Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ויטמינים לחולי סוכרת: מה לקחת?

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

אחת הבעיות הקשות ביותר של זמננו היא טיפול במחלות שונות המתרחשות על רקע הפרעות מטבוליות. זאת בשל העובדה כי בהפרעות מטבוליות כל התהליכים בגוף להמשיך עם כמה שינויים. לדוגמה, ויטמינים בסוכרת יש גם יישום ספציפי משלהם. עקרונות הטיפול בחולה עם סוכרת הם כי אדם חייב לדבוק דיאטה קפדנית עם שימוש מוגבל של פחמימות ושומנים. אבל המזון צריך להיות עשיר בחלבונים וויטמינים. לכן, ויטמין הוא בדרך כלל prescribed כ 1.5-2 פעמים גבוה מהרגיל.

האם אני יכול לשתות ויטמינים לסוכרת מסוג 1 וסוג 2?

תנאי הכרחי לטיפול מוצלח ותחזוקה של המצב בסוכרת הוא השימוש במספר מספיק של ויטמינים. בתזונה זו צריכה להכיל את הסכום האופטימלי של כל הויטמין. הם יכולים להיות שיכור לבד, אבל עדיף לעבור המולטי כמובן, כי הוא קורס של ויטמינים, הכוללים מספר רב של ויטמינים חיוניים, מיקרו macronutrients, מינרלים לפיתוח מלא של האורגניזם. 

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

אינדיקציות ויטמינים לסוכרת

אם אדם אובחן עם סוכרת, הוא צריך לקחת ויטמינים. אינדיקציות גדלות אם אדם מרגיש נחלש, אם התיאבון שלו נשבר, יכולת עבודה, ריכוז תשומת הלב, החשיבה מצטמצמות. אם המצב הסובייקטיבי של אדם נוטה להתדרדר. כמו כן יש צורך לקחת ויטמינים במקרה של אדם מרגיש חלש, חסר אונים, יש לו עצבנות, כעס, אם הוא הפך מוסחת. אם אדם סובל לעתים קרובות הצטננות ומחלות זיהומיות, שפעת, השימוש בוויטמין הוא חובה.

זה נדרש בעיקר ויטמינים של קבוצה A, B. אתה יכול לקנות קומפלקס מיוחד, הכולל ויטמינים אלה. ברואר של שמרים הוכיח להיות מוצלח מאוד, שבו כמעט את כל הקבוצה הוא הכיל. שמרים נמכר בבית המרקחת. אתה יכול גם לכלול מזון דיאטה עשירה ויטמינים של קבוצה זו. עם סוכרת, היכולת של הגוף לסנתז ויטמינים של קבוצה זו מופחת באופן משמעותי. ב מחסור בוויטמין של קבוצה זו, ויטמין יכול להצביע על הפרעות קצב, עלייה או ירידה בלחץ הדם, עלייה בקצב הלב והנשימה.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

טופס שחרור

ויטמינים לחולי סוכרת זמינים בצורה של טבליות, כמוסות, דראג 'ים. כמו כן ישנם ויטמינים מסוימים, למשל, ויטמין C, אשר זמין בצורה של טבליות מתובל, המיועד לפירוק במים. יש מתלים מהם סירופים ופתרונות מוכנים. ויטמינים משומשים גם בצורה של זריקות עבור הזרקת תוך ורידי ו intrauscular. אתה יכול להכין תערובת ויטמין, או מזור, אשר יכלול מוצרי ויטמין (מרכיבים צמחיים, תרופות הומיאופתיות).

מה ויטמינים לשתות סוכרת, כותרות

יש די הרבה ויטמין כי אתה יכול לשתות כדי חולי סוכרת. ישנם ויטמינים המיוצרים על ידי יצרנים שונים. מבין כל ויטמין הוכח הטוב ויטמינים כגון aevit, נכון olidzhim, Vitrum לחולי סוכרת, האלפבית, ויטמינים, אופטיקה, פורטה אוכמניות (עם ירידה מקבילה חזון). ניתן גם לקחת חומצה פולית בנפרד, ויטמין C (חומצה אסקורבית). ויטמינים של יצרנים כגון Stirol, וראג, Doppelherz הם די יעיל.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

קומפלקס של ויטמינים בסוכרת

ויטמינים העיקריים להתקבל על ידי אדם הסובל מסוכרת הם ויטמינים של קבוצת A, E, C, B, D. אלה הם ויטמינים, סינתזה של ירידה משמעותית על רקע המחלה. החולה צריך להגדיל את המינון של תרופות אלה על ידי כ 1.5-2 פעמים לעומת הנורמה.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29]

