Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול יעיל של erysipelas

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

שושנה, שושנה או - דלקת anthroponotic הנגרמת על ידי א קבוצה סטרפטוקוקוס המוליטית מחלה זו יכולה להירפא קשה מספיק, לעיתים קרובות הופכת כרונית - במיוחד במקרים בהם החולה אינו הולך לרופא מיד לאחר הסימפטומים הראשונים. עם זאת טיפול מוצלח של erysipelas אפשרי - עבור זה יש צורך לקיים את כל העצות ואת מרשמים של רופא עור.

בעת מינוי תרופות לטיפול באריסיפלס, הרופא יביא בחשבון את מידת הביטויים הקליניים, את חומרת מהלך המחלה. עם זאת, כל טיפול עבור erysipelas הוא בלתי אפשרי ללא שימוש באנטיביוטיקה, עם גישה משולבת לבעיה.

אנטיביוטיקה נחוצה, שכן erysipelas הם ממקור זיהומיות. כדי להגביר את האפקט, תרופות אנטילרגיות, ויטמינים ומינרלים מינרליים יתווספו לאנטיביוטיקה.

לעתים קרובות, כבר בשלב ההתאוששות, מתווספת הפיזיותרפיה לטיפול הבסיסי:

 • קרינה אולטרה סגולה;
 • טיפול מגנטי;
 • טיפול בלייזר.

כיצד הטיפול של erysipelas על הרגל, הזרוע, הפנים שונה?

אין הבדלים בטיפול של erysipelas על ידי לוקליזציה של תהליך פתולוגי. הטיפול של erysipelas מתבצעת על פי אותם עקרונות, ללא קשר איזה חלק של הגוף מושפע.

טיפול בפנים

עם הפנים בולוס, הפסקות שלפוחית דלקתית מופיעים על lesions. זה לא סימן טוב מאוד, כי דלקת כזה יכול להיות מסובך על ידי היווצרות של פלגמון או מורסה, כמו גם כיבים trophic.

טיפול של erysipelas של טופס זה מלווה לעתים קרובות על ידי הליך כירורגי: הרופא פותח את המורסות ומנקה אותם. הפצע אינו תפוז, אבל ניקוז מותקן עבור יצוא חינם של נוזל ניתוק. במהלך הניתוח, כל הרקמה המתה מוסרת. כדי למנוע סיבוכים זיהומיים, הפצע מטופל עם פתרונות חיטוי. ראוי להשתמש בפתרון של chlorhexidine.

הניתוח עצמו הוא פשוט ונמשך כ -35 דקות.

טיפול ב- erythematosus erythematous

כאשר דלקת erythematous על העור כואב מתרחשת erythema, הרקמות להתנפח ולהיות מודלק. Erythema בהיר, מסומן בבירור, מעט מעל שאר העור. צורה זו של המחלה ניתן לייחס את הקלה ביותר - הטיפול שלה הוא פשוט, זה נמשך בערך 15-20 ימים. אנטיביוטיקה יכולה לעצור דלקת מקומית ולדכא את התפתחותה של סטרפטוקוצ'י, וכתוצאה מכך מתחדשת העור הנגוע.

לאחר הפחתת האדמומיות, סרט מסוים נשאר על האזור הפגוע, שהוא "הישן" קריעה העור. כאשר הסרט הזה הולך לגמרי, זה יהיה צורך להסיר בקלות. תחת זה, רקמת אפיתל מעודכנת חשוף, אשר ניתן לקלף במשך זמן - זה נחשב לאחד הסימנים של ההתאוששות.

טיפול באריסיפלס חוזר

אם erysipelas להתרחש כמה פעמים על אותו אזור העור, אז הם מדברים על צורה של המחלה מחדש. למה זה כך? העובדה כי סוכן סיבתי של דלקת erysipelatous מדכא את ההגנה החיסונית בגוף: זה מה גורם התבוסה חוזרת. למרבה הצער, מומחים לא פיתחו עדיין אמצעי מניעה ספציפיים. הטיפול באריסיפלס מתבצע על פי התכנית הסטנדרטית, עם זאת, מומלץ לעשות "דגש" מיוחד על שמירה על החסינות - זו הדרך היחידה למנוע את התרחשות הבעיה מחדש.

