובה ביותר.

במהלך ניתוח קיסרי, שני חתכים עשויים - אחד חיצוני על העור ועל שרירי הבטן, והשני - על הרחם. לאחר הלידה, הן על הרחם, ועל הבטן, התפרים מוחלים. תפרים פנימיים על הרחם יתמוססו במשך מספר ימים. אבל אצל כמה נשים, ריפוי על הרחם יכול לקחת יותר זמן מאשר ריפוי המפרקים החיצוניים על העור, אז אתה צריך להיות זהיר, כמו זה יכול לגרום לכאב. כאב בטן לאחר ניתוח קיסרי יכול להתפתח משתי סיבות עיקריות: כאב עצבי וכאב בשרירים. שרירי הבטן לאחר ניתוח קיסרי ניתן לשחזר במשך זמן רב, שכן סיבי השריר לא יכול להיות משולב באותו אופן כמו קודם. זה יכול לגרום אי נוחות וכאב. כאבי שרירים הוא למעשה הגורם השכיח ביותר של כאב כרוני לאחר הלידה הקיסרית בכלל. כאב כזה יכול להתרחש באופן ספונטני, אבל זה יכול להיגרם גם על ידי טראומה (למשל, במהלך ניתוח או לידה). ראוי לזכור כי שינויים הורמונליים בהריון ולידה, כמו גם חוסר שינה ואת הלחץ של טיפול בתינוק - זה יכול לשמור על תחושה של כאב כרוני כרוני. 

הכאבים בבטן התחתונה לאחר ניתוח קיסרי מתעוררים כאשר השרירים מתוחים ומתכווצים בחוזקה, יוצרים אתרים של התכווצות מקומית. עוויתות לגרום לירידה בזרימת הדם באזור זה ולדחוס עצבים, אשר מגביר עוד יותר את הכאב.

לאחר ניתוח קיסרי, זה סוג של תסמונת הכאב myofascial יכול להשפיע על הקיר של הבטן או יכול להשפיע על השרירים של רצפת האגן. וזה יכול לגרום כאב בטן לאחר ניתוח קיסרי, גם לאחר חודש, במיוחד עם פעילות גופנית.

הבטן הגדולה לאחר ניתוח קיסרי היא גם בעיה נפוצה, אשר מזוהה עם הפרה של יושר ותיאום התנועה של סיבי שריר. זה מוכיח את הצורך להשתמש תרגילים כדי לשפר את שרירי הטון ואת הטון.

עוויתות בבטן לאחר ניתוח קיסרי יכול גם להיגרם על ידי הפרה של הולכה עצבית. כאשר הכאב נמשך מספר חודשים, האות במערכת העצבים מתחיל להשתנות, וזה יכול להגדיל את הכאב. כאשר הבטן היא קהה לאחר ניתוח קיסרי, זה נגרם לרוב על ידי הפרעות הולכה לאורך המסלולים העצביים. ייתכן שהיו בעיות במהלך הרדמה epidural, אשר יכול לגרום נזק סיבי העצבים עם התאוששות ממושכת.

בתהליך של התחדשות העור ישנם מספר שלבים.

בשבוע הראשון יש שינויים דלקתיים. בשלב פעיל זה, תאי רקמת חיבור מקרופאגים למהר לאזור הנזק כדי להתחיל תיקון רקמות. זה המקום שבו בעתיד אתה תרגיש כאב ציור או עקצוצים.

במהלך שלושת החודשים הראשונים שלאחר הניתוח, התאים של רקמות החיבור והאפידרמיס מתרבים באופן פעיל. יחד עם זאת, קולגן חדש נימים נוצרים. במהלך תקופה זו, אתה יכול להרגיש כי ההתאוששות באזור הצלקת גורם לחות העור גירוד.

עד סוף השנה הראשונה יש שלב של שיפוץ העור ואת היווצרות של הצלקת הסופית. קולגן הוא רפורמה ומתחיל להבשיל צלקת. תחושות כלליות בשלב זה בשלב של שיקום העור הן גירוד או כאב בשוגג סביב הצלקת לאחר תנועות פעיל. זה מצביע על כך הצלקת היא תוצאה בלתי נמנעת של ניתוח רקמות סביב צפופה עלולה לגרום הצטברות של תאי השומן סביב הצלקת, כמו אזור הצלקת עצמה מלא קולגן, ואין מקומות לתאי השומן. מאז יש שינויים במשקל לאחר הריון ועור רפוי, כל הגורמים האלה יכולים להשפיע על היווצרות של קפל על הבטן לאחר ניתוח קיסרי. קיפול זה נוצר דווקא על ידי הצטברות של תאי השומן, אשר ממוקמים באזור של אזורים חשופים של העור ורקמת תת עורית סביב rumen. הבטן מעל תפר לאחר ניתוח קיסרי יכול גם להגדיל אם המשקל של אישה לאחר ההריון אינו נעלם במהירות או אם אין פעולות ספציפיות המונעות תוצאות לא נעימות כאלה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

מה עלי לצפות לאחר הלידה הקיסרית?

