^
A
A
A

אמצעי מניעה אוראלי ואלכוהול: תואם או לא?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

08 December 2018, 09:00

בהוראות לרוב התרופות יש אינדיקציה לאי-תאימות שלהם עם משקאות אלכוהוליים. מומחים טוענים כי גלולות למניעת הריון - גלולות המונעות הריון - אינם בין תרופות כאלה.

אישה רשאית להשתמש בכמות קטנה של יין, אשר אינו משפיע על אמינות ואיכות של אמצעי מניעה.

עם זאת, זה חל על מנות מתונות של אלכוהול. כאשר התעללות, יעילות ההגנה מופחתת באופן משמעותי - אם כי רק בעקיפין. המחקר הראה כי הבנות שיכור להירגע, יש להם פחות ריכוז, תחושה של אחריות. קודם כל, זה כרוך דילוג על המנה הבאה של התרופה.

לדברי מומחים הורות מתוכננת, צריכת אלכוהול אינו משפיע על הפעולה של התקנים תוך רחמיים, אמצעי מניעה אוראלי, שתלים טלאים. אם אתה מבין את כל ההמלצות של הרופא, אז את האפקטיביות של קרנות אלה יכולים להיות יותר מ 91%.

מומחים מציינים כי אם אישה הקיא במשך שעתיים מלקחת את הגלולה בגלל השימוש של כמות גדולה של אלכוהול, אפקט מניעה אבוד. במצב כזה, הרופאים ממליצים לקחת מיד גלולה נוספת, או לקבל ייעוץ טלפוני עם גינקולוג. עם זאת, על פי הנתונים הסטטיסטיים, הבעיה העיקרית היא הכניסה של אישה גלולה בגלל שתייה. אחרי ערב סוער למחרת בבוקר, אישה זוכרת את הצורך לקחת את התרופה, אבל לעתים קרובות עד אז את יעילות מניעת הריון כבר נשבר.

זה נחשב, למשל, כי אמצעי מניעה פרוגסטין להישאר יעיל עם כניסה קבוע מדי יום באותו זמן, טעות מקובלת של 3 שעות. אם אתה מתגעגע לפגישה, אז הביוץ יכול להיות מגורה.

ועוד עובדה אחת: אצל נשים הנוטלות גלולות למניעת הריון, חילוף החומרים של אלכוהול אתילי הוא איטי יותר. כתוצאה מכך, אלכוהול נשאר בדם יותר, מצטבר בכמויות גדולות: מצב הרעלה מתרחשת מהר יותר.

עם זאת, כמו מומחים אומרים, לא להירגע לשלב משקאות אלכוהוליים עם טבליות. לפי אותם נתונים, נשים רבות שיכורות נוטות לקיים יחסי מין עם מכרים מזדמנים, ללא שימוש בקונדומים.

סקר שנערך לפני שלוש שנים בקרב אמריקאים רגילים בגילאי 26-38 שנים, גילה כי יותר מ -13% מהגברים וכמעט 12% מהנשים היו השלכות שליליות לאחר פרקי אלכוהול. בין ההשלכות האלה, הריון, מחלות זיהומיות עם מצב מיני של העברה, זיהום ב- HIV, וכו ' נצפו ברוב המקרים , ולכן מומחים מזהירים: עדיף למנוע צרות כאלה מבלי להתעלל באלכוהול.

מידע מסופק על דפי הפדרציה האמריקאית לתכנון המשפחה - planparenthood.org.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.