^
A
A
A

הודעה וניהול של יחסי מין עם מחלות מין

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כמעט בכל המקרים, יש לבחון שותפים של חולים עם מחלות מין. אם האבחנה של STD לריפוי, סביר להניח אנטיביוטיקה מתאימה גם בהעדר סימנים קליניים של זיהום ועד תוצאות המעבדה מתקבלים. במדינות רבות, מחלקות בריאות מקומיות או פדרליות יכולות לסייע בזיהוי שותפים לחולים עם מחלות מין מסוימות, בעיקר HIV, עגבת, זיבה וכלמידיה.

עובדי בריאות צריכים לשכנע מטופלים עם STDs כי הם צריכים להודיע שותפים המין שלהם של זיהום אפשרי, כולל אלה שאין להם סימפטומים, ולייעץ אלה שותפים ללכת למרפאה לבדיקה. סוג זה של הזיהוי של השותף מכונה "הודעה על ידי המטופל על ידי המטופל". במצבים שבהם הודעה על ידי המטופל אינה יעילה או בלתי אפשרית, על צוות השירותים הקליניים להודיע לשותפים המיניים של המטופל על ידי "הודעה על ידי הסכם" או על ידי הודעה באמצעות השירות ". הודעה לפי הסכם "היא דרך לזיהוי שותפים, בהם המטופל מסכים להודיע לשותפיו תוך פרק זמן מסוים. ה תקופת זמן, להשתמש בשירות הטיפול, כלומר. E. חולים שנדבקו שותפים בשם מזוהים התייעץ הצוות של מוסדות הבריאות.

פער שרשרת ההולכה הוא קריטי עבור שליטה STD. ניתן למנוע העברה נוספת של חיידקי STD וניתן להדביק אותם מחדש אם ניתן לזהות שותפים מיניים לצורך אבחון, טיפול, חיסון וייעוץ. כאשר רופא שולח חולים נגועים למחלקות בריאות מקומיות או פדרליות, צוות מיומן יכול לראיין אותם כדי לגלות את השמות ואת המיקומים של כל השותפים המיניים. כל מחלקה לבריאות הציבור סובלת את מעורבותם של מטופלים בזיהוי שותפים. לכן, בהתחשב בחשאיות המידע שסופק על ידיהם, חולים רבים מעדיפים כי הודעה על שותפים צריכה להיעשות על ידי פקידי בריאות. עם זאת, פקידי בריאות לא תמיד יכול לספק מניעה מתאימה כדי ליצור קשר עם אנשים מכל החולים עם STD. במצבים שבהם מספר שותפים, השמות אשר לא יכול להיות ידועים לחולים, באופן משמעותי, למשל, בקרב מי להציע שירותי מין בתמורה לסמים, איתור אקטיבי של מחלות המועברות במגע מיני אצל אנשים בסיכון גבוה, זה עשוי להיות יעיל יותר כדי לקטוע שידור נוסף מהפעילות שמבצעים הרופאים כדי לזהות שותפים. ההמלצות לניהול שותפים מיניים והמלצות לזיהוי שותפים למחלות מין ספציפיות נכללות בסעיפים הרלוונטיים במדריך זה.

STD רישום וסודיות

זיהוי מדויק ודיווח בזמן של מקרים STD הם חלק משליטה מוצלחת של תחלואה. הדיווח חשוב להערכת מגמות תחלואה, הקצאת הכספים הדרושים, ועזרה לרשויות הבריאות המקומיות לזהות שותפים מיניים שעשויים להיות נגועים. על STDs / HIV, כמו גם מקרים של איידס, יש לדווח על פי הדרישות המקומיות.

עגבת, זיבה ואיידס הם מחלות רשום בכל מדינה. זיהום כלמידיה רשום ברוב המדינות. רשימת STDs אחרים אשר כפופים לרישום, כולל דלקת HIV אסימפטומטית, משתנה ממדינה למדינה ורופאים צריכים להיות מודעים לדרישות הדיווח המקומי. הדיווח יכול להתבסס על נתונים קליניים ו / או מעבדה. אנשי מקצוע בתחום הבריאות שאינם מכירים את התקנות המקומיות על רישום מחלות צריכים לפנות לייעוץ ממחלקות הבריאות המקומיות או לבדוק את תוכנית הבקרה של STD באותה מדינה.

