Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סקירה של שיטות לטיפול בגדון

המומחה הרפואי של המאמר

ראומטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

Gout - המחלה משותפת כרונית עם התלקחויות תקופתיות של דלקת וכאב חמור שנגרם על ידי הפקדת גבישי חומצת שתן או הסחוס במפרק - סובל לא פחות מ 1% מהאוכלוסייה במדינות שונות: בגרמניה, -1.4% בארה"ב ויפן - כמעט 4% .

מדוע טיפול גאוט נשאר בעיה דחופה ברפואה הקלינית המודרנית? בגלל הפתוגנזה של מחלה זו הוא מטבולי, ורופאים סימן להפיץ שלה "התחדשות". לפיכך, האגודה הבריטית של ראומטולוגיה (BSR) מדווחת כי במהלך 10 השנים האחרונות, אבחנה של שגדון בקרב האנגלים בגיל העמידה הוכפל, מה שמגדיל את רמת מוגבלות התנועה. ויש חששות כי מספר גדל והולך של אנשים יושפעו גאוט.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

שיטות לטיפול בגדון

יש פרוטוקול לטיפול בפאתולוגיה זו, שאושרה על ידי הליגה של אירופה נגד שיגרון (EULAR), הקולג 'האמריקאי לראומטולוגיה (ARC) וארגונים רפואיים בינלאומיים ולאומיים אחרים של פרופיל זה.

טיפולים קליניים סטנדרטיים כוללים הן תרופות פרמקולוגיות להקלה על דלקת, כאב והורדת רמת חומצת השתן בדם ואי-תרופות.

נזכיר כי האטיולוגיה של מחלה זו קשורה הפרה של חילופי חומרים חנקניים (purines) ואת ריכוז גבוה באופן חריג של חומצת השתן בדם (hyperuricemia). זה מעורר את התשואה של מלח מונוסודיום urate לא רק במפרקים, אלא גם ברקמות רכות (בצורה של tofusov). המחלה מתפתחת גם בשל עלייה בסינתזה של חומצת השתן, או בגלל הפרשת מספיק שלה על ידי הכליות.

ההמלצות לטיפול בצנית הכלולות בפרוטוקול כוללות אמצעים לא תרופתיים:

 • תוך התחשבות גורמי אנדוגני בפיתוח פתולוגיה, חולים מומלץ דיאטה עבור צנית או דיאטה עבור דלקת מפרקים gouty;
 • ניתנות המלצות לשינויים באורח החיים, כולל ירידה במשקל, הצורך בפעילות גופנית, הפסקת עישון, שימוש בכמות מספקת של נוזלים;
 • היא משמשת בחינה בהחרפת תסמונת מטבולית hyperuricemia (adipozitoza, hypertriglyceridemia, היפרכולסטרולמיה, סוג 2 סוכרת) או אי ספיקת כליות.

הפרוטוקול גם מספק טיפול תרופתי של שגדון. מאז המחלה מופיעה עם פרקים של דלקת מפרקים אקוטית synovium של מפרקים, מלווים בנפיחות שלהם וכאב, הטיפול גאוט (דלקת מפרקים חולים ציניים חריפות) מופנים הסרת תסמינים אלו ולשלוט hyperuricemia.

טיפול כירורגי של שגדון, מתורגל היום, מורכב בהסרת tofus, כמו גם שחזור של הסחוס המפרק הרס. פיזיותרפיה טיפול בסנטוריום נופש של שגדון משמשים.

תרופות גאוט: תרופות מומלצות

מומחים מובילים ממליצים על התרופות הבאות לטיפול בגאוט:

 • NSAIDs (אנטי-דלקתיות לא סטרואידיות תרופות): איבופרופן (Ibuprom, איבופרופן, Ibusan et al.), דיקלופנק (Naklofen, Olfen), Indomethacin (Indocin), נפרוקסן, celecoxib, וכו ';.
 • קורטיקוסטרואידים (Prednisolone, Methylprednisolone, Dexamethasone, Triamcinolone וכו ');
 • Kolhitsin (Kolkris);
 • Allopurinol (Ziloprim, Aloprim, Allozim, Allogexal, Purinol, Sanipiprol, Milurit ושמות מסחריים אחרים);
 • פרובנסיד (Benemide, Bencid, Probalan).

השימוש בסמים אלה מייצג טיפול מודרני עבור שגדון.

