Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אולטרסאונד transvaginal: הכנה, כמו לעשות

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

בדיקת אולטראסאונד נחשבת לאחת השיטות האינפורמטיביות והבטוחות ביותר ללימוד האיברים הפנימיים של האדם. שיטה זו יחסית זולה של אבחון זכתה לפופולריות מיוחדת בקשר עם הפתולוגיות של אגני האגן, במיוחד שכן הוא יכול להתבצע בדרכים שונות, במטרה להתקרב לאורגן הנחקר. לדוגמה, כאשר מדובר בנשים, אולטרסאונד transvaginal הוא האינפורמטיבי ביותר לחקר איברי המין הפנימיים של המין החלש. אחרי הכל, כאשר במחקר דרך הנרתיק, יש את הכמות המינימלית של חסימה בין החיישן לבין האיברים הנשיים.

סוגי אולטראסאונד: הרלוונטיות והבטיחות שלהם

אבחון אולטרסאונד בשנים האחרונות נהיה יותר ויותר פופולרי בעבודה של מתרגלים כלליים מומחים מומחים. הדבר אינו מפתיע, משום מחקר באמצעות אולטרסאונד, אשר בדרך כלל בטוח עבור גוף האדם, מסייע לא רק כדי להעריך את מצבו של איברים פנימיים, אם האבחנה גורמת קושי עבור רופאים, אלא גם לזהות את התחומים העיקריים של השפעה טיפולית כדי להעריך את היעילות של טיפול.

בדיקה עם אולטראסאונד נחשב הליך בטוח יותר מאשר מחקר רנטגן פופולרי. לכן, אם אין צורך בחדירה כה עמוקה של הקרניים, כמו במחקר של מערכת העצם, הרופאים מעדיפים להקצות אולטרסאונד.

כדי לבצע אבחון קולי הוא מתקבל בשלוש דרכים:

 • דרך הבטן (transabdominal או אולטרסאונד בטן) - הפופולרי והמוכר ביותר אלינו שיטת האבחון המוקצה באופן שווה אצל גברים ונשים כאחד בקשר עם מחלות של איברים שונים, כולל המוח)
 • דרך הנרתיק (אולטרה-סאונד נרתיקית או נרתיקית) הוא מחקר שהוקצה רק לנשים לבחון איברים הממוקמים עמוק בגוף במרחק של דופן הבטן,
 • דרך הרקטום (אולטרסאונד transractal) הוא סוג המחקר הנדיר ביותר שניתן לבצע בחולים משני המינים, אך הוא קשור באי נוחות מסוימת ודורש הכנה קפדנית.

הסוג הראשון של אולטרסאונד, שזכה לפופולריות בקרב נשים בהריון וחולים עם פתולוגיות של הכליות או הכבד, נראה הרבה יותר בטוח במונחים של מה שאינו מחייב את הכנסת המכשיר לגוף. ביצוע הליך החקירה אינו גורם שום אי נוחות, במיוחד כאשר הוא אינו נדרש לשאת את זה עם שלפוחית השתן מלא, ואת הפגיעה קרני קולי הוא מינימלי.

בבדיקת הנגיף והטרנסקטרלית, החיישן של המכשיר מוכנס לתוך פנים הגוף דרך פתח מתאים, ועובדה זו לבדה גורמת זהירות. האם אולטראסאונד טרנסווגינלי (או טרנסרקלי) מסוכן? מהי ההסתברות לנזק פנימי במהלך ההליך? זה לא יזיק במהלך המחקר?

שאלות כאלה הן מובנות למדי הגיוני, אם כי לדאוג הנוהל של אולטרסאונד transvaginal אינו שווה את זה במיוחד. למעשה, למרות הסכנה לכאורה של פגיעה באיברים הפנימיים בבדיקה זהירה ומקצועית, הסיכון לכל נזק הוא מינימלי. בנוסף, המחקר אינו עיוור, הרופא על המסך שולט בתנועה של החיישן ושולט בו כך שהוא אינו מזיק למטופל באותו זמן לקבל מידע מקסימלי על איבר של עניין.

סביר להניח שלקורא תהיה שאלה, אבל למה אנחנו זקוקים לסוגים של אולטראסאונד הדורשים חדירה לגוף אם היינו מטופלים בעבר באולטרסאונד transabdominal בטוח? הצורך באולטראסאונד טרנסווגינלי לא היה מקרי. הופעתה של סוג זה של אבחון קשורה לעלייה במספר המחלות הנשיות השונות והמיקום הנסתר של איברי המין הפנימיים של המין החלש, גישה אשר באמצעות הנרתיק מעניקה מידע מדויק יותר על גודלם ומצב הרירית.

סיבה נוספת לשכיחות של אולטראסאונד transvaginal ו transrectal הוא אחוז מוגבר של אנשים הסובלים מעודף משקל. שכבת שומן עבה על הבטן יכולה לעוות במידת מה את התוצאות של אולטרסאונד transabdominal, במיוחד כשמדובר באיברים עמוקים.

במצבים כאלה, כאשר בוחנים נשים, רופא רק לעתים רחוקות שואל איזה סוג של מחקר הוא טוב יותר: בטן או אולטראסאונד transvaginal? ברור כי הבחירה תהיה עבור הליך זה, אשר ייתן תוצאות מלאות ומדויקות יותר. כך, למשל, אותה שחיקה נרחבת של גדלים קטנים ניתן לאתר רק בעזרת אולטרסאונד transvaginal.

