^
A
A
A

אזורי האגן: תקופת ההכנה של יחסי מין

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אזורי Erogenic נקראים כתמי עור או ריריות, גירוי אשר גורם עוררות מינית. לאזורים הארוגניים, בנוסף לאזורים אלה, גם איברים של ראייה, שמיעה, ריח, מגע וטעם, אשר, תוך לקיחת מידע הולם, לתרום להופעת, ייצוב והגברת ההתעוררות המינית.

3. פרויד ותלמידיו ראו את האזורים הארוגניים של אדם מבוגר כתוצאה הסופית של התפתחות מינית ממושכת, החל מלידה. כך, על פי רעיונותיו של פרויד, לתינוק יש את כל פני השטח של הגוף כאזור אחד ממושך (כל העור הוא "ארוטי"). הילד מקבל לכאורה "הנאה מינית" מלגעת בכל חלק של גופו. בעתיד, "מיניות ילדית" היא סדרה של שלבים שבהם בחזית הם שונים אזורים ארוגניים (אוראלי, אנאלי), ולשנות את הכיוון של תשוקה מינית (אוטו-ארוטית, הומוסקסואל, הטרוסקסואל). שכן המיניות הבוגרת מאופיינת בהכוונה הטרוסקסואלית של תשוקה מינית ובתפקיד המוביל של אזורים ארוגניים של גניטלים. עצירת ההתפתחות או הרגרסיה של המיניות מובילה, לפי פרויד, ליחס האינפנטילי של אזורים ארוגניים (בעל פה, אנאלי). לדברי תומכי רפואת פסיכוסומטית, מחלות עור (אקזמה, דרמטיטיס, פסוריאזיס), וריריות (stomatitis, ברונכיטיס, דלקת מעי גסה, וכו ') עשויים להתבסס על סכסוך מיני. במקרה זה, "ארוטיזציה" של אזורים מסוימים של העור ואת רירית הממברנות (גירוד, שינוי trophic, וכו ') מתרחשת.

V. I. Zdravomyslov יש להכין תוכנית הצבת אזורי הארוגני של נשים. אזורים אלה שונים בעוצמה של עירור, התוכן הפסיכולוגי שלה. גירוי סימולטני של כמה אזורים ארוגניים, כפי שציין א-סוידוש, יכול להוביל הן לסיכום מעשיהם והן לדיכוי של אחרים באזור אחד. תופעות של ectopy ו heterotopy של אזורים erogenous הם נצפו. Ectopia הוא כיבוי של האזור, היעדר מוחלט של כל תוצאה כאשר נחשף אליו (EP = 0). הטרוטופיה היא העברת האזור הארוגני, הופעתה במקום שבו היא לא הייתה קיימת קודם לכן. במקרים נדירים תאר את מספר גדול של אזורים ארוגניים, שמוביל לקשיי מנהלת ליטוף תקופה ראשוני, שכן היה צורך למצוא אזורים ארוגניים תקפים הממוקמים לפעמים די יוצא דופן. בנוסף, ישנו סוג של אזורי ארוגניים רגישים יתר (רציפים או בזמנים מסוימים של המחזור החודשי), שבו אזור הגירוי לא יכול להיות מלווה בתחושה של הנאה, חושניות, ומצד שני, הרגיש כמו נעים או כואב.

 • פה. נשיקת שפתיים       

ההיסטוריה של הנשיקה ניתן לייחס חזרה העתיקה. תיאוריות והשערות על הופעתה של נשיקת שפתיים הן רבות, מונוגרפיות המוקדשות לבעיה זו פורסמו. בניתוח הפיזיולוגיה של הנשיקה הלשונית, החוקרים הבחינו בשלושה גורמים עיקריים: מגע (מגע), טעם וריח. מחברים שונים, המעניקים עדיפות לגורם זה או אחר, בונים את ההיפותזות של הופעת נשיקה. לכן, חלק מן המחברים שנותנים את התפקיד העיקרי לגעת, מאמינים כי נשיקת האהבה שמקורה מליטוף פרימיטיבי - מנשק את הילד שלך מוצץ על החזה של אמו. תומכי דעה זו מאמינים כי בתחילה היתה הנשיקה מגע אינסטינקטיבי ורק אחר כך, שגרמה לתחושות מיניות, רכשה משמעות ארונית.

דעה זו מתנגדת על ידי האחר, שבו הנשיקה עברה לפעולה מינית מתוך מגע המביע ידידות ופולחן. מגע כזה של אנשים ממין שונה הופך בהדרגה את ההתקרבות שלהם ונותן הזדמנות אדירה לאינטימיות מינית.

מחברים מסוימים רואים את הצד המוביל בתחושות הטעם המתעוררות במהלך נשיקה. ואן דה ולדה כתב כי אפילו הרומאים הקדומים היו טובים בקביעת טעם נשיקות האהוב שלהם. לדעתו, עקיצות לא מכאיבות הן טכניקה נורמלית של נשיקות. אצל גברים, המקום המועדף על עקיצות כאלה הוא הכתף השמאלית או האזור מעל עצם הבריח, לנשים יש צוואר (צד שמאל) ושני צידי הגוף. הרבה תלוי בגידול ובמצב של בני הזוג. על פי ואן דה ולדה, הנטייה לנשוך במשחק אהבה מפותחת יותר אצל נשים. מחברים אלה מוצאים קשר רב בין אברי העיכול לבין המין, בין "טעם ואהבה".

ולבסוף, הקבוצה השלישית של המחברים רואה את חוש הריח להיות הגורם המוביל בנשיקה. כמובן, חוש הריח בעת העתיקה מילא תפקיד הרבה יותר גדול ממה שהוא עכשיו. עם התפתחות הציוויליזציה והעיור, חוש הריח של בני האדם המודרניים משחק תפקיד חשוב יותר ויותר, אך נדון בכך בפירוט רב יותר בפרק "האף והריח".

כפי שניתן היה לצפות, לא אמורים להיות סימני שאלה בהערכת האזור, שכן כמעט כל אישה נשקה זה לזה, ולכן ידעה איך נשיקות פועלות עליה. אכן, רק שתי מפות יש שאלות. אחד המטופלים במשך שנים רבות סבלו pyorrhea ו stomatitis כיבית חשש להדביק בעלה בנשיקה, והשני היה ריח לא נעים חדה מן הפה והאף, וכשהיא נשואה ליטופים תמיד הסתובב מבעלה. ניתן היה לצפות כי הפה הוא האחוז המכריע של המקרים יהיו נשים מאוד מרגש, למעשה, התברר כי השפעה ממריצה באה לידי ביטוי בדרגות שונות, פחות מ 50% מהמקרים. 105 נשיקות היו נעימות, אבל לא התרגשו, ו -73 מטופלים היו אדישים לחלוטין אליהם. 25 נשיקות היו לא נעימות או מגעילות. התרגשות חדה כאשר נשיקות השפתיים חוו רק 80 נשים מתוך 400 (20%). לעתים קרובות, נשים השתמשו הפה שלהם עבור מגע אוראלי, הן הטרוסקסואלית הומוסקסואלית.

 • שפה

אובייד נזון ב"עמוס "(" שירי האהבה ") מקדם בחום נשיקה לשונית. נשיקה לשונית בלשונית משוררת על ידי משוררים רבים עתיקים ומודרניים עתיקים.