נפיחות הבטן לאחר ניתוח קיסרי היא מחלה נפוצה. לרוב, נשים נפיחות סביב הפנים, הבטן והקרסוליים, כמו גם על הגפיים, כולל הידיים והרגליים. נפיחות כזו לעיתים קרובות נמשכת במשך שבוע או שבועיים לאחר הלידה. באופן דומה, קטע של החתך עשוי גם להתנפח. כל הגידולים האלה יכולים לגרום עקצוץ וכאב, אשר יכול להיות מקור של אי נוחות ואי נוחות.

נפיחות כזו נובעת מהעובדה כי במהלך ההריון מגדילה את נפח הנוזל על ידי הגדלת נפח הדם ב -50% כדי להזין ולהגן על התינוק. בנוסף, ריכוז נמוך של חלבונים ודילול הדם מוביל לריכוז נמוך של המוגלובין ואת הצטברות של נוזל. במהלך הלידה, לא כל הדם עוזב את הגוף. הסיבה הנפוצה ביותר של בצקת לאחר הלידה הם הורמונים. במהלך ההריון, הגוף מייצר כמות גדולה של פרוגסטרון. עודף פרוגסטרון גורם לשימור מים ונתרן בגוף, מה שמוביל לנפיחות לאחר הלידה. כאשר הרחם מתרחב עם התינוק הגדל, הוא מפעיל לחץ על הוורידים של הגפיים התחתונות ובכך מגביל את זרימת הדם לחלק התחתון של הגוף. מאז במהלך ההריון יש הצטברות של נוזל, זה ייקח קצת זמן לנוזל לצאת לאחר ההריון. השילוב של גורמים אלה - נפח דם נוסף, שינויים הורמונאליים ושימור נוזלים - יגרום לנפיחות בבטן ובגפיים לאחר ההריון.

בעיות עם הבטן והמעיים לאחר ניתוח קיסרי הם גורמים שכיחים מאוד של סיבוכים ותחושות לא נעימות. רוב הרדמה מאט באופן משמעותי את העבודה של מערכת העיכול של אמא. הם מובילים לירידה בנימת שרירי המעי וקפיאת המזון. ומכיוון שהרדמה ייקח קצת זמן ללכת משם, אמא עלולה לסבול הצטברות גז במעיים, ובכך, נפוח לאחר ההליך. נפיחות לאחר ניתוח קיסרי יכול להיגרם על ידי הצטברות של גזים. זו תחושה מאוד לא נעימה, כי זה יכול לגרום כאב ותחושה של מתח בבטן.

ניתוח קיסרי נחשב בטוח יחסית, אבל שיטה זו של מסירה יוצרת סיכון גבוה יותר לסיבוכים מסוימים מאשר עם לידות פיזיולוגיות. לאחר ניתוח קיסרי, הסיבוכים הנפוצים ביותר עבור האם הם: מחלות זיהומיות, איבוד דם חמור, בחילה, הקאות וכאב ראש חמור לאחר הלידה (הקשורים בהרדמה ובליך בטן). הבטן קשה לאחר ניתוח קיסרי הוא אחד הסיבוכים המסוכנים ביותר, כפי שהוא מדבר על התפתחות של תהליכים זיהומיים רציניים. אם מיקרואורגניזמים נכנסו לאזור תפר שלאחר הניתוח, הם יכולים להתפשט במהירות דרך חלל הבטן. כמו כן, חיידקים יכולים להיכנס לנתיב הפנימי דרך הרחם חתך. עם הזמן, הכפל הפעיל של מיקרואורגניזמים גורם לתגובה דלקתית המעורבת בצפק, המהווה סימן להתפתחות דלקת הצפק. זהו מצב רציני הדורש פעולה. כאשר דלקת הצפק, הבטן היא כל כך קשה שהיא דומה הלוח ולא ניתן לגעת. אם הבטן היא מוצקה רק ללא תסמינים אחרים, אז זה יכול להתפתח עם עצירות לאחר הניתוח. 