אולטרסאונד Transabdominal מתבצעת בעיקר אם אין בבית החולים ציוד למחקרים מיוחדים באמצעות הנרתיק או פי הטבעת, וגם במקרים שבהם המחקר באמצעות הנרתיק הוא בלתי אפשרי.

אינדיקציות להליך

אולטרסאונד transvaginal הוא הליך שניתן לרשום לאישה הן למטרות טיפוליות ואבחון והן למטרות מניעה. הנקודה היא שאבחון אולטרסאונד יכול לזהות שינויים פתולוגיים באיברים פנימיים בשלבים הראשונים, כאשר שיטות מחקר אחרות אינן יעילות במיוחד.

למטרות מניעה, נוהל זה מומלץ לנשים מבוגרות לפחות אחת ל 2 שנים. ואחרי שאישה מגיעה לגיל 40 (ובגיל מבוגר הסיכון לסרטן ולפתולוגיה גינקולוגית עולה באופן משמעותי), רופאים ממליצים להיבדק על ידי אולטרסאונד מדי שנה.

באשר לצעדים הטיפוליים אבחון, אולטרסאונד וגינלי הוא לרוב שנקבע עבור פתולוגיות של מערכת המין והשתן, דלקות ומחלות גינקולוגיות דיספלסטיים, אונקולוגיה חשודים ב אברי האגן, אבחון הריון בתוך 10-12 השבועות הראשונים. אולטרה-סאונד וגינלי יכול להיות מנוהלת במצבי חירום, למשל, אם אי אפשר לקבוע את מקור הדימום של אברי המין הנשיים.

שקול באיזה מצב  אולטרסאונד transvaginal של אגני האגן  נותן את התועלת המקסימלית:

 • כאשר יש כאבים בבטן התחתונה מסיבה לא ידועה,
 • עם תלונות של כאב במהלך יחסי מין,
 • כאשר הפרעות במחזור החודשי (נקבה עשוי להתלונן על תקופות איחור, בהיעדרם במשך זמן רב, תצפית בתקופות בין תקופות, גדול מדי, או לחילופין, משכה הקצר של דימום הווסת),
 • כאשר יש הפרשות חשודות של איברי המין הנשיים (ורידים דמים, כתם, פריקה סוחפת עם ריח, וכו ')
 • בחשד להתפתחות דלקת באיברי המין הפנימיים,
 • עם חשד שפירים שפירים וממאירים ברחם ובשחלות, ביניהם הנפוצים ביותר הם מיומה, אנדומטריוזיס דיספלסיה הרחם, ציסטה סרטן השחלות, וכו '
 • פוריות אשת חשד, אם אישה במשך שישה חודשים או יותר לא יכולה להיות אמא למרות חיי מין רגילים (טופס הגדרה ומאפיינים של תפקוד של השחלות, חצוצרות באמצעות סוכנים בניגוד)
 • בחשד על הריון חוץ רחמי,
 • עם דימום מהמערכת הגניטלית של אטיולוגיה לא ידועה (עוזר לקבוע את הסיבה לדימום),
 • עבור דליות אגן חשד (פתולוגיה משפיע על הפעולה של איברי הרבייה של נשים, כמו זרימת דם לא תקין ברחם ההשחלות גורמות קריסות מחזור חודשי וכאבי בטן רגילים ואפילו בעיות עם להרות ילד)
 • מערכת השתן פתולוגיה חשד (לדוגמה, הפרעות במתן שתן: כאב, אי שליטה במתן שתן או לעכב את הופעת ריר בשתן), במקרה הזה לייעד  אולטרסאונד וגינלי של שלפוחית השתן.

אולטרסאונד transvaginal של המעי  הוא לעתים קרובות פחות בשל הפרות של ציווי. מידע נוסף בנושא זה ניתן על ידי בדיקה transrectal באמצעות אולטרסאונד. אבל אם קשה, למשל עקב חסימת מעיים או הנוכחות של גידולים (פוליפים, קונוסים טחורים), אשר יכול לפגוע אולטרסאונד הצינור מוחדר לפי הטבעת, לעזרת מחקר וגינלי מגיע. במקרה זה, זה יעיל יותר מאשר הבטן כי המעי הגס ממוקם ליד הקירות הדקים של הנרתיק. בדיקה של המעי דרך קיר הבטן לא יכולה לתת תוצאות מדויקות כמו מחקר מן הצד של הנרתיק.

באמצעות אולטרסאונד transvaginal, גם הליך של הפריה חוץ גופית (IVF) הוא גם פיקוח. אחרי הכל, לאחר ההפריה של הביצית המופרית בגוף הנשי, כל התהליכים מתקדמים בחשאי מעיני האדם וניתן לאתר אותם בבטחה רק באמצעות אולטרסאונד.

אולטרסאונד transvaginal ב גינקולוגיה

אולטרסאונד transvaginal נקבעת הן להבהרה של האבחנה לכאורה, למטרות מידע כדי לקבוע את הגבולות, גודל ומצב של איברים ספציפיים. לדוגמה, בעזרתו אתה יכול לקבל מידע על המבנה והבריאות של איבר הרבייה הראשי של אישה - הרחם. באמצעות אולטראסאונד בנרתיק, ניתן למדוד את אורך צוואר הרחם, את גודל הצורה ואת הצורה, את עובי השכבה הרירית (endometrium), אשר משתנה ללא הרף בהתאם לשלב המחזור החודשי.