חסיד לקבוצת NSAID, חומצה אצטילסליצילית (אספירין) יכולה להקל על הכאב ולהפחית את הטמפרטורה, פועלת נגד דלקת ומדללת דם. עם זאת, עבור יעילות אנטי דלקתית, אספירין הוא נחות בהרבה NSAIDs. בנוסף, הטיפול בגאוט אספירין אינו נכלל בסטנדרטים רפואיים מודרניים לטיפול בתרופות אנטי-גאוטיות, שכן נטילת תרופות אלו במינון נמוך מפחיתה את הפרשת חומצת השתן על ידי הכליות ומעלה את רמת הסרום.

דלקת, כאב וטיפול נפיחות עם צנית מבוצע על ידי תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים מודרניים (המפורטים לעיל). ב התקפי אקוטי חריפה, הם נלקחים בעל פה במשך 2-7 ימים (מנה יומית עד 0.2 גרם); היעילים ביותר הם Indomethacin, Ibuprofen ו Diclofenac. יש לזכור כי שימוש קבוע של NSAIDs יכול לגרום bronchospasm, כיבים בקיבה ודימום במערכת העיכול. לכן, חולים צריכים לבחון במדויק את המינון שנקבע על ידי הרופא ואת משך לוקח את התרופות של קבוצה זו.

נטילת קורטיקוסטרואידים דרך הפה היא חלופה להתוויות נגד או חוסר סובלנות ל- NSAID. סטרואידים נחשבים מתאימים יותר במקרה של נזק משותף מרובים. הזרקות של Methylprednisolone לתוך המפרק המושפע להקל על הכאב להקל על דלקת. עם זאת, השימוש הארוך שלהם נותן תופעות לוואי חמורות, כולל אוסטאופורוזיס, לחץ דם מוגבר ופיתוח של קטרקט.

טיפול צנית Fullflex הסטנדרטים הקליניים אינם מסופקים, בנוסף, Fullflex אינו תרופה, אבל תוספי.

טיפול בצנית עם קולצ'יצין

קולכיצין - הכנה המבוססת על רעיל אלקלואיד קולצ'יקום autumnale (Colchicum autumnale); מאז 2009, המותג קולצ'יצין היחיד שאושר על ידי ה- FDA לטיפול בצנית הוא קולקרי.

Colchicine (Colchicum-dispersant) אינו הכנה ספציפית וניתן להשתמש בו עבור קדחת ים תיכונית, דלקת פרקרדיטיס, מחלת בכצ'ט ופרפור פרוזדורי. השימוש בו צנית קשורה עם ההשפעה של אלקלואיד זה על היווצרות של גבישים urate בגוף. הנסיגה של תסמונת הכאב ואת הטיפול בצקת עם צנית נכללים גם ברשימה של אינדיקציות של תרופה זו.

טיפול בצנית קולצ'יצין מניח את הבליעה (1.2 מ"ג) לא יאוחר מיום לאחר הופעת הסימפטומים של התקפי הצוואר, ושעה לאחר שהמינון הראשון צריך לקחת עוד 0.6 מ"ג. טיפול ארוך טווח עם קולצ'יצין (למשך 1-2 חודשים) - 0.6 מ"ג 1-2 פעמים ביום - יכול למנוע את ההתקפה הבאה של שגדון.

יש לזכור כי הטיפול בצנית עם קולצ'יצין הוא בהחלט התווית במחלות של הכבד או הכליות, פתולוגיות לב, כיבים בקיבה, קוליטיס ulcerative, מחלת קרוהן. כתופעות לוואי של קולצ'יצין, הקאות קשות ושלשולים, כאבי שרירים וחולשה, חוסר תחושה באצבעות, תסמיני שפעת, הופעת הדם בשתן וירידה בדיאוריס. בנוסף, יש לזכור כי הממשל בו זמנית של תרופה זו עם תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים מעלה את הסיכון של צמצום מספר טסיות דם ו leukocytes בדם.

Colchicine גורם הרבה ביקורת בגלל הסיכון הגבוה של רעילות מצטברת, אשר יכול להוביל לא רק ל neuromyopathy בלתי הפיך, אלא גם כדי hypercapnia כישלון נשימתי ומוות.

בתרגול המקומי הקליני נחשבים תחליף לתרופות קולכיצין כגון Phenylbutazone, phenylbutazone ו Reopirin, אשר מסייעות להפחית את הדלקת לגרות את הפרשת מלחי חומצת שתן.

