Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פסוריאזיס מוגבלת

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

פריחה פסוריאטית יכולה להיות לוקליזציה קפדנית וכל הזמן מופיעים באותם מקומות על הגוף. הקורס הקליני של צורה זו של המחלה הוא בדרך כלל קל יותר. עם זאת, הוא מאופיין בהחרפות תכופות ומתמשכות. עם פסוריאזיס מוגבל, בדרך כלל לא יותר מ -10% משטח הגוף הכולל מושפע, כמה מחברים קוראים אחוז משמעותי יותר של נזק - עד 40. העיקר הוא כי לוקליזציה של הפריחות היא קבועה לחלוטין.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

תדירות האוכלוסייה של המחלה psoriatic ברוב העבודה של החוקרים מוערך ב 1 עד 5% עם תנודות משמעותיות בהתאם לתנאי האקלים של האזור. לדוגמה, במדינות המפותחות של חצי האי סקנדינביה ובין אוכלוסיית הילידים בצפון הרחוק של רוסיה, שיעור השכיחות נאמד בכ -4%. בכווית, נתון זה הוא 0.11% ומוכר כנמוך בעולם. השכיחות של המחלה מושפעת לא רק על ידי תנאי האקלים של החיים, את הסבירות לפתח פסוריאזיס נקבעת על ידי תורשה נקבעת על ידי מאפייני subpopulation. לדוגמה, על פי תצפיות של רופאי עור אמריקאים, אפרו-אמריקנים סובלים מפסוריאזיס הרבה פחות מאשר באמריקאים קווקזים, זה כמעט ואינו מתרחש בהודים האמריקאים. למרות שבאופן כללי, בארצות הברית יותר מ -7% מהאוכלוסייה סבלו ממחלות פסוריאטיות.

לפי כמה דיווחים, אוכלוסיית הילידים באפריקה אינה מושפעת ממחלה זו, אם כי באוגנדה שיעור החסידים הקשקשיים הוא 2.8% מהפתולוגיות העוריות, אשר תואמות את רמת השכיחות האירופית.

רוב החולים עם מחלה זו (3/4) סובלים פסוריאזיס שנקבע גנטית סוג I. סוג זה של המחלה מתבטאת בגיל צעיר, הקורס שלה הוא חמור יותר. סוג II המחלה אינה נקבעת על ידי נטייה תורשתית, הם הופכים חולה עם אנשים בגיל מבוגר והוא מאופיין על ידי קורס קליני קל יותר.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14]

גורם ל של פסוריאזיס מוגבלת

אטיולוגיה של פסוריאזיס, כולל מוגבל, עדיין לא ברור. יש הרבה הנחות על מקור המחלה, מקום משמעותי בהן ניתנת הנטייה הגנטית, גנים נמצאים כי להגביר את ההסתברות של המחלה המוביל שלהם. חלק התורשה בהיווצרות הפתולוגיה ניתנת עד 70%, את התפקיד של גורמים חיצוניים נאמד ב -30%. פסוריאזיס, שנקבע על ידי נטייה גנטית, נמצא ברוב המקרים, ואת הביטוי הראשון של זה הוא נצפה בגיל של עד 25 שנים. היעדר נטייה גנטית אינו מבטיח ביטחון, פשוט תחת השפעת מספר גורמים חיצוניים המחלה יכולה להתפתח בגיל מבוגר יותר.

גורמי הסיכון להתפתחות המחלה הם מגוונים מאוד. הוא האמין כי הביטוי הראשון מעורר יותר מאשר גורם אחד, אבל השילוב שלהם, בשעה רעה כלשהי מחלישה את המערכת החיסונית האנושית. לפעמים המטופל עצמו אינו יכול לנקוב בשמות הנראים לעין, והם אינם ידועים.

