Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טבליות דלקת פרקים

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

בטיפול של דלקת מפרקים של etiologies שונים, אחד המרכיבים החשובים ביותר הוא ההכנות תרופות. טבליות מפרקים מחולקים למספר קבוצות שונות:

 • הרדמה.
 • NSAIDs ו glucocorticoids.
 • מעכבי COX-2.
 • סוכני אימונומודולציה.
 • תכשירים בסיסיים המשמשים לטיפול במחלות ראומטיות.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

סיווג ATC

M01 Противовоспалительные и противоревматические препараты

אינדיקציות דלקת פרקים

בין האינדיקציות לשימוש בטבליות:

 • הפרות של אופי ניוון דלקתית-ניוונית (אוסטיאוארתריטיס, דלקת מפרקים שגרונית ודלקת מפרקים שגרונית).
 • תסמונת המפרק, המתפתחת בהחרפת דלקת מפרקים פסוריאטית בפסוריאזיס.
 • אוסטאוארתריטיס.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

טופס שחרור

גלולות כריש

כריש כריש כוללים סחוס כריש ורכיבים טבעיים אחרים המאפשרים את השטח הסחוס של המפרקים והעצמות להיות משוחזרים באופן טבעי. להאיץ את ההשפעה של התרופה מאפשרת שילוב של אלמנטים צמחיים 2 chondroprotectors. יש לציין כי ההשפעה האנטי דלקתית של הסחוס כריש אין תופעות לוואי אלה הטמונים ב NSAIDs.

trusted-source[13], [14], [15]

עצור דלקת פרקים

טבליות עצירות מפרקים היא תרופה המשמשת כמניעה למחלות ראומטיות. מאז זה משפיע על הסחוס של המפרקים, שלהם (כמו גם את עמוד השדרה) כאבים נוקשות פוחתת. התרופה מונעת את ההרס הבא של הסחוס, וגם משפיע באופן חיובי על תהליך ההתאוששות.

מטוטרקסאט

Methotrexate היא תרופה ציטוסטטית שהיא חלק מקבוצה של antimetabolites הפועלים אנטגוניסטים של חומצה פולית. לתרופה יש השפעה חיסונית מובהקת במינונים קטנים.

טבליות מדלקת מפרקים שגרונית

לטיפול בדלקת מפרקים שגרונית, תרופות בסיסיות משמשות בעיקר. בדרך כלל במקרים כאלה, סמים המשמשים ניתן לחלק את 5 קבוצות עיקריות:

 1. D-penicillamine,
 2. sulfasalazine,
 3. תרופות אנטימלריה,
 4. cytostatics,
 5. כמו גם את מלח הזהב.

תרופות תקן המשמשות לטיפול בדלקת הפארקים, מאפשרות למנוע הידרדרות של משטחים במפרק של מפרקים, ובנוסף הם משמשים בתור מחלות אוטואימוניות טיפולים הקשורים כגון זאבת אדמנתית מערכתית, ואנקילוזינג ספונדיליטיס, ועל תסמונת סיוגרן. הנכללים בקבוצה זו של תכשירים רפואיים למנוע ההתפתחות של דלקת פרקים, אך לא לחסל צורותיו (זה הוא נבדל NSAIDs).

לתרופות בסיסיות יש השפעה ארוכת טווח - מתחילת הטיפול ועד שהמשמרות הראשונות לצד השיפור יכולות להימשך 3-6 חודשים. בדרך כלל, תרופות אלה נקבעו יחד עם NSAIDs ו glucocorticosteroids.

כדי לבחור את התרופות הבסיסיות הדרושות, זה לוקח קצת זמן - כדי לבדוק את האפקטיביות של מספר קבוצות של תרופות, אשר מסייע בהשגת השפעה מרבית. אם התרופות נסבלות היטב, אתה צריך לעבור קורס טיפול מלא, לאחר שחיכה לשלב הראשוני של הטיפול, אשר לא ראה שום סימפטומים ברורים של שיפור.

