Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול שמרני של osteochondrosis של עמוד השדרה cervicothoracic: עיסוי

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

עיסוי שרירי הצוואר

אזור צוואר הרחם מאופיין במיקום שטחי של כלי דם גדולים ומספר גדול של כלי הלימפה של מקלעת הלימפה הצווארית המלווה את הוורידים הצוואריים ונושאת את הלימפה לצמתים צוואר הרחם וצוואר הרחם. עיסוי צוואר משפר את זרימת הדם הווריד הלימפה מהחלל של הגולגולת ואת integuments שלה ולכן יש השפעה מועילה על המודינמיקה. עיסוי מבוצע בישיבה או בשכיבה של המטופל. המעסה ממוקם בחלק האחורי או בצד של עיסה.

תוכנית עיסוי: ההשפעה על paraverte- bralnye אזורי C 7- C 3 ו- T 2 -C 7, אזורים רפלקסוגניים של החזה. עיסוי צריך להתבצע באזור interscapular, בחלל intercostal, שרירים sternocleidomastastoid, משטח האחורי של הצוואר, חגורת הכתפיים ושרירי הגפיים העליונות.

עיסוי של אזור הצווארון

העיסוי של אזור "הצווארון" מתבצע בתנוחת המוצא של המטופל - יושב על שרפרף, הידיים מונחות בחופשיות על השולחן, הראש מוריד לידיים.

הליך זה, כמה מחברי ממליצים להתחיל עם עיסוי של אזור הכתף, אחרים - עם שרירי הגפיים העליונות. רופאים לדבוק בחוות דעת של Kunichev LA. ואחרים, כי בהתחלה יש צורך לעבוד על השרירים של הגב, ולאחר מכן, כפי שהם מאומנים, בהדרגה לעבור לאזורים אחרים.

 • באזור מסז interscapular: קל המטוס מלטף את שתי הידיים על החלק האחורי של הראש עד לרמת של הקו המחבר את הפינות התחתונות של להבים (שתי כפות הידיים של המהלך מעסה "חזרה" התקדמות pas ravertebralnym רקמות). כל השיטות האחרות מבוצעות באותו כיוון לקו המצוין. לאחר מכן להשתמש strokes "מעוין"; אורך הליטוף וליטוף "מעוין" נחשב טכניקה אחת. לחלופין שפשוף באזור interscapular, ליטופים אורך עמוק "יהלום", מתפתל שחיקה ארבע אצבעות interscapular שרירים באזור מלמעלה למטה "מול" ו- "אחורה" דרך. שיטה זו היא יותר נוח לבצע ביד אחת, ומעסה אחר מתקן את החולה כתף הכתף. דיפ מלטף אורכיים "מעוין" לישה לסירוגין צלב עמוק paravertebrally שתי הידיים כלפי מטה מלטף האורך עמוק "מעוין", רובל שנקבע יחד באזור interscapular, ועל משטח האורך מלטף "יהלום". אז אתה צריך להמשיך לעסות את הצוואר באזור הכתף.
 • בחזרה עיסוי הצוואר: קשתות מלטפות (מעסת ידות מסודרות כך אצבעות מורות כי מוקרן זווית של הלסת התחתונה, וגדול - תחת הגבשושית העורפית החיצונית - זזת נשק על מחוך למפרקי כתף), שפשוף סיבוב, מלטפת "אחורי" חוצה מן מַפרַקתִי העליון קו למפרק כתף, ספירלה שחיקה ארבע אצבעות, מלטף schiptseobraznoe לבצע אצבעות אגודל ואצבע מרופדות של שני הידות בו זמנית, מתפתל שחיקה אחד אצבעות גדולות (שבוצעה הזווית בין הרוחבי ותהליכי spinous של חוליות צוואר), ליטוף עמוק "קדימה" שבץ (מומלצת צריכה לבצע מצד אחד, והשני - נועל את מפרק כתף; דקל מעסת בסיס ליד העצם העורף ואת בוהן - מופעלות כלפי חוץ, הנעות במקביל לסיבי השריר של החלק העליון של שריר הטרפז, החלקה מלמעלה למפרק הכתף); לישת schiptseobraznoe מבוצעת אגודלים ואצבעות של שניהם (אחיזת אצבעות גלגלת השרירים, משך וסחטה אותו, ואז לתפוס בטורוס שרירי האתר החדש - התנועה מלמעלה אל הכתף משותפת) ידות; ללטף "בחזרה", טופח ומחבק ליטוף.
 • עיסוי השריר הסטרנוקלידומסטואדי מתבצע באותה תנוחה ראשונית של המטופל, המעסה נמצא מאחוריו. באופן עקבי את השיטות הבאות של עיסוי מבוצעות: שטוח stroking עם כריות של המדד, באמצע אצבעות טבעת. המעסה יש אצבעות באזור המצורפת שרירים, האגודל צריך להיות כפוף והביא. ידיים להחליק אל עצם החזה; שחיקה ספירלית, ליטוף, ליסה כמו הלישה (מבוצעת על ידי האגודל והאצבע), מלטף. המעסה עומד בצד של החולה: יד אחת קובעת את ראשו של המטופל, והאחר עובר מניפולציה רפואית. מומלץ לעסות את יד שמאל ביד ימין, ואת יד ימין ביד שמאל. בעת ביצוע עיסוי, לבצע את הטכניקות המתוארות לעיל, אבל היד שמבצעת אותם מהלכים בקורס "הפוך". בעת ביצוע הקבלה "מלטפת", האגודל של היד מוסר. הווריאנט הראשון של עיסוי נוח לביצוע ההליך עבור שני השרירים בעת ובעונה אחת, והאפשרות השנייה מתאימה יותר לעיסוי סלקטיבי של השרירים.
 • להב באזור עיסוי: מלטפת את פני השטח כַּפִי של היד אצבעות יד אחת מן המשותף כתף אל עמוד השדרה במהלך supraspinatus סיבי שריר השריר המך-קוצי שפשוף שתי הידיים לסירוגין, מלטף, משפשף מתפתלת ארבע אצבעות באותו כיוון, מלטף, ניסור, מלטף.