זו נשיקה צרפתית עדינה, שבה הלשון נוגעת רק בשפתיים של השותף רק מעט, והסמיאנה ההודית הגסה - סיבוב הלשון בפיו של האחר, זהו המגע הגרמני של הלשון עם הלשון. זה נקרא גם עמוק, חם. ב "Kasasutra" Vatsyayana הודית ו "מדע של אהבה" Ozid נאזון הן סוגים שונים של נשיקות. Ovid Nason נותן לנשים מספר עצות היגייניות בעניין זה (הקצה החד של שן שבורה יכול לפגוע בלשונו של אחר, וריח לא נעים מהפה ירעיל את מתיקות הנשיקה). V. Du Sosses הקדיש מונוגרפיה שלמה למדע הנשיקות. ואן דה ולדה כותב כי ללא שפה עדיין אין נשיקה אהבה אמיתית, עבור איבר זה הוא בדרך כלל אחד הכלים החשובים ביותר עבור וריאציות הנשיקה. את הנשיקה, לדעתו, יש את הרוגז החמור ביותר כאשר קצה הלשון מדגדג בעדינות את השפתיים ואת קצה הלשון של השותף.

נראה כי נשיקה לשונית צריך לתת את הגירוי המיני הגדול ביותר. בניתוח עולה כי 111 נשים (27.7%) לא ידעו על קיומן של נשיקות כאלה, 46 נשים נישקו "עם הלשון", אך נשארו אדישות לכך.

 • אף וריח

מקובל לחשוב כי גברים ונשים עם אפים גדולים הם "הנלהבים ביותר". האף כאזור ארוגני מוזכר על ידי מינים רבים, אך הניתוח שלנו הראה שהאף אינו כלל אזור ארוגני. רק 6 נשים (1.5%) נשקו את האף היה "נעים מאוד ומרגש מעט". המסה העיקרית של הנשים נשארת ללטף את זה לגמרי אדיש או אפילו לא מוכר עם זה. שלוש נשים נישקו את אפיהן בצורה לא נעימה.

יחד עם זאת, סקסולוגים צריכים להיות מודעים לקשר הרפלקס ההדוק בין קונצ'ות האף לבין איברי המין הנשיים. הדיווחים הראשונים הם כי גירויים שמקורם בתחום הגניטלי יכול להוביל להתפתחות של מחלת חלל האף, הופיע כבר בשנת 1885.

אחד ממייסדי המדע הסיניולוגי, Havelock Ellis, במונוגרפיה שלו "סטיות מיניות" כותב: "... לאנשים עם פגמים באברי המין יש פגמים מעצבי הריח, ולהיפך". נ 'Henscheld בעבודת הדוקטורט שלו (המבורג, 1967) נותן מקרה מעניין של agenesis של אזור חוש הריח בשילוב עם eunuchoidism.

יותר מכל, שאלה זו פותחה על ידי ו 'פליס. הוא טוען כי "נקודות סקס" מיוחדות ממוקמות במחיצה של האף ופצצות נמוכות (genitalstellen), אשר בכל להתנפח תקופה ובקלות krovotochat.Nam מצאה מספר מקרים של דלקת חריפה בצינורות אף בצורה מעין רעלת הריון בקרב נשים הרות. הקשר של נקודות פליס באף עם איברי המין הנשיים הוכח ביצירותיהם על ידי רופאים רבים

לכן, זה יכול להיחשב מוכחת קלינית וניסויית נוכחות של קשר רפלקס בין הרירית האף לבין הספקטרום המיני של אישה.

 • ריח

לגבי המיניות, המצב טוב יותר עם חוש הריח, אשר עבור חלק מהנשים הוא אזור ארוני בולט. א. בלוך מצטט את הצהרתו של גנקל: "הריח הוא תמצית האהבה, כלומר, תחושות הריח היוצרות את שורש יחסי המין". IP Pavlov כתב: "ואני חושב כי, אולי, הסוכן העיקרי של הרפלקס המיני הוא ריח מיוחד". אצל בני האדם, התפקיד המיני של חוש הריח, לפי ג 'נובאק, הוא סוג של אטביזם, "שריד של הנפש", אבל עם מצב פתולוגי זה יכול להשפיע באופן משמעותי על חיי המין של אדם. באנשים עם סטייה של רגשות מיניים, ריחות מסוימים מתנהגים כמו שוט, מרגש בחריפות את הדחף המיני. דוגמה לעיוות כזה מובאת להלן.

רגישות שפותחה במיוחד לריחות מסוימים בכמה חרקים. לכן, זכרים של כמה מינים של פרפרים מריחים את הנקבה של המין שלהם במשך כמה קילומטרים, ועולים לטוס לעברו.

עבור אדם מרגש במיוחד ביחסי מין הוא הקבוצה הכימית הקפרילית (זיעה, פריקה מהנרתיק, נוזל הזרע, הפרשות של העורלה ובלוטות הממוקם ליד איברי המין). ריח של נקבות הנמשכות גברים נקרא epigones וכוללים musk, tsibert.

עדיין היפוקרטס ציין כי לכל גבר וכל אישה יש ריח הפרט שלו. הוא האמין כי עם הגיל, ריח של אדם יכול להשתנות. ריח הגברים חזק יותר מאשר אצל נשים. בלוטות וסטיבולריות של נשים מפרסמות "ריח" נקבה. ריח זה במהלך הווסת יכול להיות מוגבר. על כמה אנשים, הוא פועל מאוד מרגש והוא יכול להסביר את הרצון שלהם cunnilingus.

א'סטול הקדיש פרק גדול במונוגרפיה שלו לריחות הספציפיים של גברים ונשים. הוא מאמין כי ריח של קבוצה קפרילית, נתפסת בדרך כלל לא נעים, על כמה גברים הוא מרגש.

ג'ייג'ר האמין שגברים מרגישים לעתים קרובות את ניחוח האשה האהובה עליהם (ריח השיער, ריח בתי השחי והראש, בעיקר העורף). א 'פ'שואר מתייחס כאן לריח עור הידיים, הרגליים, פי הטבעת ואפילו הצואה. לנשים רבות יש רוחות מועדפות שמרגשות אותם. א בלוק כותב כי הריחות המרגשים ביותר כוללים את הריח של reseda, heliotrope, יסמין, patchouli, סגול, עלה, מושק. כמה נשים נרגשות מאוד מפרח ערמון מתוצרת בית, שריחו דומה לריח זרע זכר. בקרב נשים, יש אמונה כי ריח של ציפורן הוא בין הריחות הכי מרגש אצל גברים. אנחנו (VI Zdravomyslov) היה צריך לפגוש נשים להרטיב את הבושם "ציפורן" שיער הערווה.

ההשפעה הממריצה של רוחות מסוימות על הרגשות המיניים מודגשת על ידי המוריץ של הדוכסים. הוא כותב כי רישלייה בזקנתו על ההתרגשות של הפעילות המינית חי בין הריחות של הרוחות החזקות ביותר. NE Ishlopdsky במונוגרפיה שלו כותב כי המזרח הוא נפוץ יותר לא שִׂפתָנִי והשפה העברית, הרבה פחות, ואת הנשיקה ההרחה כאשר האף של הנושא בא במגע גם עם האף או הלחי או היד של אחר. הוא כותב כי הסינים, המתרגלים גם את נשיקת הריח, רואים בשפתון האירופי ביטוי של קניבליזם. מ 'Hlrschfeld בעבודתו העיקרית נותן תמונות של נשיקה האף כזה.