אז, בנוסף תורשה, התפרצות מחלה יכולה להיות מופעלת על ידי שינויים הורמונליים (התבגרות, הריון, הפרעות של גיל מעבר, תרופות לטיפול הורמונאלי). אחד התפקידים המובילים שייך למצבים מלחיצים, הקשורים פיזית חזקה ו / או מנטלית overtrain. פציעות אל פני העור, מוקדים של זיהומים כרוניים (דלקת הלוע, סינוסיטיס), חיסונים, סוגים מסוימים של תרופות טיפול תרופתי (אנטי-פסיכוטיות, סוכנים cytostatic, immunostimulants ואחרות) יכול לעורר את הביטוי הראשון של פסוריאזיס. בקבוצת הסיכון, אלכוהוליסטים ומעשנים, אנשים אלרגיים וחולי סוכרת, אנשים הסובלים מעודף משקל ויש להם מחלות כרוניות, שינו את האקלים שלהם.

ההנחה היא כי זיהומים חיידקיים או ויראליים שנשא על ידי המטופל יכול לגרום מוטציות גנטיות, הקשר בין גזע למחלה הוא גם traced.

הסיבות להתחלת המחלה עד כה היפותטיות, אך ההשפעות והשפעות על העור, כמו גם שאר מערכות הגוף נחקרו היטב.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

פתוגנזה

הפתוגנזה של המחלה קשורה להפרעות בתפקוד המערכת החיסונית. אבל אם הם ראשוניים או היא התגובה החיסונית של הגוף לתהליך דלקתי בדרמיס אינו ידוע בוודאות.

עור אנושי בריא מתחדש כל ארבעה שבועות - בתקופה זו תאים חדשים מתבגרים, וישנים מתים, מבצעים את תפקידיהם וקולפים. באתרים עם פריחות פסוריאטיות, תהליך זה מתרחש בקצב מואץ - העור מתחדש מדי שלושה עד ארבעה ימים. התאים המתבגרים החדשים נוטים אל פני השטח, כמעט מיד מתים ויוצרים שכבה עבה מסיבית. במקומות של פריחה, רבים T- לימפוציטים פעיל, מקרופאגים ותאי חיסון אחרים נמצאים, hyperproliferation של תאי העור כי אין לי זמן להרכיב כראוי. המתווך הפרו-אקטיבי הפעיל שנמצא על אזורי העור הפגועים הוא היסטמין, אנזימים של הידרולאז, פרוסטגלנדינים ומוצרים אחרים של חילוף החומרים של חומצה ארכידונית. ייצור היתר שלהם מסופק באופן היפותטי על ידי ציטוקינים מסונתזים על ידי מקרופאגים או קרטינוציטים. באזורים אלה, פונקציית המכשול של העור אינה פועלת, והם הופכים פגיעים לתופעות לוואי.

המחלה היא אינדיווידואלית ודורשת גישה מותאמת אישית לטיפול. מקרים של טיפול יעיל של חזזית חזזית כמו דרמטוזיס העיקרי לאשר אחת התיאוריה של פתוגנזה, עם זאת, זה לא תמיד מצליח. טיפול בפסוריאזיס כתהליך אוטואימוני הוא גם מוצלח, לעתים קרובות מורכב של אמצעים אנטי דלקתיים יעיל.

מגע עם חולים אינו מסוכן, אפילו עירוי דם מאדם הסובל מפסוריאזיס, בריא, לא יגרום למחלה שנייה.

כל ההשערות עד כה יש זכות לחיים, אבל אין אישור ללא תנאי של אף אחד מהם, ועל כל תיאוריה יש מספיק refutations.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

תסמינים של פסוריאזיס מוגבלת

לוקליזציה של פריחות מתאים אזורים של הגוף המאופיינים על ידי עור יבש (למשל, משטחים extensor של איברים (מרפקים), הראש, באזור מותני של הגב). הסימנים הראשונים הם פריחה אדומה, שקוטרה כגודל ראש סיכה. Papules יש גבולות מוגדרים בבירור. הם נוטים לצמיחה עם היווצרות של שלטים מכוסים עם laminae קשקשים אפורים כסופים. גודלו של ploriques psoriatic משתנה מאוד - מ מילימטרים ספורים עד 10 ס"מ. האזורים המושפעים של הגוף, ככלל, לא לגרד. הלוחות הפסוריאטים הם קשקשים, laminae בקלות לקלף מן פני השטח, וממטה - קשקשים צפופים יותר (חזזית חזזית) להישאר.

