Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

צורה אקסודטיבית של פסוריאזיס

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.11.2021

מכל הצורות של פסוריאזיס מסווג דרמטולוגיה קלינית, פסוריאזיס exodative גורם את רוב הבעיות בהגדרת הסימפטומים. עם זאת, כולם מסכימים כי סוג זה של המחלה בשלב של התקדמות מראה רמה גבוהה יותר של דלקת מקומית, אשר באה לידי ביטוי על ידי היווצרות אינטנסיבי של exudate ברקמת האפידרמיס.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

גורם ל פסוריאזיס אקסודטיבית

מאז האטיולוגיה של פסוריאזיס לא נקבע לבסוף, הגורמים המדויקים של פסוריאזיס exodative ידועים גם. עם זאת, בתהליך של לימוד המחלה, הושגו עדויות משכנעות רבות על מעורבות בהתפתחות של אי התאמה מסוימת של התגובה של חסינות הסלולר, סטיות גנים, הפרעות מטבוליות ושיבושים במערכת האנדוקרינית.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

גורמי סיכון

גורמי סיכון אלה להופעת פסוריאזיס אקסודטיבית, כגון נוכחות של היסטוריה של סוכרת מסוג 2 (ורמת רגישות נמוכה של רקמות לאינסולין) הפרעות בחילוף החומרים בחלבון בהיפותירואידיזם ותירואידיס אוטואימוניות; רמות שומנים מוגברות בדם להשמנה; לחץ דם עורקי חמור; דליות ורידים במחזור הדם הווריד לא מספיק בגפיים התחתונות; כל צורה של אלרגיה. יש לציין שבמקורות רבים הפרעות מטבוליות ומחלות מערכתיות אלה נחשבות כמצורמות וצורות אחרות של פסוריאזיס.

התהליך הפתולוגי עלול לגרום ללחץ חמור, נזק טראומטי לעור או השפעות מרגיזות של כימיקלים, כמו גם חשיפה ממושכת לקור.

trusted-source[15], [16], [17]

פתוגנזה

פתוגנזה של כל צורה של פסוריאזיס קשורה קרטינוציטים בסיסי מפריד שגדלו יתר של האפידרמיס, הבידול המואץ שלהם cornification (גוסס) וגם יצירת פרה של קרטין. זה מוביל להצטברות של קרטינוציטים מת בשכבה העליונה של האפידרמיס (השכבה הקרנית) ו פילינג משופרת שלהם (קלוף). תהליכים אלה הם, למעשה, התגובה לא תקין של תאי מערכת החיסון (לימפוציטים, תאי T-helper, תאי NK, נויטרופילים, מקרופאגים, תאי פיטום) וייצור פעיל של dendrocytes מתווכים דלקתיים ו קרטינוציטים העור.

פסוריאזיס יפליט, בניגוד הלוחית הקונבנציונלית, מאופיינת חדירות גבוהות של דפנות כלי בעור הנגרמות על ידי דלקת שגורמות להצטברות של מטריקס ב חודרים דלקתיים רקמות פגועות.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23]

תסמינים פסוריאזיס אקסודטיבית

הסימנים הראשונים של השלב הראשוני של צורה זו של פסוריאזיס באים לידי ביטוי בהופעה של כתמים אדומים בהירים, בדרך כלל של צורה לא סדירה (papules, כמו עם פסוריאזיס וולגרי, לא). נפיחות העור היא קלה או נעדרת.

במהלך התפתחות המחלה, מופיעים סימפטומים אחרים של פסוריאזיס אקסודטיבית: פריחות מונומורפיות גדלות ונוצרות צורה של פוקוסים דמויי פלואק דמויי קשקש עם קווי מתאר מפוזרים. המאפיין של פסוריאזיס וולגרי, גם כתם סטארין נעדר, כמו משטחים של מוקדים דלקתיים מכוסים קרום סרום - צהבהב, אפור צהוב צהבהב חום.

קרום זה אינו אלא קשקשים של קרטין, ספוג ומוצק בהפרזה. בהתחלה, הם רכים, ולאחר מכן להתעבות ולהמשיך להתעבות, חופפים אחד את השני כפי שהוא מתייבש (המצביע על התפשטות מוגברת של קרטינוציטים). בעת הסרת קרום, נפתח משטח הרטבה עז.

שחרור היסטמין מתאי עור פגום תורן גורם לגירוד חמור (שמוביל מגרד, מופרע שנת נוירוזה), ואת הפיצוח של מכסים הקרומיים שלהם עשוי להיות מלווה דימום וכאבים. מוקדי הפרט יכול להתמזג עם היווצרות של משטחים גדולים, אשר שטח משמעותי מאוד.

לוקליזציה של פריחות בצורה אקסודטיבית של פסוריאזיס שונה, כולל באזור של קפלי העור, בקפלי הגפיים; לעתים קרובות העור על הרגליים מושפע.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28]

סיבוכים ותוצאות

ההשלכות והסיבוכים בשלב הפרוגרסיבי ארוך הטווח של פסוריאזיס אקסודטיבי יכולים להיות בעלי הופעה של עיבוי העור - חזזית. ותוצאת הנזק לעור או לגירוי שלו במקום הפריחה יכולה להיות ההתקשרות של זיהום ופיתוח של תהליך דלקתי נרחב עם נפיחות ו נמק של האפידרמיס והרקמה התת עורית.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36]

אבחון פסוריאזיס אקסודטיבית

אבחון של צורה זו של פסוריאזיס מתבצע על בסיס בדיקת העור, הערכת עוצמת הביטוי של סימפטומים, קביעת השלב של המחלה ואת שטח הנגע.