עקרונות הטיפול באריסיפלא מסובך

בקורס מסובך של טיפול, טיפול שמרני סטנדרטי הוא prescribed, לרוב בהגדרות אשפוז.

העקרונות העיקריים של תכנית הטיפול הם:

 • טיפול אנטיביוטי - תרופות מקבוצת הפניצילין מוגנים (לדוגמה, Amoxiclav) ותרופות sulfonamide (למשל, Sulfadimethoxin או Sulfadiazine) הם prescribed אופטימלית. במקרים מזדמנים יותר, השימוש של Ceftriaxone מצוין. הקורס הרגיל של טיפול אנטיביוטי נמשך 1.5-2 שבועות.
 • טיפול אנטילרגי של erysipelas יש צורך לתמוך חסינות, שכן streptococci יכול להוביל להתפתחות של תגובות דומות לאלה אלרגיים. שימוש אופטימלי של antihistamines על ידי Loratadin או Desloratadine, או זול יותר Suprastin או Diazolin.
 • נטילת משככי כאבים היא הכרחית כדי להקל על הכאב. לטיפול ב- erisipelas, תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים משמשים בדרך כלל - לדוגמה, Nimesil, Meloxicam, Ibuprofen. של קבלה רק במקרים אם אין בעיות עם מערכת העיכול, שכן תרופות אלה יכולים להשפיע לרעה על הרירית של דרכי העיכול.
 • טיפול חיצוני של erysipelas כולל רוטב קבוע. השימוש במשחות אינו מומלץ, התרופה האופטימלית היא פתרון של 0.005% chlorhexidine.

טיפול של erysipelas סוכרת

הנגע של erysipelas בחולים עם סוכרת היא תוצאה של תהליכי הקמה והרס של הרשת נימי. זה מוביל את העובדה כי הטיפול של erysipelas הוא מאוד מסובך. על רקע טיפול אנטיביוטי סטנדרטי וטיפול בהיסטיהיסטמין, המטופל ייקבע תרופות וסוקונסטרוקטיביות וסרטן לב וכלי דם, ויבוצע טיפול נגד דטוקסיפיקציה. למרבה הצער, את הפרוגנוזה במצב כזה הוא לא לטובת החולה: ספל לעתים קרובות הופך גנגרנה.

שיטות הטיפול של erysipelas

כפי שהוזכר לעיל, הנקודה העיקרית של הגישה המורכבת בטיפול של erysipelas היא טיפול אנטיביוטי. אם הטיפול של erysipelas עם אנטיביוטיקה מתבצעת על בסיס אשפוז, תרופות בעל פה הוא prescribed. במסגרת אשפוז, הזרקה של תרופות אפשרי.

 • טיפול של erisipelas פניצילין מוביל הכריכה של אנזימים של קרום חיידקים הסלולר, וכתוצאה מכך, על מותו של החיידק. פניצילין גורם להרס ולמוות של החיידק. כדי לחזק את הפעולה של פניצילין, אתה יכול להתחבר לטיפול Furazolidon ו Sulfadimetoksin.

זריקות פניצילין מבוצעות באופן שרירני או תת עורי באזור הנגוע. לפני הזריקה, האיבר הוא צבט על המוקד כואב. הציג 250,000 - 500,000 ED של Benzylpenicillin בבוקר ובערב. משך הטיפול הוא בין שבוע לשלושה שבועות.

טיפול של erysipelas עם Bicillin 5 מתבצעת כדי למנוע מקרים חוזרים ונשנים של המחלה. הקצאה אחת הזרקת פעם בחודש במשך שנתיים או שלוש.