ריבוי מופרז של קרטינוציטים בלוחות psoriatic מלווה על ידי היווצרות העור חודר ומקדם עיבוי של שכבת העור הרים מעל העור בריא. שלישיה של סימפטומים המצביעים על המקור הפסוריאטי של הפריחה:

 • המשטח של הלוח הוא אפור כסוף ודומה לכתם סטירן במראה;
 • אם אתה מסיר את לוחות קשקשים ממנו, סרט סופני נמצא מתחת להם, חלקה ולחה במראה;
 • טיפות דם שטופות דם שהופיעו על הסרט.

העור, מכוסה בלוחות פסוריאטים, בדרך כלל שונה מיובש, לפעמים הוא סדוק, ועל זה נוצרות תנודות, עבור מקומות של לוקליזציה של פריחות אופייניות תחושה של התכווצויות העור.

מהלך המחלה psoriatic הוא גלי, וזה אופייני לכל צורות המחלה. פסוריאזיס מוגבלת, ככלל, מאופיינת בהתהפכות תכופה ומתמשכת.

שלבים

שלבי הביטוי מחולקים באופן מסורתי ל:

 • פרוגרסיבי - הוא מאופיין על ידי מראה מתמיד של פריחות אדומות חדשות בהירות, להרכיב גירוד אריטמה עם גבולות ברורים;
 • נייחים - פריחות חדשות לא מופיעות, צמיחת יתר של המוקדים הישנים מפסיקה, שפת גבול (עד כ -5 מ"מ) מתייבשת והלוחות מכוסים בלוחות קשקשים;
 • רגרסיביות - פריחה עובר, היעלמות מתחיל ממרכז המוקדים לפריפריה שלהם.

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40], [41], [42]

טפסים

קשקשים חזזית יש כמה סוגים קליניים, הצורה הנפוצה ביותר של זה פסוריאזיס וולגרי מוגבל. התיאור הנ"ל מתאים בדיוק למין זה. מקומות מועדפים של לוקליזציה של ploresatic plaques הם קפלים חיצוניים של איברים (מרפקים, ברכיים), הקרקפת חלק של הראש, רק לעתים רחוקות הגוף, למשל, באזור המותני. פרצופו של הפריחה כמעט אף פעם לא משפיע, אם כי מדי פעם הפריחה יורדת על החלק העליון של המצח. אזורים פגומים קטנים של עור חלק הם כמעט לא מגרד, עם זאת, התפרצויות seborrheic הם מגרד מאוד. על חלק הקרקפת יכול להיות ממוקם כמה לוחות קטנים, לפעמים הם מתמזגים לתוך אחד אדממת מתמשך, סדוק עם exudate. התפרצויות על חלק הקרקפת של הראש ומאחורי האוזניים, באזור האף, השפתיים, על החזה ובין השכמות נקראים serirhic psriaz. לוחות של לוקליזציה זו מתאפיינים בקווי מתאר לא ברורים, צבעם אינו אפור כסוף, אך צהבהב. על הקרקפת - עודף קשקשים, אשר מסווה פלאקים, הם יכולים לרדת על המצח והצוואר (כתר psoriatic).

הצורה הקלינית של המחלה הפוסטולרית המוגבלת היא פסוריאזיס של פארמר-פאראר של ברבר. זה בדרך כלל יש כמובן שפיר, משפיע על רוב האנשים המעורבים בעבודה ידנית הקשורים כימיקלים קורוזיביים. שלפוחיות פסוריאטיות מכוסות בפוסטולות - שלפוחיות מכאיבות, המצויות בהפרשות דלקתיות סטריליות, מוקפות בעור מתנפח, דליל ומתקלף.