טיפול גאוט עם Allopurinol

אם חומצת שתן רבה מדי נוצרת בגוף (וזה אושר על ידי מבחני המתאים), הטיפול צריך לשמש כדי להפחית את עוצמת התהליך הזה על ידי טיפול בגאוט allogurinol.

תשומת לב: תרופות כדי להפחית את רמת חומצת השתן לא לוקחים במהלך התקפות צנית! כמו כן, צריכת סימולטני עם NSAIDs יש להימנע.

טיפול של צנית עם allopurinol מוביל לירידה סינתזה של חומצת השתן על ידי חסימת אנזים xanthine oxidase, המספק את התהליך של purines מיחזור היווצרות של חומצת השתן בגוף. Allopupinol הוא הנפוץ ביותר בטיפול ארוך טווח של שגדון בחולים קשישים: המינון היומי הסטנדרטי שלה הוא 0.2-0.3 גרם, ובמקרים חמורים זה יכול להיות גדל ל -0.8 גרם (המלצת ה- FDA). אבל לאחר הנורמליזציה של חומצת השתן בדם הדם (<360 μmol / l), המינון היומי של התרופה לא יעלה על 0.1 גרם.

התרופה משמשת עם ניטור קבוע של רמת חומצת השתן בדם ואת השימוש המנדטלי של כמות מספקת של נוזל כדי להבטיח את הרמה האופטימלית של שתן מופרש (בתוך שני ליטר ליום).

אם הכליות לא יכולות להתמודד עם שחרורו של הגוף מפני חומצת שתן עודפת (hyperuricemia ב) מוקצה קבלה של אמצעים חלופיים urikozuricheskih: probenecid, Sulfapirazona, benzbromarone, וכו ' העדפה ניתנת פרובנסיד, שנקבעו במינון יומי של 0.5-2 גרם.

טיפול tofus עם צנית מבוצעת גם על ידי Allopupinol או Probenecid, שימוש ארוך טווח אשר (שישה חודשים ויותר) תורם לכך tofusi יכול להתרכך בהדרגה ונעלם.

חדש בטיפול בגדון

עד כה, חדש בטיפול של צנית - תרופה המרחיבה את האפשרויות הטיפוליות במאבק נגד עודף חומצת השתן. אמצעי Ulorik (Uloric, Febuxostat), מיוצר על ידי Takeda Pharmaceuticals (ארה"ב), כמו גם אלופורינול מעכב מונואמין קםנתינים והוצב ברמת urate בדם (40-80 מ"ג ליום, בשלב אחד, הטיפול - 14 ימים). על פי מחקרים קליניים אקראיים (שכלל 2757 חולים עם hyperuricemia גאוט), יעילות תרופה זו לעיל (ירידה בריכוז urate בסרום ב 53% מהחולים) מאשר אלופורינול (הפחתה של חומצת שתן 21% מהחולים).

חידוש נוסף לטיפול בצנית באירופה - התרופה Kristexa (Krystexxa, Pegloticase) עבור עירוי תוך ורידי (כל שבועיים); שאושרה בארה"ב בשנת 2010, וכן בתחילת 2013 אישור לשימוש שלה שהונפקו על ידי סוכנות התרופות האירופית (EMA). זוהי אפשרות עבור חולים שאינם מגיבים או לסבול תרופות אחרות. Pegloticase הוא uricase חזה רקומביננטי (אנזים חומצה שתן ספציפי) המקדם את החמצון של חומצת השתן לאלנטואין מסיס מאוד ובכך מקטין את רמת הסרום שלה. זה בהחלט שימושי עבור בלוטות הצוואר, אבל יש יותר מדי תופעות לוואי החידוש, כולל האיום של הלם אנפילקטי ותגובות עירוי כאשר התרופה ניתנת.

הבהרה של תפקיד רמות גבוהות של מתווך דלקתי אינטרלוקין IL-1β ב דלקת של המפרקים דלקת פרקים שגרונית, גאוט, והוביל את התרופה Anakinra היצירה (Anakinra, כנרת), אשר משפיע על תהליך דלקתי ידי חסימת קולטני התאים של ציטוקינים החיסונית.

טיפול בצנית על ידי בולוטוב

בין הטיפולים האלטרנטיביים השונים לשיגדון - בסיוע נפט, סבון כביסה, ארס דבורים, מגשי רגליים חמים עם תמציות צמחים - רבים מתעניינים בטיפול בגאוט על ידי בולוטוב.