סיכונים לטווח ארוך של ניתוח קיסרי יכול להתפתח בעוד מספר שבועות. סיבוכים כאלה כוללים דלקת בעור באזור התפר. אדמומיות על הבטן לאחר ניתוח קיסרי בתחום הניתוח יכול להתפתח עקב דלקת מקומית של העור. זה חל גם על תנאים מסוכנים, שבו אתה מיד צריך לראות רופא.

כיצד לשחזר לאחר ניתוח קיסרי?

השחזור לאחר ניתוח קיסרי בדרך כלל לוקח כמה שבועות. הרחם מחלים בתוך שישה עד שמונה שבועות. שחזור מלא לאחר הניתוח יכול להיות בין שלושה עד שבעה שבועות. נשים עם ניתוח קיסרי ללא סיבוכים לבלות בערך 3 ימים בבית החולים.

האם אני יכול לשקר ולישון על הבטן לאחר ניתוח קיסרי? בכל פעם שאתה רוצה לשכב או להפוך מן הגב אל הבטן שלך, אתה צריך קודם לשכב על הצד שלך, לשכב קצת כדי לאזן את הלחץ בחלל הבטן. רק אחרי זה, אתה כבר יכול לשכב על הבטן למשך כמה דקות. מיד לאחר הניתוח, אתה יכול לשכב על הבטן במשך כמה דקות, כדי למנוע את המראה של hernias. חודש לאחר ניתוח קיסרי על הבטן, אתה כבר יכול לישון.

נשים צעירות רבות, במיוחד אם הן הפכו לאמהות בפעם הראשונה, מתעניינות בשאלה איך להסיר ולהדק את הבטן לאחר ניתוח קיסרי ומתי הבטן תיעלם לאחר ניתוח קיסרי? כל זה תלוי במאפיינים הגנטיים של העור והרקמה התת-עורית, וכן על האישה עצמה ועל רצונה להתאושש בהקדם האפשרי.

השיטות היעילות ביותר לחיסול כל ההשלכות של ניתוח קיסרי הן התעמלות ועיסוי.

לאחר הגוף שלך משחזרת לחלוטין מהמבצע, אתה יכול ברצינות לעסוק כושר. זכור כי חשוב יותר לך להישאר בריאים מאשר לרדת במשקל כדי לפגוע בבריאות. הגוף שלך צריך מספיק מנוחה לאחר הניתוח להתאושש ולתת לך את ההזדמנות לטפל בעצמך ואת התינוק. להירגע במשך החודשים הראשונים וליהנות אושר האמהות. אתה יכול להתחיל את התרגיל תוך 4-6 שבועות, אם לא היו סיבוכים הרופא מאפשר.

ישנן מספר עצות המסייעות לשחזר את הגוף לאחר ההריון ולא לעלות במשקל.

 1. הגדל את צריכת המים. מים הוא שיקוי הגוף שלך. זה לא רק moisturizes את העור, אלא גם עושה את זה יותר אלסטי. זה עוזר לשרוף קלוריות בצורה יעילה יותר היא דרך מצוינת לשמור על העור שלך בריא צפוף.
 2. הנקה חשובה. בנוסף להיותו מקור התזונה עבור ילדך, ההנקה גם חשובה לך ביותר. כאשר התינוק אוכל חלב אם, הוא לוקח אנרגיה לא רק ממנו, אלא גם מאמו, כדי לסנתז חלב חדש. לכן, הרבה אנרגיה היא בילה את אמא, אשר מאיץ את חילוף החומרים שלה ומונע את הנחת עודף משקל.
 3. צורכים חלבון: חלבון טוב לצמיחת שרירים. הוא מכיל גם מזין חשוב שנקרא קולגן, אשר מסייע לחיזוק העור שלך. צריכת החלבון שלך משפיעה על המשקל ועל היקף הפעילות הגופנית. בממוצע, אתה צריך לצרוך 50 גרם של חלבון.
 4. עוד דרך טובה להדק את העור היא להשתמש פילינג פילינג על הבטן שלך כאשר אתה להתקלח. זה עוזר לשפר את זרימת הדם על ידי הגדלת זרימת הדם באזור זה. זה גם יוצר עור חדש, בריא יותר גמיש.
 5. השימוש קרמים ותחליבים המכילים קולגן, כמו גם ויטמינים E, C, A ו- K, משפר את מצב העור ומקטין את המראה של הצלקת. החל קרמים כאלה לעור רפוי, כמו זה יעזור עם הידוק העור לאחר ההריון.