עובי הקטן ביותר של אנדומטריום (בסדר גודל של 1 מ"מ) הוא ציין ביום 1 ו 2 של המחזור החודשי. ביום 3 ו 4 הוא מגדיל ל 3-4 מ"מ. מחקר בימים אלה אינו אינפורמטיבי מאוד. מ 5 עד 7 ימים, עובי הרירית הרחם יכול להגיע 6 מ"מ, ולפני הווסת - 10-20 מ"מ. במקרה זה, אנדומטריום צריך מבנה אחיד ללא כל סוג של עיבוי הבליטה, אשר יכול לדבר על דלקת (דלקת רירית הרחם) או תהליכים סרטניים.

דלקת הרחם מופיעה על המסך בצורה של גידול בחלל האורגן, ירידה בעובי הקרום הרירי עם הטרוגניות מובהקת של הרכב, הצטברות של גז בתוך הרחם. המאפיין ההשוואתי של עובי הקיר של אנדומטריום מבוצע בהתאם לשלב של המחזור החודשי, אחרת התוצאות יהיו לא מדויקות.

מדידת אורך צוואר הרחם חשובה אם קיים סיכון של הפלה. בדרך כלל, אורך צוואר הרחם הוא כ 3.5-4 ס"מ.

הקוטר של תעלת צוואר הרחם של צוואר הרחם הוא בטווח של 2 עד 3 מ"מ. בערוץ צוואר הרחם יש סוד רירי אחיד. השינוי בגודל צוואר הרחם וההטרוגניות של הפרשות הרירית עשוי גם להצביע על תהליכים דלקתיים או ממאירים, או על התפשטות פתולוגית של רירית הרחם (endometriosis).

כאשר myoma הרחם מסומן בגוף עלייה, שינוי קווי המתאר שלה וקביעת שאתות שכבת שריר (צומת). Ehogennost שרירני צומת נעים בין גלי קול קונטור נמוך משתקפים, ואת לולאת דיסטלי לא ניתן לצפות גם תלוי בעובדה שהוא נמצא בפנים (זה יכול להיות ציסטות או חותמות נוצרו תרכובות סידן). אנדומטריוזיס מגלה היווצרות שלפוחית, הן של צינורות החצוצרות, והן בחלקים שונים של הרחם.

פוליפים הרחם (ו מעי) מאופיין נגעים כובש-חלל בגוף, הנגרמת עקב זיהום ויראלי שיכול להשפיע כמה קווי המתאר שלה, תלוי בגודל ובמיקום. אבל ברוב המקרים הם מוגדרים מעוגלות תצורות קטנות יחסית בתוך הרחם, הם נראים בבירור בניגוד.

גידולי סרטן כאשר הם מוצגים עם חיישן אולטרסאונד יש כמה קווי דמיון עם פוליפים, אבל בצקת דלקתית נראה על הרקמות הסמוכות להם. לאשר או להפריך את האבחנה עם ביופסיה. במקרה זה, פיסת רקמה לבדיקה של ממאירות נלקחת ישירות במהלך הליך האבחון, אפוד בסוף המכשיר יש ערוץ מיוחד עם מחט לקחת ביופסיה.

על פי תוצאות האולטראסאונד, גידול סרטני בצוואר הרחם מוגדר כנויופלאזם אקו-גוני מאוד עם קווי מתאר לא אחידים. הרופאים גם לציין הצטברות של הלוע הרחם ועל עלייה בלוטות הלימפה האזורי. לפי המיקום המדויק של הגידול, ניתן גם לקבוע את עומק החדירה של הגידול הסרטני לתוך רקמת הרחם ואיברים בקרבת מקום.

סרטן הרחם חשוד מתרחש בנוכחות התסמינים הבאים: דימום מחוץ וסת, כאבי בטן, דם במהלך קיום, פריקה מימים שופעת, נפיחות של הגפיים התחתונים בהעדר מומים בלב ובכליות, קשיים במתן שתן.

האפשרויות לבצע בדיקה אולטרסאונד בנרתיק במהלך ההריון מוגבלות במקצת. אולטרסאונד transvagound מבוצע רק בשלבים המוקדמים של ההריון, עד ההליך לא יכול לגרום התכווצויות הרחם הפרעה הריון. טון מוגבר של סונולוג הרחם (רופא שמבצע אבחון אולטרסאונד) רואה כעלייה מקומית בעובי הקיר של איבר הרבייה. אבל מחקר כזה מאפשר לך לאבחן הריון עם דיוק רב בשבועות הראשונים לאחר ההתעברות ולעקוב אחר התפתחותו של הילד בשליש הראשון אחראי מאוד של ההריון.

קביעת גודל של הרחם הגוף ממלא תפקיד באבחון הריון לתקופה של 3 שבועות או יותר. בדרך כלל, הרחם הוא 4.5-6.7 ס"מ (אורך) של 4.6-6 ס"מ (רוחב) וקוטר של כ 3-4 ס"מ, ואם בדיקת אולטרה-סאונד של השד חושפת חריגות מהמדדים המקובלים, זוהי הזדמנות להרהור.

גודל קטן של הרחם יוצר בעיות עם הנושא של העובר, ואת הגודל גדל יכול לדבר על תחילת ההריון. בדיקה יסודית יותר במקרה האחרון מסייעת לאשר או להפריך אבחנות אפשריות אחרות, אבל פחות נעימות, כגון מיומה של הרחם או גידולים ממאירים בתוכו.