מכל מגוון הדרכים לשפר ולהאריך את החיים, שנוצר על ידי מהנדס חשמל בן 85 בוריס בולוטוב, כדאי, למשל, את המתכון המקורי להסרת מלחים מהגוף. כדי לעשות זאת, לפחות חודשיים בכל יום, לאכול כ -100 גרם של עלים של אמם האם החורגת צמחי מרפא - לחתוך אותם ערבוב עם מלח שולחן. תערובת זהה חייב להיות משומן עם המפרקים מודלק לחמם אותם עם כרית חימום. במקרה זה, אתה צריך לצרוך כרוב כבוש יותר וירקות מומלחים.

כפי שאתה יודע, תמצית האם והאם החורגת היא חומר חיטוי, והוא משמש גם לתהליכים דלקתיים במערכת העיכול. אולי זה הכל על אינסולין הכלול בעלים של צמח זה, אשר מפעיל את microflora במעי ומשפר את המצב הכללי של הגוף?

המלצות אלו לטיפול בגאוט "על פי בולוטוב" אינן מוגבלות: אתה צריך לשתות decoctions של אמא, החורגת, sabelnik, ציפור הרים, שדה horsetail (האחרון שתי משתנים). והגוף מתחמצן, משתמש בכמות גדולה ככל האפשר של משקאות מותססים מעלי ברברי (משתן ידוע), גרגרי אבטיח, אבטיחים ומיץ ליבנה, שורשי חזרת ופטרוזיליה. בנוסף, חיסול מלחים תורם לשחרור של זיעה במהלך אמבט אדים שבועי, ולאחר מכן יש לגנוב את הגוף עם חומץ, חדורים על העלים של מרווה.

תרופות מקומיות עבור גאוט

אמצעי הטיפול בגדון לשימושים חיצוניים - משחות וג'לים - נועדו להרדים ולהסיר היפרמיה ובצקת של מפרקים. לרוב, ההשפעה מבוססת על דייקלופנק, איבופרופן, פירוקסיכאם, ומשחות דימקסיד (קפסיקום ורמיסייד). לפרטים נוספים, ראה - משחה לכאב במפרקים.

טיפול עם Dimexide נותן אפקט משכך כאבים ואנטי דלקתיים בהתקפה צנית. החל זה סוכן dermatotropic בצורה של קומפרסים, מדולל במים ביחס של 1: 1. דחיסה (p / e מצופה העליון) נשמר על המפרק במשך 15-20 דקות; קורס של נהלים - כל יום במשך שבוע עד שבועיים. Dimexide יש התוויות נגד, ודחיסות כאלה לא ניתן לעשות אם יש בעיות עם הלב, הכליות או הכבד.

אתה יכול לעשות דחיסות עם bishofit חם או מרה רפואי; יישומים מתערובת של חומר, מלח שולחן ומים עם תוספת של יוד (10 טיפות). המפרקים מודלק צריך להיות משומן עם תמיסת אלכוהול של פרחים לילך או שורשים אקונית. גם אלה תמיסות הן טיפול בבית נפיחות עם צנית - על ידי החלת אותם על העור על המפרקים נפוחות עם שפשוף קל לאחר מכן.

טיפול כירורגי של צנית

עם טיפול גאוט כירורגי מתבצע במקרים הבאים:

 • פיתוח של דלקת מפרקים הרסנית הקשורה לשגדון כרוני;
 • עבור tofus של גודל ניכר (גושים של חומצה שתן מוסרים, כפי שהם יכולים להיפתח ולגרום כיב דלקת של הרקמות הסובבות);
 • עם הרס של המפרקים ואת "היתוך" של ממברנות שלהם סינובי;
 • עם הרס מוחלט ובלתי הפיך של כל מבנים משותפים ופגיעה סחוס הייל; החלפת חומרים מלאכותיים - endoprosthetics, ארתרודיזה של arthroplasty.

לדברי מומחים של האקדמיה האמריקנית לניתוחים אורטופדיים (AAOS), 10% מהחולים עם גאוט tophi, אשר עדיף להסיר, כפי שהם לא לגרום נזק לעור, הגידים, הרצועות ומבנה השלד. וזה מרגיש מוצדק טיפול כירורגי אורתופדי של גאוט, כאשר: tophi הושחתו הגפיים, הם פיקדונות urate כואב להגביל פונקציה גיד, בנוכחות נמק בעור מאיים tophi, tophi לדחוס עצבים ולשבש עצב.