בדרך כלל זה לוקח לפחות שישה שבועות כדי להתאושש מספיק מהפעולה העיקרית להתחיל לשחק ספורט. הליכה מהירה, אולי עם ילד בטיולון, כמו גם שחייה או רכיבה על אופניים, הם דוגמאות של צורות פעילות גופנית עדינה, נמוכה. אתה יכול להתחיל עם זה, על מנת להתאים את הלחצים וכי הפעילות הגופנית שלך הוא לא קשה מדי, כמו זה יכול להוביל לאובדן חלב. ריצה יכולה גם להיות אופציה לפעילות גופנית לאחר הליכה.

גידול הילד שלך הוא לפעמים אימון בפני עצמו, אבל זה לא מספיק כדי להחליק את הבטן. האם רק 30 דקות, כמה פעמים בשבוע, כדי להכשיר את כל השרירים הבסיסיים, להגדיל את חילוף החומרים שלך לעורר שריפת שומן.

התחל עם קבוצה אחת של 8-12 חזרו על תנועות, כגון squats ו fallouts. אתה יכול לעשות פשוט לשבת קופצים, למרות שהם עובדים על העליונה שלך, לא את שרירי הבטן התחתונה. יותר מדי שכיבות בטן יכולות גם ללחוץ על הרחם ועל האיברים הפנימיים. אתה לא צריך לעשות יותר מ 10 squats בכל פעם, ולא עושים יותר משלוש קבוצות של 10 squats ליום. תמיד לנשום במהלך התרגיל בו זמנית להדק את שרירי האגן ואת שרירי הבטן התחתונה.

נסה להתחיל עם שני האימונים בשבוע שנמשך 15 דקות, ואם אתה רוצה, להגדיל אותם בהדרגה. הגדל את משך האימון בחמש דקות כל שבועיים. עצור את התרגיל מיד אם אתה מרגיש כאב או להיות עייף.

תרגילים עבור הבטן לאחר ניתוח קיסרי יכול להתחיל לאחר אימון קל. ישנם סוגים שונים של תרגילים והנה כמה מהם:

 1. שכב על גב מחצלת רכה, רגליים פשוקות, והברכיים כפופות בזווית של 45 מעלות.

לחץ על שרירי הירך התחתונה כאשר אתה מרים את הירכיים מהרצפה.

תרים את הירכיים עד כדי כך שהם על השווי העליון של הגוף. החזק עמדה זו למשך מספר שניות.

לאט לאט להוריד את הירכיים בחזרה לרצפה.

 1. לעמוד על הרצפה והניח את הרגליים על רוחב הכתפיים שלך, לשים את הידיים על המותניים שלך.

הרם את הידיים מעל הראש. להתחיל לאט להתכופף קדימה, לא כיפוף מאחור.

המשך להתכופף קדימה עד שהגוף העליון הופך מקביל לרצפה, לשמור על הגב שטוח.

לאט לאט לחזור למצב עומד.

חזור על שלושה סטים של 4-8 חזרות (או כמה שתרצה).

 1. לעמוד במצב דחיפה (הברכיים וכפות הידיים על הקרקע).

רד על המרפקים והרים את הברכיים מהאדמה.

ליישר את הגוף. את הרגליים, הירכיים והכתפיים צריך לעשות קו ישר.

החזק בתנוחה זו למשך 30-60 שניות, תוך שמירה על השרירים.

 1. לעמוד על הרצפה והניח את הרגליים על רוחב הכתפיים שלך, עם הידיים שלך המורחבת במלואה בצדדים.

הפוך את המעגלים הקטנים ביותר עם הידיים באוויר, בעוד היד שלך קרועה מן המותניים שלך.

הגדל את רוחב המעגל באיטיות במשך חמש דקות. השתמש שרירי הרגליים לייצב את עצמך כאשר מעגלים גדולים מתחילים להשפיע על האיזון שלך.

כאשר אתה מגיע למעגל המלא, התחל לצמצם את גודל המעגל ולסובב בכיוון ההפוך.

 1. שכב על הרצפה, על הגב שלך למתוח את הידיים והרגליים לאורך תא המטען.

הרם את הרגליים ואת הראש כמה סנטימטרים מהרצפה, כאשר הגוף שוכב על הרצפה, כמו תנועות של מטוטלת.

חזור על התרגיל מספר פעמים.

חיזוק השרירים של רצפת האגן מסייע לשמור על בריאות הגב התחתון ומחזק את שרירי הבטן העמוקים. כמה נשים גם שם לב כי העור סביב ומתחת לצלקת הוא צפוף יותר העור מעל זה. לאט לאט לאבד משקל ולתרגל את העבודה של השרירים של רצפת האגן ותרגילי שריר נמוכים, אתה יכול להפחית את התופעה.