החל משבוע 5, ניתן להשתמש באולטראסאונד דרך השדרה כדי לקבוע את פעימות הלב של ילד, שהוא אינדיקטור חשוב להתפתחות העובר.

תפקוד אולטראסאונד רב-  תפקודי של הרחם והתוספות  משחק באבחון של אי פוריות. בעזרתו, ניתן להעריך הן את התכונות של תפקוד השחלות, ואת האפשרות של גישה אל הרחם דרך צינורות הרחם.

גודל השחלות הוא בטווח (3-4) x (2-3) x (1.5-2.2) ס"מ (אורך, רוחב, עובי). באמצע מחזור הווסת, השחלות צריכות להכיל כמה זקיקים קטנים (עוברים ביצים) עד 6 מ"מ בגודל ואחד גדול עד 2 ס"מ נוכחותם של זקיקים גדולים יותר יכול לדבר על ציסטה זקיק.

גדול בהשוואה לגודל הרגיל של השחלות מצביעים על תהליך דלקתי בהם או נוכחות של גידולים באורגן.

באשר צינורות החצוצרות, באופן אידיאלי הם בקושי גלוי. כדי לראות את האיבר הזה אפשרי רק באמצעות ניגוד. אם צינורות השחלה ניתן לראות ללא שימוש בסוכנים בניגוד, זה מצביע על תהליך דלקתי. מה שקשור תמיד לגידול בגודל האיברים. אולטרסאונד transvaginal יכול לזהות את נוכחותה של הפרשה נוזלית של החצוצרות (זה יכול להיות דלקתיות exudate, מוגלה, דם).

סיבה נוספת "צמיחה" של החצוצרות עלולה להפוך הריון חוץ רחמים, אשר מזוהה עם החסימה של גוף בשל נוכחותם של הידבקויות, דלקת, או פגמים מולדים (שגעון, חלקים מסוימים צינור בקוטר קטן, וכו '). מחקר זה נעשה באמצעות סוכני ניגוד.

גורם חשוב באבחון של אי פוריות הוא המיקום של הרחם. בדרך כלל, זה צריך להיות מוטה מעט קדימה. אם מדרון כזה הוא, אבל בכיוון ההפוך (מום מולד), ההסתברות להריון נורמלי מצטמצמת, אך קיים סיכון לפתח אקטופי.

עם tranvaginalnogo אולטרסאונד יכול לזהות הצטברות של נוזלים בחלל הבטן התחתונה, אשר מזוהה עם תהליכים דלקתיים של האיברים הפנימיים (הפרדת הנוזלים בחלל האגן) או קרע תצורות פיברוזיס, מלא סוד נוזל.

בתוך 2-3 ימים לאחר הביוץ (מ 13 עד 15 ימים), כמות קטנה של נוזל יכול להיות מזוהה בחלל מאחורי הרחם, אשר נחשב נורמלי למדי. בתקופות אחרות, המראה של נוזל ליד הרחם מצביע על תהליכים זיהומיים באורגן.

אולטרה-סאונד וגינלי של השחלות  הוא רשם פתולוגיות דלקתית של הגוף שבו בעתיד התבגרות ביצה, וכן כאבים חזקים בבטן (אם הם לא הקשורות בווסת). מחקר זה יהיה רלוונטי עבור חשד כיס או סרטן השחלות. במקרים אלה, הרופא בביצוע אולטרסאונד ההליך, אמר גידול בגודל של השחלה, נפיחות רקמה, עיוות של קווי הגוף (עם ממאירות), בנוכחות נוזל בתוך גידולים (במקרה של ציסטות בשחלות).

אולטראסאונד אבחון נרתיקי יכול לחשוף שינויים פתולוגיים ברחם הקשורים עם ממאיר של גידולים באיבר הקשורים להריון. לדוגמה, הן במהלך ואחרי ההחלטה של ההריון בחלק העובר של השליה (סיסית) ברחם, גידול של תאים אפיתל יכול ליצור. המבנה החדש נקרא chorinoepithelioma. לעתים רחוקות הגידול נמצא לא בגוף הרחם, אלא על צווארו או על השחלות. הוא מסוגל להרוס כלי דם, במהירות נותן גרורות לאיברים חיוניים שונים.

אקוגרמה זו מראה את הגידול ברחם (צוואר או שחלה), כי הגידול גדל במהירות, את הטון של השרירים של האיבר פוחתת, הם הופכים רכים עם עקביות לא אחידה. הצורה של האורגן משתנה, על זה נראה גושים, לא מוזר למצב בריא.

עוד פתולוגיה מסוכנת של ההריון מוקדם נחשב שחמת. פתולוגיה המאופיינת התפשטות פתולוגי של villi כוריוני להיווצר בועות בקצוות שלה, חדירה הגידול לשכבות העמוקות של חורבן myometrium, הרחם רקמות. עם זאת, המוות העובר צוין בשלב מוקדם של התפתחות, הן עם סחף בועה מלאה וחלקית. אבל הרחם עדיין ממשיך לגדול, אך לא את האיבר עצמו, אלא את הגידול הממאיר שפגע בו.