M. חולה - שוכב על בטנו. שרירי הגב הארוך בצד של העקמומיות הם massed בעיקר על ידי triturating ו פאט. עבור השחזה, גובה בבסיס האצבע הראשונה של היד (thenar) משמש בעיקר. שרירים אלה אינם מעסים בכל רחבי, אבל לפני "zapadeniya" באזור המותני.

באזור הקיפוזיס, הסקולה מופנית כלפי חוץ על ידי מתיחה ושיחרור הטרפז (החלקים האמצעיים והתחתונים) והשריר העכברי. כדי לחזק אותם, את scapula מועבר באופן פעיל אל קו האמצע. המעסה מחזיק את זרועו השמאלית בזרועו השמאלית, או, למען קיבועו, הוא נדחף על ידי רולר ומעסה את שרירי הבינכאלאר והסקולה. החלק העליון של שריר הטרפז מתקצר, נוצרת אסימטריה של שורות שורות הכתף. כדי לנרמל את החלק הזה של השריר, יש צורך להירגע עם תנועות רוטט קלות של האצבעות למתוח.

אתר העיסוי הבא הוא הצד הנגדי של אזור החזה, שם נמצא המטפל. באזור זה יש נטייה לעיוות: ניתן להרכיב את הצלעות במרכז הקעירה ולחבור את השטחים הבין-קומתיים. השרירים באזור זה מופחתים. המשימה של עיסוי היא להביא את השרירים למצב של רגיעה, כדי להרחיב את intercostal רווחים. לשם כך, עיסוי מרגיע עם כיוון תנועה מהפריפריה למרכז הפעימה מוחל, שבו הצלעות ושכבת השרירים נעים, וכשהזרועות נעות בכיוון ההפוך, השרירים מתוחים. כמו השרירים להירגע, יש צורך לחדור לתוך העמקת רווחים interstostal ו למתוח אותם.

כדי למשוך לאחור את הזווית התחתונה של הלהב באזור העמקת הצלעות, המעסה מזין את היד הימנית מתחת לזווית של השכמה, ומוציא אותה. כדי להקל על שיטה זו, המעסה צריך לתפוס את הכתף השמאלית של המטופל, ואז להעלות אותו, ולאחר מכן להוריד אותו. ברגע זה, את ההקדמה של האצבעות של היד מתחת לזווית של עצם השכמה הוא מאוד הקלות והוא נסוג בחופשיות.