אם התרופות נבחרות היטב, והטיפול נותן את התוצאה - התרופות הבסיסיות משמשות במשך שנים רבות.

סוכני Immunomodulating משמשים בדרך כלל במקרה של צורות מוזנחות, חמורות של המחלה, כאשר תרופות אחרות לא נותנים את האפקט הרצוי. אבל אנחנו צריכים להבין כי באמצעות תרופות אלה כדי להשיג את התוצאה הרצויה דורש טיפול מורכב בשילוב עם תרופות אחרות.

ערבה

הערבה היא תרופה בסיסית עם פעילות אנטי-אריתומטית. התרופה יש אנטי דלקתיות, immunomodulating, כמו גם אפקט antiproliferative. הוא משמש בטיפול של חולים מבוגרים הסובלים דלקת מפרקים שגרונית בצורה פעילה. התרופה מסייעת להפחית את עוצמת הביטויים של סימפטומים של המחלה, וגם מונע הרס של המבנה של משטחים articular של המפרקים.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

פלאקובל

Plakvenil יש השפעה חיסונית, כמו גם אנטי דלקתיות על הגוף עם דלקת מפרקים שגרונית (צורות כרוניות וחריפות). לחומר הפעיל של התרופה - הידרוקסיכלורוקין - יש פעילות מצטברת. ההשפעה של נטילת תרופות יכולה להופיע רק לאחר מספר שבועות, אך תופעות לוואי יכולות להתרחש הרבה יותר מוקדם. כדי להשיג את התוצאה הרצויה, עליך לקחת את התרופה למשך מספר חודשים. אם שיפור אובייקטיבי לא נצפו במהלך חצי שנה של הממשל של Plaquenil, זה צריך להיות עצר.

עצביים

עצביים היא תרופה החיסונית, polymyxin, הכולל 11 חומצות אמינו. משמש לטיפול דלקת מפרקים שגרונית (עם זרימה פעילה בצורה חמורה, כאשר תרופות אנטי ראומטיות סטנדרטיות של השפעה לטווח ארוך אין את האפקט הרצוי או כאשר הם לא יכולים לשמש).

Imur

בטיפול דלקת מפרקים שגרונית, ההכנה Imuran יש אפקט טיפולי חזק ללא שילוב עם סטרואידים. לתרופה יש השפעה חיסונית.

ציטוקן

ציטוקסאן היא תרופה נגד גידולים עם אפקט alkylating, מלבד זאת יש גם השפעה immunosuppressive. הוא משמש דלקת מפרקים psoriatic ו rheumatoid.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28]

הרדמה עבור דלקת פרקים

משככי כאבים מסייעים להפחית את הכאב, אבל הם לא יכולים להקל על התהליך הדלקתי במפרקים - זה מבדיל אותם מ- NSAIDs. משככי כאבים נרשמים בדרך כלל לטיפול בצורות חמורות של דלקת פרקים עם תסמיני כאב חמורים, כגון אוסטאוארתריטיס. תרופות אלה יכולות להכיל חומרים כגון פרצטמול, כמו גם קודאין או אספירין, או חומרים דומים אחרים בשילוב.

בטיפול של דלקת פרקים, diclofenac נקבע בדרך כלל. השימוש באספירין מלווה לעיתים בתופעות לוואי של דרכי העיכול בצורה של תסמיני כאב ותחושות לא נעימות בבטן, לכן אל תיקח את זה עם כיב פפטי, גסטריטיס או צום. רצוי לשתות תרופות אלה עם חלב. קודאין יכול לגרום לעצירות או לבחילה. באופן כללי, כל תרופה צריך להיות prescribed על ידי הרופא המטפל לאחר בדיקה יסודית של המטופל על מנת להעריך את ההתאמה של שימוש בתרופות מסוימות, תוך לקיחה בחשבון את נוכחותם של מחלות במקביל שיש לו מלבד דלקת פרקים.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

אספירין

הטיפול באוסטאוארתריטיס מתחיל בדרך כלל בשימוש באספירין. למרות שתרופה זו משמשת בהצלחה למטרות רפואיות רבות, היא אינה יעילה מספיק לטיפול בדלקת פרקים וארתרוזיס. לעתים קרובות הוא מוחלף על ידי תרופות אחרות.