 • טיפול של erysipelas Amoxiclave מתבצעת 1 גרם בבוקר ובערב (עבור מבוגרים חולים). שימוש אפשרי בילדים, בסכומים של עד 20-40 מ"ג לק"ג משקל (כמות יומית, המחולקת לשלושה מינונים). לטיפול ב - erysipelas, הקשישים בוחנים את הפונקציונליות של הכבד מראש, שכן אמוקסלאב עלול לגרום להתפתחות של תופעות לוואי מצד איבר זה.
 • הטיפול באריתרומיצין מאפשר לעצור את הגידול החיידקי, וברמה גבוהה של התרופה מתרחש מוות מיקרוביאלי בדם. אריתרומיצין נלקח בדרך כלל בעל פה על ידי 0.25 גרם, עד חמש פעמים ביום, 60 דקות לפני הארוחות.
 • Ceftriaxone בטיפול של erysipelas הוא היעיל ביותר, ולכן הוא prescribed רק במקרים קשים מאוד, כאשר תרופות אחרות הופכות יעילות. Ceftriaxone שייך לדור השלישי של cephalosporins, זה נסבל היטב על ידי רוב החולים ואפילו על ידי נשים בהריון. תרופה זו היא התווית במחלות של מערכת hepatobiliary.

Ceftriaxone נלקח 1 גרם בבוקר ובערב (מבוגרים), וילדים - 50-70 מ"ג לכל ק"ג משקל עבור שני ניהול פרנטרלי.

 • טיפול באריסיפלס עם משחות בתקופת ההחרפה אסורה בהחלט. באופן קטגורי, אתה לא יכול להשתמש משחה של וישנבסקי, כל משחות נגד מיקרוביאלית ותכשירים עם ichthyol. טיפול חיצוני בדרך כלל מורכב של החלת קרם לחות עם chlorhexidine, 0.02% furacilin, מי חמצן.

לדוגמה, רבים מעוניינים אם ניתן לטפל erysipelas עם Biodermin, תרופה מורכבת כדי לשחזר ולחזק את העור. מומחים בטוחים: קרם זה לא ניתן להשתמש בתקופה חריפה תת תת קרקעי של erysipelas. היישום התיאורטי שלה אפשרי רק לאחר ריפוי מלא של אזור העור המושפע.

 • טיפול חיצוני של erysipelas עם Dimexide מספקת טיפול של אזורים מושפעים עם פתרון של 30%, שלוש פעמים ביום. כדי ליישם את הפתרון, להשתמש במקלון צמר גפן או חריץ ספריי מיוחד. מהלך היישום Dimexide הוא לא יותר מ 1-2-2 שבועות. במקרים נדירים, הרופאים משתמשים בפתרון עד לסימפטומים הכואבים.

לפני השימוש Dimexide בפעם הראשונה, יש צורך לבצע בדיקה של חוסר אלרגיה.

 • מהלך הטיפול מנוהל פרדניזולון אם שושנה שונה חמורה, למשל - על שושנה המורגי bullosa, ב lymphostasis הנגע חוזר עם הפיתוח (מה שנקרא שַׁנהֶבֶת). פרדניזולון משמש 60-90 מ"ג, על רקע טיפול disintoxication (אינפוזיה gemodeza, poliglyukina, פתרון גלוקוז, מלוחים) ו הזרקה של 5-10 מ"ל של פתרון 5% של ויטמין C.

לאחר סיום הטיפול הכללי, החולה חייב לעבור את מהלך צריכת המניעה של ויטמינים של קבוצה B והכנות לשיקום הצומח במעיים.

אם הגפיים התחתונות הושפעו מהתהליך הדלקתי, מומלץ להשתמש בתחבושות אלסטיות כדי להפחית את הסבירות לקיפאון בכלי הדם הוורידים והלימפאטיים.

