Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תחושה מתמדת של רעב

המומחה הרפואי של המאמר

פסיכולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

אם אדם מרגיש תחושה מתמדת של רעב, אז כדאי לחשוב על הכישלון במערכת זו. אבל הסיבה לחריגה זו יכולה להיקבע רק על ידי רופא.

הטבע העניק לאדם מגוון עצום של אפשרויות הכרחיות מבחינה פיזיולוגית, אשר יבטיחו שהוא לא ישכח לאכול, לישון, להסיר מגופו את מוצרי החיים. תחושת הרעב היא אחת מהן. הוא נשלט על ידי מרכז ההזנה, הנמצא בקליפת המוח ומוחבר לאיברי העיכול דרך קצות מערכת העצבים המרכזית. מרכז זה מורכב משתי מגזרים: "אתר רוויה" הממוקם באזור הווטרומדיאלי של ההיפותלמוס, וכן "אתר רעב" הממוקם במגזר הצדדי. בשל ההשפעה על נקודות אלה, המוח מקבל אות רוויה או הצורך להוסיף אנרגיה בצורה של חומרים מזינים.

trusted-source[1], [2]

גורם לתחושה מתמדת של רעב

נקודות המוח המסדירות את צריכת המזון מקבלים מידע זה משני מקורות:

 • על ידי סיבי העצבים מועבר האותות הקרובים דרכי העיכול.
 • מידע מעובד על הרכיב הכמותי של החומרים "אינדיקטור" נוכח הדם האנושי: חומצות אמינו שונות, גלוקוז, רמת הרכיבים השומנים המתקבלים על ידי המחשוף שלהם.

הסיבות לתחושת הרעב המתמדת יכולות להיות שונות למדי:

 • היפראקסיה. המטופל רוצה כל הזמן לאכול, בעוד הצורך הפיזיולוגי כדי לחדש את החומרים המזינים שגופו אינו מרגיש.
 • היפרתירואידיזם. הגדלת הייצור של האנזים על ידי בלוטת התריס.
 • סוכרת.
 • מחלות הקיבה: גסטריטיס עם חומציות גבוהה, כיב.
 • תלות פסיכולוגית במזון.
 • מוגזם יתר על המידה.
 • הפרת הרקע ההורמונלי.
 • עומס פיזי גבוה, גרימת הפסדי אנרגיה גדולים.
 • הגבלת תזונה.
 • תנאי דיכאון ממושכים.
 • מתח מתמיד.
 • צמא.
 • תקלה במחזור החודשי.
 • מזון שגוי.
 • דיאטות.

תחושה של רעב מגיע לאדם כאשר הבטן אותות למוח על היעדר מילואים אנרגיה בגוף. למעשה, זוהי תגובתו, המגינה על איברים ומערכות מפני תשישות. למה יש תחושה מתמדת של רעב? בשאלה זו אתה יכול לדבר על הפרעה פסיכולוגית או פיזיולוגית.

בדרך כלל:

 • מתעורר דחף על הצורך לחדש את מלאי האנרגיה,
 • הגוף ניזון,
 • מעביר את הדחף הבא איתות רוויה.
 • רעב עובר.

במקרה של תחושה מתמדת של רעב, מגיע זמן שבו אחד הקשרים נשבר. המטופל רוצה כל הזמן לאכול ואם לא לזהות את הסיבה ולא לנקוט אמצעים נאותים - זה תמיד יוביל להשמנה ואת הפתולוגיה הנלוות.

כדי להבין טוב יותר את הבעיה, יש צורך לדעת את התהליך שמוביל תחושה כזו. מקור האות על מחסור במזון הוא הקיבה, לאורך העצבים ההיקפיים, הדופק מוזן להיפותלמוס, השולט על רמת הגלוקוז ורכיבים אחרים של הפלסמה. מרגע זה, מנגנון מעורר תגובה שרשרת של טרנספורמציות נוירו-כימיות המעוררות תגובה בגוף: רועמות בבטן, מוצצות את בור הבטן. במקביל, שינויים ביוכימיים הדרושים להתרחש, מנסה לשמור על האיזון הפנימי של הסביבה. לדוגמה, תהליך של ביקוע של שומנים מופעל, שיעורי הייצור גלוקוז מגורה, ואחרים.

