^

מהי קונדום נשי וכיצד להשתמש בו?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הקונדום הנשי הוא אחד מאמצעי המניעה החדשים ביותר, למרות שזה לא אופציה זולה מאוד. זה נקרא תמיס או קונדום. אם אדם אפילו לא רוצה לדבר על אמצעי ההגנה, עצם המחשבה על קונדום גברי עושה אותו היסטרי, אתה יכול לטפל בעצמך ולקנות קונדום הנשי.

מתי ומדוע הומצאה הקונדום הנשי?

איפה המצאתי את הקונדום הנשי אינו ידוע בוודאות. זה ידוע רק כי תרופה פשוטה אך יעילה זו הומצאה בשנת 1990, וזה הופיע בשוק העולמי רק לאחר 3 שנים. הראשון להשתמש בו היו ארצות הברית. הקונדום לנשים נמכר בצורה גרועה, עד שהוא הוצב כאמצעי מצוין נגד הריון לא רצוי עקב אלימות. זה היה אז כי נשים החלו לקנות אותו, במיוחד כאשר מידע על איידס התפשט ברחבי העולם.

הקונדום הנשי אפילו החל להשתנות: כדי להגן על נשים אפריקאיות מפני אלימות, המציא סונטה אהלר מודל עם שיניים. הוא נקרא RAPEX. ברגע שהמתעלל ביצע את החיכוך הראשון, הפין שלו חצה מיד את הקוצים לתוך הנרתיק של הקורבן ונפצע. בעוד האנס מתפתל מכאב, הקורבן התקשר מיד למשטרה ולאמבולנס.

הקונדום הנשי הרגיל הוא כלי מצוין שמגן מפני מחלות המועברות במגע מיני. איידס והריון לא רצוי. האמינות שלה אינה נחותה מן הקונדום הגברי והיא ערבות של 99.2% - האחוז הגבוה ביותר מבין אמצעי מניעה קיימים. בהתחלה, קונדומים הנשי היו עשויים פוליאוריטן, ואז הם החלו לעשות דק יותר עמיד יותר - לטקס. הם לא ריח לא נעים כמו פוליאוריתן, יתר על כן, הם קצת רזה יותר גברים, אשר מאפשר לאישה וגבר להרגיש זה של איברי המין של השני טוב יותר.

כיצד להשתמש קונדום הנשי?

תמיס, או הקונדום הנשי, הוא קל לשימוש, אבל אתה צריך קודם לתרגל. זוהי צינור שקוף עשוי לטקס או פוליאוריטן, אשר יש קוטר של כ 8 ס"מ, ומגיע לאורך של 18 ס"מ טבעות קבועים על הקצוות שלה. אחת הטבעות האלה, כמו טמפון, מוכנסת בעדינות לתוך הנרתיק, והטבעת השנייה של התמיסומה נשארת בפתח הנרתיק. לקבלת ההשפעה של הגנה מפני הריון לא רצוי, חשוב femide מוכנס לתוך הנרתיק כראוי. הטבעת הראשונה חייבת להיות תמיד צמוד צוואר הרחם, מאחורי עצם הערווה. כאשר ילדה מסיר קונדום מן הנרתיק, אתה צריך להפוך אותו על ידי הטבעת החיצונית מספר פעמים. אז הזרע יישאר בפנים, ולא יהיה שום סיכון של הריון לא רצויות וזיהומים.

הסרת קונדום מן הנרתיק לא יכול מיד - וזה הקסם שלה. אתה יכול לשכב, להירגע, ואם יחסי מין כבר לא מתוכנן, אתה יכול לקחת את זה בתוך 10 שעות עם תמיס. זה מבדיל את הקונדום הנשי מן הזכר, אשר מוסר מיד. אתה לא יכול ללכת רחוק מדי: להשתמש הן קונדומים נקבה וגברית בו זמנית, כי הם יכולים לפגוע אחד בשני. כן, ולא הרגשה נעימה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

היתרונות של הקונדום הנשי

המסה שלהם. זו הסיבה ועדת האו"ם על האיידס כל כך פעיל מקדם נושא זה של הגנה על נשים מפני זיהומים הריונות לא רצויים. קונדום נקבה הוא טוב כי זה יכול להיות מותקן הנרתיק מראש, כמה שעות לפני יחסי מין, מאשר לשמור על רומנטיקה של מערכות יחסים. הקונדום הגברי צריך להיות מודפס ולשים על עצמו מאוד בתהליך של משחק אהבה, וזה קצת מפחית את הפתיל של שניהם. זה אפשרי. לכן, גברים ונשים רבים אינם נרגשים משימוש בקונדומים גבריים.

הקונדום הנשי מתוכנן כך שהוא תורם לגירוי טוב יותר של הדגדגן, מה שמגביר את ההתרגשות של האשה. זה טוב במיוחד עבור נשים עם מזג מיני חלש ובינוני, וזה לא כל כך קל "להתחיל".

הקונדום הנשי הוא טוב מאוד בכך שהוא יכול לשמש בכל מצב של הזכר הפין - גם אם הוא לא זקוף.

קונדום לנשים נועד כך שהוא יכול לכסות את רוב איברי המין החיצוניים של אישה, אשר מגן עליה בנוסף.

בגלל חומרים ידידותיים לסביבה שממנו הקונדום הנשי הוא עשה, זה יכול להיות בשימוש על ידי כל הנשים, אפילו אלרגיות. אין התוויות נגד. התיקון היחיד: אלה אלרגיים לטקס צריך לקנות קונדום פוליאוריתן ולהיפך: כי פוליאוריטן אינו מקבל, לתת להם לבחור מוצרי לטקס.

trusted-source[9], [10], [11]

האם יש חסרונות כלשהם לקונדום הנשי?

  • כמובן, יש, כמו כל מוצר. לעומת הקונדום הגברי, הנקבה היא הרבה יותר יקר. זה עולה מ 2 ל 6 € עבור מוצר 1.
  • פוליאוריתן קונדומים יש ריח לא נעים מאוד, במיוחד כאשר הוסר. אבל זה מתאדה במהירות.
  • קונדומים נקבה אינם מתאימים במיוחד לאלה עם שרירי הנרתיק חלש. תחת תנאי זה, זה יכול ליפול.
  • זה גם בלתי אפשרי להשתמש חומר סיכה יחד עם קונדום הנשי וזה מסוכן במיוחד לשימוש petrolatum. בשילוב עם ג 'ל נפט, גומי קונדום ישחרר ו לרכך. ואז, ברגע הבלתי צפוי והבלתי מתוכנן ביותר, הקונדום יכול להישבר.

אם אתה באמת צריך חומר סיכה, אתה יכול לקנות קונדומים נקבה עם חומר סיכה.

trusted-source[12], [13]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.