Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול שגדון עם החמרה

המומחה הרפואי של המאמר

ראומטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 01.06.2018

גאוט היא מחלה המשפיעה על המפרקים בגוף האדם. לרוב, הגפיים התחתונות, במיוחד הבהונות הגדולות, מפנים את מקומם להשפעות שליליות. טיפול שגדון עם החמרה נועד לצמצם תופעות שליליות והקלה על מצבו של אדם. התדירות של תקופות אלה תלויה לחלוטין במהלך המחלה, כמו גם את ההרגלים של האדם. התעלמות ההמלצות העיקריות ולא מעקב את רמת חומצת השתן מוביל התקפות תכופות וחמורים.

טיפול גאוט במהלך החמרה

ניתן למנוע את המחלה בשני שלבים. קודם כל, יש צורך לעצור התקפה חריפה, ואז להתחיל למנוע את הישנות. במהלך החמרה יש צורך להשתמש בסמים מיוחדים, הם הבסיס של טיפול גאוט. אתה יכול לדכא התקפה חריפה בעזרת תרופות אנטי דלקתיות. אלה כוללים Diclofenac ו Indomethacin. קח תרופות יכול להיות לא יותר מ 3 פעמים ביום עבור 1 Tablet. השתמש בהם אינו מומלץ עבור רגישות במהלך ההריון. תרופות יכולות להשפיע לרעה על הגוף, מה שמוביל לפיתוח של הפרעות דרכי העיכול.

תרופות אנטי דלקתיות יכולות להיות מוחלפות בתרופות בעלות השפעה מתונה על הבטן. החדרים כוללים את מלוקסיקם (Meloksikam) וניימוליד (Nimesulid). אתה יכול להשתמש בהם במשך 2 ימים, לאחר התקפה של התקפה. טבליה אחת ביום מספיקה כדי לדכא את החמרה. קח תרופות לא אפשרי עם הפרה ניכרת של הפונקציונליות של הכבד והכליות, כמו גם בנוכחות כיבים. יכול להוביל להתפתחות של בחילות, כאבי בטן, תפקוד כלייתי לקוי.

טיפול מוצלח אם התרופה נלקחה בפעם הראשונה לאחר תחילת ההתקפה. הטיפול בתקופה של החמרה נועד לחסל תופעות שליליות ולמנוע את התקדמות המחלה. אדם צריך להתרגל אורח חיים בריא. תיקון של משקל הגוף, תזונה נכונה צריכת נוזלים גבוהה יהיה מאוד להקל על מצבו תקטין את משך ההתקפים.

יש צורך להוציא מזון עשיר תוכן purine מן הדיאטה.

אלה כוללים: מרק בשר, מזונות שומניים, פירות ים וחלבונים חלב. צריכת הנוזל היומית היא 2 ליטר. יש צורך לסרב מן השימוש של משקאות אלכוהוליים, הם מעוררים את ההתפתחות של החמרה. ההתקפה יכולה להתפתח מיד לאחר שתיית אלכוהול. עמידה בכל הכללים, תזונה נכונה, משקה שופע והתרופות הדרושות יסייעו להקל על ההתקפה.

טיפול שגדון עם החמרה בבית

חיסול של צנית בבית מכוונת דיכוי התקפה חריפה. לאחר התחדשות החלה, יש צורך לספק את המפרק המושפע עם מנוחה מוחלטת. האיבר צריך להיות במצב מוגבה. טיפול שגדון בבית נועד לעצור את ההחרפה.

אם אתה יכול לגעת המפרק של המטופל, אתה צריך לעשות יישום באמצעות dimexide או משחה. משחה Vishnevsky הוא גם בשימוש נרחב. יש צורך ליישם את התרופה גזה לצרף את האזור המושפע, תיקון הכל עם פוליאתילן. אדם צריך לשתות הרבה, העדפה ניתנת מיץ לימון, מים מינרליים מרק שיבולת שועל. תרופות אינן מאפשרות את מהירות הבזק של הכאב, הם צריכים לקחת יחד עם כל השיטות כדי לשפר את האפקט. Diclofenac, Indomethacin ו Movalis צריך לתת עדיפות. תרופות אלו יכולות להפחית את הכאב.