ב -86 מקרים מתוך 400, ריח הבעלים היה נעים למטופלים שלנו, וב -9 מקרים הוא אפילו עורר תחושה מינית, אבל יחד עם זאת הוא לעתים קרובות (102 מקרים) היה מאוד לא נעים או אפילו מגעיל.

במקרים רבים, את התפקיד השלילי שמילא ריח של וודקה, טבק. השימוש הנרחב באלכוהול הוא יותר ויותר הגורם לנישואין אומללים, המוביל לגירושין. ריח של אדים יין ברוב הנשים לא רק מרתיעה נשיקות, אבל לעתים קרובות לגמרי הורג אהבה.

 • עפעפיים וראייה

העפעפיים הם כשלעצמם אזור ארוגני מובהק. 167 נשים (41.7%) הגיבו בחיוב לנשק את העפעפיים, 152 (38%) מהם היו מתנשקים המאה "רק נחמד" ואינו גורמים לשום רגשות מיניים, ורק 9 נשים "מנשק בעיניים" גרמו לעוררות מיניות חדה. לדברי המטופלים שלנו, אף אחד לא נישק אף פעם עפעפיים, ושש מנשיקות אלה היו לא נעימות (אולי בגלל שהן צבעו את הריסים שלהן).

בנוסף לנשיקה השפתיים "בעין" ידועה מה שנקרא "נשיקה של הפרפר", "נשיקה את העש" - מגע דו צדדי עם ריסים.

המצב שונה עם ראייה. לא משנה עד כמה חשובה החשיבות של שמיעה בחיי המין של אישה היא, עם זאת, N.E. Ishlondsky, מתוך אמונה כי התחושה השמיעה בדרך כלל מבטאת את השפעתה לאחר היחס החיובי או השלילי לאובייקט נקבע פחות או יותר ויזואלית, שבבעיה המינית של כל החושים, הראייה משחקת תפקיד דומיננטי.

דעה זו משותפת גם לג'יי בלוך, שאמר כי אין זה מקרה ששני הוגים דגולים, הפילוסוף אפלטון ומדען הטבע צ'ארלס דרווין, הסכימו ש"יופי הוא התגלמות האהבה". יופי תמיד מביא רגשות חיוביים. א 'מנדלשטאם כותב כי התבוננות צורות עירום, עבודות המקביל של ציור ופיסול הוא כלי רב עוצמה שמרגש תחושה מינית. הוא מקצה תפקיד גדול שמלות אופנתי, פשתן, נעליים, תסרוקת, הדגשת האטרקטיביות של נשים.

ניתוח המפות שלנו חשף נתונים לא צפויים. מתברר כי 144 נשים היו אדישות לסוג זה של בעלים עירומים ורק ב 64 זה גרם להתרגשות, ורק 16 - חזק. יחד עם זאת, 66 נשים לא היו נעימים להביט בבעל עירום, ושתי נשים אפילו נגעלות. 77 נשים מתוך 400 (כמעט 20%) מעולם לא ראו איברי מין גבריים.

 • האוזן והשמיעה

תעלת האוזן מאז ימי קדם נחשב לאחד האזורים הארוגניים החזקים ביותר. נשיקות ומציצות אונות אוזניים או המשטח האחורי של האורגן במקרים מסוימים אכן גרמו לגירוי מיני חזק אצל הנשים שראינו. במיוחד שימוש נרחב באזור זה במדינות המזרח. בהודו, מאז העתיק פעמים פרברסיה של "davanbandzh" - coitus ב auricle.

אצלנו 183 נשים (45,7%) מעולם לא נשקו לאוזן, 78 (19,5%) נשים היו אדישות לחלוטין לנשיקות כאלה. ב -121 מקרים (30%) היה האזור חיובי, ורק 11 (3.7%) גרמו להתרגשות חדה, ב -18 מקרים (4.5%), נשיקות גרמו לרגשות שליליים, שב -6 מקרים, נשיקות באוזן היו אפילו מגעילות .

שמיעה. אישה יכולה להיות נרגשת על ידי אותן מילים עדינות שהיא שומעת במהלך preliminaries ו coitus. ר 'נויברט סבור שאשה "אוהבת לשמוע". אפשר לומר לאישה עשר פעמים ביום שהיא המתוקה, הכי מקסימה, הכי יפה.

זה ידוע כי כמה נשים יכול להיות נרגש על ידי המוזיקה הזאת או אחרת, ולכן מדברים על אזורים ארוגניים ותגובות ארוגניות, אנחנו לא יכולים שלא להתעכב על מוסיקה ושירה. מאז ימי קדם, ההשפעה החזקה של שירה ומוזיקה על רגשות ידועה. מוסיקה יכולה להתרגש, אבל מוזיקה יכולה גם להרגיע. לכן, בימי קדם, אפלטון, אריסטו, אסקלפיוס (Aesculapius) ו Celius Aurelianus השתמשו במוזיקה לטיפול בחולים. בימי הביניים, ההשפעה המוזיקלית על החולים הומלצה על ידי אביסינה.

במערב אירופה, "טיפול במוסיקה" החל להיות אופנתי במאות XVII-XVIII. מאז המאה ה XIX, המחקר המדעי של השפעת המוסיקה על פונקציות שונות של הגוף האנושי (זרימת הדם, נשימה, חילופי גז, וכו ') החלה.

ברוסיה בשנת 1913 ארגן VM Bekhterev את "החברה להבהרת החשיבות הטיפולית של המוסיקה". לרוע המזל, מלחמת העולם קיצצה את פעילותה של החברה הזאת. בימינו, אחד מתלמידיו וחסידיו של VM Bekhterev - VN Myasishchev באותו המכון שוב חידש את המחקר של טיפול במוזיקה.

יש צורך לברך על העובדה שבשנים האחרונות מספר גדל והולך של מחברינו כלל מוסיקה במכלול הטיפול הפסיכותרפי בנוירוזות ובתנאים דמויי נוירוזה. באנגליה, פרנק נייט עם אפקט טוב משתמש במוזיקה של ד 'שוסטקוביץ' לטיפול בצורות קשות של פסיכונוזה שלא ניתן להשפיע על סוגים אחרים של טיפול. בארצות הברית הוקם האיגוד הארצי למוסיקאים של מוסיקה, שהכין קטלוגים טיפוליים של מוסיקה - הפרמקופייה המוסיקלית ("מוזיקופי"). VL לוי נותן כמה קטעים מן "מוסיקולוג" מומלץ לחובבי המודרנית של בעיה זו. למרבה הצער, אין יצירות על "מוסיקה ומין" ברשימה זו.

פער זה מתמלא על ידי מחקר גדול ורבגוני של א 'הנס על השפעת המוסיקה על מין. המחבר האמין כי בכל היצירות המוסיקליות, המרגשות ביותר הן האופרות של ר 'וגנר ("טריסטן ואיזולדה", "טבעת הניבלנג", "טנהאוזר") והאופרטה של ג'יי אופנבך. המוזיקה של וגנר וחשיבותה בסקסולוגיה מוקדשים למונוגרפיה של פ. בקר. ר 'מיידרר בספרו מכנה את ריצ'רד ואגנר גאון ארוטי.