השרירים באזור הקדמי ובאזור הכתף של הצד הזה נחלשים והיפטרופיים. במקרה זה, עיסוי מתחזק משמש.

שים לב! בכל המקרים של עיסוי באזור של "צלעות שקועות ושרירים", אין להפעיל לחץ.

עיסוי של שרירי הגפיים העליונות

כאשר מתחילים לעסות את האזור הזה, יש לזכור כי כלי הלימפה שטחי, כמו רשת, להעיף את זרועותיהם מכל הצדדים. הכלים הגדולים ביותר ממוקמים בעיקר על פני השטח הפנימי של האמה והכתף. יש גם כלים עמוקים גדולים. בלוטות הלימפה העיקריות נמצאות בבית השחי, הן גם שוכבות בעיקול המרפק. גזעי עצבים, זמינים ללחץ הידיים של המעסה, הם בעיקר על הכתף, מן החריץ המרפק לבית השחי. הם ממוקמים במידה ניכרת באזור החריץ הפנימי, ורק בשני שלישים מהחריץ, רק החציון והעצבים האולנריים נגישים, ובשליש העליון - העצב הרדיאלי.

עיסוי שרירי הגפה העליונה מבוצע בשלבים, מעסים בנפרד:

 • שטח האצבעות;
 • מברשת;
 • מפרק כף היד;
 • שרירי האמה;
 • מרפק שטח משותף;
 • אזור ברכי.

לעסות את אזור האצבעות ואת היד

יחסים אנטומיים וטופוגרפיים מורכבים של היד מקשים על שימוש במספר מסוים של טכניקות עיסוי. משמש בדרך כלל מלכתחילה:

 • נטיעה;
 • usladivanie;
 • פסיבית, אקטיבית, פסיבית ופעילה.

מלטף את אצבעות אצבע טחינה דקה לעמוד כלי הלימפה ונשא בדמות תנועות רוחביות על משטחים עליונים ותחתונים של האצבעות, כיוון שכלי דם הלימפה העיקרי אליהם מסודרים באופן סימטרי משני צידי הגיד באצבע בחלק האחורי ואת הצדדים של הדקל שלו.

האצבעות מלטפות בתנועה מעגלית עם כריות האגודל של היד, משוחות בטכניקות ישרות, ספירליות ומעגליות. אחר כך הם עוברים ללטף ומשפשפים את המשטח האחורי של כף היד, מנסים לדאות לאורך הגידים. ראשית, מומלץ לשפשף ולשפשף את interdigital רווחים על הצד האחורי, ולאחר מכן את המברשת הוא פנה עם משטח כף היד כלפי מעלה ו stroking ו שחיקה מבוצעת. במקרה זה, שרירי הגובה של אני ו V אצבעות הם מושהים עם האגודל ואת האצבע. העיסוי מסתיים בתנועות אצבעות יד (פסיבית, פעילה עם עזרה ופעיל).

עיסוי של מפרק כף היד תמיד מתחיל עם מלטף את האזור של המפרק. המעסה אוחז באצבעות היד המעסה ונותן לאמה תנוחה יציבה, כף היד השנייה מונחת על המשטח האחורי של היד ומלטפת את המרפק. ואז הוא מסובב את האמה עם שרירי מכופף וכף היד וממשיך ללטף את חלל האולנאר. כתוצאה מכך, את השרירים של היד הם ליטף את המיקום של pronation ו supination לאורך כל האמה.

בעת הפעלת שחיקה, יש לזכור כי שקיק המפרק של המפרק הוא נגיש ביותר מן הצד האחורי של הצדדים של הביטוי.

כאשר משפשפים, הם משתמשים בעיקר בתנועות השפשוף של כרית האגודל של המברשת. עדיף להתחיל שחיקה מן הצד של המפרק. בתנועות מעגליות קטנות, משטח האגודל של המברשת, הנוטה לחדור לעומק השקית של המפרק, נע אל המשטח האחורי של המפרק, מוודא שהמברשת ההמונית נמצאת במצב כפוף.