בטיפול בהתקפה ניתנת תשומת לב מיוחדת לאמצעים חלופיים. המתכונים העיקריים יוצגו להלן.

טיפול בצנית עם החמרה באמצעים חלופיים

כדי לבצע טיפול יש צורך במתחם, יחד עם השימוש ברפואה אלטרנטיבית. זה יקל על הכאב ולתרום להתאוששות מהירה. לפני שתתחיל טיפול גאוט עם החמרה על ידי אמצעים חלופיים, אתה צריך להתייעץ עם הרופא שלך.

כדי למנוע התקפים, מרפאים אלטרנטיביים ממליצים להשתמש חליטות decoctions מבוסס על עשבי תיבול. הם יכולים לכלול כמה צמחי מרפא. יעיל במיוחד הם הבאים: קמומיל, קליפת האלון, מחטים, סרפדים וחוט. מומלץ להשתמש חליטות decoctions על בסיס שלהם בפנים.

  • מתכון מספר 1. לבישול, אתה צריך לקחת כף פונה קמומיל. החומרים הם שפכו לתוך 500 מ"ל של מים חמים התעקש במשך שעה. אז התרופה מסוננת ומשמש 2 פעמים ביום עבור 200 מ"ל.
  • הוכח אמצעים לחיסול גאוט הוא מחטים. הוא משמש כלחץ.
  • מתכון מספר 2. לבישול, לקחת 500 גרם של מחטים טריות לשפוך אותו עם מים רותחים. המוצר המתקבל חייב להיות מתעקש במשך שעה, ולאחר מכן להרתיח 60 דקות על אש נמוכה. כאשר המרק מתקרר, יש צורך להרטיב את גזה ולהחיל אותו על האזור המושפע. מומלץ להשאיר דחיסה למשך הלילה כולו.
  • מתכון מספר 3. בחלקים שווים יש צורך לקחת את קליפת האלון ואת הפרחים של ערמון הסוס. המצרכים נלקחים בכמות כף אחת. כל זה הוא שפך לתוך 500 מ"ל של אלכוהול התעקש במשך שבוע. לאחר זמן מוגדר, התרופה יכולה להיות נצרך על כף הרגל 3 פעמים ביום. משך הטיפול הוא חודש אחד.

דבש, יוד ופחם פעיל. המפרקים הכואבים יכולים להיות משומנים בדבש בצורתו הטהורה. הרכב שלה מכיל רכיבים שימושיים רבים בעלי השפעה מרפא. מ דבש, אתה יכול להכין משחות, ערבוב זה עם שומן בעלי חיים, עשבי תיבול ושמן אתרי.

יוד שימש בעבר. יש לו השפעה מדהימה על צנית. החל את זה כמו חיטוי.

  • מתכון מספר 4. ב 10 מ"ל של יוד, 5 טבליות של אספירין צריך להיות מומס. כתוצאה מכך, נוזל חסר צבע יופיע, אשר יש לשפשף לתוך המפרקים חולה.
  • מתכון מספר 5. אמבטיות מיוד. להכנת שלהם, יש צורך לקחת 3 טיפות של המרכיב העיקרי עבור 5 ליטר של נוזל. אמבטיות כאלה משמשים פעם ביומיים.

פחמן פעיל. גלולות אלה יסייעו לחסל לחלוטין צנית, אבל רק בשלבים המוקדמים. כדי להכין תרופה יעילה, לקחת 20 טבליות לרסק אותם אבקה. זה מוסיף כף זרעי פשתן ומערבב למצב של דייסה. התרופה היא חדורה במשך 12 שעות. החל את המשחה שהתקבלו על קונוסים יצרו על המפרקים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.