ויטמין D

ויטמין D הוא מסונתז בדרך כלל על ידי גוף האדם תחת השפעת השמש (אולטרה סגול) בשכבות העליונות של העור. עם סוכרת, תהליכים אלה מופרות, ובהתאם, ויטמין זה אינו מיוצר על ידי הגוף. לכן, הוא חייב לבוא מבחוץ. אתה יכול לקנות בבית המרקחת בנפרד. מקור עשיר הוא קוויאר של דגים שומניים. אתה יכול גם להכין תערובת עצמך.

ויטמין E

ויטמין E מנרמל תהליכים מטבוליים, מגרה את שיקום מבנים תאיים ורקמות, מגרה את הייצור של הורמונים ואנזימים. זה מאוד הכרחי עבור חולים עם סוכרת. האפקטיביות של ויטמין זה משופרת בשילוב עם ויטמינים של קבוצה A. יש Ayit תרופה יעילה למדי, אשר זמין בצורה של פתרון או dragee. 

ויטמינים לעיניים בסוכרת

כדי לנרמל את הראייה, כמות מספקת של ויטמין B, C, A ו- E נדרש, תערובות שונות משמשים גם. תערובות מוכחות היטב עם אוכמניות, כי הוא מכיל אוכמניות בהרכב שלה מספר רב של ויטמינים ומיקרואלמנטים, שמטרתם להחזיר את הראייה ואת האכלה העיניים.

תשלח

מומלץ לטיפול ומניעת סוכרת. מנרמל את חילוף החומרים של הפחמימות והחלבון. ויטמינים די נוח לשימוש. אז, בדרך כלל ויטמינים אלה הם prescribed טבליה אחת ליום. מנת יתר ותופעות לוואי מתרחשות לעיתים רחוקות.

אוליגים

זה מורכב ויטמין הוא הקים היטב. מתאים לאנשים עם סוכרת, הפרעות של חילוף החומרים של פחמימות, עם רקע אנדוקריני לקוי הפחתת חסינות. יכול להיות מומלץ במהלך ההריון. הקצה גלולה ביום. משך הטיפול נקבע על ידי הרופא. אבל בדרך כלל זה נע בין 28 ל 69 ימים.

ויטמינים לחולי סוכרת

אלה הם מולטי ויטמינים כי הם prescribed לחולים עם hypovitaminosis מובהק B. דפוס זה נצפה לעתים קרובות עם dysbacteriosis, לאחר טיפול אנטיביוטי ו נגד סוכרת. ויטמינים הם נוחים. מהלך הטיפול מיועד ל -33 ימים. כל יום צריך להיות שיכור על כדור.

ויטמינים לחולי סוכרת

זהו קומפלקס ויטמין, שתוכנן במיוחד עבור מטופלים עם סוכרת. כלול 11 ויטמינים ו 2 microelements. מיושם לטיפול במחלה הבסיסית ומניעת סיבוכים אפשריים. משפיע באופן חיובי על הראייה. מומלץ למנות במקרה שיש נטייה לפתח נוירופתיה סוכרתית. בהחלט מגביר את הטון של הגוף, מרגיע. היתרון של תרופה זו היא כי זה מאפשר המרה של גלוקוז עודף לאנרגיה.

ויטמינים לסוכרת

זהו קומפלקס ויטמין הכולל את כל סט הכרחי של ויטמינים לחולי סוכרת. במהירות וביעילות מבטלת beriberi, מסייע לחזק את הגוף. מונע את התפתחות הסיבוכים. יעיל להילחם זיהום פטרייתי, מגביר את מצב החיסון. כולל לא רק ויטמינים, אלא גם מינרלים.

ויטמינים עם כרום בסוכרת

חולי סוכרת צריכים לנרמל תהליכים מטבוליים. הם לשפר את מצב הבריאות, להקל על עייפות, תסמונות כאב, עצבנות. מכילים ויטמינים ומינרלים גם בריכוז היומי הנדרש. כמו כן הרכב כולל חומצות אמינו. החל על הסוג השני של סוכרת. הודות לנורמליזציה של מטבוליזם והכללת חומצות אמינו בחילוף החומרים של החלבון, המטופל יכול לעשות בלי אינסולין. הוכח היטב אמצעים כגון picolinate, chromium picolinate, חומצה ליפואית אלפא.