מקומי יכול להיות כל צורה של קשקשים חזזית, אם כי כמעט תמיד על הגוף של המטופל ניתן למצוא לוחות psoriatic מסוג אחר במקומות אחרים.

הפוך (intertriginous) - כתמים כואבים ממוקמים באזורים בם ישנם קפלים טבעיים גדולים (interdigital, anogenital, בבתי השחי, מתחת לשדיים) ולחפש טיפוסי. הם כמעט לא רעועים, פני השטח שלהם מבריקים, מבריקים, לעתים קרובות לחים. אבחון של צורה זו של המחלה גורם כמה קשיים.

Papilomatous בדרך כלל מקומי סביב הקרסוליים, פרקי הידיים, על עליית כף הרגל והשלישית התחתון של השוק. הפרעות בצורת papules עגול, קמור על פני השטח של העור, הישנות ממושכת חיכוך מכני מוביל העובדה כי במקומות אלה שינויים hypertrophic בעור נצפים לעתים קרובות. קיים סיכון של ממאירות.

Onychodystrophy פסוריאטית (פסוריאזיס ציפורניים) - הרס מבנה מסמר מיטת periungual, עם קורס ממושך מסמרי giperhrupkost אפשריים או onycholysis (היעלמות מסמרת). לעתים קרובות כל כך באה לידי ביטוי ארתרופתיה פסורית.

בדרך כלל, עם הביטוי הראשון של המחלה, נגעים תמיד מוגבלים לגעת חלקים קטנים של הגוף. עם הזמן, אזור מושפע מגביר, התפתחות מתמשכת של המחלה הוא ציין. שלב קל של דרמטוזיס נחשב כאשר הנזק משפיע עד 3% משטח הגוף, מ 3 ל -10% - בינוני, יותר מ -10% - חמור.

טיפול בטרם עת לרופא עם בעיה של פריחות psoriatic, אפילו באזור מצומצם מאוד, יכול להיות השלכות חמורות מאוד סיבוכים. בשלב הראשוני ובדרך כלל מתון של המחלה, החריפות החריפות מושגות באמצעים חיצוניים של טיפול, עם תהליך ההתפשטות, נעשה שימוש בחומרים טיפוליים חמורים יותר.

בנוסף, עור מודלק יכול להיות נגוע. זה יגרום לספיחה, לנפיחות, לאריתמה, ולפיכך לסבך את תהליך האבחון והטיפול.

trusted-source[43], [44], [45], [46]

אבחון של פסוריאזיס מוגבלת

אמצעי אבחון מתחילים בבדיקה ויזואלית. אם יש סימנים של משולש פסוריאטי, נערך סקר החולה כדי לקבוע את האירועים שקדמו למחלה. החולה מקבל את בדיקות המעבדה הדרושות. בדרך כלל, עם פסוריאזיס מוגבל בתחילת המחלה, תוצאות הבדיקה לא ללכת מעבר לנורמה.

עם סיבוכים משמעותי, אם כי מוגבל, אזורים של נזק, בדיקות דם להראות דלקת אינטנסיבית, נוכחות של הפרעות של המערכת האנדוקרינית או שיגרון.

לפעמים, כדי להבהיר את האבחנה, לקחת פיסת עור לביופסיה. המחקר צריך לגלות קרטנוציטים מפותחים מבחינה היסטולוגית, hyperproliferation שלהם (גוף של Rete), עודף של immunocytes באזור הפגוע ואת היווצרות מואצת של נימים חדשים שם.

