^

בריאות

Coronavirus COVID 19

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בסוף 2019, העולם היה המום מזיהום נגיפי שנחקר מעט - מה שנקרא "הנגיף הסיני", או הנגיף הקורונויבי COVID-19. זוהי פתולוגיה ויראלית חריפה, המאופיינת בנגע שולט במערכת הנשימה, ובמידה פחותה, בדרכי העיכול. נגיף הקורונוי מתייחס לזיהומים זואונוטיים - כלומר לאלו שניתן להעביר לבני אדם מבעלי חיים חולים.

וירוס Coronavirus COVID-19 מסוכן, ראשית כל, מכיוון שמעט ידוע על כך, ואין טיפול ספציפי וחיסונים שיכולים לחסוך מפני זיהום. לכן חשוב מאין כמותו שאנשים יידעו ככל האפשר על המחלה: זה הכרחי למניעה וגילוי מוקדם של מקרים של פתולוגיה. לא לשווא אומרים: אזהרה פירושה חמוש.

מבנה וירוס coronaviv 19

מומחים הצליחו לקבוע את מבנה החלבון של נגיף הקורנו-וירוס COVID-19, המאפשר להיכנס לתאים. תגלית זו חשובה מאוד למדע, מכיוון שבעזרתה קל יותר לעבוד על יצירת חיסון אנטי-ויראלי ספציפי.[1]

בעבר גילו מדענים כי נגיף הקורונויו-COVID-19 הוא "קרוב" ישיר של הפתוגן הזיהומי SARS (SARS) . עם זאת, לאחר הניסוי התברר כי הנוגדנים המוגמרים לפתוגן ה- SARS אינם מסוגלים לקשור את נגיף הקורונאוויו הסיני. מה העניין?

מדענים תיארו את מבנה חלבון ה- S המכסה את הממברנה הנגיפית וממלא את תפקיד הכלי העיקרי לפגיעה בתאים. חלבונים "מסווים" ולובשים צורה של מולקולות הנחוצות לתאים: זה נותן להם את ההזדמנות להיקשר לקולטנים עטופים מסוימים ולהיכנס פנימה. בפרט, חלבון ה- S-חלבון COVID-19 מקיים אינטראקציה עם ACE2 (אנזים המומר אנגיוטנסין).

בשיטת CEM המיקרוסקופית ניתן היה לקבוע את הארגון התלת ממדי של פני החלבון של נגיף הקורונאב הסיני "ברזולוציה" של פחות מ -3.5 אנגסטרם. מומחים החלו לחקור את המקור, שלא הוכנס לתאי חלבוני ה- S.

כתוצאה מכך, המולקולה למעשה לא שונה מזו של החומר הסיבתי של זיהום SARS. אך עדיין היו כמה נקודות הבדל: למשל, הקטע שנכנס במגע עם הקולט ACE2 הגביר את הזיקה למטרה, האחראית לזיהום מהיר וקל של התאים ולהפצה נוספת של הפתוגן. נוגדנים לזיהום SARS אינם מסוגלים להתחזק היטב על חלבוני ה- S של נגיף ה- CorVAV-19, כך שפעולת הכריכה הצפויה אינה מתרחשת. עם זאת, מחקר על המבנה הנגיף נמשך.[2]

מחזור החיים וירוס coronaviv 19

Coronaviruses כבר זמן רב ידוע למדע. מדובר במשפחה נגיפית רחבת היקף שיכולה לעורר התפתחות של פתולוגיות שונות - וריאציות קלות כמו הצטננות, והחמורות ביותר (בפרט, זיהומים כה מורכבים של נגיפי קורונוויר כמו תסמונת הנשימה במזרח התיכון MERS-CoV, תסמונת הנשימה החריפה SARS-CoV). הסוכן הסיבתי האחרון הידוע, נגיף הקורונויו-COVID-19, הוא תרבות חדשה של מיקרואורגניזמים שטרם זוהתה בבני אדם.

מחזור החיים של נגיף הקורנו-וירוס COVID-19 אינו זקוק ל- DNA וזה ההבדל המשמעותי שלו מזיהומים אחרים המכילים RNA שכבר נבדקו (לדוגמא, HIV). בפרט זה מסביר את חוסר היעילות של טיפול אנטי-טרור-ויראלי המשמש לדיכוי התפתחות ה- HIV. הנשא של נתונים גנטיים בנגיף הקורונוי אינו DNA, אלא גדיל RNA יחיד שנמשך 20-30,000 נוקלאוטידים. המשמעות היא שחלבון הנגיף מיוצר על ידי התא הנגוע מייד ב- RNA, שמתחפש לעצמו כ- RNA מטריצה של הנשא. לאחר החדירה לתא, הנגיף מייצר חומר אנזים ספציפי, RNA פולימראז, היוצר עותקים מגנום הנגיף. בשלב הבא התא הפגוע מייצר את שאר החלבונים, וירוסים חדשים מתחילים להתפתח עליו.