אולטרסאונד transvaginal מגלה רקמת רחם אחידה (מסה צפופה עם אזורים רכים באופן חריג), נוכחות של ציסטות קטנות, ציסטות גדולות על השחלות. גודל הרחם אינו תואם את טווח ההריון, ואת העובר בו כבר לא יכול להיות מזוהה.

חשוב מאוד לזהות את הגידול מוקדם ככל האפשר, כאשר היו חשדות למוות עוברית תוך רחמית. אחרי הכל, הפלה במקרה זה לא אומר את היעלמות הגידול, והאישה נמצאת בסכנה חמורה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

הכנה

אולטרסאונד transvaginal הוא שיטה אינפורמטיבית מאוד לאבחון פתולוגיות שונות של איברי אגן אצל נשים, אשר מאפשר לזהות חריגות מהנורמה גם בשלב הראשוני של המחלה. ההליך עצמו אינו קשה לרופא או למטופל. זה מהיר וברוב המקרים ללא כאבים.

יתרון נוסף של סוג זה של מחקרים אבחון הוא היעדר הכנה מיוחדת עבור ההליך. לדוגמה, המחקר של שלפוחית השתן ואיברים אחרים של האגן הקטן על ידי אמצעי הבטן כרוך בשימוש ראשוני של כמות גדולה של נוזל. האבחון מתבצע עם שלפוחית השתן המקסימלית (על פי עקרון echolocation ב ניווט), וזה לא נוח מאוד. במהלך ההליך, אדם חווה אי הנוחות מסוימים בשל רצון שאין לעמוד בפניו לרוקן את שלפוחית השתן כאשר החיישן נע על זה וכאשר לוחצים על הבטן.

כאשר השיטה וגינלי של מחקרי אגן מילוי יתר של שלפוחית השתן אינה נדרשת, כי החיישן הוא בקשר ישיר עם איבר המטרה, ואת הגלים הקוליים לעבור דרך האוויר ניתזים איברים פנימיים, יוצרים את התמונה הרצויה על המסך. המטופל עשוי אפילו לשאול לפני ההליך ללכת לשירותים, כך שלפוחית השתן ריקה.

תנאי נוסף לאיכות אולטראסאונד הוורידים הוא היעדר גזים במעי, המעוותים מידע על גודל האיברים. אם אישה סובלת ייצור גז מוגבר, אשר לעתים קרובות קורה פתולוגיות עיכול, הערב של ההליך (במשך כמה ימים לפני זה) לא מומלץ לאכול מזונות שיכולים לגרום להצטברות גזים (ירקות גולמיים פרות, מאפים, מוצרי חלב). עם עודף של גזים במעיים יעזור להתמודד עם תרופות מסוימות, כגון "מופעל פחמן", "Smecta", "Espumizan", וכו '

אשר למילוי המעי, רצוי לרוקן אותו מראש באופן טבעי ללא שימוש חוקנים.

משקה ערב המחקר מומלץ רק לנשים בהריון שיש להן אולטראסאונד המבוצע עם מילוי חלקי של שלפוחית השתן. כדי לעשות זאת, זה מספיק כדי לשתות כמה כוסות מים שעה לפני ההליך.

בתנאים דחופים, הכנה לפרוצדורה לא מתבצעת, גם אם זה משפיע לרעה על הדיוק של המחקרים, אשר לאחר מכן יש לחזור על עצמו כאשר מצבו של המטופל הוא התייצב.

מה אני צריך לקחת איתי על ההליך של אולטראסאונד transvaginal? שום דבר מלבד נעל מכסה וחיתולים או מגבות, אשר יהיה צורך להישלח מתחת לספה.

מהו הזמן הטוב ביותר לבדיקת נגיף? אם אתה רק רוצה לחקור את אברי הרבייה הפנימיים אצל נשים, רופאים ממליצים הליך בוצע על 5.6 או 7 ימים של המחזור החודשי (מיד לאחר תום הווסת למשך 2-3 ימים), כאשר עובי רירית הרחם הוא ממוצע, ואת הקצאת סוד זה הוא מינימלי ואינו משפיע על תוצאות המחקר. באופן עקרוני, מותר לבצע אבחון שגרתית עד היום העשירי של המחזור.

איפשהו ביום 12-14, מתרחשת הביוץ, ולאחר מכן האישה מתכוננת באופן פעיל לתפיסה, אשר, באופן טבעי, מוביל לשינויים פיזיולוגיים שונים באזור הגינקולוגי.

אגב, בחשד של אנדומטריוזיס של הרחם, המחקר מומלץ רק להתבצע בתקופה זו, כלומר. במחצית השנייה של המחזור החודשי. ללמוד את הפטנט של צינורות החצוצרות, הרופאים גם מעדיפים לבלות על 24-28 יום של מחזור (למעשה לפני חודשי).

אם אישה נכנסת לבית החולים עם דימום, הבדיקה מתבצעת ללא קשר לשלב של המחזור החודשי בדחיפות.

כאשר נשאל אם אולטרסאונד transvaginal יכול להתבצע עם בדיקה חודשית, התשובה תהיה כן. יתר על כן, מחקר כזה עשוי אפילו להוכיח שימושי, שכן הוא עוזר לזהות תצורות ציסטיות בשחלות. אבל, למרות העובדה כי החודשי אינו התווית נגד לנוהל אולטרסאונד transvaginal, הרופאים מעדיפים להקצות זמן שונה לאבחון, כאשר הפרשות וסת נעדר. ובכל זאת, הדם ברחם ובצינור החצוצרות יכול להיות סימפטום פתולוגי.