האבחנה האינסטרומנטלית העיקרית של המחלה psoriatic היא דרמטוסקופיה. אבחנה עזרה מתבצעת, במידת צורך, שנקבע על ידי רופא כדי להחליט על העבודה של מערכות אחרות ואת הנוכחות של מחלות באיברים פנימיים אחרים - רנטגן, אולטרא-סאונד של בטן התריס, electrocardiography.

trusted-source[47], [48], [49]

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי מאפשר להבחין בין פסוריאזיס ממחלות דומות. זה נעשה על בסיס של היסטוריה שלמה, שנאספו על סימנים חזותיים, על פי תוצאות הבחינות בדיקות מעבדה. הבחנה בין המחלה psoriatic מן תאי העור לימפומה תא T (למעט הבדלים דמיינו, נקב נוזל השדרה משמש לפעמים); ("צמידים" על פרקי הידיים והקרסוליים, מדי פעם נגעו בציפורניים); כרונית (פשוטה וורודה); אקזמה דמוית מטבע; קנדידה; דלקת עור סבורית; dermatophytosis ועגבת משנית.

למי לפנות?

יַחַס של פסוריאזיס מוגבלת

נגעים psoriatic מקומי של תואר מתון בדרך כלל מגיבים היטב לטיפול המקומי. עם זאת, יש לזכור כי ההישג של הפוגה לטווח ארוך אפשרי רק אם יש לך אורח חיים בריא לעקוב אחר כללים מסוימים של תזונה. שימורי, שומני, מעושן, מזונות מלוחים, מזונות הגורמים לתגובות אלרגיות, אלכוהול ועישון אינם נכללים. מאחר שהתגובה למוצר זהה משתנה מאדם לאדם, ייתכן שההמלצות על צריכת מזון בחולים לא יתממשו. עם זאת, נקודת מבט כללית על ארגון התזונה במחלה psoriatic מניחה את הדומיננטיות של מוצרים להרכיב אלקלי (70-80%) בתזונה, וחצי מהם רצוי נאכל גלם.

התחל בטיפול במינון של משחות או קרמים חיצוניים פשוטים יותר, שאינם הורמונליים.

לדוגמה, משחה סליצילית, המהווה חלק מתרופות רבות מפסוריאזיס. מוצר זה בעל תכונות אנטי דלקתיות וחיטוי רבות עוצמה, כמו גם פילינגים של פילינגים. ב פסוריאזיס, משחה סליצילית 2% משמש. חוסר שלה - אפקט ייבוש חזק, אז לפעמים זה מעורבב עם ג'לי נפט. אין לשלב משחה זו עם תכשירים מקומיים אקטואלי.

כמו כן, השפעה טובה ניתנת על ידי תכשירים המבוססים על אבץ או שילוב של אבץ וחומצה סליצילית. לדוגמה, תרסיס Zinokap. זהו הצורה הנוחה ביותר של שחרור, השקיה של אזורים מושפעים נעשית מרחוק, עבור צורות seborrheic של פסוריאזיס יש זרבובית מיוחדת. התרופה יש ביטויים antiprofiletic ו antiseptic נכסים, למעשה אינו גורם תופעות לוואי ו overdose תופעות. ניתן להשתמש מגיל שנה. מרוסס על אזורים מושפעים פעמיים או שלוש פעמים במהלך היום. משך הטיפול מחודש עד שנה וחצי.

משחות משומשות גם על בסיס זפת לבנה, למשל, משחה של וילקינסון הוא הכנה משולבת המכילה זפת, גופרית מטוהרת, נפטלין, סבון ירוק. ההשפעה של מרכיבי המשחה היא לפתור את החדירות ולרכך את העור, כמו גם כאבים רכים. יש לו תכונות חיטוי ו antiparasitic, אשר מאפשר להשתמש בו עם זיהום פטרייתי המצורפת. נוכחות של גופרית בהרכבו מבטיח את היווצרות עם חומרים אורגניים של תרכובות keratoplasty לתקן את פני העור פגום. הסוכן מוחל פעמיים ביום במשך שבועיים, ואז הפסקה לחודש. משחה אינה משמשת לפסוריאזיס סבורי.