כיום, רוב המחברים מתייחסים לקטגוריה זו ולמוסיקה המחול החדשה. ההשפעה המינית המרגשת של האחרון היא משופרת עוד יותר על ידי תנועות הגוף המקביל, אשר נדבר קצת יותר בסעיף "אנליזה חושי".

אנחנו לא יכולים להסכים לחלוטין עם דעתו של GP Shipulina כי, מה שהופך "תרופות מוסיקליות," לקחת בחשבון רק את יצירות אינסטרומנטליות, במקום מוסיקה ווקאלית, שבו יש נקודה שונה של יישום בנפש (מילה ממוענת אזקה השני ). LS Brusilovsky מציינת בצדק את התפקיד של פעיל (שירה סולו ו מקהלה) ו פסיבי (האזנה לשירה) ווקאלית טיפול קולי בטיפול במחלות שונות.

במהדורה השנייה של "מדריך פסיכותרפיה" LS Brusilovsky נותן סקירה כללית של הספרות העולמית על טיפול במוסיקה מימי קדם ועד ימינו. מעצם השפעת ההשפעה על מערכת העצבים, הוא מחלק את כל היצירות לגירוי ומרגיע. בסקירה זו, למרבה הצער, כמעט שום אזכור של השפעת מוסיקה על סקס.

לאחרונה, השפעתו של המוזיקה על ביטויים שונים של נוירוזות, כמו גם על תפקידה של המוסיקה בטיפול בהפרעות מיניות, נחקרת על ידי SA גורביץ '.

בלי להכחיש את המשמעות הסמנטית של שירה, אנו יכולים לטעון כי לעתים קרובות "שיר ללא מילים", כלומר, רק את הקול (גוון והטעמה) של הקול יכול לגרום לתגובה רגשית בולטת, כולל מינית. על נשים בהקשר זה, השירים הגבוהים ביותר של טנורים ליריים מושפעים מאוד. ידועים מגיפות של כל אלה tenoristok - "pechkovchanka", "למשיסטוק", וכו '

א 'מול הדגיש פעם שהמוסיקה והשירה משפיעים במידה ניכרת על מערכת העצבים והשרירים. במיוחד, לדעתו, נשים רגישות למוסיקה במובן הארוטי.

ברור שההשפעה של טיפול במוסיקה תלויה לא רק בעבודה ובמופע שלה, אלא גם על המאזין עצמו, וניתן להשיג רק מאנשים פחות או יותר בהבנה של מוסיקה.

השיפוט לעיל על המשמעות הרגשית של מנתח השמיעה מאושרים על ידי ניתוח של מפות ארוגניות. ניתוח הנתונים שלנו בנוגע לשימוע אישר את דבריו של רודולף נויברט כי האישה "אוהבת לשמוע". כך, ב -154 נשים (38.5%) הדיון היה אכן אזור ארוגני מובהק, וב -38 מטופלים "מילות חיבה" עצמן יכלו לגרום לעוררות מינית חזקה.

יחד עם זאת, אותו ניתוח הראה תמונה מכוערת של התנהגות הנישואין של מספר רב של בעלים של המטופלים שלנו. כל הסקסולוגים מסכימים כי הבעל לא צריך להתרחק מאשתו לאחר יחסי מין להירדם ללא ליטוף לאחר מכן, ללא אפילוג coitus, ללא nachspiel. על פי הנתונים שלנו, הבעלים של 90 מהחולים שלנו (22.5%) מבצעים יחסי מין באופן פרימיטיבי. בשקט בלילה היא פונה אל אשתו שלא הספיקה להתעורר, עושה את העבודה שלה בשקט, בלי לומר מילה, "מסתובבת ונרדמת". ב -47 מקרים, ל"שיחות הבעלים "(11.75%), נשים היו אדישות לחלוטין, וב -12 מקרים (3%) בעלים אמרו תועבות כאלה שגרמו למורת רוח ולפעמים גועל לנשים. אין זה מפתיע שעל ידי התנהגות כזו הם מרתיעים את נשותיהם מללכת אחר "חובות של נישואים" ולפתח בהן קור מיני מתמשך.

 • צוואר

הצוואר הוא אזור ארוני בולט למדי. ב 218 נשים באזור זה היה חיובי, ב -27 מקרים הוא גרם לעוררות מינית חדה. יחד עם זאת, 95 נשים (23.7%) נשקו את הצוואר לחלוטין לא מוכר, ב -12 מקרים הם היו אפילו לא נעים. חלקים שונים של הצוואר של אישה אינם שווים במידה של erogenity. אחד מהם הוא נשיקות נעימות יותר של צוואר מלפנים, אחר - מאחור, על גב של חלק של פיל של ראש. לכן, לאחרונה הבחנו את "הצוואר מלפנים", "הצוואר מאחורי" ו "משטחים בצד של הצוואר." מתוך 200 הנשים שרואיינו (לוח 4), רק 122 (61%) קיבלו תגובה זהה בכל חלקי הצוואר, וב -78 מקרים (38%), התגובה הייתה שונה.

"מקום החתול" (מקום על הגב בין השכמות) הוא אזור ארוגני בולט בין אותן נשים היודעות על קיומו, אך עובדה היא כי 319 נשים מתוך 400 איש לא נישק במקום זה. ב 40 המטופלים שלנו אזור זה היה חיובי, ב -7 גרם עוררות חדה. רק שתיים מהנשים שנסקרו נישקו את בעלה בין שכמותיו ולא היו נעימים.

 • בלוטות החלב

בדיוק כמו הפה, בלוטות החלב נרגזות לעתים קרובות יותר מאשר באזורים אחרים, ולכן אין כמעט תשובות מעורפלות (רק 7 נשים ציינו כי הם לא יודעים איך הם מגיבים לגירוי הזה). ב 288 מקרים (72%), בלוטות החלב היו אזורים חיוביים. ב 46 מקרים, סמור מול בלוטות החלב (גם ללא גירוי של הפטמות) גרם עוררות מינית חדה.

יש לציין כי בלוטות החלב הן אזורים ארוגניים חזקים לא רק לנשים. אפילו מגע ידני עם אותם מרגש גברים. יש אפילו סטייה - coitus intra mammorum (יחסי מין בין שדיים). את "הקאמה סוטרה" ו "Anamgarande" הסוג כזה של משגל - narvasadata - אפילו מתאים לקיום יחסי מין לאחר ההפסקה (לפחות בעוד כמה ימים) במקרים בם האוהבים רוצים למנוע הריון, מתוך אמונה כי זו תגרום זרעים בוגרים במהלך שפיכה, ועם המעשים הבאים ילך כבר לא בוגר, מסוגל ההפריה.

בשיטה זו, לא רק גבר יכול להביא את עצמו לאורגזמה, אבל אישה מקבל התרגשות גדולה מן מגע של הפין ואת שק האשכים. נוסף על כך, האיש, לוחץ על בלוטות החלב זה לזה, יוצר גירוי נוסף בידיו, כאילו עיסה אותן. ס 'אמב בוס סבור ששיטה זו מעניינת ביותר עבור גברים שאוהבים חזה מסיבי ורב עוצמה.

לפעמים בלוטות החלב יכול להגיע לערך עצום. במקרים מסוימים, הגידול הוא חד צדדי, אבל לעתים קרובות יותר - דו צדדי. תן לנו לצטט כמה מקרים נפלאים כאלה. ברתולינים דיווחו על אישה אחת שבלוטות החלב שלה משתלשלות על ברכיה. בון תיאר בלוטות החלב ששקלו 64 פאונד, דורסטון אישה בת 24 שלא יכלה לקום מהמיטה ללא עזרה: חזה השמאלי שוקל 64 פאונד, והאשה הימנית הייתה קצת יותר קטנה. מדלדלוש צפה בילדה בת שנתיים עם חזה, כמו אישה מניקה.

