Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המטופל עלול לחלות במחלה באמצעות סטטוסקופ לא מטופל

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 30.05.2018

רוב החולים יש הזדמנות לראות איך הרופא מטפל בזרועות לפני בחינת. אבל האם הסטטוסקופ מטופל לאחר המטופל הקודם?

המומחים המייצגים את האיגוד המקצועי למעקב זיהומיות ואפידמיולוגיות ענו על שאלה זו. כתוצאה מכך פורסם מידע מעניין מאוד, המבוסס על מחקרים שנערכו במרפאות בארצות הברית.

מומחים טוענים כי הרופאים רק לעתים רחוקות הנושא סטטוסקופ שלהם לטיפול - וגם אז, לא כל מטופל חדש. וזה, למרות העובדה כי מידה כזו נחשבת הכרחית כדי למנוע התפתחות של זיהומים nosocomial. על פי ההוראות של בקרת זיהומים של CKZ האמריקאי, כל המכשירים והתקנים של שימוש חוזר, כולל סטטוסקופים, חייב להיות נתון עיבוד חובה.

"סטטוסקופ משמש לבדיקת חולים כמה עשרות פעמים ביום. כמות של כל מיני מיקרואורגניזמים כי מתיישב על זה הוא מסוכן, שכן הוא יכול להעביר ישירות את הזיהום. הסטטוסקופ המטופל מהווה איום רציני על הבריאות, לא פחות מהידיים המטופלות של הרופא ", אומרת לינדה גרין, ראש APIC.

הודות לפעולותיהם של החוקרים, הושק משלב הגשת הפרוייקט על טיהור סטטוסקופים ומניעת מחלות מדבקות. מומחים הציעו הצעה להשתמש באופן קבוע פתרונות ומנגב על בסיס אלכוהול: במקביל, חשוב להתחיל להשתמש בהם מתקופת התלמיד.

עובדי האגודה נדהמים מכך שמספרם הגדול של העובדים הרפואיים מתעלמים לחלוטין מעצם הצורך בהתמודדות עם מכשירים כאלה. לכן, עבור רבים מהם, הטיפול בסטטוסקופ הפך לחדשנות.

נציגי הפיקוח האפידמיולוגי ניהלו עבודה חינוכית עם מומחים רפואיים, שבמהלכם הזכירו להם את חשיבות עיבודם של כלים: כללים אלה קיימים כבר זמן רב, ואף אחד לא ביטל אותם.

למרבה הצער, הניסויים הבאים, אשר בוצעו במהלך החודשים הקרובים, ציינו כי העבודה החינוכית כמעט אף אחד לא נלקחה כראוי: סטטוסקופ על פני השטח היה עדיין נמצאה מספר עצום של חיידקים.

"אנחנו לא מורשים לאלץ את הרופאים לעבד מכשירים בצורה מסודרת. אנו יכולים רק לקבוע כי עד כה, מספר עצום של רופאים לא משלמים תשומת לב לטיפול של הסטטוסקופ, ובכך לחשוף אנשים לסיכון ניכר. יש צורך לשנות את תרבות העובדים הרפואיים לתחתית, כי המצב צפוי להשתנות בדרך אחרת. אנו פונים מחלקת הבריאות להתמקד בעובדה זו, "- אומר ד"ר גרין.

מומחים מצביעים על כך פני השטח של הסטטוסקופ הנפוצה ביותר שנזרעו פתוגנים כגון כמו סטפילוקוקוס, Pseudomonas, קלוסטרידיום, כמו גם enterococci עמיד לאנטיביוטיקה.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.