הכנה מודרנית Dayvoneks, צורה של שחרור - שמנת ופתרון. המרכיב הפעיל של סוכנים אלה הוא calcipotriol (אנלוגי של ויטמין D). זה מנטרל T- לימפוציטים ומעכב את hyperproliferation של קרטינוציטים. ההשפעה הטיפולית של השימוש בתרופה זו מובטחת די מהר - בתוך שבועיים. זה יכול לשמש לבד או בשילוב עם glucocorticosteroids, cyclosporine, לא נעשה בו זמנית עם ההכנות סליצילית.

המהירות מסופקת על ידי משחות הורמונליות. היעיל ביותר הוא Dermoveit עם המרכיב הפעיל של clobetasol propionate. טופס שחרור - משחה או שמנת, אשר מטפלים הפריחה פעם או פעמיים במהלך היום. משך היישום - לא יותר מ 28 ימים, שיעור שבועי לא יעלה על 50 גרם. תופעת לוואי עשויה להיות התפתחות של פסוריאזיס pustular.

צורות רפואיות לשימוש חיצוני המכילות Glucocorticosteroids ממוקמים בטוח יחסית. עם זאת, הם חייבים לשמש רק עבור מרשם של רופא עור. השפעתם ניכרת כמעט מיד, אך היא מאופיינת בחסר. משחות אלה ופתרונות לגרום התמכרות, תסמונת הנסיגה, וזה כדאי לשקול לפני שתתחיל טיפול הורמונלי.

כל תרופה, גם על בסיס מרכיבים טבעיים, עלולה לגרום לתגובות אלרגיות, ובמקום השיפור הצפוי, יש להחמיר את התהליך. לפני תחילת הטיפול, ניתן לבצע בדיקת עור על אזור בריא ועדין של העור, למשל, הצד הפנימי של האמה. מרחים שכבה דקה של משחה ללילה ומחכים עד הבוקר. אם אתה לא מוצא אדמומיות או פריחה כאשר אתה מתעורר, אתה יכול להתחיל להשתמש בו.

בטיפול המורכב של המחלה psoriatic, ויטמינים משמשים. בהשבת ערך העור לזלזל במחלות עור ויטמין A. ויטמין D profilaktiruet, מבטלת קשקשים, תכונות נוגדות חמצון של ויטמין C ו- E המשמשים לטיפול בפסוריאזיס. אם יש צורך, ועל פי הסימנים, ויטמינים של קבוצות אחרות ניתן prescribed.

עם פריחות מוגבלות, פיזיותרפיה משמש בהצלחה - טיפול PUVA, טיפול בלייזר, בפרט, הקרנת לייזר של דם, magnetotherapy; סמים אלקטרופורזה ו phonophoresis.

טיפול כירורגי עם פסוריאזיס מוגבל הוא בדרך כלל לא מוחל. שיטות שחזור כירורגי משמשים במקרים מתקדמים של ארתרופתיה psoriatic.

טיפול אלטרנטיבי

פסוריאזיס מוגבלת - מחלה רצינית, זה כבר ניסו במשך זמן רב, ולכן יש הרבה מתכונים חלופיים להקל על מצבו של המטופל. לפני החלת טיפול חלופי, מומלץ להתייעץ עם רופא עור טיפול, וגם לשקול סוכנים חלופיים יכול לגרום לתגובות אלרגיות.

בטיפול של התפרצויות psoriatic המקומי, זפת לבנה היא השפעה טובה. הוא עשוי קליפת ליבנה, שיטות ניקוי מודרניות לאפשר שימוש בטוח שלה.