בעת תכנון הריון וטיפול בפאתולוגיות דלקתיות של אברי האגן, ניתן לקבוע את הבדיקה מספר פעמים במהלך מחזור הווסת. זה מאפשר לעקוב אחר תהליך היווצרות וצמיחה של זקיקים (אבחון ניתן prescribed במרווחים של 3-4 ימים, למשל, בימים 5, 9, 12, 15). במחלות דלקתיות, בדיקה טורית כזו מסייעת בהערכת האפקטיביות של מהלך הטיפול.

trusted-source[9], [10]

טֶכנִיקָה אולטרסאונד transvaginal

אמצעי אבחון לבדיקת אולטרסאונד של אגני האגן בשיטת המינוח מתבצע בשני שלבים. בשלב הראשון המטופל להסביר את מהות המחקר והמתודולוגיה שלה, ולאחר מכן להציע כדי להסיר את כל הבגדים מהמותניים ומטה, לשלוח חיתול וחוזר לשכב על הספה (אשר מותר להשתמש בכיסא הגינקולוג עבור ההליך). רגליים צריכות להזיז זו את זו ולכופף את הברכיים, דוחפות את הרגליים קרוב יותר לישבן.

מכשיר לאולטראסאונד טרנסווגינלי, שהוא חיישן המחובר לצג מחשב, מוכנס ישירות לנרתיק לעומק קטן (עד צוואר הרחם). כל מה שנמצא עוד יותר נחשב על ידי ביטוי קולי קולי.

מתמר transvaginal, אותו מתמר, אינו מכשיר חד פעמיות. הוא משמש למחקר על ידי נשים רבות, אבל לא ניתן לחטא בצורה יעילה. כדי להגן על האישה ועל המכשיר עצמו, קונדום חדש הוא שחוק על החיישן לפני השימוש.

כמות קטנה של ג'ל מיוחד מוחל על הקונדום, אשר מקל על גלישה של המכשיר בתוך הנרתיק ומבטיח מעבר טוב יותר של גלים קולי.

מהו מתמר? זהו מוט פלסטיק, שאורכו 12 ס"מ, וקוטרו אינו עולה על 3 ס"מ, הקצה החיצוני של המוט מסופק עם תעלת מחט, שדרכה מבוצעת ביופסיה במקרה של חשד לאונקולוגיה.

בתוך הנרתיק, החיישן יכול לנוע בכיוונים שונים בהתאם לאיזה איבר הוא היעד של המחקר. מאחר שהמתמר אינו עמוק, המטופלים אינם חשים כאב, למעט במקרים של דלקת חמורה או גידולים מכאיבים. אם אישה חווה אי נוחות במהלך ההליך, אתה בהחלט צריך להודיע לרופא שעושה אולטרסאונד.

משך הבדיקה הנרתיקית באולטראסאונד במצבים שונים יכול לנוע בין 5 ל -20 דקות, כך שברוב המקרים החולים אפילו לא מפסיקים להגיע.

באמצעות אולטרסאונד וגינלי בצע יותר הערכה מדויקת של מידות גוף צוואר רחם, זקיקים בשחלות בשחלות, מבנה מיקום איבר, אתר היציאה של חצוצרות התוכן שלהם, שיעור זקיקים בשלים ואלה שנמצאים בשלב העוברי, בנוכחות נוזל חופשי אגן קטן. בדיקה בבטן נותנת במקרה זה תוצאות מפוזרות יותר, אשר אינו מאפשר ללכוד את המחלה הניצן מאוד. אבל זה עם מטרה זו כי אבחון מונע של מחלות גינקולוגיות מתבצעת.

התוויות נגד

אולטרסאונד transvaginal יכול להיקרא הליך, אשר למעשה אינו דורש הכשרה מיוחדת. והכל משום שהוא פשוט ובטוח ככל האפשר. אולי, מסיבה זו, סוג זה של בחינה אבחנתית של איברים פנימיים אין כמעט התוויות נגד.

ובכל זאת, למרות העובדה כי מתמר הוא הציג בעומק רדודה, קרום הבתולים יהיה מכשול נוסף עלול להיפגע במהלך ההליך. אולטראסאונד transvaginal וירג 'ין אינו מבוצע. לחלופין, בדיקה transractal או אפילו אבחנה בטן ניתן לקבוע אם לא מפרט של גודל ומבנה האיברים נדרשת.

ב 2 ו 3 מעלות השמנת יתר, אולטרסאונד transvaginal יכול גם להיות מוחלף על ידי אבחון דרך פי הטבעת בהתאם אם האורגן נבדק.

בהריון, אולטרסאונד transvaginal הוא בדרך כלל prescribed עד 14 שבועות. זהו מחקר בטוח הן לאם העתידית והן לעובר ברחמה. עם זאת, גלי קול, בניגוד צילומי רנטגן, אינם מסוגלים לגרום מוטציות גנטיות להוביל מומים שונים של הילד.

בשליש השני והשלישי של ההריון בדיקה כזו אינה חלה על מנת שלא לגרום ללידה מוקדמת אצל מטופל בשל המניפולציות ליד הרחם, שיכול לגרות הפחתה שלה, לא בגלל ההשפעה השלילית של אולטרסאונד. Over-בטן או בטן אולטרסאונד של נשים בהריון ללא תוצאות יכול להתבצע ממש עד הלידה.