בעת מעבר לשפשוף שרירי מכופף, היד צריכה להיות כפוף ככל האפשר, כך שניתן להחיל את השקית של המפרק.

החל את טכניקות הטחינה הבאות:

 • "מלקחיים" שנוצרו על ידי כל האצבעות (האגודל של היד על הגב של המפרק, והשאר על כף היד). שפשוף מתבצע ביד אחת או שתיים;
 • כריות עגולות של אגודלי היד לאורך מפרק היד. תנועות צריך להיות רדוד, אצבעות צריך לחדור עמוק ככל האפשר לתוך שקית משותפת;
 • מעוקל ומעוגל על ידי כריות אגודלי היד על פני החריץ המשותף. המברשת של המטופל נתפסת כך שאגודלי היד על העליונה, ואילו השאר הם מלמטה ותומכים בה. שפשוף נעשה לסירוגין עם אצבע אחת או אחרת;
 • מעוגל, כריות של כל האצבעות. בסיס כף היד מונח על ידי המטפל על אצבעות יד מעסה. שיטה זו מבוצעת גם עם שקלול - אז מברשת מעסה צריך לשכב על אותה הירך של המעסה;
 • בצורת זיגזג של כף היד. טכניקה זו מבוצעת על ידי בימוי מאצבעות היד אל אמצע האמה.

לאחר ביצוע של עיסוי פנים לחולה מציע לבצע תנועות משותף (פלקסיה, הרחבה, הסחה, הפחתה וסיבוב). סיים את ההליך על ידי רעד.

עיסוי של שרירי האמה

המעסה לוקח את ידו של החולה ביד שמאל, ואת שרירי מכופף ימין של האמה. אם יד ימין עיסה, יד ימין של מעסה משיכות, מלחצת או ללוש לעבר מפרק המרפק. מומלץ להתחיל עיסוי מן מפרק כף היד. האגודל של יד העיסוי מחליק תחילה לאורך עצם הרדיוס, ולאחר מכן לאורך התלם בין התמיכה הקשתית הארוכה לשרירי מכופף, והאצבעות הנותרות עוקבות לאורך עצם האולנאר. הקונדייל הפנימי גדול והאצבעות האחרות מתכנסות. לעסות את הקבוצה של השרירים פלקס, יש צורך לעבור על המשטח האחורי של האמה, שם שרירי extensor ממוקמים. יד ימין של המעסה ממוקמת על המשטח האחורי של האמה, בשליש התחתון של זה ומכוונת אל מרפק המפרק. במקרה זה, האגודל של היד - לאורך האולנה, השאר - אל התלם, המפריד בין שרירי הכופפים משרירי האקסטנסור בשליש התחתון של האמה. התנועה מתבצעת לאורך הרדיוס, בין הקשת הארוכה לשרירי הכופפים. אצבעות נפגשות בקונדייל החיצוני.

בהליך של עיסוי את השיטות הבאות משמשים:

 • usladivanie;
 • סוחטים בלי להעמיס;
 • לישה;
 • poholochivanie.

סיים את העיסוי על ידי stroking ו רועד.

עיסוי של אזור המרפק

בתחילה, את העיסוי הוא עיסה סביב ההיקף כולו על ידי stroking. תנועת יד המעסה מתחילה על האמה ומסתיימת בשליש הכתף. עיסוי מחזיקה לסירוגין את הזכות, ולאחר מכן את היד השמאלית של המעסה, ואילו היד השנייה תומכת ביד או באמה של המטופל.

עיסויים הראשי של המפרק עם עזרה של שפשוף מתרכז על פני השטח של כף היד. לחדור עמוק מספיק לתוך הצימוד (למטרה זו מומלץ לכופף את הזרוע במרפק), האצבעות המעסות באות בקלות במגע עם הרצועות, אשר ממוקמות מעל תהליך coronoid ואת הקצה המדיאלי של המפרק. הוא משמש עבור שחיקה מעגלית בעזרת רפידות של אצבעות גדולות אחרות. מעסה יושבת בצד של המטופל, שיש באזור ליטוף סיים של המפרק, הוא תומך אמה ביד אחת של המטופל, תוך כרית האגודל כמה סטים על החלק הפנימי של olecranon ומרגש בתנועה מעגלית כמה החוצה ומסתיימים שפשוף בראש הרדיאלי מוחשי. תנועות סיבוביות עגולות של האגודל מתחלפות עם משיכות המפרק עם לוחית אגודל.