טיפול ביתי של erysipelas

רוב החולים הסובלים מאריסיפלס עוברים טיפול בבית. והדבר הראשון שמומחה מייעץ להם הוא לשנות את התזונה שלהם. לדוגמה, 5-7 ימים לבצע מהר זמני לטהר את הגוף. סוג זה של צום מספק סירוב של מזון, אבל מים, לימון ומיץ תפוזים מותר. אחרי כמה ימים, כאשר המצב הוא נורמלי, אתה יכול בהדרגה לאכול פירות וירקות כאלה:

 • תפוחים;
 • אגסים;
 • משמשים;
 • אפרסקים;
 • פירות הדר;
 • גזר.

זה מותר לכלול בתפריט חלב טרי קפיר, כמו גם דבש טבעי. סוג זה של מזון צריך להישמר על 10-14 ימים (עוד לא מומלץ). זה מקובל להשתמש כמות קטנה של פירות יבשים, ספוג במים מראש. כל אפייה ומוצרי בשר אסורים. אתה יכול לשתות מים רגילים או תה ירוק חם, עד שני ליטר ליום, כמו גם חלב מי גבינה.

 • מאיץ את תהליך הריפוי על ידי יישום קרמים עם אינפוזיה של ירכיים ופטל. כפית אחת של פרחים מבושלת בכוס מים רותחים, מתעקשת. גאדג 'טים משמשים שש פעמים ביום.
 • עזרה להסיר דלקת דוחס מן העלים טריים של כמוסות ביצה צהוב. עם זאת, טיפול כזה של erysipelas זמין רק בקיץ.
 • אפקט טוב הוא לדחוס: להכין תערובת של קמח כהה, עלי הדבש ודבש. המסה צריכה להיות רגישה, קלה ליישום.
 • אתה יכול להכין אבקה כגון: לטחון במטחנת קפה פרחים קמומיל מיובשים אמא האם החורגת. אם כזה אבקה להוסיף דבש לקחת את התרופה עבור 1 כפית. שלוש פעמים ביום, ואז הכאב והגירוד יסתיימו בעוד כמה ימים.
 • תפוחי אדמה גולמיים מגורשים פרושים על בד כותנה ומשמשים לדחיסה, ריפוי הפצע.
 • משחה עזרה טובה על בסיס של פרופוליס, אשר ניתן לרכוש בבית המרקחת. הם אומרים כי פרופוליס מאפשר לרפא את הפנים בתוך ארבעה ימים.

טיפול אלטרנטיבי באריסיפלס

 • הכינו תרופה מקנה שורש חריץ הדם: 1 כף. L. מוכנות מרקחת תמיסה הוא מדולל עם 100 מ"ל של מים טהורים, המשמש עבור compresses לאזורים המושפעים. לדחוס במשך זמן קצר יהיה להקל על תחושת צריבה, לעצור את הפיתוח של תהליך דלקתי, להקל על בריאותם של החולים. אם אין תמיסה של צמח זה, אז זה יכול להיות מוחלף עם עירוי מים.
 • החל שכבה עבה של טריים הביתה curd לאזור המושפע, אשר צריך להיות שונה כפי שהוא מתייבש. שיטה זו תשחזר במהירות רקמה פגומה.
 • טוחנים במטחנת בשר השורש של Blackcore מרפא. הניח את המסה על מפית גזה ולהחיל על העור המושפע. בדרך זו ניתן במהירות להיפטר מכאב, נפיחות וחום.
 • לסחוט מיץ מן הצמחים של קמומיל ו yarrow. כף מיץ וכתוצאה מכך הוא מעורבב עם 4 כפות. L. חמאה איכותית. המסה משמשת להחלת העור הנגוע, שלוש פעמים ביום.
 • טוחנים את צמרות סלרי במטחנת בשר, המסה וכתוצאה מכך הוא עטוף גזה מוחל על אזור העור כואב לפחות חצי שעה. אם אין סלרי, אז אתה יכול להחליף אותו עם עלים טריים של כרוב.
 • תרמילים של שעועית לטחון לתוך אבקה, אשר לאחר מכן פיזר את משטח הפצע.
 • השלב הראשון: לשים את אוכמניות משאיר במחבת, לשפוך אותו עם מים רותחים, כך מפלס המים הוא 2 ס"מ גבוה יותר מאשר את רמת חומר הגלם. מרתיחים את המרק במשך רבע שעה, ולאחר מכן הוא התעקש גם במשך כשעה. השלב השני: דוחן גולמי לא רחוץ מסולסל במחבת, טחון לאבקה ומפזר משטח פצע. על גבי בד לשים, רטוב במרק הבכור. תחבושת זו היא הטובה ביותר לעשות לפני השינה. למחרת בבוקר את התחבושת מוסר, ואת העור הוא גם ניגב עם מרתח. השמועה מספרת כי על הטיפול של erysipelas שלוש רוטב כזה מספיק.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