יש לזכור כי אספירין צריך להינתן בזהירות במקרה החולה יש מחלות דם, כי התרופה הזאת מפחיתה את קרישה שלה.

trusted-source[38], [39], [40]

טבליות אנטי דלקתיות עבור דלקת פרקים

NSAIDs (בין הידועים ביותר של תרופות כאלה הן אינדומטצין, ketoprofen, דיקלופנק ו פירוקסיקאם, איבופרופן, ו phenylbutazone) מוקצים לחסל דלקת וכאב במפרקים, ובנוסף התנפחות שלהם. תרופות אלו הן הקבוצה המפורסמת ביותר בשימוש הנפוץ ביותר של תרופות המשמשות דלקת פרקים. הם בהצלחה להתמודד עם גילויי העיקריים של המחלה, אך לא יכול להתנגד להרס של המפרקים, ולכן אינם יכולים להשפיע על התפתחות ומהלך המחלה.

NSAIDs להפריע לייצור של אלמנטים דמויי הורמון, כמו גם prostaglandins, שהם הגורם להתפתחות של תהליך דלקתי ואת המראה של כאב. תרופות אלה יש להשתמש בזהירות, שכן הם יכולים להוביל לסיבוכים ארוסיביים ו ulcerative מהבטן. לפעמים הם נקבעו בשילוב עם תרופות אחרות אשר מפחיתים את ההשפעה של תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים על מערכת העיכול.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46], [47]

דיקלופנק

Diclofenac הוא אחד NSAIDs הפופולריים ביותר הידוע. תרופה זו מסייעת בטיפול arthrosis. הוא משלב תכונות אנטי דלקתיות יעילות, כמו גם אפקט משכך כאבים חזק.

trusted-source[48], [49], [50], [51], [52], [53]

איבופרופן

איבופרופן משמש לטיפול במחלות מפרקים. זה פחות יעיל מאשר indomethacin, אם אנחנו מדברים על משככי כאבים ונוגדי דלקות שלה, אבל זה הרבה יותר נסבל על ידי מטופלים מבלי לגרום לתגובות שליליות חזקות.

Indometacin

Indomethacin יש תכונות אנטי דלקתיות יעיל מאוד, וגם יש אפקט משכך כאבים חזק. התרופה מיוצרת בטבליות של 25 מ"ג. למרות שזה נחשב לאחד האמצעים היעילים ביותר עבור arthrosis או דלקת פרקים, יש לזכור כי תרופה זו יש רשימה נרחבת של תופעות לוואי.

קטופרופן

Ketoprofen הוא NVS, נגזרת של חומצה carboxylic אריל. התרופה יש antipyretic, משכך כאבים, ואנטי דלקתיים נכסים. זה עוזר להפחית את הכאב במפרקים, הן במנוחה והן במהלך התנועה, מקטין את הנפיחות ואת הנוקשות בבוקר, וגם מגדיל את כמות התנועה המבוצעת על ידי המפרקים.

מלוקסיקם

Movalis הוא אחד התרופות המפורסמות ביותר, המרכיב הפעיל של אשר הוא meloxicam. היתרון העיקרי של תרופה זו הוא כי זה יכול להיות נצרך על ידי קורסים ארוכים (כמה חודשים או אפילו שנים), אבל רק תחת פיקוחו של הרופא המטפל. התרופה מיוצרת בצורה של טבליות. צורה זו של ייצור מאפשרת לרפואה לפעול במשך זמן רב, כך שזה מספיק לקחת רק 1 Tablet ביום. אתה יכול לקחת את זה גם בבוקר או לפני השינה לאחר הארוחה.