דיווחים על מקרים של מחלות מין והידבקות באיידס נעשים בסודיות קפדנית וברוב המקרים החולים מוגנים על ידי החוק מפני שהם נאלצים לזמן זימון. בעתיד, לפני תחילת מקרה STD, על מפקחי התוכנית להתייעץ עם עובד רפואי התבונן בחולה כדי לאמת את האבחון ולטפל בחולה.

נשים בהריון

Inrauterine או perinatal הילוכים של STDs יכול לגרום למוות או פתולוגיה עוברית חמורה. יש צורך לשאול אישה בהריון השותפים המיניים שלה על מחלות מין וייעץ להם על האפשרות של התפתחות זיהום אצל תינוק שזה עתה נולד.

בדיקות סקר מומלצות

 • בדיקה סרולוגית עבור עגבת צריך להינתן לכל הנשים ההרות בביקור הראשון שלהם במהלך ההריון. באוכלוסיות שבהן אין אפשרות של תצפית טרום לידתית מלאה, בדיקה מהירה של פלסמה-ים (RPR) וטיפול בנשים (אם תוצאות הבדיקה חיוביות) יש לבצע בעת גילוי היריון. עבור חולים מקבוצות בסיכון גבוה, יש לחזור על ההקרנה בשליש השלישי ולפני הלידה. במדינות מסוימות, כל הנשים נדרשות להקרנה לפני הלידה. לא ניתן להשתחרר מבית החולים אם בדיקה סרולוגית של עגבת לא נעשתה בצד האם לפחות פעם אחת במהלך ההריון, וחשוב יותר, בזמן הלידה. יש לבדוק את כל הנשים שעברו לידות עם עובר מת כדי לעגבת.
 • בדיקה סרולוגית של אנטיגן פני השטח (HBsAg) של וירוס הפטיטיס B (HBV) צריכה להינתן לכל הנשים ההרות בביקור הראשון שלהן במהלך ההריון. נשים עם תוצאה שלילית על HBsAg הנמצאות בסיכון גבוה לזיהום HBV (כלומר, משתמשי סמים של UNV, חולי STD) יש לבדוק מחדש עבור HBsAg בהריון מאוחר.
 • הבדיקה לנייסריה gonorrfioeae צריכה להתבצע בביקור הראשון במהלך ההריון לנשים בסיכון, או לנשים המתגוררות באזורים עם שכיחות גבוהה של נ 'gonorrhoeae. בדיקה חוזרת צריכה להתבצע בשליש השלישי של ההריון עבור אותן נשים הממשיכות להיות בסיכון.
 • מבחן עבור trachomatis כלמידיה צריכה להתבצע במהלך הטרימסטר השלישי של ההריון אצל נשים עם סיכון מוגבר (תחת 25 שנים עם חדש, או יותר משותף אחד) כדי למנוע סיבוכים שלאחר הלידה בבית זיהום אמא של כלמידיה אצל התינוק. הקרנה בשליש הראשון של ההריון יכולה למנוע התפתחות של תופעות לוואי של זיהום Chlamydia במהלך ההריון. עם זאת, ראיות של תופעות לוואי של זיהום Chlamydia במהלך ההריון הוא מינימלי. אם ההקרנה מתבצעת רק בשליש הראשון של ההריון, יש תקופה ארוכה של זמן לפני הלידה, במהלכן עלול להתרחש זיהום.
 • בדיקת זיהום HIV צריכה להיות מוצעת לכל הנשים ההרות בביקור הראשון שלהן.
 • בדיקת וגינוזיס חיידקי (BV) בתחילת הטרימסטר השני יכולה להתבצע אצל נשים אסימפטומטיות עם סיכון גבוה ללידה מוקדמת (עם היסטוריה של לידה מוקדמת).
 • כתם לריפוי פאפ (פאפ) צריך להתבצע בביקור הראשון, אם אין תיעוד מקביל בהיסטוריה של המחלה בשנה האחרונה.

