Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תא ממברנה

המומחה הרפואי של המאמר

רופא מיילדות, גנטיקאי, אמבריולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

תא אורגנלים

Organelles (organellae) הם microstructures חובה עבור כל התאים ביצוע פונקציות חיוניים מסוימים. יש קרום ולא קרום organelles. By האברונים קרום, מופרד מן הקרומים hyaloplasm המקיפים כוללים את reticulum endoplasmic, יחידת רשת פנימית (מערכת גולג'י), lysosomes, פראוקסיזום, המיטוכונדריה.

תא ממברנה

כל האברונים ממברנה בנויים מממברנות אלמנטריות, העיקרון של ארגון אשר דומה למבנה של cytolemmas. תהליכים Cytofiziologicheskie קשורים עם הידבקות, היתוך והפרדה מתמדת של ממברנות, בעוד דבק ואיחוד של רק monolayers זהה מבחינה טופולוגית של ממברנות אפשרי. לכן, השכבה החיצונית של כל קרום של האורגנל מול hyaloplasm זהה לשכבה הפנימית של cytolemma, ואת השכבה הפנימית מול האברול דומה השכבה החיצונית של cytolemma.

Reticulum endoplasmic (reticulum endoplasmaticum) הוא מבנה מתמשך אחד שנוצר על ידי מערכת של בורות, צינורות ושקים שטוחים. מיקרוסקופים אלקטרונים להבחין גרגר (גס, גרגירי) ולא גרגר (חלקה, אגרנולרי) reticulum endoplasmic. הצד החיצוני של הרשת הגרעינית מכוסה ריבוזומים, את ungrain הוא נטול ריבוזומים. את reticulum endoplasmic גרעיני מסנתז (על הריבוזומים) ו טרנספורטים חלבונים. רשת לא טבעית מסנתזת שומנים ופחמימות ומשתתפת בחילוף החומרים שלהם [לדוגמה, הורמונים סטרואידים בקליפת הכליה ובתאי לידיג (תאי האשכים) של האשכים; גליקוגן - בתאי הכבד]. אחד הפונקציות החשובות ביותר של reticulum endoplasmic הוא סינתזה של חלבונים ממברנה ושומנים עבור כל האברונים הסלולר.

המנגנון הפנימי של המפרק, או המנגנון של הרטייקולריוס, הוא אוסף של כפות, שלפוחיות, בורות, צינורות, צלחות המחוברות לקרום ביולוגי. אלמנטים במתחם גולגי קשורים זה בזה בערוצים צרים. במבני קומפלקס Golgi, הסינתזה והצטברות של סוכרים, קומפלקסים פחמימות חלבון, אשר נגזרים תאים, מתרחשים. אז גרגרים הפרשה נוצרים. קומפלקס Golgi קיים בכל התאים האנושיים, למעט אריתרוציטים וקשקשים חרמן של האפידרמיס. ברוב התאים נמצא קומפלקס Golgi סביב הגרעין או קרוב אליו, בתאים אקסוקריניים - מעל לגרעין, בחלקו האפי של התא. המשטח הקמור הפנימי של מבנים מורכבים של Golgi עומד בפני הרשת האנדופלאסמית, והשטח החיצוני, הקעור, של קומפלקס Golgi עומד בפני הציטופלזמה.

ממברנות של מורכבות Golgi נוצרים על ידי reticulum endoplasmic גרגרי מועברים על ידי שלפוחית תחבורה. מחלקו החיצוני של מתחם גולגי, שלפוחית הפרשה מתפתחת כל הזמן, וקרומי בורותיה מתעדכנים כל הזמן. שלפוחיות הפרשה לספק חומר קרום עבור קרום התא glycocalyx. לפיכך, קרום הפלזמה מתחדשת.

ליזוזומים (lysosomae) הם שלפוחית בקוטר של 0.2-0.5 מיקרון, המכיל כ 50 סוגים של אנזימים hydrolytic (פרוטאזות, lipases, phospholipases, nucleases, glycosidases, phosphatases). אנזימים ליזוזומלית מסונתז על ריבוזומים reticulum endoplasmic פרטני, שבו שלפוחית התחבורה הועברה למתחם גולגי. מן שלפוחית מורכבות Golgi, הליזוזומים העיקריים הם ניצבו. המדיום החומצי נשמר בליזוזום, טווחי ה- pH שלו נעים בין 3.5 ל -5.0. ממברנות הליזוזום עמידים לאנזימים הכלולים בהם ומגינים על הציטופלסמה מפעולתם. הפרת החדירות של הממברנה הליזוזומלית מובילה להפעלת אנזימים ופגיעה קשה בתא עד מותו.