סלקוקסיב

לסלקוקסיב יש תכונות רבות של משככי כאבים ונוגדי דלקת, המסייעות להיפטר מכאבים בארתרוזיס ודלקת פרקים, ובאותה עת כמעט ואינה גורמת לתגובה שלילית של רירית הקיבה ומערכת העיכול בכללותה. תרופה זו זמינה בקפסולות עם מינון של 200 או 100 מ"ג.

trusted-source[54], [55], [56], [57], [58], [59], [60], [61], [62]

נימולידי

Nimesulide יש אפקט אנטי דלקתי חזק משכך כאבים, עוזר לחסל את הסימפטומים העיקריים arthrosis. יש לו גם תכונות נוגדות חמצון ומסייע להפחית את הפעילות של גורמים המשפיעים באופן הרסני על רקמות הסחוס, proteoglycans, ואת סיבי קולגן.

Etorikoksib (Arkoksia)

Etorikoksib זמין בטאבלטים תחת השם המסחרי "Arkoksia". כאשר לוקחים תרופות במינונים נמוכים (לא יותר מ -150 מ"ג ליום), זה לא גורם לתופעות לוואי חמורות ואינו משפיע על רירית הקיבה (כמו גם על תרופות אחרות מקבוצת התרופות COX-2). במהלך הטיפול של ארתרוזיס, התרופה היא prescribed במינון של 30-60 מ"ג ליום.

מאז התרופה של קבוצה זו היא מסוגלת להשפיע לרעה על האיברים של מערכת הלב וכלי הדם, בשלב הראשוני של הקבלה יש צורך לבצע בדיקות קבועות של מדד BP.

trusted-source[63], [64], [65]

תכשירים קורטיקוסטרואידים לדלקת פרקים

קורטיקוסטרואידים הם סמים בעלי תכונות של החומר ההורמונלי קורטיזול. בגוף, הוא מיוצר על ידי קליפת האדרנל. קורטיזול משפיע על מערכות שונות בגוף, בין היתר גם על המערכת החיסונית.

קורטיקוסטרואידים מפחיתים את רמות הפרוסטגלנדינים, ומשפיעים גם על לימפוציטים מסוג T ו- B, המעורבים בתגובות החיסונית. בדרך זו, יש השפעה על תהליכי דלקת במפרקים.

תרופות אלה הן במהירות גבוהה, הם משמשים לעתים קרובות עבור דלקת פרקים ומחלות אחרות של מערכת השרירים והשלד. בהשוואה ל- NSAID, לסטרואידים יש תכונות אנטי-דלקתיות חזקות יותר, והם גם מתמודדים בצורה יעילה עם מחלות אוטואימוניות, שבהן יש צורך למנוע התפתחות של תוקפנות אוטואימונית כנגד רקמות הגוף. אבל יש לזכור כי בשל דיכוי חיסוני, הפגיעות של האורגניזם לכל זיהומים היא הגדלת - זה החיסרון העיקרי של קבוצה זו של תרופות.

trusted-source[66], [67], [68], [69], [70], [71], [72], [73], [74]

סלסטון

המרכיב הפעיל של התרופה הוא betamethasone - glococorticoid סיסטטי מערכתית. מאז betamethasone פועל כנגזרת סינתטי של prednisolone, יש לו עוצמה נגד אלרגי, אנטי דלקתי, ואנטי ראומטי נכסים. Celeston גדל פעילות SCS, כמו גם אפקט mineralocorticoid חלש.

trusted-source[75], [76], [77], [78]

פרדניזולון

Prednisolone הוא חומר סינתטי שיכול להיות מאפיינים דומים של ההורמונים המיוצרים על ידי בלוטות יותרת הכליה של hydrocortisone, כמו גם קורטיזון. כאשר ניתנים בעל פה, מרכיב זה הוא 4-5 פעמים פעיל יותר מאשר קורטיזון ו 3-4 פעמים hydrocortisone. בנוסף, ההבדל בין פרדניזולון לחומרים אלו הוא שהוא אינו גורם לעיכוב ניכר במים ונתרן, ולעתים רחוקות גורם להיפרקלמיה. לתרופה יש גם תכונות אנטי דלקתיות חזקות.