על גברים, לא רק מגע ידני או מינית עם בלוטות החלב של נשים הוא מרגש, אבל אפילו ההתבוננות שלהם. נשים יודעות זאת היטב ומשתמשות בו בהרחבה, לבושות בשמלות עם צוואר עמוק.

במהלך יחסי מין, נשים רבות מסומנות על ידי גודש של בלוטות החלב (שלב גחון), לפעמים די משמעותי, בהירות של דפוס ורידי משופרת. שלב detemtsentsii לוכדת בלוטות החלב (גודש של אותם במהירות פוחתת, דפוס ורידי שוב הופך להיות פחות מורגש). ב -30 מקרים, בלוטות החלב היו אזור שלילי, וב -6 מקרים זה בא לידי ביטוי די חזק.

הפטמות והנערות סביבן בנשים הן אחד האזורים הארוגניים החזקים ביותר. המאפיינים המיניים שלהם שונים באופן משמעותי מן המאפיינים של בלוטות החלב. הדבר הראשון שתופסת את העין הוא כמעט פי 10 ממספר סימני השאלה: כאן הם כבר 63 במקום 7. כדי גירוי של הפטמות רק 37 נשים נשארים אדישים ל 85. פעמים שלוש פעמים לעתים קרובות יותר את ההשפעה המינית הוא הביע בחדות. ב -134 נשים, השפעה זו באה לידי ביטוי חריף, ובמקרים אחדים אף הובילה לאורגזמה מתגרה. זה חזר בשנת 1909, כתב G. Merzbach.

גירוי של הפטמות מושגת בדרכים שונות: ידיים (לישה, לגימה), הפה (מוצץ, ללקק), ולבסוף, הפין בלוטות. בעלי אורגזמה מתגרה טוענים כי עם השיטה השנייה היא מושגת הרבה יותר קל מאשר עם אחרים. הפטמות הנשיות רגישות ביותר לכל גירוי מיני ומיד מגיעות למצב של זקפה, והאיילות המקיפות נמצאות במצב של תזוזה.

ואן דה ולדה האמין כי הקמת הפטמות, בדומה להקמת איבר המין הגברי והדגדגן הנשי, מחזקת עוד יותר את האפקט הארוטי. העירור המרבי מתקבל עם גירוי סימולטני של הדגדגן והפטמות.

לאור ההבדלים לעיל המאפיינים המיניים של בלוטות החלב ואת הפטמות שלהם כאזורים ארוגניים, זה יהיה מעניין לנתח את היחסים האישיים שלהם. כפי שניתן לראות בטבלה. 6, ב 64 מקרים היחס של הפטמות erogenous ובלוטות החלב לא נחשף. מתוך 336 הקלפים הנותרים, 135 (40.2%) הראו את אותו הארוגני, ב -152 מקרים (45.2%), הפטמות היו ארוגניות יותר ו -49 (14.6%) פחות ארוגניות עקב 47 מקרים שליליים.

במהלך יחסי מין, בדרך כלל את העצמת הקמת הפטמות ואת התולעים של איולס הם עוד יותר, וב בשלב 4 של מעשה (detumescence) תופעות אלה עוברים די מהר.

בניגוד לפטמות הגבריות הנמצאות באזור המעי הגס פחות בולט, לגירוי שלהן במהלך ההתעלסות יש השפעה מועטת על עוררות מינית כללית. לדברי ו 'מאסטרס וו' ג 'ונסון, הקמת הפטמות הגבריות במהלך יחסי מין, אם כי במידה פחותה יותר, הוא ציין. פטמה פטמה קטנה אצל גברים הם צפו ב 60% מהמקרים, זקפה בולטת - רק 7%. אם ההזרעה של הפטמות הנשיות לאחר הטיפול בדרך כלל מתרחשת מהר מאוד, אז, על פי המחברים עולה, אצל גברים (אם יש הקמת הפטמות), היא עוברת לאט מאוד (לפעמים אפילו לכמה שעות).

 • אצבעות ומגע

מניתוח הנתונים עולה כי ל -148 נשים יש אצבעות כאזור ארוגני חיובי, אך הן אינן גורמות לעוררות מינית אמיתית (רק כ -5%), במקרים אחרים, נשים פשוט מרוצות כאשר הן מתנשקות באצבעותיהן. יחד עם ניתוח זה הראו כי 149 נשים אף אחד לא נישק את האצבעות.

רק שתי נשים היו אומללות כשהבעלים ניסו לנשק את אצבעותיהן. בנוסף, שלושה מהחולים שלנו עוררו על ידי נשיקות על משטח כף היד של היד, ושניים על ידי השטח האחורי של היד.

בהונות כאזור ארוגני כללנו בניתוח הרבה יותר מאוחר, ולכן מספר התצפיות הוא פחות (130).

נ 'ליברמן טען כי קצות הבהונות הם בין האזורים הארוגניים החשובים ביותר של נשים. הניתוח שלנו הראה את הדברים הבאים. ראשית, ברור שהאצבעות של רגלי הגברים "אינן מעריכות": רק 24 נשים מתוך 130 גברים נישקו בהונות (18.5%), ומכאן "?" שם 81.5% מהנשים, בעוד בנשיקות אצבעות הידיים "?" צוין ב -37% מהנשאלים. מבין 24 הנשים הללו, 13 נשים היו אדישות לנשיקות אלה, אחת מהן היו לא נעימות ורק 10 נשים (41.5%) היו חיוביות. שלושה מהם מנשקים את רגליהם היו נעימים ורק חמישה עוררו התרגשות חדה. זה אפשרי כי חלק של 10 נשים אלה היה שיחק על ידי הערכה עצמית מרוצה פשוט - "הם כל כך אהובים שהם לנשק את הרגליים."

מהנתונים הספרותיים של הפעם האחרונה, רק א'מ'סבדושץ' היה חייב להתבונן בחולה אחד שנשיקותיו על רגליה גרמו להתרגשות חדה.

 • גע

כדי לשקול מגע כאזור ארוגני יכול להיות בשני היבטים: בכלל ובאיברי המין.

א 'מנדלשטאם כותב כי חובק, נוגע הידיים והרגליים, במיוחד במחול, מרגש רגשות מיניים. בהודו סקסיולוגיה, חלק גדול מוקדש לטכניקה של חיבוקים שונים. Iv. בלוך כתב: "... לגעת בעור של אדם אהוב היא כבר מחצית יחסי המין, נגיעות אלה נותנים תחושות חושניות המועברות לאברי המין".

ארוגניים במיוחד הם ריקודים מודרניים, נתון לביקורת יסודית על מ 'מרגוליס בספרו "מחלת המאה". הוא מדגיש כי הבנות סובלות ביותר מריקודים עכשוויים, אשר צריכים לדעת על המיניות ככל הנדרש כדי להיות מסוגלים לשמור על טוהר שלהם.

תחושת המגע של נשים רזה וחזקה יותר, קשורה קשר הדוק יותר למיניות. נשים רבות בשיחה עם גברים יש הרגל של נוגע בחזה, ביד, ואם הם יושבים, ואז אל הרגל. נגע בעפרונות, באצבעות, אבל רק לגבר שאוהב אותם.