ב ליזוזומים משני (בוגרת) (phagolysosomes), biopolymers מתעכלים מונומרים. אלה האחרונים מועברים דרך קרום lysosomal לתוך hyaloplasm של התא. חומרים מעוכלים נשארים הליזוזום, וכתוצאה מכך lysosome מומר לגוף שנקרא שיורית של צפיפות אלקטרונים גבוהה.

Peroxysomes (peroxysomae) הם שלפוחית עם קוטר של 0.3-1.5 מיקרון. הם מכילים אנזימים חמצון כי להרוס מי חמצן. Peroxisomes להשתתף מחשוף של חומצות אמינו, חילופי שומנים, כולל כולסטרול, purines, בנטרול של חומרים רעילים רבים. הוא האמין כי ממברנות peroxisome נוצרות על ידי ניצני מתוך reticulum endoplasmic ungrain, והאנזימים מסונתזים על ידי polyribosomes.

המיטוכונדריה ("מיטוכונדריה"), שהן "תחנות כוח תאיות", משתתפות בתהליכים של הנשימה הסלולרית והמרת אנרגיה לצורות הזמינות לשימוש על ידי התא. הפונקציות העיקריות שלהם הן חמצון של חומרים אורגניים סינתזה של טריפוספט אדנוזין (ATP). המיטוכונדריה יש את המראה של מבנים מעוגל, מוארך או מוט בצורת 0.5-1.0 מיקרומטר ארוך 0.2-1.0 מיקרומטר רחב. מספר, גודל ומיקום של המיטוכונדריה תלויים בתפקוד של התא, דרישות האנרגיה שלה. מיטוכונדריה גדולה רבים cardiomyocytes, סיבי שריר של הסרעפת. הם נמצאים בקבוצות בין myofibrils, מוקף גרגירי גליקוגן ואלמנטים של reticulum endoplasmic ungrain. המיטוכונדריה הם האברונים עם ממברנות כפולות (כל עובי הוא בערך 7 ננומטר). בין ממברנות המיטוכונדריה החיצונית והפנימית יש רווח בין 10-20 ננומטר ברוחב. הקרום הפנימי יוצר קפלים רבים, או criste. בדרך כלל, cristae מכוונים לאורך הציר הארוך של המיטוכונדריה ואינם מגיעים לצד הנגדי של הממברנה המיטוכונדריאלית. הודות לקריסטלים, שטח הממברנה הפנימית עולה בחדות. לכן, את פני השטח של crista של מיטוכונדריה אחת של hepatocyte הוא כ 16 מיקרומטר. בתוך המיטוכונדריה, בין cristae, הוא מטריקס פרטני, שבה הגרגרים נראים סביב 15 ננומטר בקוטר (ריבוזומים המיטוכונדריה) ומולקולות המהווים חוט דק של חומצה דאוקסיריבונוקלאית (DNA).

סינתזה של ATP במיטוכונדריה היא קדמה בשלבים הראשוניים המתרחשים hyaloplasm. בה (בהעדר חמצן), סוכרים הם לחמצן כדי pyruvate (חומצה פירובית). במקביל, כמות קטנה של ATP מסונתז. הסינתזה העיקרית של ATP מתרחשת על הקרומים של cristae במיטוכונדריה מעורבים חמצן (חמצון אירובי) ואנזימים נוכח המטריצה. עם חמצון זה, האנרגיה נוצרת עבור הפונקציות של התא, פחמן דו חמצני (CO 2 ) ומים (H 2 O) משוחררים גם. במיטוכונדריה, מולקולות של מידע, תחבורה וחומצות גרעין ריבוזומליות (RNA) מסונתזות על מולקולות הדנ"א.

ב מטריצה של המיטוכונדריה יש גם ריבוזומים עד 15 ננומטר בגודל. עם זאת, חומצות גרעין מיטוכונדריאלי ribosomes נבדלים מבנים דומים של התא הזה. לכן, המיטוכונדריה יש מערכת משלהם, אשר הכרחי לסינתזה של חלבונים עבור רבייה עצמית. הגידול במספר המיטוכונדריה בתא מתרחש על-ידי חלוקתו לחלקים קטנים יותר שצומחים, גדלים, והם יכולים להתחלק שוב.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.