האבחון האינסטרומנטלי מתבצע באמצעות dermatoscope, אשר מאפשר לך להגדיל באופן חזותי את הפריחה.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42]

אבחון דיפרנציאלי

אם ניקח דוגמה ממקור השטח של אבחנה מבדלת דלקת ומחקרים היסטולוגית עשוי לדרוש - כדי להבחין מטופס תפליט של מחלות העור פסוריאזיס כגון ליכן פלנוס ורוד או חזזית, אטופיק דרמטיטיס, קרטוזות, גזזת ועוד ..

למי לפנות?

יַחַס פסוריאזיס אקסודטיבית

כדי לטפל בפסוריאזיס אקסודיבציה יש את האפקט הרצוי, כלומר, הסיר את הסימפטומים ואת הפוגה ממושכת, שיטות הטיפול התרופתי נבחרים על ידי רופאי עור לכל מטופל, תוך התחשבות במאפיינים של גופו, חומרתו ושלב המחלה.

נגעים נרחבים של העור בפסוריאזיס אקסודיבי יכולים להיות מטופלים בתרופות מדכאות (Infliximab, Remicade), Imunofan או antimetabolites (Methotrexate). Infliximab ניתנת על ידי עירוי תוך ורידי, Imunofan - תת עורית או לתוך שריר (פעם בכל יומיים, רק 10 זריקות).

Methotrexate (בטבליות של 2.5 מ"ג) נלקחת טבליה אחת פעמיים או שלוש פעמים ביום או פעם בשבוע מנוהל באופן שרירי; את הטיפול נקבע ו prescribed על ידי הרופא בלבד. בין תופעות הלוואי האפשריות של מתוטרקסטאט הן בחילות, שלשולים, כיבים של הרירית בפה, ירידה בהמוגלובין וטסיות הדם.

השפעה חיובית על פסוריאזיס הוא חיסול של חומרים מזיקים (דטוקסיפיקציה) בעזרת Hemodesis (פעמיים או שלוש פעמים בשבוע, טפטפת ממוקם).

עם גירוד שמדאיג חולים עם פסוריאזיס אקסודציה, אחד לא יכול להסתדר ללא antihistamines (Suprastin או Tavegil). קרא עוד איך העור pruritus מוסר פסוריאזיס

ב פסוריאזיס, רופאי עור ממליצים לקחת ויטמינים כגון A, C, E, PP, קבוצה B, לציטין, וכן יסודות קורט - אבץ וסלניום.

התרופות העיקריות לשימוש חיצוני הן משחות וקרמים: בחומצה סליצילית, גופרית או זפת; משחה אבץ; משחות עם קורטיקוסטרואידים - Oxicort, Diprosalic, Celestoderm-B (Acriderm), Clobetasol, Lorinden, Flucinar, Elokom, וכו '; עם ויטמין D - Psorokutan (Daivonex); עם ביטומן - Dithranol (Antralin, Zignoderm). איך לעשות סוכנים אלה אשר יש התוויות נגד ותופעות לוואי כמו גם איך הם צריכים לשמש - בפירוט במאמרים - קרמים של פסוריאזיס ו פסוריאזיס משחה nonhormonal

כדי להפחית את הדלקת ואת גירוד של העור, הומיאופתיה מציעה כלי כזה לשימוש חיצוני, כמו פסוריאטן, המכיל תמצית של קרום של מהגוני מהגוני.

טיפול פיזיוטרפויטי בפסוריאזיס אקסודטיבי כולל טיפול ב- PUVA ו- PUVA, טיפול בבלנולוגיה וטיפול peloid. מידע נוסף על שיטות טיפול אלה לקרוא - טיפול של פסוריאזיס

זה יכול להביא הקלה וטיפול אלטרנטיבי, מידע נוסף הוא הכלול בפרסום - טיפול של פסוריאזיס בבית

וכיצד לטפל עשבי תיבול, לפרטים נוספים ראה את המאמר - צמחי מרפא מ פסוריאזיס

מְנִיעָה

עד כה, לא ניתן למנוע את הפיתוח של כל הזנים של פסוריאזיס. אבל כדי לא להחמיר את הפסוריאזיס יפליט, מומחים ממליצים על מנת להגן על העור מפני פגיעה, לא מעשנים או שותים אלכוהול, להימנע התחתון של בגדים העשויים חומרים סינטטיים, אל תפגעו UV, לא יתר על מידה ולהתנגד ללחץ.

זה שימושי כדי למנוע מזון גורם אפשרי של המחלה, אשר דיאט עבור פסוריאזיס פותחה

trusted-source[43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50]

תַחֲזִית

במקרה של פסוריאזיס, הפרוגנוזה מאכזבת, שכן לא ניתן לרפא את המחלה. אבל אתה יכול לשפר את המצב ולהאריך את תקופת הפוגה. חשוב לשלוט בפסוריאזיס אקסודציה, כך שאיכות החיים לא תפחת.

trusted-source[51], [52]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.