זפת ליבנה יש הרכב מורכב המספק את יכולתו לרכך את השכבה החיצונית של האפידרמיס, exfoliating תאים מתים ועוזר לשחזר את פני השטח החלקים של העור. במקביל, יש לו אפקט אנטי חיידקים ו קוטל חרקים, ויחד עם שכבת הקרניום מושפע מסיר את החיידקים אשר התיישבו שם. כל זה תורם להקטנת דלקת ונרמול תהליך ההתפשטות של תאי העור. טאר יכול לגרום לתגובות אלרגיות, ולכן לפני התחלת טיפול עליך לבצע מבחן: מומלץ לשים על העור בפנים המרפק עם מקלון צמר גפן ו זבוב קטן לחכות חצי שעה, אם התגובה אינה מתרחשת, זה יכול לשמש בבטחה. כדי לטפל בזפת יש צורך עם שמירה על כללים פשוטים:

 1. לפני ההליך, במיוחד במקרה של פריחות ישנות, רצוי לעשות אמבטיה עם צמחי מרפא ושמנים;
 2. לאחר יישום של זפת, רגישות של העור עולה, יש צורך להיות מוגן מפני השמש לכסות את האזורים שטופלו עם רקמת נשימה קלה;
 3. ההליך מומלץ לעשות מדי יום לפני השינה, כמו ריח של זפת נשאר לאחר כביסה יסודית, ובמהלך הלילה הוא משאיר;
 4. במהלך הטיפול, יש צורך לפקח על הביצועים של מערכת השתן (מעת לעת לעבור בדיקות שתן).
 • מתכון מספר 1. עדיף לו לבחור זפת בבית המרקחת, ארוז בתוך בקבוק זכוכית (לא פלסטיק). החל זפת על האזור הפגוע בתחילת הטיפול במשך 10 דקות (כמה ימים), ולאחר מכן לשטוף עם זפת זפת. בהדרגה, זמן היישום הוארך במשך 1-2 דקות עד חצי שעה או 40 דקות מקסימום. הטיפול נמשך עד הפוגה מוחלטת. ההשפעה ניכרת בימים הראשונים. העור במקומות יישום בגלל זפת יכול לרכוש גוון כהה, אשר לאחר מכן לרדת.
 • מתכון מספר 2. הוא משתמש זפת עם תוספת של 2% חומצת בור. מורחים את התערובת עם מברשת קשה ושוטפים לאחר חצי שעה, ואז משמנים את הנגע עם קרם ריכוך המבוסס על לנולין.
 • מתכון מספר 3. מערבבים 50 מ"ל של שמן קיק ואת נפח זהה של זפת עם 100 גרם של דבש קצף עם חלבונים משני ביצים תרנגולת המקומי. מכניסים למקרר שלושה ימים. להרוס כל ערב לפני חלום שכבה דקה על המקומות המומים בתוך חודש. הקורס השני מתקיים לפי הצורך.

Phytotherapy גם לא להישאר מנגד. טיפול צמחים של חזזית חזזית מבוצעת הן חיצונית והן פנימית.

אתה יכול לעשות משחה מן הדשא יבש celandine. טוחנים את הדשא לתוך אבקה ומערבבים עם שמן תרנגול הודו. זן זה תערובת באמבט מים לפחות שעה, לאפשר לו להתקרר. החל על אזורים מושפעים של העור.

חליטות צמחים:

 • הכן תערובת של עשבי תיבול יבשים כתוש בפרופורציות: שלושה חלקים הירושה דשא, ואחד - שורש ולריאן, celandine ו הפרע, יוצקים כף של 200 מ"ל תערובת של מים רותחים ולאחר מכן באמבט מים רבע שעה, מגניב, זן ולשתות חצי כוס פעמיים ביום אחרי צריכת מזון;
 • שופכים לתוך תרמוס רותחים 400ml טריקולור מים 40g ויולה ואותו celandine, לצאת שעתיים עד שלוש שעות, מגניב לקחת שתי כפות שלוש פעמים ביום לפני הארוחות (עירוי לשמור במקרר במשך יומיים, בתום תקופה זו - לשפוך ולעשות טרי אחד).

בקיץ, בעוד בקוטג 'או במקום אחר נקי מבחינה אקולוגית, אתה יכול לסוך כל נקודה עם מיץ קלינדין טרי, עד סוף הקיץ אתה יכול ובכך להשיג רמיסיה.