לבדיקה מיקרוסקופית של החלקיק הנגיף יש צורה של סגלגל עם מסה של קוצים זעירים הנוצרים על ידי חלבון ה- S. חלבון ספציפי זה ממלא את התפקיד של סוג של מגנט, הנקשר למטרה על פני התא בגוף הפגוע.

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, תקופת הדגירה למחלת הנגיף COVID-19 ממוצעת של 2-14 יום. עם זאת, הרופאים הסינים כבר הצהירו כי היו מקרים שהוארכה תקופה זו ל 27 יום. יתר על כן, אדם נגוע מסוגל להפיץ את הזיהום מהיום הראשון לדגירה.[3]

עובדות מעניינות אחרות על COVID-19 של נגיף הקורנו:

 • וירוס Coronavir קיבל שם זה בקשר לתצורה הספציפית של תרכובת החלבון הדומה לקורונה.
 • COVID-19 של נגיף Coronavirus נמצא פחות פתוגני בהשוואה לנגיף ה- SARS הדומה הקודם, ש"השתולל "בשנת 2003 והביא למותם של 10% מהאנשים החולים (לשם השוואה: כ -3% מהאנשים החולים נפטרים כתוצאה מ- COVID-19).
 • על פי מומחים, ההיארעות צריכה לרדת עם הגעת החום, מכיוון שווירוס הקורונוויר מתפתח טוב יותר ונמשך בתנאי קור.
 • הסכנה העיקרית של וירוס COVID-19 היא ההסתברות הגבוהה לנזק לריאות. לרוב, המוות מתרחש מהמהלך החמור של דלקת ריאות.
 • טרם דווח על מידע על חסינות לאחר זיהום בווירוס. כבר בהתחלה דיברו הרופאים על היווצרות חסינות נרכשת, אך אז נרשמו מספר מקרים של מחלה חוזרת אצל אנשים שסבלו מוירוס ה- COVID-19. לפיכך, עד היום נושא החסינות נותר פתוח.

המידע שהודיע משרד הבריאות קובע: נגיף קורונוס מסוג זה מועבר על ידי טיפות מוטסות מאורגניזם נגוע אחד למשנהו. [4

אנשים נחשבים המדבקים ביותר כאשר הם מראים סימפטומים. הפצה אפשרית לפני שאנשים מפתחים תסמינים.

כמה קל להפיץ את הנגיף? התפשטו ממגע עם משטחים או חפצים נגועים. יתכן שאדם עלול להידבק ב- COVID-19 על ידי נגיעה במשטח או בחפץ עליו נמצא הנגיף ואז לגעת בפה או באף שלו. 

סוג ההולכה הצואה-אוראלית מותר גם: למשל, בהונג קונג, אנשים נדבקו דרך מערכת הביוב וידיים לא רחוצות.

אין סיבה להאמין כי כל בעלי חיים, כולל בעלי חיים ביתיים, יכולים להוות מקור לזיהום בנגיף הקורונוי החדש הזה. עד כה ה- CDC לא קיבל דיווחים על מחלת בעלי חיים ביתיים או בעלי חיים אחרים COVID-19. אין כרגע שום עדות לכך שחיות מחמד יכולות להפיץ את COVID-19. עם זאת, מכיוון שבעלי חיים יכולים להעביר מחלות אחרות לבני אדם, תמיד מועיל לשטוף את ידיהם. [5]

וירוס Coronavis מתפשט מהר יותר. לשפעת רגילה יש מספר רבייה של 1.3 בערך, מה שאומר שכל אדם נגוע יכול להדביק בממוצע 1.3 אנשים. מספר זה משמש למדידת פוטנציאל המגיפה. כאשר היא גדולה מאחת, המחלה נוטה להתפשט. בשנת 2009, במהלך מגיפת שפעת H1N1, היה לנגיף מספר רבייה של 1.5. מחקרים זמינים מראים שמספר הרבייה של נגיף הקורונובר הוא בין 2 ל -3. 