א 'פ' שורר האמין כי העור האנושי יכול להיחשב איבר גדול אחד שיכול לעורר תחושות חושניות. יש גם חושניות של השרירים. חיכוך, עיסוי עם הידיים והרגליים היו בשימוש נרחב בהודו העתיקה, בין היוונים והרומאים. במטרה לקרוא התרגשות מינית ותחושות חושניות במזרח, עיסוי באמבטיות מתחת למים, הנעשה בעיקר על ידי צעירים או נערות יפים, הוא נפוץ מאוד.

רוב הסקסולוגים ממליצים לנשים במעשה המיני לשים את עצמם בנרתיק המינית של בעלה. זה חשוב במיוחד עם תסמונת כאב תפקודית נגרמת על ידי נוירוזה. בניתוח הנוכחי נשקול את השאלה כיצד מגע המגע של איברי המין של הבעל משפיע על אשתו. עבור 126 נשים, זה היה נעים, אשר 28 עורר התרגשות חדה. 120 נשים, בעיקר פריג'ידית, עשו זאת באדישות (ללא חיוב וללא רגשות שליליים). 96 (22%) מהנשים מעולם לא נגעו באיברי המין של הבעל. עבור 58 נשים המגע הזה היה לא נעים, ול -12 מהן אפילו מגעילה.

 • ירך

החוט הוא אזור ארוגני מובהק. רק ב -24 נשים החלץ היה אזור ארוגני מובהק. בחמש נשים זה היה שלילי. EP בלבד +0.54. את העצה יש EP אפילו פחות - + 0.48. רק ב 16 נשים אזור העצה גרם לעוררות מינית, ואת כמות "?" מגיע ל 207 של 400.

 • ישבן

בין האזורים הארוגניים, הישבן תופסת מקום מיוחד. הישבן הנשי היפה היו ביוון העתיקה וברומא בפרמיה. אפילו הוראס כתב: "לגבר אשה, אם הגב שלה מפותח מאוד - זה כמו אף שטוח או רגליים מפותלות". ביוון, נבנה מקדש ונוס Callipyge (kallos - יפה, pyge - מושב). הישבן היפה פועלות בהתרגשות על הליבידו של גברים.

כמעט כל האזורים הארוגניים של אישה גורמים לרגשות חיוביים, בעיקר עם ליטופים ונשיקות, הישבן מהווה חריג. כאן לעתים קרובות תחושות נעימות ואפילו התרגשות לא גורם ליטוף, אבל השימוש בכוח (הידוק חד של הישבן ביד של גבר) ואפילו גרימת כאב. תכונה זו (גלגלת) צוינה הן בספרות הרפואית המקומית והן בספרות הרפואית הזרה.

ניתוח המפות הארוגניות הראה כי ב -177 מקרים (44%) מתוך 400 אזור זה התגלה חיובי, וב -15 נשים הוא גרם לעוררות מינית חדה. המספר כאן הוא 3 פעמים פחות מאשר כאשר מבהירים את המדד הארוגני של המותניים ואת העצה. יחד עם זאת, ב -34 מקרים האזור היה שלילי, בעיקר בשל טווח הקבלה. EP +0.75.

 • טבור 

כאזור ארוגני, הטבור תופסת את העמדה האמצעית. ב -56 נשים (24%) הוא היה אזור חיובי, ב -7 מקרים נתנו התרגשות חדה, 52 נשים נשארו אדישות לחלוטין לטבור הנשיקה. ב -15 נשים, נשיקות הטבור היו לא נעימות, ושתיים מהן היו מגעילות. הנה מספר רב מאוד של סימני שאלה - 237 (57.2%).

הבטן התחתונה היא אזור ארוני בולט למדי. ב 169 נשים, אזור זה היה חיובי, אם כי זה היה רק ביטוי חד ב -15 נשים. 57 נשים היו אדישות ללטף את תחתית הבטן. אחוז סימני השאלה, אם כי הרבה פחות מאשר בחקר הטבור כאזור ארוגני, עדיין גדול מאוד - 167 נשים (41.7%) מציינים זאת. אזור זה היה שלילי רק ב -7 נשים (1.7%).

 • הדגדגן 

תפקידו הארוגני של הדגדגן ידוע. ברוסית זה נקרא "מאהב". ב -321 נשים (80.2%) הוא היה אזור חיובי, וב -176 מקרים (44%) כל מגע נגדו גרם לעוררות מינית חדה. יחד עם זאת, יש לציין כי 32 נשים נותרו אדישות לחלוטין לכל גירוי של הדגדגן.

הוא נרגז בדרכים שונות: הידיים והפה עם ליטוף ראשוני ופינוקים, חבר מיני גברי ביחסי מין. הגירוי של הדגדגן על ידי הפה (cunnilingus), כמה בעלים להשתמש כאמצעי נוסף, אם האישה בזמן המעשה המיני לא היה זמן להגיע לאורגזמה.   

ב -20 מקרים, נגיעה בדגדגן גרמה לתחושה לא נעימה. זה בעיקר נשים הסובלות vaginismus. רבים אינם נותנים לבעלים לא רק ללטף את איברי המין שלהם, אלא אפילו לגעת בהם. בפרק של הווגיניזם אנו נותנים דוגמה של א'ט., מי היה כל כך מעלה כי היא מעולם לא נגעה איברי המין שלה, גם כשהיא רחצה. ב -27 מקרים, כל מגע עם הדגדגן היה לא נעים, וב -4 מהם אפילו מגעיל.

מנטגזה טען בצדק כי הדגדגן כמו פין עם זקפה גדל בגודל. א 'מול הכחיש זאת באופן מוחלט והאמין כי הדגדגן, בניגוד לאיבר המין הגברי, אינו משנה את גודלו כאשר הוא נרגש. אנו רואים בכך אי הבנה. הקביעה של הדגדגן באה לידי ביטוי, כמובן, הרבה פחות מהקמת הפין. במקרים מסוימים, עם גודל קטן של הדגדגן, עלייה זו היא מעט מורגש. גודלו של הדגדגן משתנה אף יותר מגודלו של הפין. ככל שהדגדגן בולט יותר, הוא בולט יותר ויותר.

גודל הדגדגן במאפיינים המיניים של נשים אינו ממלא תפקיד משמעותי. לדברי ו 'מאסטרס וו' ג 'ונסון, במהלך הקיבול תא המטען של הדגדגן כל הזמן מגיב עם העלייה בקוטר שלה, ואילו התארכות של הדגדגן נצפתה פחות מ -10% מהמקרים.

היעלמות מוחלטת מוחלטת היא רק אצל כמה נשים קפואות. נ 'רולדר תיאר את "הדגדגן" - המתח הממושך והכואב של הדגדגן (בדומה לפריאפיזם אצל גברים), המתפתח אצל חלק מהנשים בעיקר בשל אוננות מופרזת.

השפתיים הקטנות, הכניסה לנרתיק וחלקו התחתון הן החלק החשוב ביותר של המנגנון המיני של אישה לקבלת אורגזמה. בכל מצב שבו מתרחש, איבר המין הגברי אינו יכול לעבור את המקום הזה.

כדי להבדיל את הרגשות שלהם הקשורים לחלק האמצעי של הנרתיק, במהלך המעשה המיני האישה לא יכולה, ולכן לא לקחנו את החלק הזה בחשבון כאזור נפרד erogenous.  