ויטמיני B לסוכרת

סוכרת מקדמת את הפיתוח של hypovitaminosis B, כפי שהוא מפסיק להתפתח. לא יכול להיות מתחמי ויטמין, monovitamins. 

trusted-source[30], [31]

ויטמין B6

חוסר של פירידוקסין מתפתח על רקע הסוכרת. כמו כן, hypovitaminosis יכול להתפתח על רקע של טיפול אנטיביוטי. הצורך זה יכול להגדיל ל 3.5-4 מ"ג. סימנים הם מוגברת עצבנות ועכבות. חשד גם hypovitaminosis יכול להיות נדודי שינה ממושכים, התפתחות של polyneuritis של הגפיים התחתונות והתחתונות, עם הפרעות dyspeptic וחוסר תיאבון. כמו כן הסימנים הם התפתחות של stomatitis, glossitis.

ויטמין B12

להכיר מחלה זו יכולה להתבסס על תמונה קלינית וניתוח של רמת פירידוקסין בדם ושתן. הוא מטופל בדיאטה מלאה, הכוללת כבד, דגים, בשר, ירקות. יש צורך לערבב שמרים בתזונה. בנוסף, הוא רשם בצורה של זריקות.

חומצה פולית

במילים אחרות, זה ויטמין B9 - הוויטמין העיקרי  בסוכרת. מנרמל תהליכים מטבוליים, המשמשים לטיפול בסוכרת. כמעט תמיד ממליצים על נשים הרות. בנוסף לנורמליזציה של חילוף החומרים, הוא מנרמל את המיקרופלורה, מחווני החומציות, מקדם טיהור המעי, מגביר את התיאבון, מנקה את הכליות והכבד, מנרמל את תפקודם.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40]

אמצעים חלופיים

ויטמינים לחולי סוכרת ניתן לרכוש בצורה מוכנה בבית המרקחת, ואתה יכול גם להכין את הבית עצמך מרכיבים טבעיים. שקול את המתכונים.

 • מתכון # 1

כדי להכין את tansy כף לקחת, Aralia, עץ התה, לשפוך על 500 מ"ל של יין אדום (לדוגמה Kagor), ואז חצי קפה כפית ואשכול Viburnum. כל זה מתעקש לפחות 3-4 ימים, לשתות 50 מ"ל ליום. מהלך הטיפול הוא לפחות 28 ימים (מחזור ביוכימי מלא).

 • מתכון מס '2

קח בחלקים שווים תה ירוק יבש, ג'ינסנג, תמצית eleutherococcus. קח כ 2-3 כפות של כל רכיב נוסף על 20 גרם של שמן אובליפיחה, 3 פרופוליס כפות, 500 מ"ל של אלכוהול, דוחפים לפחות 5 ימים, לשתות כמויות קטנות פעמיים ביום, 28 ימים.

 • מתכון מס '3

כבסיס, לקחת וודקה או אלכוהול טהור. ואז להוסיף על כף של המרכיבים הבאים: lefthand חריע, rhodiola rosea, lmongrass סינית, זרעי פשתן. מערבבים עד שנוצר עקביות אחידה, ולאחר מכן הם עוזבים להשרות למשך מינימום של 24 שעות.

 • מתכון # 4

באלכוהול רגיל (500 מ"ל) להוסיף כף של פטרוזיליה, מרתח של קש שיבולת שועל, מיץ דלעת. ואז 2-3 טיפות של שמן חיוני שומר הם נוספו. לשתות כף פעמיים ביום.

 • מתכון מס '5

להכנת לקחת כפית אבקה מן התוקים שחורים מיובשים, לערבב עם כף של דבש, להוסיף חצי כוס מיץ צנון שחור, לשפוך 500 מ"ל של אלכוהול (וודקה). התעקש על מינימום של 24 שעות. לשתות כף 2-3 פעמים ביום.

 • מתכון מס '6

קח בחלקים שווים את זרעי הפטרוזיליה, את שורש דשא חיטה, תמצית זרעי פשתן (כף), קנבוס makin (כפית). כל אלה מלאים בחלב, מביאים לרתיחה, מניחים בצד, מקוררים, שותים כוס ביום.

 • מתכון # 7

כבסיס, לקחת וודקה או אלכוהול טהור. ואז להוסיף על 20 גרם של עלים אגבה, 30 גרם של סטמבל, כף מיץ בצל, ו 50 מ"ל של מיץ צנון. נעה עד שנוצר עקביות אחידה, ולאחר מכן הוא להפריש מותר להחדיר.