כאשר מלטפים ומשפשפים את האזור הפנימי של מפרק המרפק, החלקים התחתונים של שרירי התוואר, שרירי שרירי הכתפיים הפנימיים הם שנתפסו. שפשוף מתחיל משטחי הצד של המפרק, מהצד הרדיאלי - בצומת העצמות הרדיאליות והמרמליות ומן הצד האולנארי - על המפרק של עצמות האולנאר והומוס. משתי הנקודות האלה, שני האגודלים של מטפל עיסוי יכולים לנוע בו זמנית. המעסה תומך בזרוע המטופל. בהגיעם למרפק, האצבעות מחליקות לאורך הקצה שלה, לאורך המשטח הצדדי של גיד השריר התלת-ראשי, ואז חוזרות לאחור. בנוסף מעגלית, שפשוף מבוצע על ידי "מלקחיים", מתפתל, רבוע. שפשוף מסתיים בתנועות פסיביות במפרק.

עיסוי של הכתף באזור הקדמי

במקרה של עיסויים נפרדים של אזור זה, תשומת הלב צריכה להיות משולם בעיקר: א) שטח שריר שריר; ב) האזור של התלת ראשי; ג) אזור שריר הדלטי.

מומלץ להתחיל בעיסוי עם שרירים.

עיסוי שריר השריר מתבצע בשליש העליון של האמה לכיוון הפוסת השחי. כאשר מלטף, לוחץ, לושש, כף היד צמודה חזק על פני השטח של השריר. במקרה זה (אם יד ימין עיסה) ארבע אצבעות של Glide מעסה מעל החריץ הפנימי של שריר הזרוע, לא לוחץ ולא ללחוץ אותו חזק כשהוא עובר עורק הזרוע ווינה, כמו גם את העצבים של ידיים; האגודל נע בשלב זה לאורך החריץ החיצוני של שרירי שריר הזרוע. באגן השחי, האגודל, המקיף את הקצה הקדמי של שריר הדלטי, מתחבר לשאר אצבעות היד. טכניקות מועדפות - ליטוף, ליישה ביד אחת וסחיטה.

עיסוי השריר התלת-ראשי נעשה באותו כיוון. יד ימין של המעסה שומרת על זרועו הימנית של המטופל מתחת לפוסת האולנאר. העבודות בעיקר יד שמאל. כאשר מלטף, סחיטה, ללוש את האגודל של מעסה, שעשתה את דרכה במעלה, את המהלכים לראשונה לאורך החריץ החיצוני של שריר הזרוע, ולאחר מכן לאורך הקצה החיצוני של deltoid כדי הפוסה בבית השחי. בו זמנית, ארבע אצבעות להחליק לאורך החזה הפנימי של שרירי שריר, ולאחר מכן deltoid. כל האצבעות נמצאות בבית השחי. על השריר התלת ראשי לבצע stroking, סחיטה, לישה ומרגיש.

שריר הדלטיון מעסה בשתי דרכים. עם שריר מפותח חלש - stroking, סחיטה, לישה ניתן לבצע מיד עם יד אחת לאורך כל אזור השריר. האגודל של היד הימנית מחליק לאורך הקצה החיצוני של השריר, וארבעת האחרות - לאורך הפנימי אל עצם הבריח ולתהליך האקרומי של עצם השכמה (בתנאי שהעיסה הימנית עיסתה). אם שריר deltoid מפותח היטב, אז הוא עיסה בנפרד. באמצע השריר עובר אפונורוזה צרה למדי, מה שמאפשר עיסוי בשני חלקים נפרדים. בתחילה, את כל שריר הוא stroked. כאשר החלק הקדמי מעסה, האגודל של היד נעה כלפי מטה דרך מרכז השריר לתהליך אקרומי, ארבע אצבעות להחליק לאורך הקצה הקדמי של השריר. כאשר עיסוי הגב מבוצע, הם נעים לאורך הקצה האחורי של השריר. הם מייצרים שפשוף, "חיתוך", "ניסור", שרירי pokolachivanie. סיים את העיסוי על ידי רעד וליטוף ולהעביר את העיסוי של מפרק הכתף.