נושאים אחרים

נושאים אחרים הקשורים STD כי יש לקחת בחשבון:

 • בעת עריכת נשים בהריון עם הרפס גניטלי הראשוני, הפטיטיס B, ציטומגלווירוס עיקרי (CMV) זיהום, B קבוצת זיהום סטרפטוקוקלי, ונשים עם עגבת אלרגיות לפניצילין, ייתכן שיצטרך לעשות את דרכם אל היועץ לטיפול שלהם.
 • יש צורך להגיש נתונים על נשים בהריון אשר במבחן HBsAg, רשויות הבריאות המקומיות ו / או רשויות ציבוריות לבריאות המדינה, על מנת להבטיח כי מקרים אלה הרשומים במערכת מקרים של צהבת היילוד שלהם ינוהל צעדי מניעה מתאימים. בנוסף, אנשים שהיו בקשר הדוק עם אישה HBsAg חיובי צריך להיות מחוסן.
 • בהיעדר נגעים במהלך השליש השלישי של ההריון, בדיקות תרבות שגרתיות לזיהוי וירוס הרפס סימפלקס (HSV) אינן מצוינות אצל נשים עם היסטוריה של הרפס גניטלי חוזר. עם זאת, בידוד של HSV מ נשים כאלה במהלך הלידה עשוי להצביע על טקטיקה של ניהול של התינוק. ניתוח קיסרי "מניעתי" אינו מצוין לנשים ללא נגעים גניטליים פעילים במהלך הלידה.
 • נוכחות של יבלות באברי המין אינה אינדיקציה לניתוח קיסרי.

לדיון מפורט יותר בנושאים אלה, כמו גם שאלות הנוגעות לזיהומים שאינם מועברים במגע מיני, עיין במדריך המעקב הסביבתי [6].

הערה: לקבלת הנחיות על הקרנת נשים בהריון כולל: מדריך שירותים מסכלים קליניים, קווים מנחים לטיפול תקופת לידה הקולג 'אמריקאי למיילדות וגניקולוגיה (ACOG) הטכני Bulletin: gonorrhoeae וזיהומי Chlamidial, והמלצות למניעה והניהול של כלמידיה טרכומטיס זיהומים הפטיטיס בשנת וירוס: אסטרטגיה מקיפה ביטול שידור בארצות הברית Unated באמצעות חיסונים בילדות אוניברסלי: המלצה של Commitee המייעצת לחיסונים (ACIP). מקורות אלה לא תמיד נותנים את אותן ההמלצות. מדריך שירותים מסכלים קליניים ממליץ על הקרנה של חולים בסיכון כלמידיה, אך ציין כי מרווחי הזמן האופטימליים, שדרכו סקרים אלה צריכים להתבצע - שייקבעו. אז, הנחיות טיפול Perinatal ממליצה על בדיקה עבור כלמידיה לנשים מקבוצות בסיכון גבוה לביצוע בבית הזימון הראשון וחזרו בדיקות בטרימסטר השלישי של הריון. הקרנת נשים בהריון מחלות המין מומלצת על בסיס חומרת המחלות הללו ואת האפשרות של סיבוכים, השכיחות באוכלוסייה, עלות שיקולים רפואיים / משפטיים (לרבות חוקי מדינה) וגורמים נוספים. המלצות הקרנה הכלול במדריך זה הן נרחבות יותר (למשל, מומלץ לבחון יותר נשים למחלות מין יותר מאשר מדריכים אחרים) ולעומת הנחיות אחרות שהונפקו על ידי ה- CDC. רופאים צריכים לבחור אסטרטגיה ההקרנה בהתאם למאפייני האוכלוסייה וסביבתו, מונחה על ידי זיהוי מטרות של STD והטיפול בהם.

בני נוער

עובדים רפואיים המספקים סיוע לבני נוער עם מחלות מין צריך לזכור כמה מאפיינים של אנשים אלה.