בדומה לנגיף השפעת, גם קורונווירוסים הם נגיפים עטופים, מה שהופך אותם לרגישים לתנאים סביבתיים כמו טמפרטורות גבוהות, התייבשות ואור שמש. הנגיף שורד בטיפה של 28 יום אם הטמפרטורה נמוכה מ -10 מעלות, ורק יום אחד כשהטמפרטורה עולה על 30 מעלות.[6]

תסמינים

על פי נתונים שדיווחו על ידי המרכז האירופי למניעה ובקרה של פתולוגיות, התסמינים הבסיסיים הבאים אופייניים ל- COVID-19 של נגיף הקורונוויר:

 • חום;
 • שיעול בעוצמה משתנה;
 • קשיי נשימה, קוצר נשימה;
 • כאבי שרירים;
 • תחושת עייפות חזקה.

סימנים אפשריים אחרים לנגיף קורונוס עשויים להיות בחילה ושלשול: הם נרשמים ב 10% מהמקרים, ואף עשויים להקדים תסמינים אחרים. בדיווחים המוקדמים של ווהאן, 2-10% מהמטופלים עם COVID-19 סבלו מתופעות במערכת העיכול כמו שלשול, כאבי בטן והקאות. [7], [8]כאבי בטן נרשמו לעיתים קרובות יותר בקרב מטופלים שנמצאו באשפוז ביחידה לטיפול נמרץ מאשר אצל אנשים שלא נזקקו לטיפול ביחידה לטיפול נמרץ, ו -10% מהמטופלים סבלו משלשול ובחילה 1-2 יום לפני התפתחות חום ותסמיני נשימה.

ישנם חולים הסובלים מדלקת הלחמית. ניתן לציין כי התסמינים באופן כללי הם הרבה במשותף עם דלקת בשפעת. [9]עם זאת, כמה הבדלים מהשפעת הם:

 • זיהום בווירוס המעי הגס מתחיל בפתאומיות ממש - החולה חולה, למרות שלפני דקה שום דבר לא סבל צרות;
 • הטמפרטורה עולה בחדות ובאופן חזק - לרוב מעל 39 מעלות צלזיוס;
 • שיעול יבש, לא משכך, מתיש;
 • קוצר נשימה יכול להיות מלווה בכאב intrathoracic, אשר מצביע על התפתחות של דלקת ריאות ויראלית;
 • חולשת המטופלים בולטת כל כך, עד שלעתים קרובות אנשים אינם יכולים להרים את היד או הרגל שלהם בצורה טריוויאלית.

וירוס Coronavirus COVID-19, הנכנס לגוף, משפיע בעיקר על דרכי הנשימה התחתונות. עם שפעת , מערכת הנשימה העליונה מושפעת תחילה.

אם מופיעים תסמינים חשודים, עליך לפנות מיידית לרופא של מחלות זיהומיות, או לרופא המשפחה שלך.

אבחון

אם אתה חושד בזיהום ב- COVID-19 בווירוס קורונוויר, עליך להתייעץ עם רופא. אם החשדות מוצדקים, הרופאים ייקחו את החומר הביולוגי מהמטופל וישלחו למעבדה המצוידת במערכות בדיקה מיוחדות לקביעת הנגיף. מערכות אלה זמינות בכמויות מספיקות במוסדות רפואיים ובמעבדות מרכזיות: לא חסר בהן.

ההשפעה של בדיקות כאלה מבוססת על שיטת ה- PCR הידועה - תגובת שרשרת פולימראז. לטכניקה זו יתרונות רבים: היא נפוצה, רגישה ביותר, וניתן להשיג את התוצאה במהירות מספקת. כדי לקבוע מחלה זיהומית, ביו-חומר נלקח לרוב מהנופארינקס של החולה, אולם ריר, כיח, שתן, דם וכו ' [10], יכולים גם הם להפוך לחומר למחקר, [11]

עד כה, כבר פותחו מספר אפשרויות בדיקות למערכת. חלקם מכוונים לאיתור בלעדי של נגיף ה- CorVID-19, בעוד שאחרים יכולים גם לאתר את הסוכן הגורם ל- SARS, תסמונת נשימה חריפה קשה. חשוב שכל הבדיקות יאפשרו לקבוע את הפתולוגיה גם בשלבי ההתפתחות הראשונים.[12]

באשר לשיטות אחרות לאבחון וירוס קורונה, הן עזר וניתן להשתמש בהן כדי להעריך את מידת הנזק לאיברים פנימיים, מערכת הנשימה. לדוגמה, כדי לשלול או לאשר התפתחות של דלקת ריאות, מבוצעת רדיוגרפיה.