עיסוי של אזור הכתף

שריר הדלטיט הוא ליטף אנרגטית, ולאחר מכן את המעקה בצורת ליטוף של כל האזור של מפרק הכתף מבוצע, משפשף את השריר. ישנן שתי דרכים לשפשף את הכתף משותפת:

 1. המעסה יש יד על אזור מפרק הכתף של המטופל ומתחיל לשפשף, מעסה מלמטה למעלה מעל הראש של הזרוע. במצב כזה שנערך ליטוש מעגלי, ואת האגודל נשען על השטח של עצם הזרוע (אצבעות הארבעה אחרים עמוקים לתוך רצועות תנועה מעגליות על הקצה המוביל של המפרק לבית השחי), הדגש הם ארבע האצבעות של היד. בשלב זה, האגודל, המבצעת תנועות סיבוביות על המשטח האחורי של המפרק, מכוונת גם היא אל בית השחי בהבנת המפרק.

שיטה זו כוללת שלוש עמדות של זרוע החולה:

 1. המעסה דוחף את ידו של המטופל מאחורי גבו ומניח את גב היד על הגב התחתון כך שהחזית של השקית של המפרק מסודרת היטב. במצב זה, הראש של humerus דוחף קדימה את התיק המפרקי. מעסה מקבל עיסה את הגב ואת רפידות האגודל נשען על ארבעה אחרים, משפשף בתנועה מעגלית המפרק כלפי השחי (בחלק מהמקרים, טכניקה זו מבוצעת האצבע והאמה);
 2. החולה מניח את ידו על הכתף הנגדית, כך שתוכל לעסות את גב השקית המשותפת. לדוגמה, כאשר מעסה את הכתף הימנית, המטופל לוקח את כף היד אל הכתף השמאלית. המעסה, השעין את אגודלו על ראש ההומרוס, משפשף את רפידות ארבעת האצבעות או את המדד והאצבעות האמצעיות של האזורים הבולטים בגב השקית של המפרק;
 3. כדי לשפשף את החלק התחתון של התיק המשותף, הזרוע הישרה של המטופל מונחת בכף היד על זרוע המעסה. הרפידות של ארבע אצבעות של מעסה מוטלת באזור של ראש humeral והלוח של האגודל חודר לבית השחי עד למשש את ראש עצם הזרוע, ואז מתחיל לנהל שפשוף עגול על משטחי הלוואי של השחי, ללא הפעלת לחץ כלשהו על הבלוטות לימפה.

ידו של המטופל מורד ומשפשפת באצבעות האמצעיות והאנונימיות של הזווית הפנימית, שבה נמצא אחד הגידים של שריר שרירי הזרוע. בסוף העיסוי, יש לבקש מהחולה לבצע מספר תנועות במפרק (פעיל, פעיל עם עזרה, פסיבית).

עיסוי של אזור החזה

כלי הלימפה של המשטח הקדמי של החזה הולכים בכיוון של מעל ו subclavian ו בלוטות בית השחי. כל תנועות העיסוי מופנות מהקו הלבן אל סיבי השריר החזה הגדול באופן מקומר כלפי מעלה, ובאזור החלקים הצדדיים והתחתונים של בית החזה אל אגני השחי והאגן. על החזה הם עיסו שריר החזה גדול, שרירי intercostal ושרירי קדמי הקדמי.

עיסוי של השרירים הגדולים של החזה. הסיבים של שריר החזה יש כיוון כפול: מן הבריח אל הזרוע ו מן החזה אל ההומורוס. יד המעסה מחליקה מצד אחד לבית השחי, ומצד שני - מן החזה אל מפרק הכתף; הפטמה מנהלת. ההליך משתמש בטכניקות של ליטוף, לישה, סחיטה, אפלורה, שפשוף. מלטף מישור נוח יותר לביצוע בשתי הידיים בצורה של ליטוף נפרדת. מברשות המעסה מחליקות לאורך סיבי השריר מלמטה כלפי מעלה ומתחברות למפרק הכתף. טחינה ספירלית מבוצעת עם 4 אצבעות באותו כיוון; כמו לישה כמו לישה צריך להיות כלול ללוש קורות הפרט של השריר כולו.