עוד דבר אחד. אם לאישה יש אלרגיה לטקס, זה חייב להיות אמר לרופא עוד לפני ההליך, ולכן אז לא צריך לטפל ביטויים שונים של תגובות אלרגיות.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

סיבוכים לאחר ההליך

אולטרסאונד transvaginal אינו לשווא נחשב הליך בטוח יחסית, כי סיבוכים אחרי זה אפשרי רק במקרים נדירים, אם התוויות נגד לא נלקחים בחשבון. לדוגמה, עם אלרגיה לטקס, אישה יכולה לאחר מכן להרגיש גירוד בנרתיק, אשר ידרוש את השימוש antipruritic ו antihistamines.

במהלך המחקר, המטופל מתבקש להירגע. לכן, הרופא מקבל גישה חופשית איברים פנימיים דרך הנרתיק והוא יכול להעביר את המכשיר באופן חופשי בתוך הגוף של המטופל. עם זאת, זה לא כל הנשים להירגע, אשר גורם microdamages של איברי המין הנשיים הריריות מבחוץ ובפנים. הדם לאחר אולטרסאונד transvaginal הוא לעתים קרובות מסיבה זו.

סימפטום זה אופייני יותר לנשים בהריון. אם האם לעתיד לאחר הליך של אולטראסאונד transvaginal הערות על שחרור משחה ורוד או חום, ללא כל כאב או אי נוחות, היא לא צריכה לדאוג שום דבר. זהו מצב שכיח עבור נשים בהריון נוטה להגזים את הסכנה. עליך להתייעץ עם רופא רק אם הפסקות כאלה נמשכות זמן רב, הופכות לשפעות יותר ומלוות בכאבים בבטן התחתונה, כתמי דם מופיעים על התחתונים, הגב מתחיל לכאוב וכו '.

באשר לכאבים, הם לא צריכים להיות אידיאלי לאחר ההליך. אי נוחות קלה בבטן אצל נשים בהריון יכולה להיות קשורה לגידול בנימה של הרחם, אשר אמור לחזור לקדמותו תוך זמן קצר. אם זה לא קורה, יש כאבים ומנדנדת הבטן בחלק האחורי, מציין את תחילת העבודה, יש דימום ותסמיני לוואים אחרים של צורך דחוף לקרוא את "האמבולנס" וללכת לבית החולים להפסיק עבודה.

באופן עקרוני, המצב המתואר לאחר אולטרסאונד transvaginal הוא היוצא מן הכלל, המציין כי המחקר נערך לתקופה ארוכה יותר מ 12-14 שבועות או ישנם חריגות אחרות במהלך ההריון שאינן קשורות ההליך. תיאורטית, מצב זה יכול גם לדבר על חוסר היעילות של הרופא שביצע את האבחון, וזה לא סביר במצב זה.

כאב לאחר אולטרסאונד transvaginal מתרחשת לעיתים קרובות על רקע של פתולוגיות דלקתיות קיימות. במקרה זה, אישה עלולה לחוות אי נוחות במהלך ואחרי ההליך. ובכל זאת, התנועה של החיישן יכול להפריע לאיבר חולה, אשר כתוצאה מכך לגרום כאב או פעימה בבטן התחתונה.

על רקע לחץ מוגבר והתרגשות על ההליך, בכמה נשים, לא רק את הבטן, אלא גם את הראש מתחיל לכאוב. במקרה זה, יש צורך לייצב את הלחץ הן לפני ההליך ואת סוף המניפולציות, במידת הצורך.

קוצר נשימה לאחר אולטרסאונד transvaginal אצל נשים שלא מתכננים להפוך לאם, קורה לעתים רחוקות מאוד ומקושר שוב עם נזק מיקרוסקופי לרירית או לקיחת ביופסיה באתר עשיר בכלי הדם. דרך אגב, לעתים קרובות לאחר התערבות כזו, מופיעה התחלה מוקדמת של הווסת. אין בזה דבר נורא, אבל עדיין עולה להתייעץ עם רופא, ולו רק כדי להבדיל בין הפרשות וסת (במיוחד אם הדם מלווה בכאב, שלא נצפתה קודם לכן).

התראה צריכה לגרום לאישה (בהריון או לא) את העובדה, אם על רקע של כאבים חום (אדום, ורוד) פריקה, יש לה גם עלייה בטמפרטורה. זה אומר, קרוב לוודאי, על הזיהום. אבל זה לא כל כך הרבה על זיהומים המועברים במגע מיני, כמו על סטפילוקוקוס הרגיל, סטרפטוקוקוס, Escherichia coli ונציגים אחרים של microflora אופורטוניסטי. זיהומים חמורים יותר צריך להיות מוגן על ידי קונדום. אבל בכל מקרה, אתה צריך לראות רופא.

אגב, חשוב להבטיח כי הרופא לפני הבדיקה בלבוש בהכרח חיישן קונדום חדש, ולא רק לנגב פתרון חיטוי. זה נחשב להפרה של הנורמות המקובלות של אולטרה-סאונד וגינלי. יתר על כן, בנוסף microflora כמקובל פתוגניים על החיישן יכול להישאר זיהומים חמורים יותר, כגון צהבת או וירוסים HIV, במיוחד אם לא הייתה הדרכה לקראת מחקר ממטופלים קודמים, וכן אולטרסאונד וגינלי ללא קונדום מעמיד נשים בסיכון לזיהומים מסוכנים, פתולוגיות פתירות. השקפה זו היא בתחום מומחים לאפידמיולוגיה ולא פציינטים, זריעת פאניקה.