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית של זיהום בנגיף הנגיף מתבצעת עם זיהום בנגיף נזלת , דלקת במערכת העיכול הנגיפית, זיהום בסינציאליות בדרכי הנשימה .

טיפול

נכון להיום, אין טיפול ספציפי למחלה הנגרמת על ידי נגיף ה Coronavirus COVID-19. הטיפול העיקרי נועד לשמור על גוף המטופל בהתאם למצבו הקליני.

רופאים סיניים בודקים בו זמנית שילוב של מספר תרופות אנטי-ויראליות. משתמשים במינונים גבוהים של התרופה הידועה נגד שפעת Oseltamivir, כמו גם תרופות לטיפול בזיהום HIV, כמו לופינביר וריטונאוויר. [13]מטופלים רבים עברו בהצלחה טיפול בתרופה האנטי-ויראלית אבידול: [14]תרופה זו נכללה באחד ממשטרי הטיפול בנגיף הקורונוויר COVID-19 בשילוב ריביבירין וכלורוקין פוספט, [15]אינטרפרון או ריטונאוויר (לופינביר). [16]הניסוי הקליני של Remdesivir, [17]Baricitinib [18]לטיפול ב- COVID-19, החל.

איברמקטין שאושר על ידי ה- FDA לטיפול בזיהומים טפיליים מעכב שכפול במבחנה של SARS-CoV-2 (COVID-19). טיפול בודד יכול לגרום להפחתה של הנגיף פי 5,000 תוך 48 שעות בתרבית התאים. בעת הטיפול באיברמקטין נצפתה ירידה של 99.8% ב- RNA הנגיפי הקשור לתאים (מה שמעיד על וירוסים שלא פורסמו ולא פורקו). [19]איברמקטין זמין באופן נרחב בגלל הכללתו ברשימת הדגמים של WHO של תרופות חיוניות.

בנוסף לתרופות אנטי-ויראליות, טיפול סימפטומטי הוא חובה. תרופות נקבעות על מנת לנרמל את הטמפרטורה, להקל על השיעול, להקלה על בצקת וכדומה. אפשר להשתמש גם באימונוגלובולינים וקורטיקוסטרואידים ספציפיים - עם הידרדרות הולכת וגוברת של מצבו של המטופל, עם לימפופניה ממושכת, עם רוויית חמצן בדם מופחתת.

אם יש סיכונים להתפתחות סיבוכים של נגיף קורונה, מתבצע טיפול אנטיביוטי ואוורור מכני.

מניעה וירוס coronaviv 19

אין מניעה ספציפית לזיהום COVID-19 ב- Coronavirus, אם כי העבודה על פיתוח חיסונים פעילה למדי. עם זאת, ישנן דרכים כלליות למניעת מחלות נגיפיות, אשר חלות גם על זיהום בווירוס הקורונבי. אז, כיצד להגן על עצמך מפני נזק לוירוס הקורוני?

חשוב לשטוף את הידיים באופן קבוע ולחטא חפצים משימוש שיטתי (טלפונים, שלטים, עכברי מחשב, מפתחות, ידיות דלתות וכו ').

אל תיגע בידיים לא רחוצות על הפנים, העיניים וכו '.

כל אדם צריך להיות איתו תמיד חיטוי - קודם כל, לחיטוי ידיים. נגיף הקורונויווי מת כשהוא חשוף לאלכוהול.

יש להקפיד כשאתה מבקר באזורים של אסיפה גדולה של אנשים (הובלה, סופרמרקטים וכו ') - עדיף לגעת במשטחים ובאובייקטים בשימוש נפוץ כמה שפחות, או ללבוש כפפות מגן.

אינך יכול לקחת אוכל ממכל או מארז משותפת, להגיד שלום ליד ולתקשר מקרוב עם אנשים לא מוכרים - לפחות עד להתייצבות התמונה האפידמיולוגית על נגיף הקורונוב.

למניעה, אתה יכול ללבוש תחבושת מגן (מסכה), אם כי זה מיועד יותר לאנשים כבר חולים. יש להחליף מסכות חד פעמיות כל 2-3 שעות. אסור להכין אותם שוב.

בבית ובעבודה, כל החדרים חייבים להיות מאווררים באופן שיטתי.