התערבויות כירורגיות אפשריות אחרות עבור צנית: כריתה משותפת, גרון או כריתה חלקית של גידים (עשוי לסייע בשמירה על תפקוד המפרק), קטיעה של האצבעות.

פיזיותרפיה בספא

פיזיותרפיה חומרה נהלים אשר ניתן להשתמש עבור גאוט במהלך החמרה כוללים קרינה אינפרא אדום אולטרה סגול של המפרקים, UHF ו יונתופורזה עם סטרואידים.

לאחר הקלה של כאבים חריפים - כדי לשפר את microcircululation ומטבוליזם ברקמות המפרק - מתבצע על ידי אולטרסאונד וטיפול בלייזר (לייזר עם כוח של לא יותר מ 20 mW). יש גם מערכת של טיפול לייזר קר BioFlex.

טיפול שגדון עם לייזר משמש ביטוי של המחלה בצורה של arthropathies microcrystalline, נפוץ בקרב חולים קשישים אשר פגיעים יותר לתופעות הלוואי של תרופות. היעילות של טיפול בלייזר להקלה על הכאב משולבת עם היעדר מוחלט של תופעות לוואי.

במדינות רבות, כולל אותנו, שונים "ביתיים" מכשירים פיזיים לטיפול צנית מוצעים. ככלל, אלה הם התקנים קומפקטיים, העיקרון של אשר מבוסס על ההשפעה של שדה מגנטי לסירוגין על רקמות או על microvibration. אלה האחרונים כוללים את ויטאפון המכשיר ואת Fonovit אנלוגי שלה (מתוצרת רוסית).

לדברי היזמים והיצרנים של המכשיר הזה, בנוכחות פתולוגיה, תאי רקמה חווים חוסר "תנודות ביולוגיות" טבעיות הנוצרות על ידי התכווצות של תאי שריר. השיטה של פיזיותרפיה אלטרנטיבית של מחלות משותפות - טיפול במיקרוביברציה או פונטרפיה, כפי שמצוין במדריך, מסייעת להפחית את הכאב בעמוד השדרה ובמפרקים לאחר טראומה, טיפול כירורגי ועוד. עם זאת, הטיפול של שגדון על ידי ויטפון ברשימת מחלות שבו המכשיר הזה אמור לשמש לא צוין.

טיפול בגאוט בסנטוריום

מומחים אומרים כי הטיפול בגאוט בסנטוריום - balneology, peloidotherapy (טיפול בבוץ), thalassotherapy - מומלץ רק כמה חודשים לאחר החמרה של המחלה.

גורם חשוב האפקטיבי של הליכים רפואיים במהלך טיפול ספא - הרגיעה מוחלטת ומצב הרוח חיובית של מטופלים. למרות נרפא לחלוטין של גאוט אמנם אי אפשר, אבל מרחצאות מרפא כגון מינרלים מוגזים, גופרתי, ראדון, אמבטיות נתרן כלורי, krovoi לעזור לשפר את זרימת הלימפה ברקמות שנפגעו ולהפעיל תהליכים מטבוליים, אשר משפיע באופן חיובי על ניידות המפרקים.

לתרום לכך ולהשתמש בבוץ הטיפולי ובמים. הטכניקה של טיפולי ספא רבים, והרופאים, המשלבים אותם, בוחרים את המטופל המתאים ביותר: טיפול הידרותרמי, מגנטותרפיה, טיפול דיאדינמי, עיסוי טיפולי, קינסתרפיה ועוד.

אולי הטיפול בגאוט בסנטוריום ובמרפאות הספא בברדיאנסק, שם הבוץ הטיפולי נמצא בשפך על הירוק בברדיאנסק; ליד אודסה - בשפך Kulnitsky, באזור חרסון - ב Sivash. ב Transcarpathia, הם מתייחסים גאוט "Sanayak", "Berehove", "Bozhava" ולפחות שני תריסר אתרי נופש אחרים.

טיפול גאוט בחצי האי הקר - סנטוריום ב Kalamit ב יבפטוריה ו סאקי באגם המלח, שבו peloidotherapy בצע באמצעות בץ סחף גפר מלח.

טיפול צנית עם בוץ גפרתי ניתן להשיג פומורי ליד בורגס (בולגריה), ואת Polanica-Zdrój בפולין ידועה בוץ כבול שלה.