עיסוי של שריר משונן הקדמי. עמדת המוצא של המטופל שוכבת על צדו. המעסה מניח את ידו על דופן החזה, כך שבסיס כף היד ממוקם על קו האגן הקדמי, ואצבעות היד מכוונות אל עצם השכמה. תנועות מבוצעות בכיוון אלכסוני כלפי מעלה, לעבר עצם השכמה, וללכוד את האזור בין הצלעות 2 ו 9.

השתמש בטכניקות:

 • לסירוגין לשפשף עם ארבע אצבעות;
 • usladivani;
 • כמו לישה כמו;
 • usladivanie;
 • טפיחה;
 • usladivanie.

עיסוי של השרירים intercostal מתבצעת באותה תנוחה הראשונית של המטופל. ההליך השתמש בשיטות הבאות: וליטוף (אגודל כרית להורג או תנועה ממוצעת נשלחה קדימה ואחורה - מעצם החזה ועד עמוד השדרה), סליל או אורך הטחינה (תוך כרית האצבע האמצעית), מלטף, לחיצה לסירוגין (רפידות באמצע אצבעות מורות), מלטף, רטט.

בנוסף, כאשר העצבים interstostal ניזוק, נקודות היציאה של העצב interstostal ענפים עיסויים. נקודות אלה ממוקמות לאורך קווי החוליות, לאורך השדה האמצעי לאורך הקווים הטפיליים. נקודות היציאה של העצבים הללו לבצע עיסוי על ידי אותו הנוהל כמו בענפי עיסוי נקודות יציאה של עצב הטריגמינלי: יציבה מלטפת מישוריים עגול (תוך כרית האצבע האמצעית), מתחכך עגול ויציב, מלטף, רציפה דחופה, מלטף, רטט וליטוף.

הוראות שיטתיות.

 1. במהלך העיסוי של אזור הצוואר, מצב המטופל (תלונות, בדיקה של מספר פעימות הלב והנשימה, לחץ הדם) צריך להיות פיקוח מתמיד.
 2. באזור צרור הצוואר הרחם, לא לבצע רטט ידני לסירוגין, כמו זה יכול לגרום לחולה יש כאבי ראש, סחרחורת, בחילה והתעלפויות.
 3. במהלך עיסוי שרירי sternocleidomastoid צריכים לזכור שהם נמצאים בווינה החיצונית צוואר, מכוסה בעור של שרירי הצוואר, ווינה צוואר הפנימית, יורדים לאורך הקצה הפנימי של השריר.
 4. זה ידוע כי בחלק האחורי של הגב יש שני זרמים מנוגדים של נוזל הלימפה - זרם אחד הולך מלמעלה למטה, השני - מלמטה למעלה. בהנחה זו, מומלץ לעסות את שרירי הגב - מלמעלה למטה ולמטה למעלה - בשני כיוונים שונים.
 5. שיטות הרטט צריכות להתבצע בנקודות החוליות, בסביבתו הקרובה של עמוד השדרה, במקום היציאה של הענפים האחוריים של העצבים. רטט מומלץ באמצעות משטח האגודל, בהדרגה להזיז אותו בכיוון הגולגולת.
 6. עיסוי של שרירי החזה גדול משמש רק גברים, ובנשים - עבור אינדיקציות מיוחדות.
 7. בעת ביצוע טכניקות עיסוי כגון שפשוף או טפיחה בצד שמאל של החזה בלב, יש לנקוט זהירות.
 8. רצפות אזור interblade של רטט ידני לסירוגין יש לבצע בזהירות, במיוחד עם מחלות של מערכת הלב וכלי הדם.
 9. אצל אנשים עם שבריריות מוגברת של כלי הדם, ריסוק ו רטט ידני לסירוגין צריך להתבצע ללא הפעלת לחץ משמעותי כדי למנוע דימום תת עורית.

שיטות עיסוי קלאסי (טיפולי) יש לשלב או להשלים עם סוגים אחרים של עיסוי.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.