לאחר הבטן הוא מוזן, אות נשלח מהמוח אל המוח. התהליכים המתרחשים במרכז הרוויה מסובכים יותר. עירור הנוירונים של חלק זה של הרופא מיועד למדד הרוויה המשנית.

לפני שאתה מקבל את הפקודה כי הגוף מלא (רמת הגלוקוז הגיע לנורמה), לאחר ארוחה צריך לקחת קצת זמן. שיפוע זה תלוי במהירות האכילה, כמות הפחמימות במזון, המאפיינים הפיזיולוגיים של הגוף ואינדיקטורים אחרים.

בעיקר האות על רוויה של המוח מקבל מקולטני האף, העיניים, הפה (אני יכול לראות את האוכל, הרגש והתחושה), ואז - עם מתיחת רקמת השריר של הבטן (האורגן מלא באוכל). יש מידע על השובע - צריכת מזון ניתן לעצור.

כלומר, האורגניזם פועל בצורה מורכבת וכישלונם של לפחות אחת מהמערכות מוביל לערעור היציבות של האורגניזם. מוזר ככל שזה נראה, חוסר האיזון הדומיננטי בעיקר יש השפעה מרגשת על "אתר הרעב". לעתים קרובות אתה יכול לשמוע כי אדם "zaedaet הבעיות שלהם." וזה לא רחוק מן האמת. בעיות פסיכולוגיות עמוקות, פתולוגיה של המערכת האנדוקרינית לעתים קרובות לייצר דומיננטי חזק לייצור מזון, ואת להיפטר בעיה זו היא די קשה.

trusted-source[3], [4]

תסמינים של תחושה מתמדת של רעב

אנשים מתחילים להרגיש רעב כאשר הדחפים הראשונים מתחילים לנבוע מהבטן.

 • במצב נורמלי, אדם מתחיל להבין שהוא היה רעב 12 שעות לאחר האכילה (בהתאם למרכיב הפרט, נתון זה יכול להשתנות).
 • הבטן נדחסת על ידי עוויתות, שנמשכות חצי דקה. ואז יש הפסקה קלה עוויתות הם חידשו. לאחר תקופה מסוימת של זמן, bouts להיות קבוע ותפס יותר בחריפות.
 • מתחיל "למצוץ את הרצפה עם כפית".
 • יש רטט בבטן.

התפרצויות רגשיות יכולות לדכא זמן מה את תחושת הרעב. הוא הבחין כי אנשים עם רמות גבוהות של סוכר בדם (חולי סוכרת) סובלים יותר מתחושת הרעב.

ככל הנראה, על התרגול שלו, כל רופא שמעו שוב ושוב מן המטופלים את הביטוי: "אני כל הזמן מרגיש רעב." אבל רק בוגר הוא מסוגל לקבוע את הסיבה לסימפטומים כאלה. אחרי הכל, נראה כי תחושה טבעית עבור אדם כמו רעב יכול להיות האות הראשון של מחלה חמורה יותר, הן אורגני ופסיכולוגי. ואולי להיות שליח של חדשות שמחה כי אישה בעתיד הקרוב יהפוך לאם, להיות סימפטום של הריון.

רעב מתמיד בבטן

שוק המוצר הטכנוגני שלנו על יכולת ניוון רבים לאכול, להקשיב לגוף שלך. האדם המודרני, ובמיוחד אזורי התעשייה, נוטה יותר לתלות רגשית באוכל. כלומר, אנחנו לא אוכלים כי אנחנו רוצים, אלא בגלל הרצון לרצות את עצמנו עם משהו טעים. ישנם סימפטומים של בולימיה נרבוזה. רבים פשוט שכחו מה הרגשה טבעית של רעב.

אדם בריא מרגיש רעב טבעי לאחר כמה שעות לאחר אכילה, תלות פסיכולוגית וכישלון של תהליכים פיזיולוגיים להחריף את ההרגשה הזאת כמעט מיד לאחר האכילה.

