^
A
A
A

ההתפתחות החדשה ביותר: המוצר לצבוע משיער מדומדמניות

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

20 November 2018, 09:00

מדענים מאוניברסיטת בריג 'לידס השלימו לאחרונה את הפיתוח של צבע שיער חדש שאינו רעיל. צבע ייחודי יש בסיס טבעי לחלוטין, המתקבל העור של גרגרי יער של דומדמניות שחורות. לדברי מומחים, הכלי החדש הוא יציב למדי - לא יותר גרוע, ואפילו טוב יותר מאשר כל צבע השיער אחרים. זה לא נוטה לשטוף, כולל, עם פרקים רבים של לשטוף את הראש.

סטטיסטיקה, אשר מתבצע על ידי המכון הלאומי לסרטן, מצביע על העובדה הבאה: בייצור של צבע רגיל רגיל שיער, יותר מ -5,000 רכיבים כימיים שונים מעורבים. מדענים קבעו מוקדם יותר כי חלק מרכיבים אלה תורמים להתפתחות של תהליכים סרטניים במכרסמים. בנוסף, חומרים כימיים לעיתים קרובות גורמים לתגובות אלרגיות. וחדירתם דרך מערכת הביוב אל הנהרות והים גורמת נזק משמעותי למערכת האקולוגית.

בפרויקט החדש שלהם, מומחים מאנגליה יצרו חומר צביעה טבעי לחלוטין, אשר יכול להיות אנלוגי ראוי של צבעי השיער הרגילים.

מדענים השתמשו כדי ללמוד את העור של גרגרי יער שחור, שהושג לאחר מראש לחיצה על מיץ. הוא מכיל רכיבי צביעה הנקראים אנתוציאנינים. פיגמנטים כאלה יכולים להיות גוונים שונים - מ ורוד סגול כהה. בנוסף דומדמניות, הם נמצאים ירקות אחרים, פירות ואפילו פרחים - אבל בכמויות קטנות במקצת.

לאחר סינון זהיר של רכיבי פיגמנט, המומחים ליישם אותם כדי לפתח את הצבע. תערובת צבע שהתקבל היה מוחל על שיער בלונדיני כי צבע יפה - בצבע כחול בהיר יוצא דופן ומעניין. לאחר מכן עשו המדענים שינויים בנוסחה של המוצר ובסופו של דבר קיבלו גוונים אחרים בצבע - ורוד וסגול. זה ראוי לציון, אבל לאחר שתים עשרה פרקים של צבע שיער צבעוני, לא היה שינוי צבע - כלומר, צבע חדש הוכיח להיות עמיד למדי.

מומחים ניתחו את איכות תיקון הצבע ועשו את המסקנה המתאימה: הכלי החדש יכול לשמש כאנלוגיה טבעית בטוחה לצבעים המוכרים לכל.

תעשיית הקוסמטיקה לא עומדת בשקט. בהתחשב בעובדה כי בשנים האחרונות, צביעת שיער בצבעים בהירים הפך פופולרי במיוחד בקרב צעירים, הביקוש לפיתוח חדש יהיה ניכר. אחרי הכל, טיפול בבריאות של עצמך מעולם לא היה מיותר. לדברי מומחים, צבע טבעי חדש יהיה אפילו יציב יותר מכל צבע כימי. ואת הייצור של כלי חדש אינו דורש עלויות כספיות גדולות - וזה גם חשוב.

מידע נוסף על הפיתוח ניתן למצוא על דפי כתב העת של כימיה חקלאית ומזון (https://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/acs.jafc.8b01044).

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.