 • מתכון # 8

באלכוהול רגיל (500 מ"ל) להוסיף 30 גרם של פירות יער יבשים או טריים של עוזרד, כף של קורנית, חצי כוסמת כוסמת. ואז 2-3 טיפות של שמן אתרי לבנדר מתווספים. לשתות כף פעמיים ביום.

 • מתכון # 9

כדי להכין את פירות בשלים כף לקחת של עוזרד, 30 גרם של יארו, שבצבוץ עשב, עשבי דבקון, עלים, שיחי הרדוף, למלא כ 500 מ"ל של קוניאק. כל זה מתעקש לפחות 3-4 ימים, לשתות 50 מ"ל ליום. מהלך הטיפול הוא לפחות 28 ימים (מחזור ביוכימי מלא).

 • מתכון # 10

קח בחלקים שווים פירות של דשא, ביצות דשא עשב, עלים של povisloy ליבנה, דשא של נענע, שורש eleutherococcus השורש. קח כ 2-3 כפות של כל רכיב, להוסיף על כוס מיץ גזר, מתעקש לפחות 5 ימים, לשתות כמויות קטנות פעמיים ביום, 28 ימים.

 • מתכון # 11

כבסיס, לקחת וודקה או אלכוהול טהור. לאחר מכן להוסיף 40 גרם של פירות ועלים של cassie הולי, עשבי תיבול של תה כליות, את השורשים של bondock גדול. נעה עד שנוצר עקביות אחידה, ולאחר מכן הוא להפריש מותר להחדיר.

 • מתכון # 12

באלכוהול רגיל (500 מ"ל) להוסיף כף של צמח גדול, מרווה, עשב מליסה, עשב מרפא, פרחים ופירות עוזרד, עשבי תיבול ורוניקה, סדין של תות שדה. לשתות כף פעמיים ביום.

 • מתכון # 13

לבישול, לקחת כף של פטרוזיליה, זרעי אניס, קליפות בצל, לשפוך אלכוהול או וודקה (500 מ"ל). מהלך הטיפול הוא לפחות 28 ימים (מחזור ביוכימי מלא).

 • מתכון # 14

קח בחלקים שווים מיץ של עץ אלוורה, חמוציות, לימון, 30 גרם של דבש טהור, כוס יין אדום טבעי. ממלאים את כל זה עם 500 מ"ל של אלכוהול, מתעקש לפחות 5 ימים, לשתות כמויות קטנות פעמיים ביום, 28 ימים.

 • מתכון # 15

כבסיס לקחת וודקה או אלכוהול טהור (500 מ"ל). ואז להוסיף על כף של המרכיבים הבאים: תערובת של איזובית איסלנד, horsetail, סרפד, sporicha, דבש דבש טהור. מערבבים עד עקביות אחידה, ואז לשתות חצי כוס ביום.

אתה יכול גם להכין תערובת ויטמין עצמך מרכיבים עשירים בויטמין B.

 • מתכון # 16

האלכוהול הרגיל (500 מיליליטר) נוסף אגוזי מלך כף, הסתובבו בתוך תרחיף, זרעי שומר, תרופות repyashka, צמרות אורנים צעירים, עלי אגוז, עוקצני, fumitory. לשתות כף פעמיים ביום.

 • מתכון # 17

לבישול, לקחת כף של פרחים imortelle חול, שורשי ולריאן, 50 גרם של דונג, לשפוך על 500 מ"ל של אלכוהול, ולאחר מכן להוסיף חצי כפית קפה. כל זה מתעקש לפחות 3-4 ימים, לשתות 50 מ"ל ליום. מהלך הטיפול הוא לפחות 28 ימים (מחזור ביוכימי מלא).

 • מתכון # 18

קח בחלקים שווים את הפרחים של שיטה, קמומיל, אווז עשב אווז. מוסיפים חצי כוס מיץ פירות יער של viburnum ו ברביריס, תה מ yarrow פרחים, יוצקים 500 מ"ל של אלכוהול. לשתות שליש כוס ביום.

 • מתכון # 19

כבסיס, לקחת וודקה או אלכוהול טהור. ואז להוסיף על כף של החומרים הבאים: אחו גרניום, קוץ גמל, ורוניקה אפור, נעלי בית אמיתי. נעה עד שנוצר עקביות אחידה, ולאחר מכן הוא להפריש מותר להחדיר.

