^
A
A
A

נשקל סוגיית ייצור חיסון תוך-אף נגד הקורונה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 12.03.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

21 December 2021, 11:00

עובדי האוניברסיטה הבריטית של לנקסטר כבר התקרבו ליצור חיסון נגד קוביד לא מהזרקה, אלא מסוג תוך-אף.

מחקרים ראשוניים של התרופה החדשה בבעלי חיים הראו הפחתה בביטויים התסמינים של המחלה וחסימת העברת זיהום ויראלי.

מדענים חיסנו מכרסמים במתן דו-שלבי של התרופה ומצאו כי אוגרים רכשו הגנה מלאה מפני זיהום ריאות, דלקות וביטויים כואבים אחרים המתפתחים לאחר הדבקה בנגיף COVID-19 .

ראוי לציין כי מתן דו-שלבי של התכשיר תוך-אף הביא להפחתה משמעותית בהתפשטות הנגיף ממערכת הנשימה של מכרסמים. המשמעות עשויה להיות שהחיסון מסוגל להכיל את הפתוגן באזור היישום שלו. מסתבר שאם מזריקים את התרופה לחלל האף, ניתן לא רק למנוע הדבקה, אלא גם לחסום העברה ויראלית, על מנת לעצור את התפשטות המגיפה של הזיהום.

פרופסור מוניר, מומחה לווירולוגיה, פיקח באופן אישי על מהלך הניסוי. הוא ציין את הדברים הבאים: "פרויקט המחקר שלנו מראה כי התקנת הגנה חיסונית מקומית בתחום החדרת נגיף הקורונה לגוף לא רק תפחית את מידת הביטויים הקליניים, אלא גם תמנע מהפתוגן לעבור מאדם חולה לאחר., אדם בריא."

התרופה התוך-אף הנחקרת מבוססת על נגיף עופות, הגורם לפסאודו-מגיפה או מחלת ניוקאסל. נגיף זה מסוגל להתרבות בגוף האדם, אך אינו פוגע בו. חוקרים הצליחו לנתב מחדש את נגיף מחלת ניוקאסל לייצר חלבוני ספייק של נגיף הקורונה, מה שגורם לגוף להתחיל ליישם תגובה חיסונית נגד הפתוגן COVID-19.

מתן תוך-נאלי של התרופה גרם לייצור נוגדנים במכרסמים המכוונים נגד מספר וריאציות של זיהום בנגיף הקורונה, מה שמצביע על כך שסביר שתיווצר הגנה נרחבת.

חוקר מוביל באוניברסיטת לנקסטר, ד"ר ריקרופט-מאלון, הביע ביטחון בכך שמדענים הצליחו לעשות צעד חשוב במניעת מחלת ה-COVID-19, שתעצור את התפשטות המגיפה של זיהום ברחבי העולם.

מדענים מציינים כי חיסון תוך-אף נגיש יותר, סובל תחבורה היטב, וסביר להניח שניתן להשתמש בו אפילו בילדות. ההופעה הקבועה של זני קורונה חדשים מעידה על הצורך להגביר את העבודה על חיסונים ולבחון את כל הדרכים האפשריות ל"ריסון" הזיהום.

לתרסיס החיסון תוך-אף יש מספר יתרונות, שכן הוא קל למתן, משפר מאוד את ההגנה החיסונית המקומית, ויכול להוות אלטרנטיבה מצוינת עבור אנשים שיש להם התוויות נגד לחיסון בהזרקה.

תוצאות העבודה מתפרסמות בדפי iScience

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.