הפתולוגיה של מערכת העצבים המרכזית יכולה לעורר התרגשות מתמדת של מרכז הרעב. לפתור בעיה זו עם זינוק לא יצליח. דיאטות מתקנות, פעילות גופנית, היפנוזה והפגישות הפסיכולוגיות, כפי שהתברר, הן חסרות אונים.

חריגה של הרקע ההורמונלי. תחושה מתמדת של רעב בקיבה יכולה גם לעורר כשלים במערכת האנדוקרינית. Leptins, אנזימים כי הם תוצר של תאים שומן adipocytes, יכול להיות זרז עבור עירור של מבנים במוח. במצב של נורמה, leptins לפעול מרגיע על החלקים של ההיפותלמוס אחראי לרעב. אם עתודות האנרגיה נופלות (דיאטה, מחלה), רמת הלפטין עולה בחדות ומעוררת את הצורך לאכול, במיוחד מזון מתוק. אותות כאלה דומים לקריאות לחוסר מזון.

ויטמינים. חומרים אלה נחוצים לתפקוד בריא ובריא של הגוף, אך לא ניתן לשחזר אותם. הם משתתפים בעבודה של כל המערכות והגופים ללא יוצא מן הכלל. החסר שלהם בגוף (במיוחד ויטמיני B) מושפע שלילי לא רק על ידי העור, את המבנה של השיער והציפורניים, אלא גם מעורר רצון עז לאכול. כלומר, אוויטמינוזיס מלאכותי או טבעי (החיים באזורים הצפוניים שבהם אחוז נמוך של צריכת ירקות ופירות) מעורר את הצורך של אנשים כדי לחדש את אספקת החומרים המזינים.

דיאטות, במיוחד פחמימות. המזון העיקרי של המוח האנושי הוא פחמימות פשוטות. המחסור שלהם בגוף מוביל למחסור בתזונה מוחית, אשר לא יכול אלא להשפיע על תפקודים אחרים של הגוף. המוח מתחיל לרעוב ולדרוש החידוש של המשאבים שהושקעו. על רקע דיאטה של פחמימות, אנשים להרזיה תמיד מרגישים רעבים ובמיוחד תשוקה בלתי נשלטת לאכול משהו מתוק.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

תחושה מתמדת של רעב במהלך ההריון

האורגניזם במהלך ההריון מתחיל להיות משוחזר, תחילה ללדת ילד, ואז ללדת ולהאכיל אותו. רקע הורמונלי באותו זמן משתנה באופן משמעותי, אשר יכול להיות הסיבה מדוע נשים רבות חווים תחושה מתמדת של רעב במהלך ההריון. לא את המקום האחרון במצב זה הוא הכבושה על ידי מדגיש.

אבל לא עובר רצון לאכול יכול להיות אות לאם בעתיד כי בגוף שלה היה גירעון של חומרים כגון אלמנטים כמו ויטמינים, מגנזיום, סידן וברזל. לכן, כדי להסיר את זה סימפטומולוגיה, האישה בהריון צריך לאזן את הדיאטה שלה. הציגו בו ירקות ופירות, מתחמי ויטמין. למזער מצבים מלחיצים, יותר להיות בחוץ באוויר הצח. אחרי הכל, תחושה מתמדת של רעב עושה את האמהות בעתיד ריבה זה, אשר בהחלט ישפיע עליה במשקל. עודף משמעותי של משקל הגוף הוא הרסני לא רק עבור התינוק שטרם נולד, אלא גם לה.

trusted-source[9]

רעב מתמיד בילד

אמהות רבות מתלוננות על כך שקשה מאוד להאכיל ילד. הוא מסרב לאכול באופן מוחלט. אבל יש עוד קיצוניות, כאשר התינוק אין שלב רוויה, הוא רוצה לאכול כל הזמן. הסיבה לחריגה כזו עשויה להיות כשל בתפקוד של מערכת העיכול, הפרעה בעבודת תהליכים מטבוליים. האורגניזם השברירי של התינוק מגביר במהירות את התפתחות הקיבה המוגדלת. עכשיו התינוק צריך יותר ויותר אוכל לאכול. לכן, אם ההורים מתבוננים בתחושת רעב מתמדת בילד, כדאי להבהיל, מיד לפנות למומחה לייעוץ.

