Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פטור מחינוך גופני או לב בריא?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 30.05.2018

בשנים האחרונות גדל מספר החולים עם מחלות לב וכלי דם בעולם. כמעט כולם יודעים את הגורמים המעוררים מחלות של הלב וכלי הדם - השמנה, עישון, חוסר פעילות גופנית, יתר על המידה העצבים, לעומת זאת, לא רבים מנסים לעשות כל ניסיון לשנות את חייהם ולמנוע את התפתחות המחלה.

גורמים רבים משפיעים על בריאות האדם - תורשה, אקולוגיה, מצב סוציו-אקונומי, רמת הרפואה וכו ', אך האדם עצמו יכול לתמוך בבריאותו על-ידי הובלת אורח חיים בריא.

ההתקדמות הטכנית (מיכון העבודה, התפתחות התחבורה, תת-תזונה וכו ') השפיעה רבות על בריאותם של הדור החדש והרפואה, ולמרבה הצער, למרות כל ההישגים הבולטים היא לא מסוגלת לעזור לאדם שאינו רוצה בכך.

בעבר, הייתה תעמולה אקטיבית ברמת המדינה של אורח חיים בריא, אבל היום לא רבים מבינים כי רווחה חומרית תלויה במידה רבה במצב הבריאותי, במיוחד זה משפיע על בריאותם של ילדים. לדברי מומחים, הטיפול בבריאותו של אדם צריך להיות מחוסן מילדות, שכן אורגניזם הולך וגדל ללא פעילות גופנית מספקת מתפתח באופן לא שלם, כולל בעיות עם כלי הדם והלב.

קצב החיים המודרני הוביל לכך שתלמידים וסטודנטים רבים אינם מעריכים את האינדיקטורים הפונקציונליים של הפעילות הקרדיווסקולרית (בהשוואה לנתוני הילדים לפני 10-20 שנה).

עכשיו הרבה הורים מבקשים לשחרר ילדים מחינוך גופני, וכידוע, התנועה חסרה ילדים מודרניים.

בחינוך גופני קיימות מספר קבוצות של בריאות - לילדים בריאים, עם מוגבלויות ולילדים חולים, אך בפועל כל הילדים מקבלים את הסטנדרטים, או מביאים תעודת שחרור.

ילדים רבים אינם יכולים לעמוד בסטנדרטים שנקבעו מהפונקציונליות המופחתת של מערכת הלב וכלי הדם, ילדים אלה חייבים לעבור הכנה ראשונית לקראת כניעת תקנים. עכשיו קל יותר לשחרר את הילד מהשיעורים שלו מאשר להתמודד עם זה, עם זאת, עושה זאת, לא הורים ולא מורים, לא חושב על ההשלכות על בריאותו של הילד.

לפני שתקליט ילד בקטע הספורט, עליך לבדוק אותו בקפידה, ואם יש מחלות, עוברים קורס של טיפול. במקרים מסוימים, לספורטאים צעירים יש תסמונת של overstrain שריר הלב, אשר באה לידי ביטוי בחולשה, לחץ מוגבר, פעימה לבבית לא סדירה, וכו ' מצב זה קשור לעלייה חדה בעומס במהלך האימון או לא להתאים את עומס הספורט לתפקוד של ילדים, אך יכול לתרום לפתולוגיה של זיהומים כרוניים (דלקת שקדים, סינוסיטיס וכדומה)

מומחים מדגישים כי מבוגרים וילדים צריכים להקדיש תשומת לב רבה לפעילות גופנית, ההורים על ידי הדוגמה שלהם יכול ללמד ילדים אורח חיים בריא וספורט.

הרופאים ציינו כי חינוך גופני הוא שימושי עבור אנשים בכל גיל, אין התוויות נגד המוחלט, רק עבור מחלות מסוימות מראה התעמלות מיוחדת.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.