מאחר שהגוף הנבוך של הדגדגן בנפרד, ולהיפטר בכניסה לנרתיק של polovyhgub הנמוך (labiae pudendae minores, nimphae), זה הגיוני, כי המקום הזה צריך להיות אזור הארוגני עצמה. הניתוח שלנו מאושש במלואו, אבל כוחו של אזור זה הוא נחות במקצת לדגדגן (ראה אורגזמה נרתיקית).

כך, מתוך 400 נשים ב -309, הגירוי של אזור זה גרם לרגשות חיוביים, וב -97 מהן - עירור חזק לאורגזמה (אורגזמה נרתיקית). ב 41 נשים, האזור היה אדיש ורק 26 חולים היו מגורה על ידי גירוי של introitus.

צוואר הרחם בניתוח אנו נפרק יחד עם המאפיינים של אחורי האחורי - המאפיינים שלהם זהים כמעט. נשים רבות לא יכולות להבדיל, לקבל גירוי של צוואר הרחם או האחורי.

צוואר הרחם הוא אחד האזורים הארוגניים החזקים ביותר. מטרד במהלך יחסי המין של צוואר הרחם ב -151 נשים (37.7%) גרם לרגשות חיוביים, ו- 101 (25.2%) - התרגשות חדה, לעתים קרובות כתוצאה מאורגזמה של צוואר הרחם (צוואר הרחם).

Wernich הקדיש מאמר מיוחד למצב צוואר הרחם במהלך coitus. הוא מאמין כי הקמת החלק התחתון של הרחם במהלך ההתעוררות המינית צריך להיות שווה את המתח של הפין אצל גבר הוא משמעותי, ואולי אפילו את הנקודה העיקרית להפריה.

עם זאת, 142 סימני שאלה (35.5%) נפוצים מאוד באזור זה. אלה הן נשים עם וגיניזם, שבו לא היה שום קויטוס בכלל, או, במקרה הטוב, היה שטחי, או במקרים שבהם אישה טוענת כי היא לא מבינה אם הבעל נוגע צוואר הרחם או לא. במקרים מסוימים, המקרה הוא אימפוטנציה של הבעל, אצל אחרים - בעמדה לא מתאימה של האישה במהלך יחסי מין, כאשר הפין או עובר דרך צוואר הרחם או לא מגיע האחרון.

אזור זה מאופיין גם בכך שלעתים קרובות שלילי (90 נשים - 22.5%) כאשר: נגיעה בצוואר הרחם אינה רק לא נעימה, אלא גם כואבת ומגעילה. זה בעיקר נשים עם תהליכים דלקתיים כרוניים של איברי המין.

אם צוואר הרחם של הרחם והדגדגן הם מתחרים מקוריים בקבלת אורגזמה או עבודה סינכרוני יראה ניתוח של המתאם שלהם.

 • פי הטבעת

האזור של פרינום ופי הטבעת נחשב ארוגני חזק מאוד מאז ימי קדם. דעה זו משותפת לסקסולוגים מודרניים רבים. יש נשים שיש להן אורגזמה רקטלית ופרינאלית.

באופן כללי, השימוש הרחב באזור זה הוא אופייני למדינות הדרום והמזרח. אז, בהודו לעתים קרובות מאוד באינטימיות מינית הבעל גם מגרה את האזור של פי הטבעת עם האצבע או אפילו מכניס אצבע לתוך פי הטבעת. זה ידוע כי על האי של Sifnos (אחד האיים הקיקלדיים) בעת העתיקה, גברים ונשים כאחד אוננות על ידי החדרת אצבע לתוך פי הטבעת (N. ראו, רוזנבאום). ג 'וסילצ'נקו ציינה אישה אשר, ללא קשר למשך החיכוך, האורגזמה לא באה עד שהאדם הזריק את אצבעה לתוך פי הטבעת.

סקרנו נשים רק במספר קטן של מקרים ציינו את השימוש פי הטבעת לשלב הסופי של יחסי מין לצורך מניעת הריון (במקום coitus interruptus).

רק ב -98 נשים מתוך 400 מגע אל פי הטבעת היו רגשות חיוביים, ב -11 מהן, ההתרגשות הייתה כה חזקה, שלפעמים הובילה לאורגזמה רקטלית. 108 נשים (27%) נותרו אדישות לחלוטין לגירוי פי הטבעת, וב -128 מקרים (32%) נחקק סימן שאלה.

בנוסף, אזור זה לעתים קרובות מאוד יש אופי שלילי מובהק. עבור 126 נשים (31.5%), מגע פי הטבעת היה מאוד לא נעים ואפילו מגעיל, ולפעמים כואב. ברוב המקרים היו אלה נשים שסבלו מטחורים. לפעמים יחס אדיש הוחלף על ידי רגשות שליליים לאחר ניסיונות של בעלה לבצע coitus רקטלית.

המשטח הפנימי של הירכיים הוא אזור ארוגני למדי. ב 230 נשים (57.5%) אזור זה היה חיובי, אבל ההתרגשות חזקה מ stroking אזור זה התרחשו רק ב -17 נשים. 105 נשים (26.2%) נותרו אדישות ללטיפות של אזור זה, 59 שנסקרו דיווחו כי מעולם לא ליטפו אזור זה. רק שש נשים סובלות מנרתיק, נוגע בירכיים הפנימיות היה לא נעים, שכן הן עוררו פחד מפני ניסיון כואב חדש לקיים יחסי מין.

הפסקה קבועה או זמנית של אזור אחד או אחר, כמו גם ירידה משמעותית בעוצמתו, נקרא ectopia של האזור הארוגני. זה יכול להיות יחיד מרובים. במיוחד לעתים קרובות ectopia מתרחשת אצל נשים היסטריות, נוטה להתפתחות של הרדמה מקומית. ההעברה של האזור הארוגני, התרחשותו במקום יוצא דופן על פני הגוף של האישה נקרא heterotopy של האזור הארוגני. הצעה במצב היפנוטי יכולה להשפיע על העוצמה של אזור זה או אחר, אך לזמן קצר יחסית. ככל הנראה, השפעה מסוימת על האזורים הארוגניים יכול להיות autosuggestion אימון אוטוגני. יש לציין את הטעות של הרעיון כי חיבה היא רק גירוי פיזי (מכני) של אזורים ארוגניים. במציאות, כל ליטוף הוא תופעה פסיכו-פיזיולוגית. יש לה תוכן פסיכולוגי, אישי, המתבטא לעתים בצורה סימבולית. בציור של חיבה, המנגנונים שלה משקפים גורמים סוציו-תרבותיים, היסטוריים, אתנוגרפיים, כמו גם ערכים אישיים, עמדות ומאפיינים של האדם.

 • חשיבותם של אזורים ארוניים ליחסי משפחה

לכן, כל הסקסולוגים, גם שלנו וגם זרים, מסכימים כי הבעל חייב לדעת את האזורים הארוגניים של אשתו. היוצא מן הכלל היה רק ר 'קראפט אייבינג, שעלה ברוח הוויקטוריאניות, יעץ לרופאים להימנע מלהמליץ לבעלה להשתמש באזורים ארוגניים. זה לגמרי לא מובן מדוע ל. י מילמן במונוגרפיה שלו שותף להשקפה זו.