הומיאופתיה יכולה להקל באופן משמעותי על מצבו של החולה עם פסוריאזיס. זהו טיפול יעיל מאוד שיכול לשפר את איכות החיים כמעט להוביל להתאוששות מלאה. טיפול במינונים קטנים מניח טיפול ממושך, עם זאת, ממזער תופעות לוואי ותגובות לא רצויות. הטיפול היעיל ביותר הוא מונה על ידי הרופא הומיאופת לוקח בחשבון את כל התכונות של המצב הבריאותי של המטופל ואת ההיסטוריה המשפחתית שלו. מינויים הם אינדיבידואליים לחלוטין, ולכן - השיפור הטיפולי מגיע זמן רב, ואם יש לך סבלנות בצע את ההמלצות, הישנות ניתן להימנע. בטיפול תרופות כאלה מוגבלת לשימוש פסוריאזיס כמו Akvifolium (פסוריאזיס סבוריאה), Krotalyus gorridus (כַּפִי) ו Manganum זרחן (משטחים פושטי); אולם, בעת הקצאת נחשב לא לוקליזציה רק של נגעים.

אתה יכול ליישם תרופות הומיאופתיות בית מרקחת, אבל הם משוללים העיקר - אינדיבידואליות. אמנם גם יכול להיות שימושי, הן עם מונותרפיה, בשילוב עם אמצעים רפואיים אחרים חלופיים.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54], [55]

מְנִיעָה

אמצעי מניעה הראשי עם פסוריאזיס מוגבלת היא אורח חיים נכון תזונה בריאה, וזה חל גם על תקופות סמויה.

יש צורך לבצע טיהור קבוע מרעלים של הגוף על מנת להקל על עומס יתר מן העור. לפקח על תפקוד תקין של המעי, מנסה לא לאפשר עצירות, שלשולים, או לסירוגין.

חולי צורות עונתיות של פסוריאזיס, צריכות לקחת בחשבון את התכונה הזו של הגוף שלו, למשל, לבקר סולריום בחורף, fizprotsedury או להימנע משמשים, סגירת גוף בגדים, מטריות, כובעים עם שוקקת.

לא לזלול, יש לנקוט בזהירות עם מוצרים רפואיים לטיפול במחלות אחרות.

להכין מזון עם מלח ים, לעשות אמבטיה עם מלח ים או לרסס את מי הים על lesions כל יום.

באופן קבוע לצרוך שמן פשתן, שמרי הבירה, סרפד (בכל צורה: טרי - סלטים מרק, מיובשים - ב תה חליטה), נשללו מן הדיאטה למשך מזונות בזמן עם גלוטן ומוצרי חלב, אם מצבו השתפר, יש צורך לכלול אותם לנצח.

trusted-source[56], [57], [58], [59], [60], [61]

תַחֲזִית

באופן רשמי, המחלה נחשבת חשוכת מרפא, עם זאת, הפרוגנוזה, במיוחד בפסוריאזיס מוגבל יחסית חיובי. נכון לעכשיו, אפשר להשיג תקופות סמויות ארוכות, אם כי יש צורך לעשות מאמצים, אבל הם שווים את זה. יישום דקדקני של המלצות רפואיות, שמירה על תזונה ועל אורח חיים בריא נותן תוצאה משמעותית. רפואה אלטרנטיבית בפורומים מבטיחה תרופה שלמה, אך הנטייה של המטופל להתפרצויות פסוריאטיות נשארת איתו לנצח.

רבים מתעניינים בנושא המעבר של שירות צבאי על ידי צעירים שיש להם ביטוי של פסוריאזיס. פסוריאזיס מצומצמת וצבא הם מושגים לא תואמים, וסביר להניח שהצעיר יוכר כמתאים באופן מוגבל לשירות, כלומר - בימי שלום כאלה לא מתקשרים. עם זאת, בעיה זו נותרה ביכולת של בדיקה רפואית צבאית.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.