דיפרוספן

Diprospan היא תרופה מקבוצת glucocorticoids, אשר יש השפעה של מערכת החיסון, אנטי אלרגי ואנטי דלקתי על הגוף. תרופה זו משמשת לטיפול במחלות אוטואימוניות של רקמת חיבור, כמו גם במערכת השרירים (כגון דלקת מפרקים ניוונית או דלקת מפרקים שגרונית).

trusted-source[79], [80], [81], [82], [83], [84]

מטפריד

תרופה glococorticoid סוג סינתטי המשמש לטיפול דלקת מפרקים שגרונית (בנוסף מחלת בכטריו ודלקת מפרקים שגרונית לנוער).

Metipred מעכב את התפתחות התגובה של רקמות לסוכנים שונים (מכני תרמי, כימי ואימונולוגי, כמו גם זיהומיות). זה מאפשר glucocorticoids להשפיע על הסימפטומים של המחלה, צמצום הביטויים שלה, אך מבלי להשפיע על עצם הסיבה להופעתה. Methylprednisolone יש תכונות אנטי דלקתיות חזקות, אשר לפחות 5 פעמים גבוה יותר מאשר תכונות דומות של hydrocortisone.

פרמקודינמיקה

המרכיב העיקרי של מנגנון הפעולה NSAID הוא דיכוי של סינתזה של PG (prostaglandins) מן חומצה arachidonic שנקרא על ידי האטת אנזים synthetase PG.

GHGs יש bioactivity צדדי:

 • לתווך את התגובה הדלקתית: יש להם תופעות מרחיב כלי דם מקומיות, בצקת, דיות, התנועה של תאי דם לבנים, כמו גם השפעות אחרות (לרוב הוא PG-E2 ו- PG-I2);
 • להגביר את הרגישות של קצות העצבים למוליכים כואבים (היסטמין, כמו גם bradykinin) והשפעה מכנית, ובכך להפחית את סף הכאב;
 • thermoregulation ההיפותלמוס רגישות מוגברת להשפעות של pyrogens מרכזים פנימיים, מיוצר בגוף כתוצאה מחשיפה לוירוסים שונים רעלנים חיידקיים או סוכנים (כגון interleukin-1, וכן הלאה.) (בדרך כלל - PG-E2).

לאחרונה, נמצא כי ישנם לפחות 2 COX isoenzymes מעוכבת על ידי תרופות NSAID. הראשון שבהם הוא COX-1, השולט בסינתזה של PG ומסדיר את שלמות הרירית העיכולית, זרימת הדם בכליות ותפקוד הטסיות. השני - COX-2, הוא המושרה על ידי תהליך דלקת. יש לקחת בחשבון כי COX-2 נעדר בתנאים טבעיים, נוצר רק תחת ההשפעה של רקמות בודדות גורמים המעוררים את המראה של תגובה דלקתית (אלה יכולים להיות ציטוקינים, גורמי גדילה, וכו '). כתוצאה מכך, הוא האמין כי תכונות אנטי דלקתיות של תרופות NSAID להופיע בשל עיכוב COX-2, ותגובות שליליות להתרחש כתוצאה האטה של COX-1.

אינדיקטור הפרופורציות של הפעילות של תרופות NSAID כאשר חסימת חומרים COX-1 / COX-2 מאפשר לקבוע את הרמה האפשרית של הרעילות שלהם. ככל שהיא נמוכה יותר, כך רמת הסלקטיביות הגבוהה יותר של התרופה ל- COX-2, ועם זאת, בהתאמה, מדד הרעילות נמוך יותר.