בחלק מהמקרים התמלאו האינדיקטורים של אזורים אינדיבידואליים בודדים - עבור הבעל והחבר שאיתם יש חיי מין מקבילים. לעתים קרובות היו אלה מאפיינים מיניים שונים זה מזה בחדות. לניתוח, לקחנו בכל אזור את האפשרות החיובית ביותר.

לדברי מורגליה, אישה אחת, על פי הודאתה שלה, היתה על גוף של 14 מקומות שונים, שהגירוי גרם לה להתעוררות מינית חזקה. על פי הנתונים שלנו, פנקסואליות כזו אינה נדירה. במשך 3 השנים האחרונות בלבד, ראינו 5 נשים עם לפחות 14 אזורים בולטים erogenous.

אחת המטופלות שלנו סובלות מבוטא עווית הנרתיק, כל האזורים הארוגניים בחזית (פה, שדי, איברי מין), היה אינדיקטורים שליליים בולטים, לבין האזור בחלק האחורי של כל, אם כי מתון, היה חיובי.

לאור הסדר אישי כזה של אזורים ארוניים לכל אישה, אחת המשימות החשובות ביותר של שני בני הזוג היא למצוא את האזורים הללו ולאחר מכן להשתמש בהם לפני כל יחסי מין.

W. Liepmann מדגיש כי אין מקום כזה על גוף האדם, כי לא יכול לפעול באופן erogenously, ועל כמה אנשים אפילו להיות אזור ההתרגשות העיקרי. לכן, במקרה של קרירות מינית, יש לחפש בהתמדה את המיקום של אזורים כאלה. השימוש באתרים אלה בתקופת ההכנה יכול להפוך באופן בלתי צפוי קרירות מינית לתוך עוררות עזה תשוקה.

ו 'סטוקל כותב כי הטיפול בקרירות מינית הוא "מסע שנערך עבור תגליות בתחום של אזורים ארוגניים" ומייעץ לבעל בעל אישה קרה להמשיך את החיפוש הזה עד "הוא לא מוצא את המקומות האלה או ככה משגל, המרגש את התשוקה המינית של אשתו וגורם לאורגזמה ". אפילו הוראות קלות לבעל על האזורים הארוגניים יכולות להפוך אישה קרה "חסרת מין" לאישה נורמלית ואפילו נלהבת.

כמובן, כל בעל צריך לדעת את האזורים הארוגניים של אשתו ולהשתמש בהם במיומנות במהלך ההקדמות, אבל, כפי שציין נ 'איבנוב, לא כל אזורי האישה נכללים בטווח הקבלה, ואם הבעל, ללא חישוב עם אשתו, חוצה את הגבולות של טווח זה, הוא מציג את האפקט הזה מעכב, אשר יכול להוביל להתמוטטות ופיתוח של פריגאיות. ראוי גם לציין כי עם חלוף הזמן ועם ההתנהגות הטקטית של הבעל, טווח ההיענות של אישה בדרך כלל מתרחב בהדרגה.

מאידך גיסא, חינוך לא נכון אצל חלק מהנשים מקשה מאוד על טווח ההיענות, ואז על הרופא, על פי עצתו של סי קונסורום, להסביר לחולה כי "אם הם אוהבים זה את זה, הכל מותר להם באהבה הזאת" (נ ' איבנוב, AP סלובודיאן). נכון לעכשיו, כשעבדנו בייעוץ משפחתי (3. א'אניסימובה), לעתים קרובות היינו צריכים לראות את היחס ההפוך של טווח ההיענות - טווח רחב יותר באישה, ואדם צר יותר וקשיח יותר, במיוחד אם הבעל צעיר מאשתו.

לדברי AP Slobodyanik וג 'מרזבאך, אישה. היא צריכה להודיע לבעלה על כל מה שהיא צריכה כדי ליצור יחסים אופטימליים.

 • הכנה רגשית-אירונית

השלב הראשון של קויטוס הוא הכנה רגשית-אנרגטית של אישה, בהתרגשות של תשוקתה לאינטימיות. זה מושגת על ידי ליטופים ראשוניים, גירוי ספציפי עבור זה אישה אזורים ארוגניים.

לרוע המזל, בעלים רבים רואים בליטוף ראשוני רגשנות מופרזת ולעתים קרובות מתחילים להתפתח ברגע שהם עצמם יש זקפה, לגמרי לא מתעניין בחוויות המיניות של אישה.

רוב הבנות, חולמות על הנישואין, רואים בו צד רוחני. תחושות גוף, תהליכים פיזיולוגיים ברקע. עבור גברים רבים, יש רצון ספציפי עבור detumescence. לנוכח הצעדים הראשונים בחיי המשפחה, הצעירה, הנערה מרגישה מעליבה ומאוכזבת בחלומותיה. תסכול זה הוא אחד הגורמים הפסיכוגניים הנפוצים של הקור המיני.

מרק M. KlimovaFyugnerova בספרו "לנשים" כותב כי שותף בחוסר טקט, דוחף גינונים מיותרים עבור קיום יחסי מין ללא ביטויים ראשונים של חיבה ורגישות, אשר להכין אשת ריגושים ארוטיים, שמוביל קור מיני ואף גועל.

למרבה הצער, גברים שוכחים לעתים קרובות כי בנישואין, קודם כל, חייבת להיות אהבה, כבוד, אדיבות ותשומת לב (נימוס מיני). הבעל ובחיי המין צריכים להיות קשובים מאוד לאשה. ר 'נויבר כותב: "בעל במיטה לא צריך להירדם לפני אשתו ולהתעורר אחריה, ויותר מכך לאחר יחסי מין להסתובב לנחור."

 • חוסר מוכנות רגשית ורגשית

רוב הנשים (על פי הנתונים שלנו, יותר מ -70%) מתחילים לחוות אורגזמה לא מיד לאחר תחילת הפעילות המינית, אבל אחרי כמה, לפעמים די הרבה זמן: בשלב זה האישה יש "פרידה" פיגור, וזה לא פתולוגיה.

לדברי סנאבל, תקופה זו נמשכת כ -3 שנים בממוצע (על פי הנתונים שלנו - 2.62 שנים). אצל נשים שהתחילו מינית בגיל מאוחר יותר, התקופה

צניעות משנית מצומצמת במקצת. לפי שנבל, בשנים האחרונות החלה תקופת הפרידה של פיגור בקרב הצעירים.

יאקובזון מצטט את הצהרתו של אלברסקירכן, כי עוררות מינית נגרמת על ידי אישה המטפלת בה. מאז בעלים נישואים רק לעתים רחוקות לטפל נשותיהם, זה לטובת פיתוח של קור מיני. אותה דעה משותפת לר 'נוברט. בספרו החדש על נישואין הוא כותב: "בעל חייב לטפל באשתו לא רק לפני הנישואין, אלא גם בחיי המשפחה". במקום אחר הוא קורא: "איך סובלות הנשים בגלל חוסר היכולת של בעליהן לאהוב!"

Todor Bostandzhiev (בולגריה) ו- ZA Rozhanovskaya מאמינים כי אין נשים "קרות" בכלל, ויש נשים אשר "לא מחומם על ידי תשומת לב וטיפול של גבר, ליטוף שלו ורכות." התנהגות זו של בעל בנישואין תלויה לעתים קרובות לא רק ב"אנוכיותו ובגסותו", אלא גם בבורות מוחלטת במיניות ובנישואין.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.