טיפול של erypsipelas עם שעורה ו שמנת חמוצה

טריים, מתאימים לגודל של האזור הפגוע של העור, עלה הדלוק הוא מרוח עם "הישן" שמנת חמוצה: המוצר צריך להיות עבה, מעופש - כביכול, מקולקל. הסדין המשומן הוא חבוש לאזור המושפע, התחבושת משתנה פעמיים או שלוש פעמים ביום. בנוסף, ניתן לפזר את הפצע עם אבקה יבשה מן העלים של בורדוק או coltsfoot. שיטה זו מאפשרת לך לרפא את הפנים שלך בעוד כמה שבועות.

טיפול באריסיפלס עם מטלית אדומה

בין שיטות חלופיות להשפיע על הפנים, בד אדום נמצא בשימוש נרחב. למה אדום הוא לא ידוע, אבל שיטה זו היא מאוד פופולרי, וחשוב, זה יעיל. עיקרו הוא: הגוף הפצוע עטוף בבד אדום, מטלית מונחת על הבד, שהודלקה לאחר מכן.

אתה יכול ליישם שיטה חלופית: לעטוף את האזור המושפע עם מטלית אדומה ולנסוע על זה עם זרם אוויר חם מן מייבש שיער (עד שהוא מתחיל לשרוף). לאחר ההליך מומלץ להחיל רוטב מלח על הפצע.

עזרה וטיפול בגיר erypsipelas עם בד אדום. קח את הבד, מפזרים אותו עם גיר כתוש (קונבנציונאלי, ללא צבעים), קשורה קשר הדוק לאיבר מושפע. אתה יכול פשוט לפזר את הפצע עם גיר תחבושת עם מטלית. ההלבשה צריכה להיעשות פעמיים ביום. כאשר האדמומיות נגמרה, אתה יכול גם לטפל באזור המושפע עם חומץ תפוחים תוצרת בית.

Plasmolifting בטיפול של erysipelas

התמריץ העיקרי של טיפול אנטיביוטי עלול להפוך autohaemotherapy, עירוי תחליפי דם, עירוי דם רעלת חמורה, כניסתה של גלובולין גמא, חיסונים antistreptococcal או toxoid staphylococcal. באשר Plazmolifting - השיטה טיפולית מודרנית - שהשימוש בה היא תווית השלב האקוטי של המחלה. שושנה - מחלה זיהומית, ולכן הנקודה העיקרית של טיפול צריכה להיות באנטיביוטיקה.

Plasmolifting כולל הזרקה תת עורית של פלסמה מועשר טסיות הדם של המטופל. מאז טסיות מכילים גורמי גדילה, הליך זה צריך לעורר את שיקום וצמיחה של רקמת עור צעירה.

באילו מקרים, הטיפול של erysipelas באמצעות plasmolifting יכול להיות מוצדק? רק כאשר התהליך הדלקתי מופסק, הזיהום נעצר לחלוטין, אבל יש עקבות לא אסתטיים על העור שממנו המטופל רוצה להיפטר. Plasmolifting יכול לעזור במצב זה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.