פרמקודינמיקה של גלוקוקורטיקואידים

לאחר שעבר דרך קרום התא, הם נקשרים בציטופלזמה עם קולטן סטרואידים מיוחד, וכתוצאה מכך הפעלת קומפלקס משולב העובר בתוך גרעין התא, נקשר ל- DNA ומקדם עוד יותר את תהליך היווצרות של מידע RNA. לאחר מכן, החלבונים הרגולטוריים השונים מתחילים להיות מסונתזים על הריבוזומים. ביניהם, אחד החשובים ביותר הוא lipocortin, אשר מעכב את החומר האנזימי phospholipase-A2. כתוצאה של פעולה זו, דיכוי של סינתזה של leukotrienes ו PG מתרחשת, המהווה את הסיבות העיקריות להתפתחות של תהליך דלקת.

לכן, על מנת אפקט מלא של גלוקוקורטיקודים להופיע, הם צריכים לקחת כמה שעות לאחר שהם נלקחים. הפעילות הפרמקולוגית המרבי של חומרים אלה להגיע כאשר שיא הרוויה שלהם בדם פלזמה כבר עבר.

trusted-source[85], [86], [87], [88], [89], [90]

פרמקוקינטיקה

כל התרופות מן הקטגוריה של NSAIDs נספגים היטב בדרכי העיכול. הם כמעט לחלוטין להתחבר אלבומים פלזמה, במקום לעקוף כמה חומרים אחרים. לדוגמה, בתינוקות הם מחליפים את הבילירובין, מה שעלול לגרום גם לאנצפלופתיה של בילירובין. המסוכן ביותר במקרים אלה הם phenylbutazone, כמו גם סליצילטים. רוב התרופות NSAID נספגים לחלוטין לתוך נוזל סינובי משותף. מטבוליזם של NSAIDs מתבצע בכבד, הפרשת מתרחשת דרך הכליות.

לאחר ניהול פנימי של glucocorticoids די מהר באותו זמן כמעט לגמרי שקוע בחלקים העליונים של המעי הדק. את הרוויה המקסימלית בדם הם מגיעים ב 0.5-1.5 שעות, כאשר נלקח יחד עם מזון, שיעור היניקה שלהם יורדת מעט, אבל את רמת הפעילות נשאר זהה.

trusted-source[91], [92], [93], [94], [95], [96], [97], [98]

מינון וניהול

אם טבליות מדלקת מפרקים מקבוצת NSAID (כל תרופה) הן חדשות לחולה, יש לרשום אותן במינון הנמוך ביותר. אם מתברר כי התרופה נסבלת היטב, לאחר 2-3 ימים המינון היומי הוא גדל. למינונים הטיפוליים של תרופות NSAID יש טווח רחב למדי, ולאחרונה חלה נטייה להגדיל מינון חד פעמי ויומיומי של תרופות הנסבלות היטב על ידי חולים (זהו איבופרופן ונאפרוקסן). אבל עבור המינון המקסימלי של תרופות כגון phenylbutazone, indomethacin, כמו גם piroxicam ואספירין, ההגבלות להישאר. אבל יש להבין כי ההשפעה הטיפולית במטופלים בודדים ניתן להשיג רק אם מינון גבוה מאוד משמשים.

ב ראומטולוגיה, טבליות מקטגוריה של NSAIDs נקבעו על ידי קורס מרפא ארוך - במקרה זה מומלץ לקחת את התרופה לאחר אכילת מזון. אמנם, כדי לקבל אפקט אנטי-פטרייתי מוקדם או משכך כאבים, עדיף לשתות טבליות חצי שעה לפני הארוחות או 2 שעות לאחר מכן (לשתות 0.5-1 כוס מים). זה רצוי לאחר השימוש בתרופה במשך 15 דקות לא לשכב - זה הכרחי כמדד מניעתי של התפתחות esophagitis.