 • מתכון # 20

באלכוהול רגיל (500 מ"ל), מוסיפים כף של פרחים tansy, wort סנט ג 'ון, yarrow, קליפת עץ אלון, ערבה, שורשי החריץ דם. לשתות כף פעמיים ביום.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46]

פרמקודינמיקה

ויטמינים מוטבעים בשרשרת התגובות של מחזור קרבס, חשופים לעיבוד מולקולרי ואטומי רבים, ולאחר מכן הופכים לזמינים עבור מטבוליזם רקמות ותאים. יש השפעה מטבולית על הגוף. רבים מהם בגוף יש השפעה מטבולית. רוב להזין את הגוף עם מזון, וכן כחלק מרכיבים אחרים. הם נבדלים ביכולתם להשתלב בתהליכים מטבוליים, במיוחד בפחמימות. לפעול כמו זרזים עבור התגובות של חילוף החומרים שומן, בהתאמה, מגדיל את קצב חילוף החומרים של שומנים פיצול שלהם.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51], [52], [53]

פרמקוקינטיקה

הם תורמים התחדשות מואצת של רקמות, עלייה בהתנגדות, היכולת להתנגד זיהומים גם מגביר. יש גם יכולת נוספת לסנתז רכיבים חיוניים, מבנים. לקדם קליטה טובה יותר של חומרים מזינים. תחת השפעת ויטמין המתחמים שלהם מתרחש הסדרת תחבורת יון, זה מוסדר על ידי הסינתזה של קולגן, אלסטין ורכיבים של תאים ורקמות, הגדלת הפעילות של מערכת האנדוקרינית אקסוקרינית, אנזימי נשימה, יכולת משופרת phagocytosis, סינתזת נוגדן משופרת. כמו כן, כמה תגובות שליליות הם עכבות, למשל, שחרור היסטמין מן התאים, סינתזה של מתווכים.

trusted-source[54], [55], [56], [57], [58], [59], [60], [61], [62],

השתמש ויטמינים לסוכרת במהלך ההריון

ויטמינים יכולים לשמש גם במהלך ההריון. הם נחוצים מאוד עבור הגוף. אבל אתה צריך לשקול בזהירות בתקופה זו כדי לקבוע את הצרכים של הגוף. מאז זה לא רק על אורגניזם אחד, אבל רק כמה. יש לזכור כי האורגניזם נתון ללחץ מוגבר, שיכרון, רגישות מוגברת, ירידה בחסינות, שינויים הורמונאליים ברקע. אתה צריך להתייעץ עם הרופא שלך לפני שתתחיל כל טיפול, כולל לקיחת ויטמין. הרופא צריך לבצע ניתוח ראשוני כדי לקבוע את הריכוז של הוויטמין בדם או בשתן, ועל בסיס של בדיקות אלה, לייעד את מורכבות הצורך.

התוויות נגד

ויטמינים הם התווית רק במקרה של רגישות יתר, אי סבילות אישית ויטמין ורכיבים בודדים שלהם. ראוי גם לציין כי כמה ויטמינים יכול להיות התווית אם ניתוח תוכן ויטמין מראה ריכוז גבוה שלהם בגוף. כמו כן, זיהומים חיידקיים לשמש התווית זמני למינוי של ויטמין, שכן הם נכנסים לפעול כגורמי גדילה מיקרואורגניזמים, ובהתאם, לשפר את תהליך זיהומיות. היוצא מן הכלל הוא ויטמין C, כי יש לו תכונות נוגדות חמצון, מונע את התפתחות זיהום.

trusted-source[63], [64]

תופעות לוואי ויטמינים לסוכרת

במינונים רגילים, כל הויטמינים בטוחים בריכוזים רגילים, אשר אינם עולים על המינונים המותרים מדי יום. אבל ייתכן שיש כמה תופעות לוואי שיש לקחת בחשבון את הטיפול. לדוגמה, ההכנות ברזל יכול לגרום קלקול קבה. זה גורם כהה של הצואה. הקבלה של ברזל ההכנות אינו אמור לאחר הניתוח בילה על הבטן ועל המעי. ההכנות ברזל מאוחסנים במקום נגיש לילדים, כמו מנת יתר והרעלת יכול להתרחש.