אסור ליטול תרופות "למניעה": פעולות כאלה אינן מגנות מפני וירוס קורונה, עם זאת, הן יכולות "לשמן" את התמונה הקלינית במקרה של מחלה, שתשפיע לרעה על הפרוגנוזה. [20]

במהלך המגיפה, לא רצוי לצאת לטיולים ארוכים ונסיעות. עם זאת, אם אינך יכול להסתדר בלעדיה, חשוב להקפיד על הכללים הבאים:

 • אפילו בשלב התכנון של הטיול, עליכם לחקור בירור לגבי המצב האפידמיולוגי של נגיף הקורנו;
 • יש צורך לקחת מכשירים ולהשתמש בהם כדי להגן על מערכת הנשימה;
 • במהלך טיולים תוכלו לשתות רק מים שנרכשו בחנויות במכולות סגורות, לאכול רק מזון שקודם לכן טופל בחום;
 • לשטוף ידיים באופן קבוע, כולל לפני הארוחות ולאחר ביקור באזורים ציבוריים.

יש להימנע משווקים בהם נמכרים בעלי חיים ופירות ים, כמו גם מאירועים שונים בהם מעורבים באופן מאסיבי בעלי חיים שיכולים להוות מקור לזיהום בזיהום קורונווירוס. [21]

המלצות מניעה חשובות נוספות:

 • נסה להתרחק מאנשים אחרים - לפחות לא קרוב יותר מ 1 מטר.
 • לאכול טוב, לנהל אורח חיים בריא, לרוב לטייל באוויר הצח.
 • אם מישהו חולה בבית, דווח לרופא המשפחה שלך. במידת האפשר, יש לספק למטופל חדר נפרד, להגביל את הקשר איתו, לשים תחבושת רפואית. שטפו את הידיים בתדירות גבוהה יותר עם חומר ניקוי, חיטוי חפצים ואווררו חדרים.

אם אתה חושד שקיימת קשר עם מטופל שנדבק בנגיף ה- COVID-19, או שחזרת לאחרונה ממדינה אחרת, התקשר לרופא המשפחה שלך והסביר את המצב. אין צורך לפנות באופן עצמאי למוסד רפואי כדי לא לסכן אחרים. אז עליך לעקוב בבירור אחר הוראות הרופא שלך.

תַחֲזִית

בממוצע, משך הזמן הכולל של מהלך המחלה עם נגיף ה Coronavirus COVID-19 יחד עם תקופת הדגירה הוא קצת יותר מחודש. בהיעדר טיפול, כמו גם בנסיבות שליליות אחרות, עשויים להתפתח סיבוכים:

 • שיכרון חמור בגוף;
 • הגדלת אי ספיקת נשימה חריפה;
 • בצקת ריאות;
 • אי ספיקת איברים מרובים.

עם התפתחות סיבוכים, הפרוגנוזה של הפתולוגיה של נגיף הקורנו היא שלילית - החולה נפטר במקרים רבים.

על פי ארגון הבריאות העולמי, בווהאן 2% מהמטופלים שזוהו מתו וכ- 0.7% מחוץ לווהאן. שיעורי התמותה גבוהים פי 15 משפעת רגילה (0.13%) ושפעת H1N1 (0.2%). 

מחקר שפורסם בכתב העת הרפואי The Lancet Infecious Disease מ- 30 במרץ 2020 הראה ששיעור התמותה מנגיף הקורונאב נמוך ממה שדווח בעבר, אך הוא עדיין מסוכן יותר משפעת עונתית בסביבות 0.66%. שיעור התמותה מוירוס וירוס זה נמוך בהשוואה להערכות קודמות, מכיוון שהוא לוקח בחשבון מקרים שעלולים להיות קלים יותר שלעתים קרובות לא מאובחנים, אך עדיין הוא גבוה בהרבה מאשר אצל 0.1% מהאנשים שמתו מהשפעת. [22]

באשר לפרוגנוזה של התפשטות זיהום נגיפי, כאן המומחים השמיעו שתי אפשרויות. הראשון שבהם כולל התפשטות של נגיף קורונה לרמה מגפנית. באפשרות השנייה הם מדברים על התפרצויות המחלה באזורים שונים של כדור הארץ עם המשך הקמת השליטה בפתוגן והכחדה הדרגתית של ההתפשטות.

כדי לשפר את הפרוגנוזה של תחלואה, יש לנקוט אמצעי הסגר בזמן, ולהגביל את המוני ההמונים. מרבית המומחים בטוחים שעם הופעת ההתחממות, נגיף ה coronavirus COVID-19 יאבד את פעילותו, ואחוז המקרים יהפוך נמוך בהרבה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.