טיפול שגדון בחו"ל

אם לשפוט לפי הפרסומים האחרונים של "אוקראינית Rheumatology Journal", מומחים מקומיים לדבוק בפרוטוקול ולנהל טיפול צנית מודרנית, מרשם את כל הבדיקות הדרושות וההכנות.

עם זאת, אנשים רבים לשקול טיפול גאוט בחו"ל להיות יעיל יותר ...

טיפול בגאוט בישראל יכול להיות אטרקטיבי, שכן הרופאים בארץ זה כמעט כל השיטות המודרניות, ומרפאות ישראל מצוידים בטכנולוגיה העדכנית ביותר.

כחלק מפרוטוקול צינית, טיפול בסמים, תרפיה בדיאטה, תרפיה גופנית, טיפול קולי והלם גל משמשים. טיהור הדם מחומצה השתן מתבצעת באמצעות plasmaphoresogemosorption. היא גם מבצעת את המורכבות המשתנה של טיפול כירורגי של שגדון בישראל.

וכמובן, מים ובוץ ים המלח משמשים - ראה פרטים נוספים: טיפול במפרקים בישראל.

הטיפול בגאוט בגרמניה במשך מאות שנים נעשה עם שמן רוזמרין, והמקומיים משתמשים בו עד היום. ועדיין שם הם שותים תה סרפד, אשר, כמו מחקרים שנעשו לאחרונה, באמת עוזר לטהר את הגוף של חומצת השתן עודף.

הטיפול המודרני בגאוט בגרמניה מאז 2008 מתבצע גם על פי המלצות EULAR ו- BSR, תוך שימוש בתרופות פרמקולוגיות מתאימות. למרות, על פי Rheumatologists Klinik der Gegenwart (מינכן), אשר מפחית טיפול urate עם Allopurinol, הם כבר prescribed למטופלים שלהם מאז 1964. אבל לאחרונה יותר ויותר רופאים מעדיפים לא לרשום Allopurinol (אשר רק מפחית את רמת חומצת השתן ב 24% מהחולים), ו Benzbromarone (92%, בהתאמה) או Probenecid (65%).

יחס כלפי חולים המטפלים בגאוט בגרמניה, באופן מקצועי בכל דבר: לעולם לא ייקבעו תרופות ללא בדיקה חובה של סינון גלומרולרי של הכליות.

גרמניה ידועה בית הספר ההומיאופתית שלה, לטיפול בגדון בארסנל של רופאים הומיאופתיים יותר מ 200 אמצעים.

בעת בחירת טיפול גאוט בחו"ל, אתה יכול לשנות את הכיוון מתייחסים לרפואה מזרחית - רפואה סינית מסורתית.

טיפול שגדון בסין כולל דיקור, צמחי מרפא ו ... דם. אם הסינית יש צנית, זה אומר שמשהו לא בסדר עם chinjee שלו או ching (נוזל הגוף), כי זה נוזלי "ספג יותר מדי פסולת מאוכל ומשקה".

מ צמחים לכבוד מיוחד בחלקה צינית של מפורסמים במערב פירושה סי מיאו סן: lancea קנה השורש Atractylodes (Lancet Atractylodis), מקליפת Phellodendron amurense (עץ השעם אמאר), Colchicum autumnale (Crocus זעפרן או בסתיו באחו - ראה קודם לכן אלופורינול!).

שן שן משמש גם לטיפול שגדון בסין. מרתח של עלי שן הארי הוא שיכור כדי להסיר חומצת שתן, ועלים טריים מוחלים על המפרקים כדי להפחית נפיחות וכאב. ובאשר הקזת הדם, ואז, כפי שדווח על ידי כתב העת של רפואה הסינית מסורתית, שיטה זו יצאה מהאופנה במערב, יותר מאשר לפני מאה שנים, אבל בסין הוא שוב משמש להקלה על כאבים חזקים התקפות ציניות - בשילוב עם צמחי מרפא סיניים. התוצאות הראו כי כמעט 62% מהמקרים, מצבם של החולים השתפר במהירות.

מומחים כבר מזמן אשליות לגבי הפיכה של הפרעות חילוף החומרים חנקן בגוף. לפני שבע שנים, חוקרים ביחידת הגנטיקה האנושית של MRC מאוניברסיטת אדינבורו מצאו כי אנשים עם מוטציה גנטית SLC2A נוטים לעכב את חומצת השתן ולצבור בגוף. וסביר מאוד שהם - במוקדם או במאוחר - יזדקקו לטיפול בצנית.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.