זמן שימוש, התרופה עשויה להיבחר בהתאם הזמן כאשר הסימפטומים של המחלה (תחושת נוקשות וכאב במפרקים) מופיעים המסומן בצורה הברורה ביותר - כלומר, תרופות chronopharmacology נתון. זה מותר גם לסטות מעגל קבלה סטנדרטי (2-3 עמ '/ ד ..) וגם השימוש ב- NSAIDs בכל עת של היום - כגון דרך תרופות יעילות המינון היומי הוא ירד.

trusted-source[103]

השתמש דלקת פרקים במהלך ההריון

Glucocorticoids מסוגלים לחדור את מחסום השליה. תרופות טבעיות שאינן מפלילות אינן מובילות להתפתחות של ילד ברחם תסמונת קושינג, כמו גם דיכוי מערכת יותרת הכליה היפותלמית, ולכן הן בטוחות לעובר. אבל השימוש לטווח ארוך של glucoccoids fluorinated יכול להשפיע לרעה על העובר, למשל, המפעילה המום המולדת שלה.

התוויות נגד

התוויות נגד השימוש בסמים מקבוצת גלוקוקורטיקידים מותנות, ולכן הן נלקחות בחשבון רק במקרה של טיפול ממושך. להלן המחלות שבהן ניתן למנוע את צריכת הגלוקוקורטיקואידים:

 • סוכרת (במקרה זה, המסוכנים ביותר הם fluucinated glucocorticoids);
 • מחלות של הנפש, כמו גם אפילפסיה;
 • כיב קיבה או כיב תריסריון;
 • הצורה לידי ביטוי של אוסטאופורוזיס;
 • מחלת יתר לחץ דם במצב קשה;
 • צורה חדה של אי ספיקת לב.

תרופות NSAID יכול לאסור על פתולוגיות מצר-כִּיבִי של מערכת העיכול (במיוחד בשלב של החמרה) הביע כליות או כבד, cytopenia רגישות יתר הפרט, כמו גם במהלך ההריון. זה לא מותר לרשום phenylbutazone או indomethacin לחולים הדורשים ריכוז מוגבר עקב פעילות מקצועית.

trusted-source[99], [100], [101]

תופעות לוואי דלקת פרקים

כאשר NSAIDs משמשים, תגובה שלילית היא לרוב הרס של רירית הקיבה והמעיים. 30-40% מהחולים הנוטלים קבוצה זו של תרופות סובלים מהפרעות דיספטיות, 10-20% מהכיבים או שחיקת התריסריון והקיבה, ו -5% מהניקוב או הדימום.

תגובות שליליות של הגוף בעת שימוש בסמים מקטגוריה של glucocorticoids:

 • אזור השרירים כולל אוסטאופורוזיס, כאבי שרירים, שברים בדחיסה בעמוד השדרה ושברים פתולוגיים, כמו גם הראש האנטומי של עצם הירך;
 • דרכי העיכול - ניקוב ודימום, נגעים סטרואי ulcerative של המעי, הבטן, הפרעות בעיכול ו esophagitis, וכן דלקת הלבלב;
 • עור - אקנה, דימומים, סימני מתיחה ודילול אטרופי של העור;
 • האורגנים של המערכת האנדוקרינית - אמנוריאה משנית, עיכוב בהתפתחות מינית, בעיות ב- GGNS, הופעת תסמינים של סוכרת, שאירעה בעבר, וסכרת של סטרואידים;
 • CNS - פסיכוזה, חוסר איזון במצב הרוח, יתר לחץ דם תוך גולגולתית אידיופטית;
 • מערכת הלב וכלי הדם - לחץ דם מוגבר;
 • תהליך חילוף החומרים של מים אלקטרוליטים - היפוקלמיה, שימור נוזלים ונתרן, נפיחות, תרדמת היפרגליקמית;
 • איברי הראייה הם קטרקט, כמו גרון, אקסופטלמוס וגלאוקומה;
 • המערכת החיסונית היא הפעלה חדה של מחלות זיהומיות (שחפת);
 • מטבוליזם - תיאבון מוגבר, איזון חנקן שלילי, היפרליפידמיה והיפרגליקמיה, כמו גם תסמונת היפר-קורטיקואידית;
 • הפרה של תהליך ריפוי הפצעים.