רק לאחר הבנת הסיבה לתפקוד לקוי אתה יכול לייעד דיאטה יעילה וטיפול. אבל איך הורים יכולים לעזור לתינוק שלהם?

 • התינוק צריך להאכיל שלוש עד ארבע פעמים ביום, לוקח חטיפים בין לבין. זה די מספיק עבור התפתחות נורמלית וצמיחה של אורגניזם צעיר.
 • כדי לעניין את הילד עם משחקים פעילים. באותו זמן הראות הגלוי לא צריך להיות מזון, במיוחד ממתקים מאפינס.
 • אם בכל זאת הילד מבקש לאכול בין האכלה, לחמניות ועוגיות צריך להיות מוחלף עם ירקות ופירות.
 • כמות המזון על צלחת התינוק צריכה להיות נמוכה מזו של מבוגר.

מילדות, יש צורך להקנות לילדים גישה בריאה למזון, ומסביר כי אכילה היא לא מטרת החיים, אלא אמצעי לחיות באופן פעיל יום מעניין. אם האם עצמה יושבת בכבדות על דיאטות, מתלוננת על עודף משקל, אז התינוק יש עניין מוגבר במוצרים. קודם כל, ההורים עצמם צריכים לשנות, לאחר שינוי הגישה שלהם לחג, לתרגם את המבטאים של חייהם מן הכת של מזון את האינטרסים של תוכנית אחרת.

אבל אם הילד יש תחושה מתמדת של רעב כבר נוכח, כדאי לבקש עזרה של תזונאי ילדים ופסיכולוג. תזונאי יכין תזונה מאוזנת ומאוזנת, ופסיכולוגית ילדים תסייע בהסרת עמדות פסיכולוגיות לצורכי המזון של הילד.

trusted-source[10]

בחילה ותחושת רעב מתמדת

אין זה נדיר כאשר אדם מתלונן לא רק על רצון מתמיד לאכול. בחילות ותחושת רעב מתמדת יכולות להיות סימפטומים של מגוון רחב למדי של מחלות. אחת מהן היא היפוגליקמיה. פתולוגיה זו מאופיינת ברמה נמוכה של גלוקוז בדם הדם, והגוף מבקש למלא את המחסור הזה עם מזון, במיוחד מאכלים מתוקים. לאחר קביעת האבחנה וחומרת הקורס, הרופא מוכן לרשום את הטיפול הדרוש.

אבל זה סימן מלווה לא רק על ידי חריגות פתולוגיות מרובות. סימפטומטולוגיה זו יכולה להיות שליחה של לידת חיים חדשים - הריון. לכן, לא לעכב את האבחון, אתה צריך לפנות למומחה אשר יסייע לקבוע את האבחנה.

רעב מתמיד לאחר אכילה

אין זה נדיר עבור אדם להרגיש רעב מתמיד לאחר אכילה. הסיבות לפרדוקס הזה עשויות להיות אחדות.