שיעור ההיארעות של רוב המחלות מין בקרב מתבגרים הוא הגבוה ביותר באוכלוסייה; לדוגמה, שכיחות הזיבה היא הגבוהה ביותר בקרב בנות 15-19. מחקרים קליניים הראו כי שכיחות של זיהומים chlamydial, ואולי, זיהום הנגרמת על ידי וירוס הפפילומה האנושי (HPV) הוא גם הגבוה ביותר בקרב מתבגרים. בנוסף, נתוני מעקב אפידמיולוגיים מראים כי 9% מבני נוער עם הפטיטיס B, או לקיים יחסי מין עם אנשים עם דלקת כרונית, או היו שותפים מיניים מרובים, או היו בעיקר אנשי קשר הומוסקסואלים. ביישום אסטרטגיה לאומית לעצור את התפשטות HBV בארצות הברית, ACIP ממליץ לחסן את כל המתבגרים עם חיסון הפטיטיס B.

מתבגרים עם הסיכון הגבוה ביותר לחלות במחלות מין כוללות גברים הומוסקסואלים, הטרוסקסואלים פעילים מבחינה מינית, לקוחות של מרפאות STD ומשתמשי סמים - UNV. הצעירים (מתחת לגיל 15), מתבגרים פעילים מינית, הם בסיכון מיוחד של זיהום. הסיכון הגבוה לדלקת ב- STD בקרב מתבגרים נובע מכך שלעתים קרובות יש להם יחסי מין לא מוגנים, הם רגישים יותר מבחינה ביולוגית לזיהומים ומוצאים מכשולים רבים בחיפוש אחר עזרה רפואית.

גורמי רפואה צריך לשקול גורמים אלה לבין הסיכון של חוסר כללי של ידע והבנה של ההשלכות של מחלות מין ומתבגר, שיציעו למניעה ראשונית על מנת ליצור אצל אנשים צעירים התנהגות מינית בריאה ולמנוע את ההתקנה של דפוסי התנהגות שיכולה לערער בריאות מינית. למעט כמה יוצאים מן הכלל, כל בני הנוער בארצות הברית יש את הזכות להסכים לאבחון סודי וטיפול של מחלות מין. סיוע רפואי בתנאים אלה ניתן ללא הסכמת ההורים או אפילו ללא הודעה. יתר על כן, ברוב המדינות, מתבגרים יכולים להסכים לייעוץ ובדיקה עבור HIV. הזכות להסכמה של מתבגרים לחיסון משתנה בהתאם למדינה. מדינות מסוימות סבור כי עבור החיסון, כמו גם לטיפול STDs, הסכמת ההורים אינו נדרש. עובדי בריאות צריכים להבין את החשיבות של סודיות עבור מתבגרים ולעשות כל מאמץ כדי לספק את זה בטיפול STDs ב מתבגרים.

את הסגנון ואת התוכן של ייעוץ, כמו גם חינוך לבריאות צריך להיות מותאם עבור מתבגרים. הדיון צריך להיות עקבי עם רמת הפיתוח של המטופל להיות מכוון לזהות התנהגות הסיכון, כגון שימוש בסמים או יחסי מין מופקר. התנהגותו הטקטית של הרופא וההיסטוריה המפורטת של האנמנזה חשובים במיוחד למתבגרים אשר אינם מבינים שההתנהגות שלהם כוללת גורמי סיכון. סיוע רפואי וייעוץ צריך להינתן בחסד וללא גינוי.

ילדים

טיפול בילדים עם מחלות מין דורש אינטראקציה הדוקה בין רופאים, מעבדות וארגונים להגנת הילד. מחקרים, אם יש צורך, צריך להתבצע ללא דיחוי. מחלות מסוימות, כגון זיבה, עגבת ו chlamydia, אם הם רכשו לאחר תקופת הלידה, כמעט 100% מהמקרים מצביעים על מגע מיני. עבור מחלות אחרות, כגון זיהום HPV ודלקת הנרתיק, הקשר עם מגע מיני אינו כל כך ברור (ראה אלימות מינית ו- STD).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.