 • ראשית, לשכב על הגב שלך לכופף את הברכיים.
 • לחץ על שרירי רצפת האגן בנשיפה.
 • באותו זמן, למשוך ולמשוך את הטבור.
 • נסו להחזיק את הסחיטה במשך 10 שניות מבלי לעצור את הנשימה.

האם ניתן לצייר בבטן לאחר ניתוח קיסרי? זה חד משמעי כי תרגילי ואקום עבור הבטן לאחר ניתוח קיסרי גם לעזור לשפר את הטון של שרירי הבטן הפנימית ולשפר את מצבו של הרחם. אבל תרגילים כאלה ניתן להתחיל חודש לאחר הניתוח על מנת למנוע סטייה של התפרים ואת היווצרות של hernias. בשביל זה, שוכב על הרצפה, אתה רק צריך לצייר פנימה לנפח את הבטן, תוך נשימה שווה.

דחיסה, עיסוי cicatricial וטיפול סיליקון שלוש דרכים טבעיות, לא כירורגיות של מזעור סוג חיצוני של לא צלקתית של צלקת. טיפול בסיליקון מסייע גם להפחית גירוד, צריבה ואדמומיות. לשם כך, אתה יכול להשתמש קרם מיוחד, רק אם אין אלרגיה. דחיסה לאחר הניתוח צריך להיות מקומי מקסימלי באזור החתך וסביבו. לשם כך, ניתן להשתמש תחתונים דחיסה מיוחדת.  

עיסוי של הבטן לאחר ניתוח קיסרי, כמו כל עיסויים, יש יתרונות רבים. זה מרגיע את הכאב, מרגיע את השרירים מתוחים מחייה הן פיזית והן מבחינה רגשית. אבל חשוב לבחור מעסה שיש לו ניסיון עיסוי לאחר ההריון.

בערך 5-6 שבועות בתחום חתך תפעולי הרקמה הצלקתית נוצרת. בשלב זה אתה תרגיש בנוח שוב באזור זה, לא תהיה שריפה או עקצוץ. בשלב זה יהיה בטוח לנהל עיסוי מיוחד של רקמת צלקת. זה דורש עיסוי זהיר באזור העור סביב הצלקת שלך. עיסוי כזה יכול לעזור להפחית את הצלקת לרפא שכבות עמוקות של הפצע. זה גם יכול לעזור למנוע היווצרות של הידבקות על האיברים. עיסוי לאחר ניתוח קיסרי חשוב מאוד למניעת סיבוכים. במקרים מסוימים, אתה עלול להיתקל כאבי גב ואפילו כאב האגן אם לא קיבלת עיסוי שלאחר הלידה הנכון. אתה עלול להיתקל בבעיות עם שתן.

למרות עיסוי לאחר הלידה הוא מועיל, כדאי להימנע מכך אם יש לך פריחה, אקזמה או זיהום עור אחר. עיסוי האזור הנגוע רק יחמיר את המצב. כמו כן, הימנע מעיסוי אם אתה חווה סיבוכים במהלך הלידה, ואם יש לך שבר או לחץ דם גבוה.

אתה יכול גם לנסות לעסות את שרירי הבטן בעצמך. כדי לעשות זאת, השתמש את כריות של האצבעות. כאשר עיסוי עצמי, אין להשתמש בשמן או קרם, שכן אתה לא צריך להחליק על העור, עליך להדק את העור בעדינות להזיז אותו. להזיז את העור עם האצבעות שלך, וכאשר הוא מפסיק לזוז ואתה מרגיש משיכה או תחושת צריבה קלה, ולאחר מכן לשמור על מתיחה זו במשך 30-90 שניות. ניתן גם להדק צד אחד של החתך באצבעות יד אחת ולמשוך אותו בכיוון ההפוך ביד השנייה. הפוך מעגלים קטנים ושבץ למעלה / למטה (תופס על 1 ס"מ של העור) לאורך החתך, ולאחר מכן לחזור על 2-3 דקות, 2-3 פעמים ביום.

זה גם עוזר הרבה לשחזר את כל הגוף לאחר ניתוח קיסרי - זה תזונה נכונה ומצב רגשי.

הבטן לאחר ניתוח קיסרי יכול להביא הרבה אי נוחות לאישה, אבל כל הבעיות ניתן לפתור בצורה יעילה מאוד. חשוב מאוד שאין סיבוכים לאחר הניתוח, אז כבר אפשר להתמודד לא רק עם הילד, אלא גם עם שחזור הגוף. חשוב מאוד להשגת תוצאה טובה היא גישה משולבת באמצעות לא רק תרופות, אלא גם תרגילים פיזיים, תזונה נכונה, הליכה רגלית ומנוחה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.