 • בשל כמה סיבות פיזיולוגיות ופסיכולוגיות, רמת הגלוקוז בדם ירדה. חוסר איזון ממושך של אינסולין גלוקוז יכול לגרום להתפתחות של סוכרת, בעוד החולה חווה תחושה מתמדת של רעב. Kupirovanie האוכל שלו, בהדרגה מוביל עודף משקל והשמנת יתר, קודמיו של סוכרת.
 • שינוי דרמטי בתזונה (רעב בריאותי, דיאטות מתקנות, שינוי רדיקאלי של מקום המגורים). במשך זמן מה, הפרסטרויקה של מערכת העיכול האנושית נמצאת בעיצומה, ומתאימה לתנאים תזונתיים חדשים.
 • הגבלה משמעותית על מספר ותדירות צריכת המזון. הבטן מאבדת את המוצרים שלה רק כל הזמן "רוצה לאכול", במיוחד לאחר אכילה. כלומר, הוא מוכן לעבד מחדש, אבל הוא לא נתון. לכן, לא לטעון את הגוף עם כמות יומית של מזון בבת אחת, זה יהיה הרבה יותר שימושי כדי להפיץ אותו לתוך שלוש או ארבע גישות.
 • מתח. להיות במצב שלילי נרגש, הגוף זקוק לעידוד ("הורמון האושר"), אשר לעתים קרובות מסתכם לאכול טעים ("התקף הלחץ"). מגמה זו מעוררת יחסי לחץ-מזון חזקים, כך שבמצב כזה אדם חווה תחושה מתמדת של רעב לאחר אכילה. יש להימנע ממצבים כאלה. במקרים חמורים, רק פסיכולוג יכול לעזור לשבור את הקשר הזה.
 • מתח נפשי מוגזם גם לעורר התקף של רעב, למרות שהאדם אכל רק לאחרונה. לעתים קרובות קורה כי עובדי העבודה הנפשית אינם דבקים בשום משטר, ולא אחת, ארוחת הצהריים מוחלפת בחטיפים (אלה ממתקים, אגוזים, עוגיות וכדומה). עם השגרה הזאת, העובד מתחיל להרגיש רעב אחרי רבע שעה אחרי הארוחה. יציאה מהמצב שנוצר צריכה להיות המעבר לארוחות מאוזנות, שלוש או ארבע ביום, במנות קטנות. בתפקיד של חטיפים, עדיף להשתמש פירות יבשים.
 • תחושה מתמדת של רעב לאחר ארוחה יכולה לעורר דיאטות תכופות. האורגניזם, שמוקם במסגרת מחסור במזון, מבקש להחליף אותו אפילו מכמות המזון המינימלית, תוך שהוא לא מפסיק כל הזמן לבקש את חידוש המלאי, ועושה את הבקשות האלה ברצון מתמיד לאכול. אתה צריך להיות זהיר יותר על הגוף שלך. עדיף להרגיל את עצמך דיאטה מאוזנת נורמלי, ואז לפגוע עם דיאטות מתישה.
 • סימפטומטולוגיה כזו יכולה להתעורר גם אם יש מחסור בגוף של חומרים ספציפיים, ויטמינים או יסודות קורט. לדוגמה, אם אתה כל הזמן למשוך על מלוח - זה לא רק סימן של הריון, אלא גם סימן כי הגוף הוא חסר מגנזיום. הדרך החוצה היא להתאים את הדיאטה על ידי הזנת (במקרה זה) שעועית, אגוזים, דגים ים וכן הלאה. משכה "מתוק" - ממתקים עדיף להחליף צימוקים, פירות יבשים. להציג את הדיאטה של בשר עוף, פירות, כרוב. זה ימלא את המחסור של גופרית, כרום וזרחן בגוף.
 • עלול לעורר תחושה מתמדת של רעב ותסמונת קדם-וסתית. כמה ימים לפני המתקפה שלו, נשים רבות יש רצון שאין לעמוד בפניו לאכול משהו כל הזמן. הסיבה לכך היא היעדר אסטרוגן בגוף. כדי איכשהו להחליק את המצב הזה, בתקופה טרום הווסת צריך להגביל את צריכת מאפינס וממתקים, ולהגדיל את צריכת הירקות והפירות. יש צורך לשתות הרבה מים בתקופה זו.

תחושה מתמדת של רעב עם גסטריטיס

החומציות המוגברת של הפרשות קיבה יכולה להיות הסיבה לעורר תחושה מתמדת של רעב בדלקת קיבה (hyperacid gastritis). חולים אלה מודעים היטב לתחושה של מציצת כאב "בבור הקיבה", אשר ניתן להטביע אפילו על ידי "הקפאת תולעת" (גם לאחר אכילה קלה). מצב זה יכול גם להצביע על מחלות אחרות של דרכי העיכול - ביטויים כיבים על הקרום הרירי של התריסריון והקיבה. לכן, לפני שתמשיך לטיפול דלקת הקבה, יש צורך להבהיר את האבחנה.