באופן אידיאלי, לפני ביצוע בדיקה נרתיקית, כתם צריך להילקח על microflora כך שהרופא יודע מה הוא מתמודד. זה יכול לעזור בעתיד ובהבהרת האבחון, אשר לשים על תוצאות אולטרסאונד transvaginal, מודפס על טופס מיוחד.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25]

טיפול לאחר ההליך

נשים רבות לאחר שראו גינקולוג על כורסה או נושאות אולטרסאונד טרנסווסלי, מדאיגות זיהום, ממהרות לבצע נהלי היגיינה חמורים הנקראים שטיפה. האפקטיביות של נהלים כאלה במצבים אלה אינה מוכחת. יתר על כן, במקרים מסוימים, שטיפה יכול אפילו להזיק, במיוחד שכן הוא אינו מבוצע בתנאים סטריליים.

איברי המין הפנימיים של האישה מוטרדים בצורה כזו שהם מסוגלים לנקות את עצמם מפני זיהום ועפר. זה תורם הפלורה בנרתיק שימושי, אשר בעליל נשטפים החוצה על ידי השקיה, ובכך אפשר לפתח פתוגנים ופטריות פתוגניים שלא היו פעילים. בסופו של דבר, זה עשוי להתברר כי הסיבה לדלקת של איברי המין הנשיים לא היה הליך של אולטרסאונד transvaginal עצמו, אבל אמצעי מניעה כי המטופל ביצע ללא מינוי של הרופא.

מה נהלים היגייני רפואי לבצע לאחר אבחון אולטרסאונד ואבחון צריך להיות ממונים על ידי הרופא המטפל. כנ"ל לגבי נטילת תרופות.

trusted-source[26], [27]

ביקורות

הדעות של חולים שעברו את הליך האולטראסאונד הטרנסווגינלי מתמזגים בעובדה שמחקר זה עם מחלות גינקולוגיות הוא אינפורמטיבי יותר מאשר האבחנה הבטן הרגילה. זוהי בדיקת הנרתיק המאפשרת לך לראות את הפתולוגיה מבפנים ולהעריך את מידת הנזק לאיברים, מה שאומר שהאבחנה תהיה מדויקת יותר.

ברור כי הרבה תלוי במקצועיות של הרופא ואת הכישורים שלו בעבודה עם ציוד מיוחד. זה רק רופא לא מקצועי שיכול לעשות טעויות בתנאים של נראות מוחלטת והעדר מגבלות זמן. נכון, זמן שהוקצה באופן שגוי של מחקר עשוי למלא תפקיד כלשהו. זה לא לחינם כי שלבים מסוימים של המחזור החודשי מתוכננים, כאשר יש צורך לבצע מחקר ספציפי עבור כל הפתולוגיה.

היתרונות של ההליך נשים מחשיבות אותו כאבים. כמובן, אי נוחות מסוימת עדיין יכולה להיות נוכחת, אבל כאן אפילו תפקיד חשוב מתבצע על ידי גורם פסיכולוגי, ולא תחושות אובייקטיביות.

אלה שכבר חוו את ההליך של אולטראסאונד בטן לשלפוחית מלאה יכולים להעריך את חוסר הסבל צורך קטן לבדיקה transvaginal. כן, ג'ל קר חלקלק על הגוף של כמה אנשים יכולים למשוך, ועם אולטרסאונד בנרתיק אין צורך ליישם אותו.

באשר לבטיחות של אבחון אולטרסאונד באמצעות חיישן הנרתיק, אז דעות שונות. יותר מכל, מחקר זה מדאיג נשים הרות הפוחדים איום של הפלה. עם זאת, בפועל מראה כי בשלבים המוקדמים של אולטראסאונד transvaginal אינו מסוכן, אם הוא מבוצע בזהירות רבה, מוסמך.

באשר לאיום של זיהום באמצעות חיישן הנרתיק, בעת שימוש קונדומים חד פעמי זה נכלל לחלוטין. זה עניין אחר אם הרופאים אינם עומדים בדרישות עבור הליך ולשמור על אמצעי הגנה, בהסתמך על חיטוי עם חיטוי. בשלב זה, חרדה בקרב נשים אינה לשווא, את הסיכון של תפיסת זיהום מסוכן עם סירוב קונדום תמיד נשאר.

בעיקרון, משוב על הקונדום ostutsviya על החיישן ואת המראה לאחר הליך של סימפטומים חשודים (משיכת הכאב בבטן התחתונה, גירוד בנרתיק) והפרשות היא לא כל כך הרבה. חשוב להיות זהירים, כי תמיד אפשר לסרב לבדיקה בגלל היעדר החומרים הדרושים (במקרה זה קונדום), ללכת למרפאה אחרת שבה הטיפול של המטופלים יהיה על העליונה.

לגבי עלות ההליך, ניתן לומר כי רוב המטופלים רואים את זה זול זול למדי. יתר על כן, התוצאות, אשר נותן אולטרסאונד transvaginal, יכול להתחיל מיד טיפול יעיל, מבלי לפקפק באבחון. ואם אתה חושב שמישהו כזה אבחנה יכול בבקשה עוד יותר חדשות נעימות על ההריון המיוחל בזמן המוקדם ביותר, ואז הערך שלה מכפיל.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.