trusted-source[102],

מנת יתר

במקרה של מנת יתר, התסמינים הבאים עשויים להתרחש: הקאות בחילה, כאב בבטן, מצב של דיכאון, נמנום ופיגור. סיכוי של חמצת מטבולית, ירידה בלחץ דם, טינטון, אי ספיקת כליות (טופס אקוטי), דום נשימה בשינה, כאבי ראש, טכיקרדיה ו ברדיקרדיה, אבל חוץ מזה במצב של הלם או תרדמת, פרפור פרוזדורים. המראה של מנת יתר יכול להיות גם סחרחורת, תסכול, תחושה של קוצר נשימה, כאבים באזור האפיגסטרי, לחץ דם מוגבר ודימום במערכת העיכול. ילדים עלולים לחוות דימום ועוויתות מיוקלוניות, הפרעה בתפקוד הכלייתי או הכבד וכאב הבטן.

trusted-source[104]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

NSAIDs יכול לשפר את היעילות של תרופות hypoglycemic אוראלי, כמו גם חומרים נוגדי קרישה עקיפים. בעשותם כך, הם גם להפחית את היעילות של תרופות antihypertensive, לשפר את המאפיינים הרעילים של digoxin, אנטיביוטיקה, aminoglycosides וכמה תרופות אחרות - זה ממלא תפקיד משמעותי מרשם תרופות.

מומלץ להימנע מהשימוש במשתנים ואת הטבליות בשילוב של דלקת מפרקים מקבוצת המורכב של NSAIDs, מאז, ראשית, למעשה משתן במקרה כזה פוחת, ושנית, זה עשוי להיות גורם של אי ספיקת כליות. השילוב המסוכן ביותר של triamterene ו indomethacin.

יש גם תרופות, כאשר בשילוב עם NSAIDs, יכולה להיות השפעה שונה על האפקטיביות שלהם:

 • חומצות-חומצה המכילות אלומיניום (כגון מאלוקס או אלמגל וכו '), כמו גם כולסטירמין, מפחיתים את ספיגתם של NSAIDs במערכת העיכול. מסיבה זו, במטרה הנוספת של סותרי חומצה אלה יש צורך להגדיל את המינון של NSAIDs, וכאשר נעשה שימוש יחד עם כולסטיראמין צריך לקחת הפסקה בין קבלות פן של 4 שעות לפחות;
 • סודיום ביקרבונט לעומת זאת מגביר את ספיגת NSAIDs במערכת העיכול;
 • תכונות אנטי דלקתיות של NSAIDs מוגברות בשילוב עם glucocorticoid ותרופות בסיסיות (aminoquinolines ותכשירים זהב);
 • תכונות משככי כאבים של NSAIDs להתחזק כאשר בשילוב עם תרופות הרגעה ומשככי כאבים נרקוטיים.

trusted-source[105], [106], [107], [108], [109], [110], [111]

תנאי אחסון

טבליות מדלקת פרקים מאוחסנים בתנאים סטנדרטיים - בטמפרטורה של לא יותר מ 25 מעלות צלסיוס, במקום סגור מאור השמש.

trusted-source[112], [113], [114], [115], [116]

חיי מדף

טבליות מדלקת פרקים מומלץ להשתמש תוך 2-3 שנים מיום הייצור.

trusted-source[117]

קבוצה פרמקולוגית

Обезболивающие и противовоспалительные лекарственные средства

השפעה פרמקולוגית

Противовоспалительные препараты
Противоревматические препараты

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "טבליות דלקת פרקים" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.