כדי איכשהו לעצור את הרצון לאכול משהו, יש צורך להציג דיאטה חוסך, אשר prescribed ומבוקר על ידי הרופא המטפל. כך הנורמה היומיומית של צריכת חומרים מזינים מתבצעת על שש - 6 קבלות פנים של תזונה. הדיאטה אינה כוללת מאכלים מטוגנים, חריפים, מעושנים ומלוחים, כמו גם תה וקפה.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15]

מה לעשות עם תחושה מתמדת של רעב?

כל הזמן מקל על הרצון לזרוק משהו טעים לתוך הפה שלו? משקל היכה את כל הרשומות? מטבע הדברים, מתעוררת השאלה: "מה לעשות עם תחושת רעב מתמדת?"

בראש ובראשונה, עליך לפנות לרופא המקומי שלך, אשר לאחר הערכת המצב, יהיה להפנות את המטופל למומחה של פרופיל צר יותר. אם הבעיה לא מתחילה, תזונאים ממליצים להתאים את האוכל:

 • הציגו סיבים נוספים.
 • "לשתות" רעב עם מינרלים או מים נקיים רגילים.
 • גם במקרה זה, גודלו וצבעו של המאכל שממנו אוכל החולה חשוב: הוא צריך להיות קטן כדי להתאים כמות קטנה של מזון, צבע בהיר (למעט צבע צהוב ואדום - זה מגרה את התיאבון).
 • ללעוס מזון לאט ובזהירות. ארוחה נינוחה תיתן את הבטן זמן "אות" למוח כי הוא מלא "לא רוצה לאכול יותר". אחרת, הבטן כבר מלאה, אות השובע עדיין לא הגיע והאדם ממשיך לדחוס מזון מיותר.
 • קח מזון עדיף במקום זה מותאם. אין לשלב אוכל עם קריאת עיתונים או צפייה בטלוויזיה.
 • דיאט - לא הזדמנות כדי להגביל את הגוף בתזונה.
 • אל תשב ליד שולחן האוכל לאחר הארוחה, כך שאין פיתוי לנסות משהו אחר.
 • הקבלה של מזון עומד, גם מעורר את הרצון לאכול יותר.
 • יש צורך להפחית את הצריכה של מזון כי דלק התיאבון
 • הארוחה האחרונה צריכה להתבצע לא יאוחר משעתיים לפני השינה.
 • עבודה, להסיר מהחלל הנראה לעין כל המוצרים, כך שאין פיתוי.
 • כל פעילות מעניינת מסיחה את המוח מן האכילה, ומאפשרת לך לשכוח את זה אפילו לזמן מה. אבל לשכוח הקבלה של מזון לא שווה את זה. אינטרוולים בין glutons צריך להישמר בתוך שלוש עד ארבע שעות.

אם הסיבה לתחושת הרעב המתמדת טמונה בתלות הפסיכולוגית או במחלות של כיוון זה, במקרה זה נדרשת התייעצות עם פסיכולוג ועם נוירולוג, אשר תהווה אמצעי שיסייעו למעשה לבעיה.

ייתכן שתצטרך בדיקה של אנדוקרינולוג או גסטרואנטרולוג, משום שהסיבות לבעיה הנדונה עשויות להימצא בכישלון הרקע ההורמונלי, מחלות בלוטת התריס או מחלות של מערכת העיכול. כדי למנוע את הבעיה יש צורך לעצור את הגורם זה מעורר - לעבור קורס מלא של הטיפול של המחלה הבסיסית.

כפי שניתן לראות מן המאמר, הסיבות למצב זה הן מגוונות למדי, וכדי לחסל סימפטום לא נעים זה, יש צורך לזהות את שורש הסיבה. האם זה, מבלי לפגוע בבריאות החולה, רק מומחה יכול. ואם במבט ראשון הרגש המתמיד של הרעב נראה בעיה לא משמעותית, אז זה רחוק מהמקרה. אין לעסוק בתרופות עצמיות, למנות כל מיני דיאטות, אלו הן פעולות שיכולות לחזק עוד יותר את המחלה. לאחר מכן, הרבה יותר יצטרך להשקיע את האנרגיה והמשאבים כדי להביא את הגוף לנורמלי.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.