כמו כן, יש צורך לקחת את ההכנות אשלגן בזהירות, שכן הם מפעילים לחץ על הכבד והכליות, לגרות את הבטן. סידן יוצר נטל נוסף על הלב. תופעת לוואי שכיחה היא הפרעת קצב. כמו כן יש עצירות, בחילה, הקאות. כמו כן, אם צריכת הסידן אינו מספיק נוזלים, אורוליתיאזיס יכול להתפתח.

trusted-source[65], [66]

מינון וניהול

זה בלתי אפשרי לומר באופן חד משמעי שבו מינון לקחת ויטמינים, שכן כל אחד מהם דורש מינון משלה. בנוסף, המינון הוא אינדיבידואלי ונקבע על ידי פרמטרים רבים.

trusted-source[67], [68], [69], [70], [71], [72], [73]

בקשה לילדים

ילדים ללא צורך צריכים ויטמינים. הם לווסת את התהליכים המטבוליים הבסיסיים בגוף, לעורר צמיחה, לפתח את האורגניזם, להשתתף בכל התגובות הביוכימיות הגדולות. תכונה אופיינית היא היכולת של ויטמין כדי לשפר את חסינות, ובהתאם, סיבולת, התנגדות הגוף, היכולת לעמוד בדלקות.

trusted-source[74], [75], [76]

מנת יתר

מנת יתר מתבטאת לרוב על ידי כאבי ראש, בחילה, הפרעות דיספטיות הנובעות דרכי העיכול. ויטמינים מסוימים עלולים לגרום להפרעות נשימה וללב. זה צריך לקחת גם בחשבון כי מינון גבוה מדי של התרופה יכולה אפילו להוביל לתוצאה קטלנית, אם בזמן לא לספק עזרה ראשונה.

trusted-source[77], [78], [79], [80], [81], [82], [83]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

ויטמינים לרוב אינם מגיבים עם תרופות אחרות, ולכן הם יכולים להיות משולבים בטיפול. אבל לפני שאתם מתחילים כל טיפול, אתה צריך להתייעץ עם רופא.

trusted-source[84], [85], [86], [87], [88], [89]

תנאי אחסון

שמור ויטמינים צריך להיות באריזה המקורית, במקום זה מוגן מפני קרני שמש ישיר. כמו כן, עליך לוודא כי הם אינם נגישים לילדים ובעלי חיים, אשר ימנע הרעלה ומנת יתר. ויטמינים שצריך לאחסן במקרר. חנות על המדף התחתון, על הדלת. בדרך כלל את שיטת האחסון מצוין על החבילה.

trusted-source[90], [91], [92], [93], [94], [95]

חיי מדף

בממוצע, חיי המדף של הוויטמין הוא 2 שנים. זה חל בעיקר על ויטמינים אלה המיוצרים ב dragees ו טבליות. ויטמינים במצב נוזלי מאוחסנים לא יותר מחודשיים. בפתרונות והזרקות - לא יותר מיום.

trusted-source[96], [97]

ויטמינים טובים לחולי סוכרת

יש צורך לקחת ויטמין C (טהור, ללא גלוקוז). מופק אמפולות, דראג 'טים, טבליות. זה נקרא ויטמין C, או חומצה אסקורבית. צורך ברזל (שם מסחרי - ברזל סולפט, ferrogradumet, tardiferone). מורכב די יעיל, הכולל סולפט ברזל וויטמין C (לדוגמה ferroplex, sorbifer). הרכב אשלגן נורמין הוא אשלגן כלורי. חולי סוכרת דורשים גם קולקאלציפרול (ויטמין D3). אתה יכול לקנות מגן B6, הכולל מגנזיום לקטט ו pyridoxine. ויטמין A מיוצר גם תחת השם palmitate retinol.

ביקורות

עם סוכרת, אתה יכול לשתות קומפלקסים שונים ויטמין, מולטי ויטמינים. אם אתה מנתח את הביקורות, ניתן לציין כי רוב החולים מעדיפים לקחת בדיוק את המולטי ויטמינים, אשר מכילים את כל המורכבות הדרושים של ויטמינים, מינרלים, מינרלים במינונים מיטביים יחסים. כמעט כל החולים מציינים כי ויטמינים כאלה הם מאוד נוח לשימוש. אין כמעט תופעות לוואי. אבל אתה חייב בהחלט בצע את המינון, אחרת הסיכון של מנת יתר הוא גבוה. מצד שני, הקבלה ללא צורך בפגיעה אינה גורמת לה פשוט אין השפעה. לגבי מונוטרפיה, אשר לוקח ויטמינים בנפרד - זה גם די יעיל. במיוחד במקרה שיש גירעון של אחד או יותר של ויטמין, והשאר הם נורמליים.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "ויטמינים לחולי סוכרת: מה לקחת?" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.